Kościół

Miej taką wiarę, która góry przenosi

Medytacje ewangeliczne z dnia 28 kwietnia 2018, J 14, 7-14.

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście».
Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».

Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię».

Dzisiejszy fragment Ewangelii, tłumaczący tajemnicę Boga, skłania do refleksji nad naszą z Nim relacją. Relacją bardzo osobistą, indywidualną, niepowtarzalną. Bo przecież każdy z nas jest niepowtarzalny i każdy z nas może o sobie powiedzieć, że jest umiłowanym dzieckiem Bożym. Może gdybyśmy częściej o tym pamiętali, życie nasze byłoby o wiele szczęśliwsze. Każdy człowiek bowiem potrzebuje być kochanym, mieć poczucie, iż jest dla kogoś ważny, wartościowy, jedyny…

Zastanówmy się jednak, czy tę Bożą Miłość odwzajemniamy? Kim jest dla mnie Bóg i jaka jest moja wiara? Jakie są moje uczynki? Czy jeżeli o coś proszę, to czynię to w imię Jezusa, otwarty na wolę Bożą, czy też mam postawę roszczeniową, za wszelką cenę usiłując postawić na swoim?

Kontemplując tajemnicę relacji Boga Ojca z Synem, wzbudźmy w sobie pragnienie takiej wiary, abyśmy realizując Boży plan dla nas przeznaczony stali się narzędziem w rękach Boga, całkowicie ufni w Jego prowadzenie. Wówczas zaczną dziać się prawdziwe cuda. W końcu sam Pan Jezus obiecuje nam, że „ Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Soroka

    28 kwietnia 2018 at 10:09

    „Zastanówmy się jednak, czy tę Bożą Miłość odwzajemniamy? ”

    Jeżeli jesteśmy zdolni do miłości, uwierzymy w Boga i poznamy Jego Miłość, to z pewnością Ją odwzajemnimy, bo inaczej bylibyśmy jakimś niepojętym ewenementem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra