Z kraju

Według Janusza Korwin-Mikke o tym, czy Alfred Evans będzie żył czy nie powinny decydować pieniądze, a nie – sędziowie

Prezes partii Wolność zajął na swoim Facebooku stanowisko w sprawie decyzji brytyjskiego sądu o zabiciu dwuletniego dziecka. Jak informuje Janusz Korwin-Mikke „dwuletni Alfred Evans cierpi na postępujące porażenie mózgu. Lekarze w Anglii uznali, że podtrzymywanie Jego życia nie ma sensu i odłączyli Go od aparatury. Tymczasem chłopczyk żyje!”.

Według byłego europosła „lekarze wbrew protestom rodziców postanowili więc… zagłodzić Go na śmierć. I trwają w uporze, poparci przez sądy, choć rząd Włoch uznał Go za swego obywatela i zażądał wydania”.

Sytuacja taka zdaniem Janusza Korwina-Mikke świadczy, że:
„1) Dziś właściwie każde życie można podtrzymywać dowolnie długo. To rodzi nieznane problemy.

2) W normalnym państwie podtrzymuje się życie dopóki rodzina tego chce – i ma na to środki. Jeśli jednak, jak w (tfu!) socjalizmie, istnieje (tfu!) „służba zdrowia” to ona MUSI pełnić funkcję dra Mengele („Ten do gazu – a ten niech jeszcze pożyje…”) w przeciwnym razie ludzkość niedługo składałaby się z 20 miliardów ludzi, z czego 15 miliardów w stanie śpiączki – wybudzanych na wybory, by głosowali na socjalistów.

3) Jeśli jednak rodzice lub ktokolwiek chcą na to płacić (Alfie zresztą żyje BEZ aparatury!!) to lekarze mają obowiązek Go leczyć, a państwo nie ma prawa żądać zabicia dzieciaka. Przecież zdarzają się nieoczekiwane remisje i wyzdrowienia.

4) To jeszcze jeden dowód mojej tezy, że dziś mamy ustrój niewolniczy, i to właściciele niewolników, a nie rodzice, są właścicielami dzieci i panami ich życia i śmierci.

5) Musimy ten ustrój obalić! Niech żyje WOLNOŚĆ! A w niej żyje – lub umrze, jeśli Mu to pisane – Alfie!”.

Komentując stanowisko Janusza Korwina-Mikke jego obawy przed interwencjonizmem państwa można uznać za słuszne, przeraża jednak przeświadczenie prezesa o tym, że pomoc medyczna powinna być zależna od zasobności portfela. Choć takie stanowisko zasadne jest z punktu widzenia ekonomicznego (bo nic w życiu nie ma za darmo), z mojego punktu widzenia, jako osoby ubogiej, perspektywa tego, że nie mam możliwości otrzymać pomocy medycznej z racji na moje ubóstwo jest niezbyt atrakcyjna.

W sprawie lecznictwa Janusz Korwin-Mikke wypowiadał się wielokrotnie. W czasie protestów lekarzy rezydentów prezes partii Wolność zamiast podlizywać się protestującym lekarzom proponował jak polepszyć sytuację w służbie zdrowia.

W jednym ze swoich wpisów na Facebooku prezes partii Wolność pisał „Trwa strajk (głodowy!) „lekarzy-rezydentów”. Domagają się, by reżym im coś „załatwił” czy zapewnił. W normalnym kraju taki lekarz po prostu leczyłby. Prywatnie. Dziś w przychodni przyjmuje dziennie 30 pacjentów. Po 20 zł za wizytę – dniówka 600 zł. Bez kolejek do lekarzy, bez zawracania głowy Władzuchnie, która powinna wreszcie zajmować się czymś, co do niej należy – a nie leczeniem”.

W opinii Janusza Korwina-Mikke „Reżymowa służba zdrowia to wysokie koszty leczenia i niską jakość usług – bo wydawanie cudzych pieniędzy na cudze potrzeby to najgorszy sposób z możliwych. Przypominam, że niedawno wprowadzono też ustawę „Apteka dla aptekarza”, która znacznie ogranicza konkurencję cen. Pomijając, być może, silne trucizny i antybiotyki, Władzuchna w ogóle nie powinna się wtrącać do tego, co my jemy, pijemy, wdychamy, ćpamy czy połykamy. I wtedy będzie tanio i prosto”.

Zapewne wolnościowe postulaty europosła nie znajdą posłuchu. Ingerencja państwa w ochronę zdrowia to gigantyczne pieniądze obywateli transferowane przez państwo do kieszeni globalnych korporacji – rynek leków przynosi większe dochody niż rynek ropy. Więc korporacje nigdy się nie zrezygnują z tego, że państwo poprzez swoją ingerencje gwarantuje ich dochody.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

46 komentarzy

46 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  26 kwietnia 2018 at 15:10

  Alfie Evans z Liverpoolu ma niezbywalne prawo do zycia oraz do zywej nadziei na pelny powrot do zdrowia. To prawo dal mu Bog zywy i prawdziwy, a nie lekarze, sedziowie, czy pieniadze! Dlatego wlasnie kazdy uczciwy czlowiek w swoim sercu odczuwa naturalna potrzebe wsparcia dla tego niewinnego dziecka. Ludzie czynia to przez modlitwe, dobre uczynki i Bogu niech beda za to dzieki. Jesli Italia nadala temu dziecku obywatelstwo i chce z wlasnych pieniedzy szukac dla niego szansy, to Brytyjczycy winni absolutnie to umozliwic i jest bez dwoch zdan nieludzkie zayrzymywanie chlopca w Anglii. Z Panem Bogiem

  • prawo

   26 kwietnia 2018 at 16:16

   Doczytałem do „przeraża jednak przeświadczenie prezesa o tym, że pomoc medyczna powinna być zależna od zasobności portfela.” i dalej nie ma sensu i szkoda czasu jeśli ktoś kwestionuje rozum i zdrowy rozsądek.

  • Polus

   26 kwietnia 2018 at 20:12

   Ale wg folnościofca JKM kto ma pieniądze ten powinien żyç. A kto ma pieniądze? Ten silniejszy, lepszy, mądrzejszy? No w Biblii tego raczej nie znajdziemy ale w darwiniźmie społecznym na pewno.
   Pan się z tym zgadza że jak ojciec chłopca jest biedny, to jego dziecko czy też dzieci maja mniejsze prawo do życia?

   • prawo

    26 kwietnia 2018 at 20:23

    Jakby szanowny „Polus” rozumiał coś z tego świata to by wiedział. że istnieją szpitale powiatowe (dla 35 mln plebsu) i istnieje centrum kardiologii (dla rządu i posłów) w Aninie.
    No ale nie wie i pierdzieli swoje smętki, że aż „ą” i „ę” ogonki prostują. Jak ma być w Polsce normalnie jak nawet na tym portalu takie bzdety wypisują.

    • Polus

     26 kwietnia 2018 at 20:51

     Ale ja nie rozmawiam o Aninie tylko o tym czy racje ma pan Janusz, który twierdzi, że jak ktoś jest biedny to ma mniejsze prawa do życia? I jak może takie stanowisko zaakceptować katolik, bluzgając przy tym innych katolików?
     Czego jeszcze nie rozumiesz?

     • Andrzej Sokół

      26 kwietnia 2018 at 21:35

      Czy Pan chce czy nie i tak decydują o wszystkim dostępne środki, no chyba, że Pan bierze dziecko na utrzymanie?

     • Polus

      26 kwietnia 2018 at 21:52

      Andrzej Sokół
      Oczywiście że te środki są ważne, ale nie najważniejsze i na pewno nie są determinantem, Ważniejsza jest miłość rodziców czy uczciwość i mądrość lekarza. Bo co ojcu z pieniędzy jak i on i najlepszy lekarz nie bedzie chciał by dziecko żyło?
      A państwo skoro pozwala na swoim terenie otworzyć fabrykę kiełbasy to właściciel tejże fabryki w zamian nie robi żadnej łaski że dopłaci do leczenia chłopca, którego ojciec kocha a nie ma na leczenie.

 2. derw

  26 kwietnia 2018 at 15:29

  Korwin, ojciec wielu nieślubnych dzieci – jak zwykle, plecie koszałki opałki o jedynej potędze pieniądza i – czego zapominał dodać – jego ulubieńca Władimira Władimirowicza Putina

  • prawo

   26 kwietnia 2018 at 16:17

   Jak zwykle podpisałeś swoje mądrości imieniem i nazwiskiem półgłówku jeden.

   • Polus

    26 kwietnia 2018 at 20:20

    Ale ja tu nie widzę żeby ten pan był nikim takim. Pan JKM wychwala pana Putina od zawsze, pieniądz jest dla niego ważniejszy niż czyjeś życie, ma też nieślubne dzieci różnych konfiguracjach partnerskich
    Jest liberałem, wiec to jest zgodne z wyznawaną religią liberalistyczną, robi to co chce o ile to nie jest wbrew woli jego partnerów czy też partnerek
    Problem w tym, że sympatyczny pan europoseł określa sam siebie konserwatysta co już pojąć trudno

    • prawo

     26 kwietnia 2018 at 20:24

     Już Ci odpisałem powyżej.

     • Polus

      26 kwietnia 2018 at 20:55

      Nic podobnego. Nie ma wyżej nic o namiętnej miłości do Moskwy, ani do co róż to nowych małżonek. Konserwatysta który jest liberałem trudno o większe głupstwo

 3. Hania

  26 kwietnia 2018 at 16:02

  Korwin to troglodyta przystrojony w śmieszną muszkę i udający cywilizowanego człowieka!

  Nie trzeba być bystrym na miarę Korwina by przypomnieć tej dwunożnej istocie, że

  – po to narody jednoczą się wokół siebie, budują rody i na-rody skupione na danym terenie
  By solidarnie na miarę istot ludzkich, wspierać się wzajemnie.

  …ale ten gość ma za mało zwojów pod łysą kopułką by to pojąć….

  • ?

   26 kwietnia 2018 at 16:07

   Scheuring – Wielgus to ty?

  • prawo

   26 kwietnia 2018 at 16:18

   Powiadają, że pies jest przeciwieństwem kobiety – rozumie wszystko a nic nie mówi.

   • Hania

    26 kwietnia 2018 at 16:38

    O piesku jest jeszcze jedno fajne powiedzonko:

    Lepszy pies, choć szczeka, od złego człowieka.

    ( ja bym dodała, że od nierozumnego człowieka)
    Pies nie kreuje rzeczywistości, tylko ją ogarnia swoim małym rozumkiem, często szczekając, nie wiadomo po co….
    Człowiek, owszem jest twórcą rzeczywistości w której musi żyć.

    • prawo

     26 kwietnia 2018 at 17:07

     Wiesz „Hania” dlaczego kobieta ma jeden zwój na mózgu więcej od konia? Żeby podczas mycia podłogi nie piła wody z wiadra.

     • wb

      26 kwietnia 2018 at 18:06

      Myślę że wykazała więcej mądrości niż ty

     • prawo

      26 kwietnia 2018 at 20:27

      @wb
      Myśl dalej. Jak wymyślisz to mnie poinformuj o tym. Wolałbym jednak – jeśli można – formę dyskursu per „pan” bo to Pańskie per „ty” jakoś mi tak bolszewizmem trąci. Poniał Pan o co mi biega? Chodzi o to, że nie ciągaliśmy razem patelni po bruku i tak na „ty” jakoś nie pasi.

     • Hania

      26 kwietnia 2018 at 22:41

      Widzę, że pan prawo zabłysnął
      ( nie pierwszy już raz)
      intelektem jak ruski złotymi zębami:)
      …poraziło mnie…

     • wb

      28 kwietnia 2018 at 21:55

      kim ty jesteś by mówić ci pan? weź mnie nie rozśmieszaj gościu. A jak masz problem osobowościowy to gnaj do specjalisty

  • wolna-polska.pl

   26 kwietnia 2018 at 16:18

   Eurosodoma – Patroszenie dzieci na organy !!!

  • Yaemon

   26 kwietnia 2018 at 16:42

   solidarnie dobrowolnie, a nie solidarnie pod przymusem

  • Soroka

   27 kwietnia 2018 at 09:47

   Haniu! Przecieram oczy ze zdumieniem, Ależ ja się z Tobą zgadzam!

 4. RobertW.

  26 kwietnia 2018 at 16:03

  Co do wszystkich obrażonych na to, że to pieniądze (zasoby itd.) powinny o czymś decydować. Jesteśmy w Polsce czy naprawdę ktoś wierzy, że ludzie zamieszkujący ten kraj nie zrzucą się na pomoc na tego berbecia? Bez wpierdzielania się w to państwa, które zawsze coś spieprzy. Ludzie, których dobre serca tworzą setki dzieł charytatywnych, pomagają tysiącom chorych i potrzebujących. To ja i każdy z Państwa zrobimy dobre uczynki wbrew obrzydliwemu, despocie i złodziejowi jakim jest państwo. Państwa to potrzeba nam o tyle, żeby się nie wpieprzało i nie przeszkadzało.

 5. tomek

  26 kwietnia 2018 at 17:48

  Gudłaj nad wszystko stawia pieniadze wiec Haniu wybacz tym wybranym

 6. Adam

  26 kwietnia 2018 at 17:49

  Skąd to oburzenie? U nas przecież pieniądze decydują o tym czy ktoś będzie żył czy nie. Proszę sobie tylko zajrzeć na strony takie jak siepomaga.pl i zrzutka.pl gdzie ludzie muszą zbierać czasami na prawdę duże pieniądze żeby uratować życie swoje/bliskich.

  Jeżeli ktoś myśli że u nas zostanie wyleczony z każdej choroby na koszt państwa jest w ogromnym błędzie, a Korwin jak zwykle ma rację, chociaż jak widać pomimo posiadania racji przez niektórych jest uważany za najgorsze zło wcielone, ironia…

  • prawo

   26 kwietnia 2018 at 20:34

   Cieszę się niezmiernie, że jest w końcu Ktoś, kto rozumie kwestie zupełnie elementarne. Jednemu powyżej tłumaczyłem, że istnieją szpitale powiatowe (dla 35 mln plebsu) i istnieje centrum kardiologii w Aninie (dla PiS/PO … , rządu i posłów i senatorów oraz ich pociotów).
   Większość tu piszących tego nie wie i pierdzieli swoje smętki, że aż strach się bać. Naczytali się w konstytutce Kwaśniewskiego i Mazowieckiego o RÓWNOŚCI widać za dużo.
   Jak ma być w Polsce normalnie, jak nawet na tym portalu, takie bzdety wypisują?

   • Polus

    26 kwietnia 2018 at 21:43

    Tu się nie toczy dyskusja jak jest na innych portalach tylko czy JKM ma racje. A konkretniej czy ma racje z katolickich pozycji bo rozumiem że to właśnie katolickie wartości są jakby wyznacznikiem tego portalu?
    Z liberalistyczno-darwinistycznego punktu widzenia ma racje, bo kto ma kasę żyje i to całkiem dobrze, kto kasy nie ma umiera. Świar liberalistyczny to świat silnej jednostki. Słabsi są pożerani bo tak działa przyroda
    No ale świat katolicki jest zupełnie inny. Człowiek to nie tylko jednostka, która sama dla siebie jest niemal bogiem ale ii wspólnota. A wspólnota to nie tylko rodzina, rod czy naród, ale też gmina, miasto, państwo. We wspólnocie nie ma pożerania słabszych przez silniejszych, jest wspólna realizacja dobra wspólnego.
    Dla liberała państwo nie ma racji bytu, bo silnej jednostce państwo nie jest do niczego potrzebne, ale liberalizm to jedno z większych nieszczęść jakie się wdarły w ludzkość

   • Hania

    26 kwietnia 2018 at 22:51

    Pan @prawo
    Udowadnia swoimi smętnymi wpisami, że zupełnie nie ogarnia rzeczywistości!

    Nie rozumie pan prostej rzeczy, choć pisze o tym kolejny już raz
    Porównanie szpitala w Aninie ze szpitalem powiatowym jest oznaką
    – braku solidarności międzyludzkiej, a nie braku pieniędzy,o których pan tak namolnie pisze!

    O jakiej równości pan pisze?
    bo ja piszę, że istnieje równość ludzi wobec Stwórcy. I w tym wypadku każdy ma PRAWO do życia. Biedny i bogaty. Głupi i mądry. Analfabeta i mędrzec na miarę pana @prawo.
    To jest ten rodzaj dobrobytu, o który warto walczyć!
    Bo dobrobyt ma różne odcienie.
    Nie tylko dobrobyt materialny istnieje, troglodyto:-(

    • prawo

     26 kwietnia 2018 at 22:56

     Głupia jesteś czy tylko udajesz?

  • Polus

   26 kwietnia 2018 at 20:46

   Myśle że to raczej pan Janusz wyzywa wszystkich nie myślących prawidłowo od najgorszych diabłów a nie odwrotnie. Mam na myśli przestrzeń publiczną, anonimowo to wiadomo wszyscy wszystkich wyzywają
   Oczywiście ma prawo do swoich opinii, ale nawet zgodnie z duchem liberalizmu to chyba wszyscy inni maja podobne prawo?
   Z tym cudownym leczeniem prywatnie to jest pan chyba w ogromnym błędzie, na pewno lekarz przyjmujący prywatnie ciągnie kasę bez względu na kolor skory i zasobność portfela, a czy leczy? Panie jak może wyleczyć skoro ładuje w ludzi taka sama chemię jak i wtedy gdy jest w gabinecie państwowym.?
   Uczciwy lekarz, a jeszcze są tacy, chociaż mało, może wyleczyć pacjenta bez żadnego problemu nawet w zwykłej rodzinnej przychodni, pod warunkiem że jest mądry, odważny i odporny na ideologie liberalistyczną a nie dlatego ze ma prywatny gabinet.
   Ale co najbardziej szokuje to powoływanie się na darwinizm społeczny pana Janusza przez katolików, przecież że popierają liberalizm liberałowie to jest oczywiste, ale katolicy?
   I to skacząc niemal do gardła innym katolikom?
   Masakra

 7. PM

  26 kwietnia 2018 at 20:30

  Lepiej milczeć i wyglądać na idiotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mądrość nie zawsze przychodzi z wiekiem…
  Pan Jezus powiedział: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Powiedział również:”Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”.
  Pan Korwin zapomniał chyba o tych słowach.

  • LSED

   26 kwietnia 2018 at 20:59

   Lepiej poznać co napisał Pan Korwin-Mikke niż wzorem internetowych kretynów takich jak @derw, @Hania, @Polus, czy @tomek POPiSywać się publicznie swoją głupotą:
   https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke/photos/a.10150563803222060.370988.277681892059/10155582135217060/?type=3&theater

   • LSED

    26 kwietnia 2018 at 21:01

    PS. @Hania, @Polus

    • prawo

     26 kwietnia 2018 at 21:53

     100/100

    • Hania

     26 kwietnia 2018 at 22:54

     @LSED

     Pan już dał świadectwo swojej mundrości:)
     Panu już dziękujemy.

     • LSED

      26 kwietnia 2018 at 23:39

      Pani się ładnie POPiSała swoją głupotą, ale brnie w to dalej. Czyżby poza kompleksem niedużego móżdżka w grę wchodziła typowa wściekłość odrzuconej dziewoi? Oj, jakie to kobiece 😀

     • prawo

      27 kwietnia 2018 at 00:22

      Kobieta która nie ma powodzenia i przy dużej podaży innych ładnych i bezwzględnych dziewczyn czuje się bez szans. Stąd te frustracje. Co to jest feministka? Otóż jest to taka niedoruchana kobieta.

   • Polus

    26 kwietnia 2018 at 22:09

    Przecież w artykule pisze to samo. Jest ta sama wyraźna sugestia, że jak ktoś chce go leczyć to niech leczy, ale państwu nic do tego. Tylko że państwu dużo do tego, bo ma obowiązek chronić wszystkich, po to jest
    Poza tym darwinistyczne poglady pana Janusza są znane od dziesiątek lat, problem w tym że Polacy są oporni i nie chcą by ich ktoś znowu cywilizował na swoją modlę. Nie przyjęła się tu monarchia absolutna, nie przyjął nazizm, komunizm, wprowadzanie liberalizmu tez idzie jak po grudzie

    • prawo

     26 kwietnia 2018 at 22:22

     Za to Ty się przyjąłeś. Idź już spać.

     • Polus

      26 kwietnia 2018 at 23:54

      Ja się nie przyjąłem ale że panu Europosłowi wciąż się chce tumanić kolejne pokolenie gimbusów to rzecz warta uwagi

     • prawo

      27 kwietnia 2018 at 00:23

      Goń się flaku bo nadepnę.

 8. Aramis

  26 kwietnia 2018 at 22:18

  Dla Korwina „bogiem” jest pieniądz, dlatego dziwić nie może, że wszystko uzależnia od kasy, a nie od etyki chrześcijańskiej.

 9. Marcin

  27 kwietnia 2018 at 08:05

  Bogaty Kurwinie! gdybyś nie miał kasy i sprawa dotyczyła ciebie ciekawe jakie byś miał poglądy… Otóż ani sądy ani pieniądze nie mogą decydować kto ma żyć a kto nie, to sprawa samego Boga!

  • kolol

   3 maja 2018 at 12:22

   To niech Bóg leczy tych ludzi za darmo u siebie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra