Kościół

Aby radość wasza była pełna

Medytacje ewangeliczne z dnia 6 maja 2018, J 15, 9-17.

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Warunkiem prawdziwego szczęścia człowieka jest trwałe zakotwiczenie w Bogu i Jego Miłości. Nie bez powodu Pan Jezus właśnie na Miłość kładzie tak duży nacisk, bez niej bowiem – jak zauważa – nie ma pełnej radości.

Współczesny świat oferuje nam mnóstwo substytutów zarówno miłości jak i radości, pięknie opakowanych, a jeszcze piękniej opisywanych przez specjalistów od marketingu stosujących sygnały podprogowe, mające skłonić nas do takich a nie innych decyzji. Ale czy w tym wszystkim jest miejsce na prawdziwą radość, radość płynącą z pięknych i trwałych relacji z drugą osobą, a przede wszystkim z Bogiem?

Pragnienie Boga i Jego Miłości jest w sercu każdego człowieka, czasami tylko tłumione i tłamszone bodźcami mającymi w założeniu zaspokojenie potrzeb, a w rzeczywistości pogłębiającymi tylko nieznośną pustkę, czy samotność. Człowiek w oderwaniu od Bożej Miłości jest głęboko nieszczęśliwy i nawet gdy znajduje się w otoczeniu ludzi odczuwa samotność, nie zawsze zdając sobie sprawę z przyczyn owego stanu. Pan Jezus daje nam dzisiaj piękną alternatywę i gwarancję szczęścia, którego jednak nie należy utożsamiać z „sukcesem” w ziemskim życiu.

Żaden sukces nie jest bowiem determinantem szczęścia. To ostatnie może dać jedynie miłość do Boga i do drugiego człowieka. Pan Jezus uświadamia nam to i tłumaczy. Zechciejmy się wsłuchać w to Słowo.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Soroka

  6 maja 2018 at 09:28

  „Nie bez powodu Pan Jezus właśnie na Miłość kładzie tak duży nacisk, bez niej bowiem – jak zauważa – nie ma pełnej radości.”

  Nic z pełnej radości, jeżeli nie wie się co znaczy słowo „miłość”!
  Ludzie pozwolili diabłu tak zakłamać język, że w zasadzie mowa już nie istnieje. Brzmimy tylko, a każdy myśli co mu diabeł podsunie, bo człowiek żyjący w zakłamaniu jest niewolnikiem diabła!
  Język polega na tym, że każde słowo ma precyzyjne odniesienie do rzeczywistości której dotyczy i tak je odbierają wszyscy mówiący. Jeżeli tego nie ma, to nie ma mowy, jest bełkot, który jest syndromem Wieży Babel, a więc upadku cywilizacji.

  • soroka to przygłup

   6 maja 2018 at 12:59

   ty jesteś opetany przez diabła, bo wszędzie widzisz ruskich. nienawidzisz wszystkiego i wszystkich, jesteś psycholem, hipokrytą i satanistą pozującym na swietojebliwego chrzescijanina. masz pecha i rogi ci wystają, nędzniku.

   • Soroka

    6 maja 2018 at 13:13

    Tak ten mój wpis piekło poruszyło?
    No nic dziwnego, bo jedynie miłość człowieka uszczęśliwia, a to piekłu jest bardzo nie w nos.

    • soroka to przygłup

     6 maja 2018 at 13:41

     ty masz w obie tyle miłosci co Hitler i Stalin, belzebubie

 2. Pingback: vye80e80mt5enfn5tcev5y6ec6

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra