Polskość

Dobrą zmianę Polacy mogą zechcieć zamienić na jeszcze lepszą

Małe, średnie firmy tworzą polski kapitał, polską własność – mówił premier Mateusz Morawiecki, zapowiadając obniżenie ZUS-u dla mśp – ZUS ma być bardziej proporcjonalny, przy niższych przychodach, do wys. 2,5-krotności wynagrodzenia minimalnego czyli 5300 zł, co się będzie zmieniało w kolejnych latach. To nie koniec planowanych udogodnień dla przedsiębiorców. – Obniżymy dla małych i średnich firm podatek CIT z 15 do 9 proc. – podkreślał.

Szef rządu zapowiedział kontynuację programu Mieszkanie+ oraz budowy via Carpatia. – PiS chce rozszerzyć zakres działania ustawy o rolniczym handlu detalicznym, żeby marże były dla rolników, a nie dla pośredników; będzie opodatkowanie wielkich galerii handlowych i wielkich biurowców – wyliczał dalej, skrzętnie unikając przyznania, że opodatkowanie wielkich galerii handlowych byłoby możliwe już dawno, gdyby nie to, że PiS rękami braci Kaczyńskich oddało, podpisując Traktat Lizboński, gros polskiej suwerenności.

Obiecał również rozszerzenie pakietu socjalnego. – Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18 roku życia otrzymywało 300 złotych jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym – poinformował, zapowiadając przy tym program Dostępność+ przeznaczony dla seniorów, na poprawę warunków ich życia, na co rząd planuje wydać 23 mld złotych. Z kolei wszystkie matki, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci, a nie przysługują im świadczenia emerytalne, otrzymają minimalną emeryturę.

To z pewnością zdecydowanie więcej niż oferuje Polakom Platforma Obywatelska, niemniej PiS – mimo wielkiego optymizmu podczas konwencji – może mieć problem z wygraniem kolejnych wyborów, a jeżeli nawet wygra, to nie z takim wynikiem, z jakim chciałby tego Jarosław Kaczyński. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Przedstawiony program Prawa i Sprawiedliwości nie dotyka tych obszarów, które Polaków najbardziej interesują, a których PiS albo nie dostrzega, albo je zupełnie lekceważy.

– Moja siostra straciła pracę, ponieważ na jej miejsce pracodawca zatrudnił Ukraińca – wyznał mi kiedyś pewien człowiek, który od rana do nocy ciężko haruje, aby utrzymać firmę. Przyznał, że sytuacja jego siostry nie była wyjątkiem, natomiast na Śląsku takie praktyki są coraz bardziej powszechne. Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów z obietnicą sprowadzenia do Polski tych Polaków, którzy zostali zmuszeni do wyemigrowania na Zachód za chlebem i pracą, tymczasem zamiast nich Mateusz Morawiecki docelowo – a przynajmniej w najbliższych latach – zamierza sprowadzić łącznie ok. 6 mln Ukraińców. Nietrudno zgadnąć, iż takie działanie w sposób niekorzystny odbije się na wynikach wyborczych.

Kolejnym obszarem, na którym PiS wyraźnie traci jest polityka historyczna. Z jednej strony zapowiadano powstanie z kolan, z drugiej jednak czyni się to delikatnie mówiąc połowicznie. Brak reakcji organów ścigania na banderowskie ekscesy, obserwować za to można ukłony w stronę Izraela, co w połączeniu z nie mniejszą inercją w kwestii żydowskich roszczeń może skutecznie obniżyć słupki w sondażach, a przecież to jeszcze nie koniec…

Mateusz Morawiecki zapowiedział realizację planu odpowiedzialnego rozwoju, za czym kryje się nic innego jak tylko zrównoważony rozwój z całym arsenałem zdobyczy cywilizacji śmierci (aborcją, antykoncepcją) oraz seksualizacją dzieci – nie przypominam sobie, aby Minister Edukacji interweniowała, kiedy w Słupsku forsowano agresywną edukację seksualną. PiS nie zamierza też najwyraźniej wprowadzić pełnej ochrony życia poczętego, z tym że mało prawdopodobne, aby pochwalił się tym przed wyborami, ponieważ to również zbiłoby poparcie Polaków dla tego ugrupowania.

Również napływ – mimo zapewnień, iż Polska muzułmańskich imigrantów nie przyjmuje – różnych ciemnolicych mężczyzn z zagranicy, których coraz częściej widać na ulicach nie tylko dużych miast, nie pozostanie bez wpływu na wyborcze nastroje Polaków.

Przysłowiową czkawką może się też odbić brak repolonizacji mediów – z pewnością będziemy mieli do czynienia z kolejną odsłoną czarnego PR pod pozorem informacji.

Dobre nastroje z konwencji mogą prysnąć szybciej niż ktokolwiek by podejrzewał i niewiele tu pomogą wojaże po kraju. I chociaż PiS w porównaniu z PO to z pewnością dobra zmiana, to Polacy mogą zechcieć wymienić ją na lepszą z chwilą, kiedy pojawi się ku temu stosowne ugrupowanie oraz stosowna okazja…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. jacek

  15 kwietnia 2018 at 19:20

  PIS jeśli wygra wybory to na pewno nie będzie rządził samodzielnie, a rządzenie w koalicji to swego rodzaju loteria…

  • prawo

   15 kwietnia 2018 at 19:58

   Od 29 lat jest tak:
   – zabrać człowiekowi, pod pozorem koniecznych podatków, wszystkie pieniądze
   a następnie DAĆ:
   – 500+
   – mieszkanie+
   – 300 zł +
   – inkubatory+
   – nagrody+
   – chuj-wie-co+
   – inny+

   To, że PiS gra nieczysto to świadczy dobitnie ten ich słynny numer z VAT.
   Ja się pytam: gdzie są ukradzione pieniądze z VAT? Wszak 250 mld. to około 6 towarowych pociągów pieniędzy. Ilość niewyobrażalna. Dlaczego PiS przez ponad 2 lata ich nie odzyskał? Robią z narodu żarty/idiotów czy chodzi o spiżową formułę: my nie ruszamy waszych – wy nie ruszacie naszych?
   Zawsze zwrot VAT był obarczony wysokim ryzykiem poważnej kontroli firmy a wypadku tych 250 mld. cisza. Nie było żadnej kontroli i dalej nie ma? Faktury każda firma ma trzymać 10 lat. Żyd Modzelewski w Studio Polska 14.04.2018 powiedział, że sprawdzenie rocznie 1 mln deklaracji a nawet 5% z miliona jest niemożliwe (sprawdzający urzędnik mógłby dziennie! odzyskać 100 000 zł!)
   A sprawa wydaje się trywialna. Występuje się o zwrot depozytu pochodzącego z kradzieży. Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr. Numer konta może być zapisany w formacie NRB (Numer Rachunku Bankowego) lub IBAN (Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego) i nie pozwala zagubić nawet jednego grosza. Proste?

 2. Soroka

  15 kwietnia 2018 at 19:44

  Pani Aniu! Nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać tej „jeszcze lepszej zmiany”, chociaż z całego serca jej pragnę. Poza tym nie wiem co Pani ma na myśli mówiąc te słowa.

 3. marju73

  15 kwietnia 2018 at 20:30

  Okazało się że to gòwniana zmiana.

 4. stan

  15 kwietnia 2018 at 21:00

  Prawidłowość jest następująca.
  Oczekiwania wyborców PiS (wśród nich cała armia porządnych ludzi) są w dużej mierze rozbieżne z częściowo ukrywaną (wrogą Polsce) linią partii. Zdezorientowanym wyznawcom PiS wydaje się, że mają do czynienia z partią prawicową, polską. Ale tylko do pewnego stopnia PiS może spełnić pokładane w niej nadzieje. Przychodzi jednak taki moment, że dalej ani rusz (z naciskiem na: dalej ani rusz}, no i wtedy słupki statystyczne poparcia zaczynają maleć. Pojawiają się wtedy błędne/naiwne opinie, że PiS to nieudacznicy, choć to przecież zawodowcy/najemnicy. Żeby nie odkryć kart do końca przeprowadza się wybory, w których PiS przegrywa. Alternartywą jest druga partia, która w czasie przedwyborczym obiecuje tubylcom wiele. A ponieważ ludzie od wieków brali słowa za czyny, ta druga partia wygrywa. System dwupartyjny jest tak właśnie w prosty sposób genialnie skonstruowany. Oczywiście żadna z partii nie bierze pod uwagę interesu Polski, jak to u najemników bywa.
  A ponad podziałami obowiązuje zasada: nie dopuścić do przejęcia władzy przez żywioł narodowy/polski.

  • IGO

   15 kwietnia 2018 at 21:13

   Stan: pełna zgoda.

 5. IGO

  15 kwietnia 2018 at 21:11

  Pani Aniu, tekst niezły, bardzo poprawnie scharakteryzowana obłuda PiS-u. Jedyną wartością „dobrej zmiany” to uszczelnienie WAT-u, i niestety to wszystko.Obłąkańcza polityka rozdawnictwa pieniędzy, nadymanie konsumpcji za pożyczone pieniądze skończy się dla Polaków żałośnie, tak jak za Gierka. Długi trzeba będzie oddawać tylko nie będzie z czego bo wszystko przejedzone.Więc w arendę oddamy resztki Polskiej suwerenności i wcale niemałych jeszcze bogactw jakie Polska posiada spekulantom i zachodnim grandziarzom takim jak np J.P Morgan. Ale bandy czworga nikt z ich radosnej twórczości i rozdawanych nam miraży nie rozliczy.Bogactwo narodu pochodzi z pracy , a nie z konsumpcji. Tumanienie ludzi wzrostem jakiegoś PKB to zwyczajne łajdactwo bo gospodarka jest w większości w obcych rękach i zyski popłyną dalej za granicę.Prawdziwym miernikiem może być produkt narodowy brutto i posiadane aktywa państwowe za granicą, których nie posiadamy co jest skrzętnie ukrywane przez naszych politycznych tuzów i pożal się Boże telewizyjnych „ekspertów” do wynajęcia. Co do porównania PiS-u z PO to moim skromnym zdaniem zamienił Stryjek siekierkę na kijek.Ale w drodze zgniłego kompromisu mogę uznać tę zmianę za względnie lepszą, bo przynajmniej daje (rozdaje) SWOIM. Dla mnie pocieszenie żadne, patrząc w przyszłe skutki prowadzonej pisowskiej polityki rodem prezesa Dyzmy z powieści Mostowicza.

 6. finka

  15 kwietnia 2018 at 21:32

  CIT w dalszym ciągu wynosi 19%,a 15% tylko dla niektórych spółek. CIT dla średnich przedsiębiorstw również wynosi 19%. Nie zostanie też obniżony do 9% dla małych i średnich przedsiębiorstw, zostanie obniżony wyłącznie dla mikroprzedsiębiorstw nie będących osobami fizycznymi, a takich jest mnóstwo.
  Ludzie słuchają propagandy i nie pojmują, że rząd nie ma własnej kasy tylko to co nam zabierze.Zamiast rozdawać zrabowane nam pieniądze należy obniżyć progi podatkowe i stworzyć warunki do pracy i zarabiania dla Polaków, a nie ściągać kolejne V kolumny z Banderlandu i krajów muzułmańskich.
  Do tego antynarodowa polityka i leżenie plackiem przed Izraelem USA i eurokołchozem, nie tego się spodziewaliśmy.Polecam ostatnią rozmowę G.Brauna z p.Nikt https://www.youtube.com/watch?v=uBaS5vvQH9A

  • IGO

   16 kwietnia 2018 at 09:40

   Finka: Krótko, zwięźle i na temat.Brawo.

 7. Jan

  15 kwietnia 2018 at 22:42

  PiS kurwa, żyd Mateusz tyż.

 8. z-k

  15 kwietnia 2018 at 23:08

  Grandziarska międzynarodówka do władzy Polaków nie dopuści i Polacy są bez szans na prawdziwą zmianę. Przyjmowanie Ukraińców to świadome mieszanie tubylczej ludności w przyszłym Żydolandzie Wielkim, Ukropolu, Ukropolin (cholera wie jak się toto będzie zwało) pod żydowskim kierownictwem. Ukraińcy będą w tym tworze stanowili siły porządkowe a potrafią to robić co udowodnili z niemieckiej służbie. W służbie żydowskiej będą jeszcze bardziej gorliwi. Polacy pływający teraz jak owa podgrzewana żaba w ciepłej wodzie zupełnie nie myślą o swojej przyszłości. Ockną się jak już będą Palestyńczykami ale będzie „po ptakach”

  • Marian

   16 kwietnia 2018 at 05:18

   Zbyt pesymistyczny obraz.

   • Marian

    16 kwietnia 2018 at 05:32

    „Naród polski jest jak lawa, z wierzchu zimna i plugawa, lecz wewnętrznego ognia 1000 lat nie wyziębi…”

 9. zbyszek

  16 kwietnia 2018 at 05:47

  Trzeba byc sprawiedliwym wg prawdy, bo inaczej takie sa wyniki.
  Lech bronil sie przed podpisaniem traktatu i pamietam ta nagonke – mogl zrezygnowac ze stanowiska w protescie, ale kto by wiedzial dlaczego – nieliczni, tak jak teraz.

  Ukraincy do UE moga przyjechac wszyscy, tak jak Polacy a tworzenie wyjatkow w przepisach wlasnie nas tez uderza.

  Nie sluchacie co sie do was mowi i rozpaczacie a kazdy narod ma taka wladze na jaka zasluguje, wiec krzywda jest zasluzona – nie bierze sie z powietrza. W obozach jenieckich takich co siadali na lozku i kiwali sie nazywano muzulmanin i wiadomo bylo, ze jest juz wykonczony – nie zachowujcie sie tak.

  W Polsce nie brakuje politykow lecz apolitycznych Rad Pracowniczych – nie potrzeba nam p… polityki, tylko zachowania naszych interesow a wkasnie te pracownicze sa lamane teraz totalnie.

  Przez to ze jestescie wyjatkowo odporni na samorzadnosc.

  Zastanawia mnie dlaczego podobnie jest w b DDr – prawdopodobnie wlasnie ta cecha Slowian srodkowej Europy pozwala stworzyc cos takiego jak militaryzm Prus, ze wszystkie armie swiata nie mogly tego pokonac.

  Moze wlasnie tesknicie za takimi politykami odwalajacymi za was cala robote i rozpaczacie (madrzy, aktywni ludzie) zamiast wykorzystac UE.

  Zastanowcie sie nad soba, bo moze jest wlasnie odwrotnie niz sobie wmawiacie i swiat cierpi za wasza podleglosc – doskonali pracownicy, zolnierze bezwzglednie zdyscyplinowani szukajacy Bismarcka.

  Nie mozecie zapominac, ze Prusy wlasnie dlatego podzielono a teraz polowa jest w Polsce – byc moze wlasnie to wy zaczynajac od pani redaktor.

  Tak ciezko jest przeczytac i wklepac Rady Pracownicze?? To jest zbyt duzy wysilek – wolicie plakac ze nie ma przywodcy???

  Taka jest przyczyna czy tez zgola ukryta?? A moze stalin jakis nowy??

  Przepraszam, ale tak wygladacie i tak macie Morawieckiego Prusaka.

 10. NOTAK

  16 kwietnia 2018 at 07:16

  Nie na taki PiS głosowałem, odnoszę wrażenie że boi się własnego Narodu, dlaczego tolerował bezkarność wichrzycieli porządku konstytucyjnego kasty sędziowskiej zamiast wezwać ludzi przez tę kastę pokrzywdzonych, wyrzuconych z mieszkań,którym zabrano dzieci,majątek pod sądy w proteście na ich bezkarność?Natomiast z pokorą dawali się opluwać wszelkiej maści korytnikom i sprzedawczykom Polski i jej majątku? Dlaczego paktowali z Dudusiem mimo iż widzieliśmy że to pajac na sznurku?
  NIE NA TAKI PiS GŁOSOWAŁEM!

  • IGO

   16 kwietnia 2018 at 10:02

   NOTAK: Bo najtrudniej jest przekonać oszukiwanego, że jest oszukiwany.Ponieważ wstydzi się tego, że dał się oszukać. Brnie dalej w tym samooszukiwaniu się i tłumaczy, że szubrawcy polityczni są blokowani przez opozycję i nic nie mogą zrobić, ponieważ muszą przestrzegać demokratycznych reguł cokolwiek by to znaczyło.Za tym demokratycznym parawanem w cyniczny sposób prowadzą grę z totalną opozycją wg zasady redaktora Michalkiewicza” wy nie kopiecie naszych ,a my waszych. A jeżeli już to tylko po kostkach, bo jak wyżej to tylko we wzajemnym uzgodnieniu. I tak ten chocholi taniec trwa na zgubę nic nie rozumiejącego obywatela, którego ze wszystkiego obywają, oczywiście dla jego dobra.

 11. Jan

  16 kwietnia 2018 at 18:21

  PIS to wielkie rozczarowanie.

 12. Pingback: 3cwm803ntm8y5nv4myctm5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra