Kościół

Przyjdź Duchu Święty

Medytacje ewangeliczne z dnia 30 kwietnia 2018, J 14, 21-26.

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie».

Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota: «Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?»

W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.

To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem».

Pan Jezus nikomu nie narzuca Swojej Miłości. On po prostu kocha. Od nas zależy, czy ową Miłość przyjmiemy i będziemy pielęgnować, czy też odrzucimy i będziemy żyli z daleka od Boga. Miłość, o czym wielu często zapomina, to nie tylko uczucie, ale przede wszystkim podejmowane decyzje. Z dzisiejszej Ewangelii dowiadujemy się, jak tę kwestię postrzega sam Jezus: „Kto ma przykazania moje i je zachowuje, ten Mnie miłuje”. Zachowywanie przykazań jest zatem miarą naszej miłości do Boga, nie zaś to, co mówimy i jak postrzegamy samych siebie.

Grzech ma to do siebie, że wkrada się powoli, czasami nawet niezauważenie do naszego życia. Rozmiękcza sumienie. Usypia czujność. Przytępia wrażliwość. Ale i tu Bóg ma dla nas ratunek – daje nam Ducha Świętego, który przypomina nam naukę Chrystusa. Dlatego tak ważne jest, aby robiąc rachunek sumienia prosić Ducha Świętego o pomoc w rozeznaniu zła i nazwania go po imieniu, aby każda nasza spowiedź była dobra. Prośmy Ducha Świętego również o to, aby kierował naszym życiem zgodnie z Bożym planem. Przyjdź Duchu Święty…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Soroka

  30 kwietnia 2018 at 10:09

  Nikomu nie da się narzucić swojej miłości. Nie da się też jej przyjąć. Miłość można jedynie mieć w sobie.
  Pomiędzy osobami mającymi miłość w sobie (akt woli), wytwarza się więź duchowa, która łączy i zbliża do siebie te osoby.
  Są dwa rodzaje miłości:
  Miłość ludzka, czyli akt woli polegający na całkowitym odrzuceniu zła, czyli odrzuceniu niesprawiedliwości swojego postępowania, a więc postępowanie tylko zgodnie z Przykazaniami Bożymi, co jest możliwe jedynie w przypadku znajomości ich znaczenia w praktyce.
  Miłość Boża, która jest nieskończonym i nierozerwalnym pragnieniem bycia w bliskości i szczęśliwości z człowiekiem.
  Zdolnością do takiej miłości Bóg obdarzył też ludzi, aby w Miłości Bożej rozpoczynało się każde ludzkie życie. Jest to miłość oblubieńcza/małżeńska. Tą zdolnością obdarzane są tylko dzieci ludzi żyjących po Bożemu.

 2. baahu

  9 stycznia 2019 at 08:19

  In this game if you have played then you don’t have play tank trouble online free and this game will be easily connect with your system.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra