Polskość

Kult jednostki, to przejaw cywilizacji turańskiej

PiS reprezentuje wpływy tej cywilizacji w naszym kraju. Jej przejawem są: zmilitaryzowana koncepcja partii politycznej, traktowanie walki, a nie dobra wspólnego, jako istoty celu życia politycznego, traktowanie opozycji nie jako części ustroju państwa, ale jako wrogów państwa (inna rzecz, że obecna opozycja sama się tak sytuuje), propagowanie służalczości zamiast postaw obywatelskich, upartyjnienie państwa i instrumentalne traktowanie przekonań ideowych, które służą tylko do pozyskania wyborców, a nie są traktowane jako zobowiązania społeczne.

Wpływy cywilizacji turańskiej nie ograniczają się tylko do PiS, są nią przesiąknięte także partie opozycyjne. Ale w ich przypadku, raczej głupota i pazerność są bardziej dominującymi cechami, niż wpływy tej cywilizacji.

Nie zmienia to faktu, że obrona cywilizacji łacińskiej wymaga przeciwstawienia się pisowskiej koncepcji państwa jako społeczeństwa zorganizowanego na wzór wojskowy. Cywilizacja łacińska to nie koncepcja woskowego modelu partii i społeczeństwa, ale jako republikańskiej wspólnoty wolnych obywateli. Obrona naszej cywilizacyjnej tożsamości wymaga odsunięcia PiS-u od decydowania o przyszłości cywilizacyjnej naszego państwa.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. msn wiadomosci

  8 maja 2018 at 12:37

  1-Ponad milion złotych. Tyle kosztowały prywatne loty Beaty Szydło „powietrzna taksówka” 2-Terlecki szczerze do bólu o obniżeniu pensji posłów przez PiS. Było „trochę pod publiczkę” 3-Posłanka PiS straszy: Znalazłabym paragraf na tych rodziców, którzy przetrzymują dzieci w Sejmie.

  • prawo

   8 maja 2018 at 12:59

   Wszyscy rządzący w PiS mają przetrącone przez komunizm i jego metody kręgosłupy. To są chodzące kompromisy z wszelakim złem.
   Dlatego nie nadają się do niczego. Trzeba nowych ludzi, najlepiej tych z Ruchu Narodowego, ONR i Wolność JKM.
   To wszystko to żydokomuna która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

 2. George

  8 maja 2018 at 13:12

  O PiS-ie mam dokładnie takie samo zdanie. To partia, która przykłada wiele uwagi do tego, żeby stworzyć społeczeństwo dychotomiczne: z jednej strony PiS udający prawicowych patriotów, z drugiej strony PO + przyległości definiowane jako obóz zdrady i zaprzaństwa bez innej alternatywy. I rotacyjnie raz jedni, raz drudzy doją nas i demontują wartości, o których wspominał autor. A i PiS jak i PO to przecież jedno, wielkie śmierdzące gówno. Ostatnie wypadki z żydami pokazały, jak bardzo śmierdzące.

 3. Masław

  8 maja 2018 at 13:33

  Piłka jest żałosny. Jego partyjka dołączyła do Kukiza. A tam cała popularność, jest oparta na jednej osobie. To dopiero wodzostwo.

 4. TZ.

  8 maja 2018 at 15:54

  Pan Piłka pomylił kult jednostki z silnym przywództwem. Silny lider potrzebny jest każdej partii, ale stąd daleko jeszcze do kultu jednostki. PiS ma takie ciągoty, Jarosław Kaczyński prze do tego bardzo mocno, ale kultem objęta ma być postać jego brata, śp. Lecha Kaczyńskiego (co już mu się częściowo udało).

 5. Grze

  8 maja 2018 at 19:10

  Czyli szanowny pan autor proponuje rządy służb i lóż.

 6. The Big E

  8 maja 2018 at 21:23

  Zatem Polska należy do cywilizacji turańskiej co najmniej od czasów potopu, kiedy to zwolennicy Lubomirskiego wyrzynali partię popierającą silną władzę królewską. A ideałem polityka nie-turańkiego powinien być poseł Antoni Mężydło, który przeszedł z PIS do PO bez, jak twierdzi, zmiany poglądów.

 7. Marian

  9 maja 2018 at 06:52

  Cywilizacja łacińska – to taki frazes, zaczerpnięty od Feliksa Konecznego, ale powtarzany bez zrozumienia jak mantra. Ot, wystarczy rzucić mimochodem „cywilizacja łacińska” i już jest się patriotą i „człowiekiem przyzwoitym”. Niestety, można odmieniać przez przypadki „cywilizacja łacińska” i pozostać piewcą frazesów, a może i głupcem.
  Republika Rzymska, sprzed Juliusza Cezara, to był ideał polskiej szlachty w przedrozbiorowej Polsce. Niestety, demokracja na model republikański musi mieć pewne warunki: wykształcone i patriotyczne elity, systemowa niemożność pojawienia się kasy oligarchów, brak zewnętrznych wpływów (korupcja przez obce państwa). Pierwsza RP była potęgą za Jagiellonów, do czasu pojawienia się Zygmunta III Wazy. Ten król, albo królik, ogłosił siebie jednoosobową najwyższa kastą i traktował Rzecząpospolitą, jako swój prywatny folwark. Niestety, ani zamach Piekarskiego, ani Rokosz Zebrzydowski nie udały się.
  Potem pojawili się magnaci – nowobogackie gnojki czyli magnaci kresowi: Lubomirscy, Radziwiłłowie, Potoccy, itd.
  No i do tego doszła korupcja ze strony Berlina, Wiednia i Moskwy.
  A wracając do Rzymu – koniec Imperium Romanum mógł nastąpić kilkaset lat wcześniej, ale uratował go cesarz Wespazjan, chłopak ze wsi. Kluczem do silnego państwa jest drożność awansu społecznego dla ludzi wybitnych, a z drugiej strony jakiś sposób na honorowe zejście ze sceny publicznej ludzi mało zdolnych, leniwych, czy zwyczajnie głupich. System kastowy to śmierć społeczeństwa.
  Chiny rozwijają się, także i dlatego, że marksizm chiński umożliwia awans społeczny ludzi zdolnych z samych najniższych nizin społecznych. A Indie gniją, bo dzieci maharadży nie zawsze są wybitnie zdolne… delikatnie mówiąc.
  Z tego samego powodu społeczeństwa strefy euroatlantyckiej zdychają kulturowo i politycznie, bo nastąpiła kastowość elit – „służby i loże” jak mawia pewien reżyser.

 8. Soroka

  9 maja 2018 at 21:51

  To, że PiS nie jest partią demokratyczną najlepiej pokazuje historia ustawy o wycince drzew.
  Ustawę uchwalił Sejm, uchwalił Senat, podpisał Pan Prezydent, ustawa zaczęła obowiązywać i naraz prezes skoczył, nakazał przywrócenie do stanu poprzedniego, a nawet ostrzejszego i Sejm, Senat i Pan Prezydent grzecznie rozkaz prezesa wykonali.
  Ta ustawa stanowi zamach na wolność osobistą Polaków! A jakie kary za ścięcie swojego drzewa! Gdyby oceniać przewinienia wg nakładanych kar, to wszystkie mafijne złodziejstwa i morderstwa przy ścięciu bez zezwolenia najjaśniejszej władzy swojego drzewa, to pikuś i drobnostka.
  Już choćby po tej ustawie widać, że PiS ma gdzieś dobro Polaków!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra