Z kraju

Robert Winnicki potępia PiS za obronę aborcji i prześladowanie polskich patriotów

W swoich najnowszych wpisach na Facebooku Robert Winnicki potępił PiS za obronę aborcji i prześladowanie polskich patriotów – w Katowicach kandydat PiS na prezydenta miasta poparł nielegalną lewicową blokadę patriotycznego marszu i wysłał policję do spacyfikowania legalnego marszu patriotów.

W wpisie poświęconym postawie PiS wobec aborcji lider Ruchu Narodowego napisał, że „ostatnio cały świat widział dramat Alfiego Evansa, małego chłopca zabitego w Wielkiej Brytanii w majestacie tamtejszego bezprawia”.

Zdaniem posła Winnickiego „mentalność eugeniczna, czyli eliminowanie ze społeczeństwa chorych, słabych i bezbronnych szerzy się na gruzach cywilizacji łacińskiej w Europie i poza nią. Pełne prawo do życia mają mieć tylko bogaci, zdrowi, „wiecznie młodzi” – inne staje się w świecie zezwierzęconej konsumpcji bez sensu, „mniej wartościowe”.”

Jak informuje poseł „w Polsce staramy się walczyć z cywilizacją śmierci. Dlatego Ruch Narodowy wspiera projekt Zatrzymaj Aborcję fundacji Życie i Rodzina pani Kai Godek. Projekt ustawy, który likwiduje aborcję eugeniczną czyli zabijanie dzieci nienarodzonych tylko za to, że są chore lub o chorobę podejrzewane. Najczęściej jej ofiarą padają chłopcy i dziewczynki z zespołem Downa”.

Poseł przypomniał, że „pod projektem podpisała się rekordowa liczba Polaków – ponad 850 tysięcy. Mimo to od pół roku PiS blokuje w Sejmie rozpoczęcie nad nią prac. Codziennie ginie z tego powodu kilkoro dzieci. Toczymy bój o wprowadzenie ustawy pod obrady Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, do której został skierowany. (…) po raz kolejny został złożony wniosek o to, by Komisja się nim zajęła. Po raz kolejny koalicja PiS, PO, N. K’15 go odrzuciła”.

Szokujące zdaniem posła jest to, że „tylko dwoje posłów – wnioskujący Jan Klawiter (Prawica RP) i poseł Halina Szydełko z PiS” głosowali za projektem dotyczącym wprowadzenia zakazu aborcji. „Ja nie mogłem głosować bo nie jestem członkiem komisji. Wielu posłów robi w tej sprawie uniki nie przychodząc ostatnio na posiedzenia swojej komisji. Nagrałem moment głosowania bo wcześniej posłowie PiS razem z PO i N. odrzucili wniosek o głosowanie imienne – boją się jak widać oceny opinii publicznej” wyjaśniał dalej Winnicki.

We wcześniejszym poście na Facebooku poseł Winnicki opisał dyskryminację narodowców pod rządami PiS. Jak informuje poseł „w Katowicach urzędujący prezydent Marcin Krupa (a zarazem kandydat PiS w jesiennych wyborach na tę funkcję) poszedł razem z KOD-em i skrajną lewicą przeciw patriotycznej manifestacji”.

Jak informuje lider Ruchu Narodowego „policja rozbijała legalny marsz i de facto osłaniała działania lewackich grup organizujących nielegalne blokady. Kilka osób z grona uczestników Marszu Powstańców Śląskich organizowanego przez Młodzież Wszechpolską i Ruch Narodowy zostało zatrzymanych i spędzi noc na dołku”.

Zdaniem posła szokujące jest to, że „minister Joachim Brudziński broni tej politycznej hucpy kojarzącej się z najgorszymi czasami zachowań MSW pod Bartłomiejem Sienkiewiczem wobec uczestników Marszów Niepodległości”.

Robert Winnicki w swoim poście przypomina, że kandydat PiS na prezydenta Katowic Marcin Krup oprócz tego, że przyłączył się do skrajnej lewicy w blokowaniu marszu ku czci Powstań Śląskich organizowanego przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska, to jego urzędnik rozwiązał (!) legalną manifestację. „Dzwoniłem do tego urzędnika z interwencją poselską. Nie potrafił decyzji uzasadnić i odsyłał do rzecznika prezydenta. Zrobił to na jego wyraźne plecenie ponieważ sytuacja nie stwarzała przesłanek do rozwiązywania legalnego zgromadzenia” relacjonował Winnicki, podkreślając, iż „Policja patyczkowała się z lewakami blokującymi marsz ku czci Powstańców Śląskich. Była natomiast brutalna wobec uczestników patriotycznego marszu, kilka osób zatrzymano”.

Zdaniem posła Winnickiego wygląda na to, że PiS będzie naśladował PO w prześladowaniach polskich patriotów. Świadczyć na o tym to, że „Krupa (kandydat PiS) wsparł nielegalną, lewacką blokadę, udzielił jej wsparcia politycznego i użył środków administracyjnych do rozbicia legalnej manifestacji – Marszu ku czci Powstańców Śląskich. To jest materiał na poważny proces o nieliche przekroczenie uprawnień. Plus – ogromny skandal polityczny. Kandydat PiS idzie razem z tymi, którzy próbowali rozbijać miesięcznice smoleńskie a całości towarzyszy „odpowiednia” postawa policji”.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Ateista

  8 maja 2018 at 14:10

  „Poseł przypomniał, że „pod projektem podpisała się rekordowa liczba Polaków – ponad 850 tysięcy.” To zróbmy referendum, bo może się okazać, że przeciwko temu pomysłowi jest 10 więcej.

  • Masław

   8 maja 2018 at 14:33

   To zróbmy. Ja jestem za.
   Inna sprawa, że ateista wcale nie musi być zwolennikiem aborcji.Ale ja o wynik takie referendum byłbym spokojny. Potem referendum kwestii przywrócenia kś.

   • Dante

    8 maja 2018 at 21:01

    Czemu potem? Taniej będzie zapytać o jedno i drugie w jednym referendum.
    Dorzuciłbym jeszcze pytanie o przywrócenie Polakom prawo do posiadania broni.

 2. Tomasz

  8 maja 2018 at 14:18

  Ateista spadaj neo-marksisto zdeprawowany modernisto cywilizacja śmierci na śmietnik historii JAN PAWEŁII NARÓD KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI” JAN PAWEŁ II „DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM”

  • Ateista

   8 maja 2018 at 22:02

   Jan Paweł drugi to tylko człowiek. Jest twoim filozofem a nie moim. Jego poglądy nie mają więc żadnego wpływu na mój punkt widzenia a twoje cytaty są patetyczne. Twoja gadka nie robi na mnie wrażenia, bo dla mnie jesteś tylko prymitywnym i bezmyślnym warzywem. W średniowieczu zrobiłbyś karierę.

   • Marcin

    9 maja 2018 at 07:44

    Ateisto biedny, mówisz o człowieku którego prace i przemyślenia są cenione na całym świecie, nawet przez innowierców, którzy równie dobrze mogliby powiedzieć to samo co Ty. Prymitywne jest właśnie zakładanie ze coś nie wpłynie na Twój punkt widzenia-to oznaka bardzo ciasnego światopoglądu-niepodobna prawdziwym, otwartym na przemyślenia ateistom.
    Tylko że trzeba najpierw coś przeczytać z empatią i zrozumieniem żeby móc się na ten temat wypowiadać,a nie tylko powtarzać formułki-podpisy z demotów i wypowiedzi „wydajemisiów” na forach.

  • Bobik

   9 maja 2018 at 06:51

   Jan Paweł II… mówią, że to Żyd:
   wolna-polska.pl/wiadomosci/jan-pawel-ii-zyd-wojtyla-katz-judaizm-apokalipsa-2014-04

 3. gość

  8 maja 2018 at 18:00

  Marek Jurek znów rozwodzi się z PiS

  Marek Jurek po raz pierwszy rozstał się z PiS w 2007 r. Partia Jarosława Kaczyńskiego nie chciała wtedy wpisać do konstytucji ochrony życia od momentu poczęcia.

  Prawica Rzeczypospolitej idzie do wyborów z Kukiz’15. Czy zaszkodzi to partii Jarosława Kaczyńskiego?

  http://www.rp.pl/Wybory-samorzadowe/305079932-Marek-Jurek-znow-rozwodzi-sie-z-PiS.html

 4. gość

  8 maja 2018 at 18:08

  Komitet odzyskania połowy niepodległości. Czy zwyczajnie przeoczono część środowisk patriotycznych?

  Rozpoczął prace powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę Komitet Obchodów 100-lecia Niepodległości. Kiedy jednak popatrzymy na skład tego gremium – poraża pewien brak. Trudno powiedzieć, czy to wynik przeoczenia, czy raczej poprawności politycznej, graniczącej z zaprzaństwem i wyparciem się najpiękniejszych wątków polskiej niepodległości.

  Nie chodzi bynajmniej o brak w powołanym przez Prezydenta RP przedstawiciela środowisk narodowych, które corocznie organizują Marsz Niepodległości – największą manifestację polskiej dumy i patriotyzmu. W tym akurat przeoczeniu wyszedł z prezydenta i jego otoczenia parszywy gen Unii Wolności i zarazem jedna z gorszych cech Prawa i Sprawiedliwości. Parszywy gen Unii Wolności – po środowisko sierot po tej partii skupione wokół Adama Michnika i „Gazety Wyborczej” odmawia narodowcom prawa uczestnictwa w patriotycznej wspólnocie Polaków, obrażając środowiska narodowe oskarżeniami o rzekomy faszyzm i rasizm. Najgorsza cecha PiS-u – bo tak naprawdę partia ta bardziej niechętna jest innym (potencjalnie konkurencyjnym) ugrupowaniom prawicowym niż totalnej opozycji.

  To da się nawet wytłumaczyć – inne niż PiS partie prawicy mogą walczyć o elektorat w tej samej co partia Kaczyńskiego patriotycznej niszy politycznej. Bo jakże inaczej wytłumaczyć obecność w komitecie Hanny Gronkiewicz-Waltz i przedstawiciela tzw. Zjednoczonej Lewicy (m.in. postkomunistyczny SLD i sieroty po Palikocie), a brak Roberta Winnickiego?

  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/15853-komitet-odzyskania-polowy-niepodleglosci-czy-zwyczajnie-przeoczono-czesc-srodowisk-patriotycznych

  • Bobik

   9 maja 2018 at 06:54

   Nie zgodzę się z tym.
   PiS walczy o elektorat lewicowy (lewica socjalna).
   Stąd tyle kasy dla patologii itd.

 5. Matwiej Płatow

  8 maja 2018 at 18:19

  W tym wypadku R.W.ma rację. Ruch Narodowy to partia Nacjonalistyczna ,i z Ideologią Pax- B.Piaseckiego ,R.Dmowskiego mają nie wiele wspólnego. ale w tym wypadku mają rację.

 6. bardo

  8 maja 2018 at 20:04

  @ Matwiej Płatow
  Twoje poglądy na Ruch Narodowy i na jego macierz: Narodową Demokrację są równie paskudne, jak twój wielkoruski nick. Dmowski był prawdziwym wielkim mężem stanu a nacjonalistą był w duchu nauczania kardynała Hlonda i jego kontynuatora, bł. Stefana Wyszyńskiego. Ale co ty ruski popie wiesz o tym. Tobie tylko w głowie wypisy z marksizmu-leninizmu i żałosne post-UBeckie kalki na temat rzekomego „faszysty” Bolesława Piaseckiego – w rzeczywistości żydowskiego agenta wyszkolonego po 1945 r. przez NKWD do szerzenia w Polsce rzekomego „antysemityzmu” co miało w oczach świata uzasadnić sowiecką okupację Polski. A jeśli członków PAX również uważasz za „faszystów”, to byli wśród nich np. Andrzej Wielowieyski czy Tadeusz Mazowiecki, późniejsi bliscy współpracownicy Adama Michnika. Więc sad wniosek, że Michnik popierał w swej redakcji faszystów. Polska historia jest trochę bardziej skomplikowana, niż cię przeszkolono, batiuszka Matwiej. Najpierw poczytaj trochę, zanim zaczniesz się mądrzyć.

 7. gość

  8 maja 2018 at 20:33

  Zatęchłego smaczku dodaje sprawie fakt, że Marcin Krupa był założycielem komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego, a ponadto bronił zaciekle likwidacji pomnika komunistycznego generała Ziętka wbrew zaleceniom IPN.
  W sprawie Katowic PiS ściągnął maskę i pokazał twarz łudząco podobną do twarzy Platformy.

  https://www.ekspedyt.org/2018/05/07/brutalna-pacyfikacja-marszu-ku-czci-powstancow-slaskich-degraduje-pis-do-poziomu-platformy/

 8. Jan

  9 maja 2018 at 10:32

  PIS niczym się nie różni od PO.Jestem przekonany ,że mają układ.PIS nie jest partią prawicową, a lewicową.Stąd forsowana zgnilizna moralna.W PIS jest b.mało porządnych,uczciwych,ludzi głęboko wierzących.Obce są im słowa Bóg,Honor i Ojczyzna.Liczy się kasa.
  Ten cały Krupa zachowuje się skandalicznie. PISowi nie zależy na kolejnej wygranej.Oni realizują czyjeś wytyczne.

  • antyPOPiS

   9 maja 2018 at 11:20

   Bo wspolnym haslem PO/PiSowych parchoslugusow jest judeochrzescijanstwo, mamona, iSSrael..

 9. Bogdan

  9 maja 2018 at 10:44

  W kwestii patriotyzmu,nacjonalizmu PIS się zachowuje jakby nie byli Polakami.
  ateista do psychiatry.

  • Bobik

   9 maja 2018 at 13:10

   No bo nie są, a Szydło co jest Polką pójdzie teraz na wygnanie do PE.
   Wytarli sobie nią tyłek i nie jest już potrzebna.

 10. Tomasz

  10 maja 2018 at 22:06

  Ateista dla mnie jesteś zdeprawowanym modernistą nee-marksistą cywilizacją śmierci.Rządy wielu prowadzą do tyrani czyli dyktatury totalitarnej z pod znaku sierpa i młota i swastyki .

 11. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra