Kościół

Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować

Medytacje ewangeliczne z dnia 5 maja 2018, J 15, 18-21.

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».

Każdy z nas w mniejszym bądź większym stopniu pragnie być akceptowanym przez otoczenie. Co więcej, żyjemy w czasach, kiedy słowo „tolerancja” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. A jednak, kiedy przychodzi do postaw ewangelicznych, nie są one w świecie ani tolerowane, ani akceptowane. Nie inaczej było w czasach Jezusa – tłumaczył On uczniom mechanizm, dlaczego tak się dzieje i słowa te są współcześnie nadal aktualne.

To trudne do przyjęcia, ponieważ w naturze człowieka leży jednak potrzeba sprawiedliwości – oczekujemy jej i nie czujemy się dobrze z faktem, że zamiast niej otrzymujemy cięgi tylko za to, że pozostaliśmy wierni nauce Chrystusa. Ale czy przypadkiem zbyt nie koncentrujemy się na sobie, mniejszą uwagę przywiązując do rzeczy rzeczywiście ważnych? Pan Jezus mówi nam jasno: „Jeżeli mnie prześladowali, to i was będą prześladować”. Tak już po prostu jest i będzie. Jeżeli zatem czujemy się prześladowani, to dobrze, gdyż to oznacza, że jesteśmy na właściwej drodze.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Soroka

    5 maja 2018 at 09:42

    „Jeżeli zatem czujemy się prześladowani, to dobrze, gdyż to oznacza, że jesteśmy na właściwej drodze.”

    To jest za mało! Musimy jeszcze wiedzieć, że nasze postępowanie jest zgodne z Nauką Chrystusa.

  2. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra