Z zagranicy

Donald Trump podpisał antypolską ustawę Just Act 447!

Donald Trump podpisał antypolską ustawę Just Act 447 ws. restytucji mienia ofiar Holocaustu – poinformował w nocy na Twitterze Paweł Żuchowski, korespondent Radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych, który informację tę otrzymał wprost z Białego Domu.

W grudniu 2017 roku ustawę zarejestrowaną w dzienniku ustaw jako S.447 (ustawa Senatu nr 447) jednomyślnie przyjęła izba wyższa amerykańskiego Kongresu, a pod koniec kwietnia br. przez aklamację przyjęła ją Izba Reprezentantów.

Podpisanie ustawy przez Donalda Trumpa oznacza, że sekretarz stanu USA będzie zobowiązany do przedstawienia w dorocznym raporcie Departamentu Stanu informacji o przestrzeganiu praw człowieka w poszczególnych państwach świata albo w dorocznym raporcie o wolności religijnej na świecie; sprawozdania o realizacji ustaleń zawartych w Deklaracji Terezińskiej.

Ta ostatnia, przyjęta w 2009 roku przez 46 państw świata na zakończenie Praskiej Konferencji ds. Mienia Ery Holokaustu, stanowi niezobowiązującą listę podstawowych zasad mających przyspieszyć, ułatwić i uczynić przejrzystymi procedury restytucji dzieł sztuki oraz prywatnego i komunalnego mienia przejętego siłą, skradzionego lub oddanego pod presją w czasie Holokaustu. Podpisał ją w imieniu Polski sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, polakożerca Władysław Bartoszewski.

Wprawdzie powyższa ustawa (JUST) nie przewiduje żadnych sankcji dla państw-sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej, które nie spełniły swych obietnic dotyczących zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom, niemniej otwiera pole do wywierania na Polskę presji w sprawie oddania mienia bezspadkowego ofiar Holokaustu organizacjom żydowskim.

Jednym z głównych winnych podpisania przez prezydenta Trumpa tej ustawy jest polska dyplomacja, bagatelizująca znaczenie dokumentu. Głos w tej sprawie zajmował m.in. minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, który wskazywał na symboliczny charakter ustawy. Czy rzeczywiście jest on taki symboliczny, przekonamy się, kiedy przyjdzie nam słono płacić i należy spodziewać się, że rząd zapłaci nie z własnych pieniędzy, ale z pieniędzy podatników. Nie ma bowiem takiego symbolu, który nie miałby jakiegoś znaczenia.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

89 komentarzy

89 Komentarzy

 1. Matwiej Płatow

  10 maja 2018 at 10:18

  Rząd USA sprzedał Polskę Żydom. HAŃBA. Rząd-PiS powinien zawiesić stosunki Polski z USA ,i wycofać zgodę na bazy USA w Polsce.

  • Hania

   10 maja 2018 at 10:22

   @ Płatow

   „Rząd-PiS powinien zawiesić stosunki Polski z USA ,i wycofać zgodę na bazy USA w Polsce.”

   Łomatko na samą taką myśl naszi politycy zesrają się na miękko
   Tego pan chcesz?????
   Bogobojno-ojczyźnianego smrodu

   • Jacek

    10 maja 2018 at 14:38

    @Hania
    Co Ty dziewczyno gadasz?
    To tak jakbyś powiedziała „- Rząd PiS powinien zerwać stosunki z PiS”.
    Przetrzyj oczy…
    To Rząd PiS sprzedał Polskę Żydom.
    Uuuuumyj oczy dokładnie, nie zostawiaj ropy, bo inni zaczną ją wydobywać.
    Wstyd!!!

    • Hania

     10 maja 2018 at 18:01

     Wzięłam to zdanie w cudzysłów.
     To nie była moja myśl
     Moja jest pod cudzysłowiem 🙂

     • Jacek

      13 maja 2018 at 12:32

      Proszę wybacz mi roztargnienie, które powodowane zbyt szybkim czytaniem wielu watków, oddaliło dokładną analizę Twojego wpisu. 🙂

  • Krystyna

   10 maja 2018 at 10:42

   To nowa Jałta. Niestety, ale trzeba to otwarcie Polakom powiedzieć. W tej sytuacji powinniśmy przeorientować politykę zagraniczną na Chiny, a nie na Rosję, które są jedynym państwem, jakiego boi się Rosja. Chiny też nie będą zaspokajać niepohamowanej chciwości Żydów, bo nie uważają ich za naród wybrany.
   Jednak trollom rosyjskim trzeba wyraźnie powiedzieć, że to nie oznacza zgody na wejście Polski w strefę wpływów Rosji. Rosja jest słaba, a USA wkrótce przestaną być mocarstwem globalnym – na własne życzenie.
   Skroplony gaz możemy importować z Iranu oraz państw arabskich. I to chyba taniej niż z Ameryki.

   • prawo

    10 maja 2018 at 10:48

    Tak wygląda zdrada. To jest celowe odwracanie uwagi przez PiS od rachunku na 300 000 000 000 $ wystawionego przez żydów w JUST Act (S.447). Wszystko wskazuje na to – tajne rozmowy prezydenta w USA, wyjazdy do Izraela, niepełnosprawni … – że PiS umówił się z żydami z USA, że zrobią to łapkami z Waszyngtonu a tu będą grać dalej dobroczyńcę Polaków. Trzeba wybrać czysto polski sejm, złożony z Polaków, po czym co miesiąc, bez nerwów komunikować tym zasrańcom:
    Kwiecień: brygada pancerna US Army – wypierdalać
    Maj: Redzikowo – wypierdalać
    Czerwiec: Patrioty – wypierdalać
    Lipiec: Helikoptery – wypierdalać
    Sierpień: Gaz – wypierdalać
    Wrzesień: Wycieczki z Izraela – wypierdalać

    i na koniec żydzi z Polski – wypierdalać
    Jak tak – to tak
    „Tajemniczy don Pedro” podpowiada:
    Eee, tam, wystarczy z siłą spokoju wysyłac rachunki za żądania żydowskie do Waszyngtonu. A to na podstawie Art. IV umowy indemnizacyjnej z 1960. Tekst tutaj: treaties.un.org/doc/Publication/UNTS/Volume 384/volume-384-I-5518-English.pdf

    Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

    Komentarz bez komentarza:
    Byli sobie Polak, Niemiec i Żyd. Żyd mieszkał w kamienicy. Kupił ją przez pożyczkę zaciągniętą z polskiego banku. Pożyczki nie zdążył spłacić. Niemiec zburzył kamienicę i zabił Żyda. Polak odbudował kamienicę za swoje pieniądze. Niemiec zapłacił odszkodowanie innemu Żydowi. Jeszcze inny Żyd domaga się zwrotu kamienicy od Polaka.

    • wolna-polska.pl

     10 maja 2018 at 13:24

     1-Trump i jego żydowski homo „fixer” – Roy Cohn 2-Rodzina Rockefellerów: kryminaliści nowego wieku odpowiedzialni za globalny holokaust i mordy. 3-Niebieskoocy żydzi o blond włosach !!!

    • fdsfdsgfdsg

     10 maja 2018 at 20:12

     Problem w tym że listy wyborcze od SLD po Kukiza z RN ustala oficer prowadzący czyli bezpieka
     a potem można głosować na kogo się chce

   • Bobik

    10 maja 2018 at 11:06

    Krystyna,
    A puknij Ty się w głowę. Nie chcę obrażać ale jednak zrób to. A co Chinom z Polski?
    Przecież Polska skłócona ze wszystkimi dookoła jest dla Chin zupełnie bezwartościowa.
    Obciągnęliśmy laskę wszystkim w koło to jeszcze na koniec Chińczykom musimy?
    I tak za nic?
    Popatrz na mapę, jak wyglądają ewentualne połączenia z Chin do Polski i przez jaką strefę wpływów idą.
    Tak czy śmak Polska z czasem wpadnie w strefę wpływów Rosji albo będzie ciągnąć laskę Żydom.
    Nic tu nie wymodzisz.

    • tomek

     10 maja 2018 at 12:38

     kacapie poubecki my ci pomozemy wejsc w strefe wplywu

     • Bobik

      10 maja 2018 at 16:26

      Zjeb czy cóś?
      Idź Żydom obciągać bo do niczego więcej sie nie nadajesz.
      Mózgu tez brak.

    • JankaSkolna

     10 maja 2018 at 19:56

     Bobik,
     Masz racje i nie masz racji.
     Pisze ze Stanow. Bylam niedawno na wycieczce w Chinach. Na placu Tienanmen cala grupa robila sobie zdjecia, ktore potem byly „dodatkiem” do ksoazeczki z najwazniejszymi zabytkami Chin. Duzo zdjec tych miejsc I opisy w 10 jezykach: chinskim, angielskim, francuskim, rosyjskim,jakimis arabskim czy japonskim i……. POLSKIM!!!.
     Nie bylo niemieckiego, ale byl polski!.
     Zapytalam chinskiego przewodnika o to a on odpowiedzial, za Polska ma „specjalne miejsce w sercu Chin, bo gdy kiedys w Chinach byl glod, to Polska wysylala im statki z zywnoscia”
     Nie po raz pierwszy slyszalam, ze Polska moglaby bardzo duzo ugrac w Chinach…….gdyby tylko chciala.

  • wolna-polska.pl

   10 maja 2018 at 13:25

   „Sodomia, przestępstwo przed Bogiem i naturą człowieka – Oleg Płatonow

  • Artur

   10 maja 2018 at 23:02

   I tym sposobem Trump dołączył do grona kryminalistów!

 2. Hania

  10 maja 2018 at 10:19

  A cóżesz mogła zrobić dyplomacja Polin, skoro nasi sojusznicy bronią nas przed złym Putinem 🙂

  Polecam świetne wystapienie mądrego kapłana, x Natanka o Rosji
  ( panie Bodakowski, pan przemysli)

  https://www.youtube.com/watch?v=tuPtvgMJ0ts

 3. Robert B.

  10 maja 2018 at 10:23

  Sojusznik…

  • jaro7

   10 maja 2018 at 11:01

   Dla PiS każde państwo im bardziej antypolskie tym większy sojusdznik.Przeciez bezwarunkowo i poddańczo wspierają żydów,usa,ukrów i żmudzinów.

 4. Kwal

  10 maja 2018 at 10:24

  Prezydent Dupa powinien amerykanom podziękować i przeprosić…

  • prawo

   10 maja 2018 at 11:05

   Na kolanach koniecznie.

 5. Matwiej Płatow

  10 maja 2018 at 10:27

  @ Hania Mnie uczona PRZYJACIÓŁ się nie ZDRADZA. A to co zrobił rząd USA to ZDRADZIŁ.Polski rząd nie może nastawiać twarzyczki ,i gdy plują ,to mówić deszcz pada. Rusofobia Rządu ,dała atut USA ,by mieć Nas za swego Wasala.

  • Hania

   10 maja 2018 at 10:44

   Panie Płatow

   Więc trzeba przemyśleć dwie kwestie
   – czy jesteśmy w posiadaniu polskiego rządu?
   – i czy uprawnionym jest nazywanie USA naszym sojusznikiem?

   Bo mnie się wydaje, że po magdalence naród polski jest w ciemnej dooopie
   z elytami, włącznie z IPN, które wmawiają nam, że
   ” teraz jest Polska”

   • prawo

    10 maja 2018 at 11:07

    Nie ma co myśleć – natychmiast po prośbie do Putina.
    Wiem, że to nieprzyjemne, ale do tego doprowadził PiS/PO/PSL/SLD ….

    • fdsfdsgfdsg

     10 maja 2018 at 19:57

     WSI I KIEJKUTY STARE TO NIE JEST postsowiecka bezpieka która za możliwość pasożydowania służy każdemu?
     Chiny Iran może Turcja

     Rosja Usrael Niemcy to zguba dla nas

  • Bobik

   10 maja 2018 at 10:58

   Ty masz rację Matwiej, niestety masz.
   Muszę to uczciwie przyznać.
   Sytuacja dyplomatyczna polskiego rządu jest niestety beznadziejna.
   Najpierw ciągnęli laskę wam i trochę Stanom (komuna i wczesna postkomuna), później Niemcom (PO), później Stanom (PiS) to jak teraz znowu pójdą do was laskę ciągnąć a później jeszcze gdzie indziej to w końcu spełnią się słowa niejakiego Żyrynowskiego, który powiedział mniej więcej tak:
   „Polska gania jak kurwa od jednego klienta do drugiego. Jak będzie robić tak dalej to któryś tam z kolei klient kurwę udusi”.
   I niestety mogły to być słowa prorocze.
   Dyplomatycznie mamy katastrofę na parę dekad przynajmniej.

   • tomek

    10 maja 2018 at 12:42

    tys taka sama qwa jak ten zyd soviecki

 6. Iza

  10 maja 2018 at 10:29

  Tramp nie jest żadnym przyjacielem Polski,jest przyjacielem Żydów.
  Ciaputowicz dymisja.

  • Feliks Ludwik

   10 maja 2018 at 12:55

   A kto ma tego Czapu…coś tam zdymisjonować? Koledzy z rządu, Żydzi?

 7. Bobik

  10 maja 2018 at 10:31

  A tak nasze PiSie ciągnęły laskę, jeszcze bardziej niż POpaprańcy.
  I Waszczu laskę ciągnął, Kaczor ciągnął, Szydło też ciągnęła i Morawiecki też.
  I co? I nic. Jankesi sprzedali kurwy do Żyda i znajdą se inne.

  A te bazy amerykańskie to są po to, że gdyby się motłoch zaczął burzyć to będzie łatwiej spacyfikować.

  • tomek

   10 maja 2018 at 12:44

   widze ze lubisz obciagac

   • Bobik

    10 maja 2018 at 16:29

    Zamknij ryja agencie żydowski.

 8. Iza

  10 maja 2018 at 10:35

  Kiedyś nas zdradził Roosevelt,teraz Tramp.Polacy mogą liczyć tylko na swoich.PIS popełniał i popełnia totalne ,niewybaczalne błędy.Czy Kaczyński zdziadział?.

 9. cmos

  10 maja 2018 at 10:41

  Czytal ktos z was ta Ustawe?? W calosci??

  • ollo

   10 maja 2018 at 11:07

   Ja czytałem. Mamy przerąbane… .

   • cmos

    10 maja 2018 at 11:36

    Nie wydaje mi sie,prawnie nikt nas nie ruszy.

    • ollo

     10 maja 2018 at 11:47

     Prawnie nie, ale jest to narzędzie międzynarodowego nacisku na kilkadziesiąt, może nawet na kilkaset lat (Amerykanie nie wykonują „ruchów pozornych”, wbrew opinii naszych polityków). Polska może nie znieść naporu USA, które będą stosować różne sankcje (polityczne, wojskowe, gospodarcze itd.). PiS mówi, że to nieistotne, ale ci szabesgoje nie myślą w perspektywie długofalowej… (nie myślą o tym, co będzie z Polską za 50 lat). Podejrzewam nawet, że ta smutna dla Polaków przyszłość cieszy niektórych z nich. W mediach opowiadają takie dyrdymały, że urąga to inteligencji przeciętnego zjadacza chleba.

 10. Avicenniusz

  10 maja 2018 at 10:41

  A czego się spodziewaliście ? Chyba nikt nie był na tyle naiwny, że spodziewał się weta ze strony Donalda Trumpa. Polska dyplomacja w starciu z lobby proizraelskim w USA nie ma żadnych szans, więc oczekiwanie, że polscy dyplomaci „coś zrobią” także było szczytem naiwności. Bogatym krajom arabskim z rejonu Zatoki Perskiej (zwanej przez nich Zatoką Arabską), które dysponują miliardami petrodolarów i możliwością wpływania na podaż roby na światowym rynku, nie udało się nigdy wpłynąć na Amerykę, aby porzuciła proizraelską politykę, więc tylko naiwni wierzyli, że Stany Zjednoczone przejmą się zdaniem „polskiego sojusznika”. Donald Trump decyzją w sprawie zerwania porozumienia z Iranem pokazał, że jest zakładnikiem proizraelskiego lobby, które de facto kieruje bliskowschodnią polityką USA. Obawiam się, że niedługo będziemy mieli powtórkę z Iraku, czyli atak na suwerenne państwo pod przykrywką krzewienia demokracji i walki z rozprzestrzenianiem broni masowego rażenia. Tak przy okazji, czy ktoś jeszcze pyta, gdzie jest ten arsenał nuklearny Saddama Huseina, który stał się pretekstem do ataku na to państwo ? Minęło już jakieś 15 lat od rozpoczęcia inwazji, a broni masowego rażenia do dzisiaj nikt w Iraku nie znalazł. Tą samą bajeczkę lobby żydowskie w Ameryce sprzedaje teraz światu w sprawie Iranu. Reasumując: skoro Ameryka nie ma oporów przed wywoływaniem wojen w różnych częściach świata po to, aby oczyścić pole swojemu izraelskiemu sojusznikowi, nie spodziewajmy się, że potraktuje nas łagodniej w sprawie żydowskich roszczeń pod adresem Polski. To będzie długo wojna podjazdowa przeciwko nam, w której niestety jesteśmy słabszą stroną.

  • ARSON

   10 maja 2018 at 10:50

   Gdzie sluzyles?Gdzie byles w Iraku na misji? I kto byl twoim dowodca?Jaka masz wiedze na ten temat co znaleziono w Iraku?

   • ARSON to TROLL

    10 maja 2018 at 10:55

    nie trolluj, palancie.

    • ARSON

     10 maja 2018 at 10:57

     Ty trolujesz i do tego obrarzasz.

     • Bobik

      10 maja 2018 at 11:13

      @ARSON,
      Piszemy „obrażasz”. Od „obraza”.
      Co do znalezisk w Iraku – Oficjalnie, nawet wg Stanów okazało się że nic ciekawego nie znaleziono.

     • ARSON

      10 maja 2018 at 11:34

      @Bobik zdziwil bys sie co tam znaleziono! Dwa lata przesiedzialem w Babil i Al-Hilla i nikt mnie nie przekona ze Husain byl czysty razem z ruskimi.

   • antyPOPiS

    10 maja 2018 at 12:01

    @A.., widac slonce rzucilo ci sie na kiepele, bo „dowody” przedstawione przez gen.C.Powell’a dla uzasadnienia napadu na Irak, byly spreparowane przez zydonazioli okupujacych Palestyne. Wiec nazywanie bandyckiego najazdu, w imie USraelskiej hegemonii „misja”, to jak twierdzenie ze gwalciciele to erotyczni masazysci. Nie masz powodu do dumy..

   • Avicenniusz

    10 maja 2018 at 14:01

    Nigdzie nigdy nie służyłem, dowódców też żadnych nad sobą nie miałem. Moją wiedzę opieram na tym, co mogę przeczytać/ usłyszeć w mediach. Ale skoro OFICJALNYM powodem ataku na Irak przez Stany Zjednoczone były zaawansowane prace nad bronią masowego rażenia przez Saddama, to zakładam, że z chwila znalezienia dowodów na produkcje takiej broni na pewno znalazłaby się chociaż jedna gazeta, która o tym napisze. O różnych portalach internetowych nie wspominając. A tu cisza. Nikt nie twierdzi, że Saddam Husein był grzecznym chłopcem. Rządził Irakiem żelazną ręką, ale pytanie, czy w kraju, gdzie mieszkają razem sunnici, szyici, chrześcijanie, jazydzi, Arabowie, Persowie, Kurdowie można rządzić inaczej? Ale amerykańska interwencja zniszczyła sprawnie funkcjonujące państwo irackie zostawiając po sobie bardak. Z kilkuset tysięcy chrześcijan, którzy żyli w tym kraju za czasów Saddama ostało się ledwie kilkanaście, może kilkadziesiąt tysięcy osób. Kraj pogrążył się w wojnie domowej i chaosie, o rządach ISIS nie wspominając.

   • Dick

    10 maja 2018 at 21:52

    Jesteś bandytą za dolary wynajętym do ludobójczej wojny w interesie USA i Izraela.
    Wiesz ilu Irakijczyków zginęło w tej wojnie?
    I później?
    Krew tych ludzi, nie mających NIC do Polaków jest na twoich rękach.

  • Krystyna

   10 maja 2018 at 11:04

   Ale Ameryka nie będzie wkrótce jedynym supermocarstwem świata. Te czasy już się kończą. Kto wtedy weźmie Żydów na utrzymanie?
   A tak w ogóle polska polityka zagraniczna nie powinna grać na jednym fortepianie.

   • prawo

    10 maja 2018 at 11:13

    Kto wtedy weźmie Żydów na utrzymanie?
    Lucyfer. Jak zwykle.

   • Bobik

    10 maja 2018 at 11:18

    Wyznawcy Allaha może ich wezmą na utrzymanie ale będą srogimi panami.

 11. jaro7

  10 maja 2018 at 11:00

  Czy teraz Morawiecki też podziękuje Trumpowi na Twiterze jak mu wylewnie dziękował za JEDNO miłe słówko które ten wygłosił w sprawie wydatków na wojsko? Czy znowu media głównego ścieku będa milczeć lub udawać że problemu nie ma.A może postawić pomnik Trumpowi a żydom wybudować kilka muzeów?

 12. finka

  10 maja 2018 at 11:01

  I tego się spodziewaliśmy, a rząd urzędujący w W-wie powinien trafić pod Trybunał Stanu a może i do zwykłego kryminału za sprowadzanie na Polskę katastrofy. Nie zrobili nic, gdy ustawa była procedowana i nie wprowadzili ustawy reprywatyzacyjnej u nas, choć czas był i jest nadal. Polska zapłaciła za mienie pozostawione rządowi USA jeszcze za Gomółki, o czym mówił Sikorski, więc Trump powinien zająć się realizacją żydowskich wniosków z tego co wtedy dostali.

 13. Matwiej Płatow

  10 maja 2018 at 11:02

  @ Hania w 1000% się z Tobą ZGADZAM. Rząd PiS ZARAZIŁ Polaków RUSOFOBIĄ i wmawia ,że wszystkiemu wina Rosja.A to że deszcz pada,a to że była katastrofa ,a to za zimno,ITD.Największe NIESZCZĘŚCIE jest to ,że Polacy ZAPOMNIELI,że JESTEŚMY SŁOWIANAMI ,że Słowianie Polakom Bracia.A szkoda nerw ,bo Ciśnienie Mi się podnosi.Dopóki Polacy nie Zrozumieją ,że Tylko na Słowian mogą liczyć,to tzw.,,sojusznicy” bez wazeliny odbyt—————–

  • Krystyna

   10 maja 2018 at 11:08

   Uwaga rosyjskie trolle w akcji.

   • KRYCHA to TROLL

    10 maja 2018 at 11:15

    sama jestes trollicą, kretynko z przerosnietym ego.

  • prawo

   10 maja 2018 at 11:11

   Daj spokój z tymi „słowianami”.
   Co do Rosji masz rację. Dali się Polaczkowie napuścić na Putina, choć wiadomo, że np. bomby w Tu 154 mogły być umieszczone tylko w Polsce, lub za jej zgodą. Jej organów.

 14. zbyszek

  10 maja 2018 at 11:22

  Chyba taki byl cel wymordowania narodu zydowskiego?

  Wymordowano, aby przejac spory majatek – tak jak Soros na Wegrzech, wyekspediowal 450 tys Zydow do obozow zaglady.

  Dla tego biznesu obozy koncentracyjne pracownikow przemyslu okupanta (w Auschwitz planowano najwieksze zaklady chemiczne ) zamieniono kosztem 1 mld RM (dr Rath) na obozy zaglady, wiedzac juz o przegranej wojnie.

  Co my mamy do tego biznesu, jezeli narod zydowski jest wlasciwie niemieckojezyczny??

  Mnie to poraza, jezeli bedziemy tak podlegli Zach UE, iz znajomosc j niemieckiego bedzie powszechna, tak jak na Luzycach, to mamy zapewniony los Poloni w Niemczech w 39 roku – do dzisiaj nie oddano nawet majatku tej, takze mniejszosci, jak Zydzi.
  Rzad dudaczewskich takze odalacza sie od narodu – tworzy podobne elity, jak w czasie okupacji tworzono Zydom.

  Kiedys, byc moze, tez ktos w USA uzna, ze nasz majatek, po wymordowaniu nalezy sie komus w USA?

  Male prawdobodobienstwo, ze tak nie bedzie.

 15. gość

  10 maja 2018 at 11:32

  Trump sprawił, że Polska ostatecznie przegrała II wojnę światową?

  Podpisanie przez prezydenta USA Donalda Trumpa ustawy 447 to największa porażka Rzeczypospolitej Polskiej w ostatnich kilkudziesięciu latach – tak uważają dr Ewa Kurek, Witold Gadowski i Stanisław Michalkiewicz, których portal PCh24.pl poprosił o komentarz w tej sprawie.

  – 9 maja 2018 roku Polska ostatecznie przegrała II Wojnę Światową. Jak inaczej to nazwać? Ustawa 447 oznacza bowiem, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom 300 mld dolarów za to, że w czasie II Wojny Światowej Niemcy ich mordowali – mówi w rozmowie z PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz.

  – Przez cały okres prac nad ustawą 447 polskie władze i największe ośrodki opiniotwórcze milczały w tej sprawie. Jest to najlepsza ilustracja dziadostwa, w jakie Polska popada – podkreśla publicysta.

  – Zdecydowana większość Polaków albo nie interesuje się nadciągającą grabieżą polskiego majątku, albo wierzy w zapewnienia rządu, że wszystko będzie dobrze i nic złego nam nie grozi. Normalny naród zdmuchnąłby takie władze niczym tornado, a nasz naród… Zostawię to bez komentarza – podsumowuje Stanisław Michalkiewicz.

  http://www.pch24.pl/trump-sprawil–ze-polska-ostatecznie-przegrala-ii-wojne-swiatowa-,60175,i.html

 16. zbyszek

  10 maja 2018 at 11:34

  Tak jak Aplebaum (sikorski) przejmuja ziemie, cale wioski i bedziemy takze narodem bez wlasnosci, bez terytorium.

  Czy damy rade zawczasu odrzucic te nasze elity??

  Ci ludzie chca takze wzbogacic sie na tej ustawie.

  To chyba widac?

  • prawo

   10 maja 2018 at 12:34

   Teraz już wiecie wszelkie matoły głosujące na Po/PiS/PSL/SLD/zwane Suwerenem jak działa UB-państwo?
   Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona po 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie).
   Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

 17. Tomasz

  10 maja 2018 at 13:19

  tomek lubisz robić laskę Amerykanom jak Radek Sikorski z PO ,”PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE”WŚRÓD PRZYJACIÓŁ WILKI ZAJĄCA ZJADŁY’Sojusz wojskowy z U S A okazał się nic nie wartym świstkiem papieru kolejny raz YANKESI sprzedali Polskę tym razem Żydom YANKI GO HOME .nie potrzebujemy dziwek politycznych .

 18. zbyszek

  10 maja 2018 at 13:29

  Moze prawy zajmie sie wreszcie organizowaniem a nie dzieleniem Polakow?

  Spoldzielczosc, kooperatywy sa tylko rozwinieciem „wspolpracy sasiedzkiej”.

  Jaka to jest sila, ze umozliwila odbudowanie RP po zaborach?

  Developerzy Morawieckiego moga wybudowac rocznie tylko 80 tys mieszkan, gdyz rocznie wywoza 40 mld swoich zyskow i znowu buduja za pieniadze okradanych bankow i przszylych uzytkownikow i tylko w duzych miastach.

  Spoldzielczosc, pracujac we wspolnotach, po kosztach wlasnych moze wybudowac rocznie 600 tys mieszkan (po 200 na gmine – niezbyt duzo) a zyskiem bedzie zmniejszenie emigracji pracownikow, zwiekszenie zarobkow i uzyskanych wartosci np rozwoj produkcji mat budowlanych i eksportu uslug.

  W samych bankach spoldzielczych jest 2 mln stalych czlonkow.

  Czy prawy rozumie to, ze ma co robic??

 19. zbyszek

  10 maja 2018 at 14:09

  Jest takze 3 tys Rad Pracowniczych i tez w tysiacach roznych stowarzyszen jest miliony Polakow – jest to znaczna sila polityczna, doskonale zorganizowana.

  PiS kontynuuje dzialalnosc PO odcinania nas od udzialu w zarzadzaniu krajem.

  Nalezy wiec po cichu odcinac PiS takze od samorzadow, az brudzinskie (jak tam prawdziwe nazwisko?) wyladuja na zielonej wyspie na srodgu pustyni.

 20. Hania

  10 maja 2018 at 14:46

  Zdrajcy Polski, nazywani „opozycją demokratyczną” dla zmyły wpierw rozgromili polski przemysł
  Jak pan Zbyszek myśli dlaczego?
  Ano wpierw żeby utworzyć nową kolonię z białym chrześcijaninem zamiast ciemnym muzułmaninem w roli parobka
  Po drugie zakłady pracy były naturalną siłą sprzeciwu.
  W nich ludzie organizowali się, strajkowali itp
  Na kościół w Polsce nie ma co liczyć.
  Oni stoją po stronie globalistów.
  O zniszczeniu przemysłu w Polsce bez specjalnego zażenowania, a z 20 letnim opóźnieniem, opowiada pan Gwiazda, Rzecznik Żab z Doliny Rozpudy.

  https://www.youtube.com/watch?v=2aoRvfQ8FzU

  • Dick

   10 maja 2018 at 21:50

   Pani Haniu.
   Pan Gwiazda od 30 lat, albo i więcej przestrzegał przez wyprzedawaniem naszego kraju.
   Nigdy nie został beneficjentem „przemian”. Wróg PRLu, wróg złodziei z UW/PO, wróg PISu…
   Proszę się doinformować, bo źle pani ocenia uczciwego człowieka.
   Ludzie nie dzielą się na lewaków i prawaków, na katolików i resztę, ale na mądrych i uczciwych. I resztę…

 21. Soplica

  10 maja 2018 at 16:25

  No, proponuje zaopatrzyć się w specjalne rozciągacze do uśmiechu i specjalne szelki do łapek aby lepiej klaskać bo szykuje się u nas druga Koreańska Republika Ludowo Demokratyczna! Będziemy jeść szczaw,napawać się czystym powietrzem, klaskać jak klauny na widok każdego obywatela z kraju Bliskiego Wschodu, uśmiechać się do każdego wojskowego z USA, w podskokach wykonywać polecenia z Brukseli i w ogóle zapomnieć o … normalności.
  Czy to co się dzieje jest prawdziwe? Chyba śnię! Niedługo zakażą wszystkiego i nakażą wszystko!!! – oczywiście nakaz nadejdzie z poza granic Polski 🙂

 22. Tomasz

  10 maja 2018 at 17:44

  Zbyszek Polityka pełzania obecnego rządu warszawskiego i prezydenta belwederskiego doprowadziła do tego że Trump podpisał JUST ACT 477[1266] .Kolejny raz U S A nas sprzedało tym razem Żydom umowa o sojuszu okazała się nic nie wartym świstkiem papieru.Teraz Żydzi „majestacie prawa”będą odbierać ziemię a a Polaków z Kamienic ,Bloków spółdzielczych budynków użyteczności publicznej na bruk asystować będą okupacyjne wojska U S A bo przecież nie sojusznicy ,Otwórz oczy od 1989 Rządzi Układ z Magdalenki który nic nie zmienia w Polsce,.’

 23. Janka Skolna

  10 maja 2018 at 21:12

  jest jedna dobra rzecz, ktora moglaby z tej zdrady wyniknac, ale do tego trzeba miec JAJA a PIS chyba ich nie ma!
  Mianowicie: ODMOWIC udzialu w amerykanskiej wojnie w interesie Izraela!!!
  Nie bedziemy wysylac wojsk w interesie dwoch krajow, ktore nam sa otwarcie wrogie!!!

  Tak powinni zareagowac PARTIOCI!!!
  Ale, czy PIS to patrioci?
  Mysle ze czas na NARODOWCOW!!!

 24. Dick

  10 maja 2018 at 21:45

  Nowa Jałta.
  Znowu Amerykanie nas sprzedali!
  Tym razem Żydom.
  A PIS w tym uczestniczy.
  Robi wciąż laskę Żydom, a o ustawie milczy.
  Pisowscy zdrajcy pytani o ustawę tylko ją bagatelizują.
  Obiecają Żydom nowe muzea, walkę z „antysemityzmem” i polskim nacjonalizmem (!).
  Samoloty polskie są od dawna w Kuwejcie i czekają tylko na żydowski rozkaz do napadu na Syrię i Iran.
  A PIS szykuje w Polsce drugą Palestynę, bo jak USA na postronku żydowskim napadnie na Iran, to będą potrzebować nowej ojczyzny. A jak mawiają pisowskie kukiełki, Polin to ojczyzna 2 narodów od 1000 lat!!!

 25. Tomasz

  11 maja 2018 at 04:41

  Pogonić JANKESÓW do domu i nie brać udziału w ich brudnych interesach .Obronę Polski oprzeć o Wojska Obrony Terytorialnej .Polakom dać Ak 47 które jeszcze są w magazynach wojskowych .Nie mamy innego wyjścia zostaliśmy jak zwykle sami sojusz z U S A okazał się jak zwykle nic nie wartym świstkiem papieru.Broń oczywiście do ręki nie skazanym prawomocnym wyrokiem sądu i chorym psychicznie .

  • Wojciech

   11 maja 2018 at 06:16

   Plan dobry tylko trzeba by zacząć od wyrwania chwastów z PiS, którzy Polskę w to g… wpakowali. Bez wyeliminowania tej parszywej agentury z Kaczyńskim i Dudą na czele nie można ruszyć się do przodu nawet o milimetr.

 26. hansi

  11 maja 2018 at 10:50

  Dlaczego ta wiadomość NIE znajduje się tutaj na absolutnym froncie ? 🙂
  A zamiast tego – jakieś bzdety pod tytułem „Ordo Iuris” ?? 🙂
  No nic. Wolno nam sobie tylko tutaj poszczekać. Na razie wolno..
  Za chwilę się za nas wezmą już na poważnie..

 27. jjj

  11 maja 2018 at 18:27

  Rząd/rządy/”elity polityczne” sprzedały/oddały Polskę…. – zgadzam się z taką opinią, ale czy stało się teraz?
  Trochę inaczej wszystko widzę, niż nawet mistrz StM, przynajmniej w aspekcie – „co należało uczynić”. W aspekcie „skutki dla Polski” – widzę podobnie.
  Widzę, że zastosowano metodę salami, w 2009 r. ukrojono wielki kawał, a teraz dokrojono drugi, a może inaczej – podrasowano ten pierwszy.
  Abstrahuję tu od tego, kogo rząd nadwislański uważa za suwerena, komu dogadza i się podlizuje, nawet gdy zbiera kopniaki – koń jaki jest każdy widzi, o ile chce widzieć.
  Niemniej nurtuje mnie – co (załóżmy chwilowo, ze rząd jest bardziej podmiotowy i dbający o państwo, niż w rzeczywistości) rząd mógł zrobić, jakich użyć argumentów w sprawie nieprzyjmowania przez USA ustawy, BEZ – podkreślam: BEZ – wypowiedzenia deklaracji/wycofania swego podpisu pod deklaracją terezińską?

  Jedyne co mi się nasuwa, że rząd czujący, że 447 krzywdzi jego państwo i niebojący się tego niepokoju, mógłby twierdzić, że
  a) raportowanie rządu USA do swego parlamentu o „postępach” w realizacji postanowień deklaracji terezińskiej przez poszczególne kraje, narusza suwerenność tych krajów, ale w dzisiejszej dobie powszechnie stosowanego „raportowania o naruszeniach praw człowieka” czy o „przestrzeganiu deklaracji o nierozpowszechnianiu broni atomowej”, to raczej słaby argument,
  b) nadanie procedurze raportowania formę ustawy, sprawia wrażenie zastraszania innych krajów,
  c) szczegółowość raportowania przewidziana w ustawie 447, idzie dalej niż postanowienia deklaracji terezińskiej, ale tak raczej nie jest. Krótka ustawa raz używa wyrazu „heirless”, w deklaracji pojawia się ono 4 razy.

  Rząd (ewentualnie) namawiając USA, by nie przyjęły ustawy, NIE MÓGŁBY używać argumentu o tym, ze prawo rzymskie, że państwo dziedziczy majątek w przypadku braku spadkobierców (czyli de facto, to tzw. prawo kaduka, choć potocznie sięto kojarzy nadużywaniem prawa przez „władcę”), że proponowane w ustawie 447 „dziedziczenie” jest rasowo-rasistowskie i bezprawne. Nie mógłby – bo sam ów rząd podpisał (wówczas: przedstawiciel rządu w postaci Bartoszewski, ale ciągłość prawna itd ) deklarację terzezńską, gdzie jest mowa o taki „dziedziczeniu”, więc używanie takiego argumentu byłoby smieszne i irracjonalne.

  Pewnie, że nawet ryzykując ośmieszenia się, rząd powinien – o ile w ogóle potrafi i ma jakiekolwiek możliwości – próbować wpływać na „rząd USA”, by nie przyjmował ustawy. Niemniej – BEZ wypowiedzenia „deklaracji terezińskiej” przez rząd nadwiślański – argumenty takiegoż rządu, nie tylko nie byłyby przyjmowane przez „Amerykanów”, ale raczej przeczyłoby poczuciu logiki….
  Wobec tego nurtuje mnie też kwestia – niby dlaczego Trump miałby wetować ustawę o raportowaniu przez rząd USA „postępów” w realizacji postanowień deklaracji terezińśkiej w kraju … który jest sygnatariuszem tej deklaracji?

  To, że skutki będą takie jak twierdzi Mich-cz, nie trzeba mnie przekonywać, też tak sądzę…..

 28. Obat kencing nanah di apotik

  12 maja 2018 at 06:59

  Izraela, niepełnosprawni … – że PiS umówił się z żydami z USA, że zrobią to łapkami z Waszyngtonu a tu będą grać dalej dobroczyńcę Polaków. Trzeba wybrać czysto polski sejm, złożony z Polaków, po czym co m
  [url=http://obatpenyakitkelamin10.blogspot.com/2017/10/setelah-kencing-keluar-cairan-putih_19.htm]Setelah Kencing Keluar Cairan Putih Lengket Dan Tidak Berbau[/url]

 29. Przebudzcie sie!!!

  12 maja 2018 at 07:36

  A czego sie spodziewaliscie po Trumpie,jak kazdy inny Prezydent USA tak i on jako marionetka wykonuje rozkazy lobby zydowskiego. Amerykanie maja tyle do powiedzenia we wlasnym domu co i Polacy.

 30. gość

  12 maja 2018 at 11:34

  Mec. Hambura: Ustawa 447 może doprowadzić do bankructwa Polski, a rządzący jedynie zaklinają rzeczywistość [WIDEO]

  http://dzienniknarodowy.pl/mec-hambura447a/

 31. gość

  12 maja 2018 at 11:43

  Jacek Wilk o ustawie 447: To może być największy problem Polski od czasów II Wojny Światowej

  To może być największy problem Polski od czasów II Wojny Światowej – podkreśla w rozmowie z DoRzeczy.pl poseł Jacek Wilk. Polityk partii Wolność, który odnosi się do podpisanej przez prezydenta USA Donalda Trumpa ustawy 447, wskazuje na ogromną bierność polskich władz w czasie prac nad nią. – To, co się wydarzyło w tej sprawie to absolutna kompromitacja – ocenia.

  https://dorzeczy.pl/kraj/64119/Jacek-Wilk-o-ustawie-447-To-moze-byc-najwiekszy-problem-Polski-od-czasow-II-Wojny-Swiatowej.html

 32. Dick

  12 maja 2018 at 13:15

  😀 😀 😀
  Kolonia żydowska USA. Teraz zastanówcie się Polacy, czy ta ustawa 447 nie będzie miała znaczenia…

  http://wprawo.pl/2018/05/10/nowe-prawo-w-poludniowej-karolinie-zakazuje-krytyki-izraela-bez-wzgledu-na-fakty/

 33. Tomasz

  12 maja 2018 at 17:22

  Apel do tych tępych pał okładających nas mianem ruskich agentów Co teraz powiecie ??? Wasz ukochany „sojusznik”U S A stał się okupantem Polski w interesie Izraela .I kto miał rację ??WŚRÓD PRZYJACIÓŁ WILKI ZAJĄCA ZJADŁY” „PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE”Obce wojska na terytorium Polski zawsze były zagrożeniem dla suwerenności Polski nie ważne czy z Zachodu,Północy,Wschodu .

 34. rebeliant

  13 maja 2018 at 11:01

  Ponawiamy prośbę do Pana Ministra o przywrócenie bądź o wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prokuratora Andrzeja Witkowskiego do śledztwa w sprawie wyjaśnienia wszystkich okoliczności zbrodni popełnionej na księdzu Jerzym Popiełuszko.
  https://www.ksjerzypopieluszko.pl/

 35. rebeliant

  13 maja 2018 at 11:02

  Wzywamy każdego Polaka do podpisania się pod poniższą petycją oraz zachęcania do tego innych Rodaków w Ojczyźnie i wśród Polonii!
  Mamy miesiąc na zebranie 100 tysięcy podpisów, tak nam dopomóż Bóg!
  PODPISZ PETYCJĘ:
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-donald-trump-calling-international-investigation-smolensk-plane-crash-april-10th-2010

  • Tomasz

   13 maja 2018 at 19:05

   rebeliant musztarda po obiedzie D Trump podpisał JUST ACT 477 Dnia 9 maja .U S A kolejny raz nas sprzedały pierwszy raz w 1943 Stalinowi Rosji Bolszewickiej drugi w 2018 r Izraelowi i organizacjom żydowskim

 36. Henryk

  15 maja 2018 at 00:27

  Drugą wojna obiegła cały świat i wszystkie państwa były zniszczone i narody ucierpiały. Płacimy 240 mln złotych na emerytury dla Żydów. Ustawa o kombatantach została przegłosowana w 2014 roku. Głosowało za nią PO, PiS, jak i prezydent Duda. W konsekwencji jej wdrożenia, tylko na odszkodowania/emerytury dla Żydów wydamy rocznie 240 mln złotych. Emerytura dla Żydów Każda osoba, która na terenie Polski doznała uszczerbku na zdrowiu przez radzieckich komunistów i niemieckich nazistów, będzie dostawać po 100 euro od państwa polskiego. Z tego wynika, że świadczenia w wysokości 100 euro, dostaną nie tylko bezpośrednie ofiary niemieckiego nazizmu czy radzieckiego komunizmu, ale również ich dzieci. Tylko Polakom, jakość ta emerytura nie przysługuje. I to był pierwszy błąd rządu Polskiego, bo płacić powinni Rosjanie i Niemcy a nie Polacy. Rząd Polski zrobił błąd wypłacając emerytury Żydom a pisałem, że Żydzi na tym nie skończą tylko będą chcieli nas jeszcze wydoić niewiadomo, z czego i tak się stało wykombinowali razem z Amerykanami i Izrael żeby Polacy zapłacili za majątki mienie bez spadkowe a ustawą była 447. Tylko Polska ma do płacenia a żadne inne państwo Europejskie nie a Żydzi mieszkali we Francji, Niemczech i innych państwach i żaden kraj niema do płacenia mienia bez spadkowego i do żadnego państwa ustawa 447 nie obowiązuje tylko Polskę chcą Amerykanie i Izrael okraś i oszukać Polskę. A błąd jest naszego rządu, że zaczęli płacić emerytury Żydom i było wiadome, że Żydzi na tym nie przestaną. I teraz niech polska zapłaci, chociaż złotówkę to Ameryka i Izrael będą doić dalej Polskę i kombinować, jaką ustawę wymyśleć, aby Polska z nikła z mapy świata. Niech Polska nie płaci żadnych ustaw, co Żydzi Amerykańscy i Izraelscy wymyślili razem z Trampem, co rodzina trampa jest Żydowska. Prezydent Donald Trump oświadczył, że wycofuje USA z porozumienia nuklearnego z Teheranem, a „potężne sankcje” wobec Iranu wchodzą w życie. Zaraz potem prezydent Iranu oświadczył, że USA „nigdy nie dotrzymywały swoich zobowiązań”. Po drugie, w ustawie jest jedna klauzula. Ona dotyczy krajów, które podpisały deklarację Terezińską. Należy natychmiast tę umowę wymówić, tak jak Trump wymówił Irańską umowę. Należy ją wymówić, dla bezpieczeństwa Polski. Już wyobrażam sobie krzyk na cały świat, gdyby Polska zdecydowała się to zrobić – skomentował gospodarz programu, Michał Rachoń.
  – Bardzo dobry, propagandowy krzyk, bo Izrael szanuje wyłącznie mocnych – zripostował Cejrowski. A teraz decyzja jest rządu, Dudy i tych wszystkich, co Polskę wprowadzili w takie kłopoty to niech teraz wyciągną Polskę z kłopotów jak ją do tego doprowadzili. Bo naród za wszystkie błędy nie będzie płacił a wam będzie się dobrze żyło. Żaden Polak nie lubi być oszukiwany i okradany, na które ciężko pracował i nie będzie całe życie głodował. Przyjdzie dzień, że się zorganizujemy a wtedy będzie krwawa Polska. Macie szanse jeszcze błędy naprawić a Żydów usunąć z rządu i nie płacić za przedawnione bez dokumentów majątki bez spadkowe, bo żadne państwo by się na to nie zgodziło a Żyd by na tym nie przestał aż by Polska znikła z mapy świata. A teraz decyzja mądrego rządu, co nas w to bagno wprowadziła to nich nas z tego wyciągnie. Polacy czekają i patrzą, co zrobi rząd i partie polityczne z Kaczyńskim i Dudą na czele.
  PS. A może jeszcze będziemy płacić za tych Żydów, co w Polsce mieszkają i nie bronią polski przed ambasadą Amerykańską i Izraelską i oni mają być Polskimi Żydami wynocha z Polski.

 37. Pingback: Donald Trump podpisał ANTYPOLSKĄ ustawę | Dziennik Polityczny

 38. Radeon

  16 maja 2018 at 22:56

  Forum przesiąknięte samogonem i walonkami.
  Onuce czuć z kilometra.

 39. EA-68

  17 maja 2018 at 06:45

  Do przeciwstawienia się żydom amerykańskim trzeba mieć jaja, a żaden polski rząd po ’89 ich nie miał, jak miał mieć jeśli ponad połowa ich składów to potomkowie żydowskich czekistów

 40. Pingback: cwm85wtc45ntvwc4tw54t

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra