Z kraju

Z OSTATNIEJ CHWILI: W Poznaniu IPN odkrył 19 jam grobowych

Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN poinformowało w komunikacie, iż w wyniku prowadzonych w tym tygodniu przez specjalistów prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych na terenie Parku Heweliusza w Poznaniu, gdzie był obóz NKWD, ujawniono w sumie aż 19 jam grobowych.

„Odnalezione groby odsłaniane są stopniowo. Do tej pory w dwóch z nich odnaleziono szczątki ludzkie należące do ośmiu osób. Prace będą kontynuowane w przyszłym tygodniu.” – napisano w komunikacie IPN.

W czerwcu 1945 r. po likwidacji obozu NKWD w podwarszawskim Rembertowie, do Poznania (teren Parku Heweliusza w Poznaniu) przetransportowano ponad tysiąc osób w tym m.in. żołnierzy AK, NSZ, działaczy niepodległościowych Stronnictwa Narodowego oraz uczestników tzw. drugiej konspiracji.

Byli to m.in. członkowie AK i NSZ zatrzymani przez NKWD w okolicach Warszawy i Białegostoku. Ze względu na bardzo trudne warunki sanitarne panujące w obozie śmiertelność wśród więźniów była bardzo wysoka.  Kiedy jesienią 1945 r. zlikwidowano obóz, część więźniów zwolniono, a ponad 800 z nich przetransportowano do więzienia w Rawiczu. Duża część z nich trafiła następnie do zakładów karnych m.in. we Wronkach i w Warszawie.

Fot. Adam Białous

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. IPN nie jest wiarogodną instytucją!

  11 maja 2018 at 21:01

  Ta instytucja żydo-solidaruchów IPN nie jest instytucją do badania historii lecz praktycznie działa na POLITYCZNE zamówienia TYMCZASOWYCH bonzów OSZUSTÓW co w danej chwili są przy korycie władzy „warszawki” – teraz żydoskich sprzedawczyków gangu PiS-PO.
  Ten IPN w momencie powstania został obskoczony przez UKRAINCÓW z polskim obywatelstwem, którzy na zlecenie neo-banderowców ze Związku Ukrainców w Polsce NISZCZYLI dokumentacje o ludobójcach UPA, którzy mordowali Polaków na Wołyniu oraz w PRL-u!
  Takie zideologizowanie historii przez ten IPN teraz zarządzany przez ŻYDÓW w III RP, zamiast poważnej nad nią refleksji, prowadzi do sytuacji, gdy IPN nie formułuje ocen wydarzeń i podmiotów historycznych w poczuciu odpowiedzialności za losy POLSKIEGO narodu i jego duchową, moralną i intelektualną dojrzałość, tylko wtłacza nam propagandę wygodną dla swoich politycznych mocodawców, a teraz ŻYDÓW !
  IPN wręcz wycisza dyskusje nad takimi odpowiedzialnymi ocenami. Najprostszy przykład to kwestia oceny radykalnych nurtów antykomunizmu.
  Obecnemu IPN chodzi o zohydzenie Rosji i Białorusinów oraz rosyjskich prawosławnych na ZAMÓWIENIE żydo-neokonów waszyngtońskich z naznaczeniem Rosji jako głównego wroga dla Polaków, bo teraz to jest potrzebne tym ludobójcom z Waszyngtonu, którzy usiłują PODPALIĆ Wschodnią Europę, aby się biła z Rosją i KUPOWAŁA uzbrojenie w USA !
  USA, Anglia i ZSRR USTALILI miedzy sobą w Jałcie w lutym 1944 roku jak będzie wyglądała Europa i co się stanie z Polską po pokonaniu Hitlera. USA i Anglia ZGODZILI się w Jałcie że Polska przechodzi pod „KURATELĘ” sovietów czyli ŻYDO-bolszewików z ZSRR, czyli niedobitków żydów zamieszkałych w PRL-u !
  Tymczasem w powstałym PRL-u w 1944r pojawili się „Żołnierze Wyklęci” w powstałym, którzy w myśl ustalonego porządku w Europie przez USA, ZSRR i Anglię uznało ZGRAJE grasujących uzbrojonych w broń złodzieji-gangów rabunkowych, bandytów, rzezimieszków oraz morderców w powojennej Polsce wg opinii odtajnionego w 2012 roku tajnego raportu amerykańskich służb wywiadowczych z 1 lipca 1947 roku.
  Raport „Badanie nielegalnej opozycji w Polsce”, napisany przez służby amerykańskie służby wywiadowcze odmalowuje bardzo NEGATYWNY obraz „partyzantów anty-komunistycznych” którzy obecnie są nazywani pod wpływem EMOCJI oraz powstałych kłamliwych MITÓW jako „żołnierze wyklęci, którzy bezsensownie ginęli nie złożyli broni po II Wojnie Światowej i których nazywa się dziś „Żołnierzami Wyklętymi”.
  Raport został sporządzony przez amerykańskie służby specjalne w 1947 roku, więc w okresie czasu, gdy różne grupy dzikiej „partyzantki” oraz całe masy zorganizowanych gangów zwykłych złodziei poubieranych w wojskowe mundury „przebierańców” podawali się za „partyzantów”, a wtedy to NIE było wiadomo konkretnie przeciw komu oni walczą w utworzonym PRL-u.
  Raport podaje, że w powstałym PRL-u grasują zbrojne bandy, które napadają na pociągi i magazyny oraz paraliżują zaprowadzenie PODSTAWOWEGO ładu publicznego itp.
  Nagle ten TENDENCYJNY „pismak” pisze ten artykuł:
  „W Poznaniu IPN odkrył 19 jam grobowych” od razu obwinia NKWD o zbrodnie przeciw „żołnierzom AK, NSZ” absolutnie NIE mając na to PODSTAW, tak aby czytelnik sobie myślał, że to „ruski” … a przecież NKWD było 100% formacją ŻYDOWSKĄ !!!
  W komunizm trzeba obecnie walić na zamówienie bandytów z USA, bo komunizm przyszedł z Rosji, a to że jest to sprawką ŻYDÓW rosyjskich to o tym jest cisza tych SQURWYSYNÓW z gangów ŻYDOWSKICH PO-PiS-SLD-PSL !!!
  To jest właśnie UTRWALANIE w Polakach dozgonną nienawiść do Moskwy i etnicznych Ruskich przez takich PSYCHOPATAÓW rusofobów jak ci WARIACI Macierewicz, Duda, Kaczyńscy, Tusk, Schetyna itp OSZOŁOMÓW opłacanych „solidaruchów” przez żydowskie CIA !
  Tym suqinsynom ludobójcom z Waszyngtonu chodzi więc o to, by wykopać rowy śmierci pomiędzy Polakami, a ludami ruskimi, pomiędzy rzymskimi katolikami a rosyjskimi prawosławnymi, niedający się zasypać rów wzajemnych uprzedzeń, pretensji, niechęci, nieufności, strachu.
  Chodzi o to, by stosunki polsko-rosyjskie, polsko-białoruskie i katolicko-prawosławne zdegradować do poziomu, do jakiego dziś stosunki polsko-ukraińskie zdegradowali ukraińscy nacjonaliści banderowcy z tym banderowcami SPRZEDAJNYMI syjonistami Dudą, Kaczyńskim, Kuchcińskim, Błaszczakiem, Maciarewiczem . . . itp. z anty-polskiego gangów PO-PiS-PSL !!!

  • t

   12 maja 2018 at 01:50

   A kto ciebie, glisto zdradziecka, opłaca?

 2. stan

  11 maja 2018 at 21:29

  I/nstytut P/oniewierania N/arodem.
  Nawet już tylko poprawne stosunki polsko – rosyjskie są zagrożeniem dla Zachodu, o bardzo dobrych nie wspomnę. Bo miejscowe zbrojne szajki jakoś by się w nowej sytuacji odnalazły.

 3. US Marshals czyli Policja w organizowanym USA byli bardzo BRUTALNI dlatego USA zostało sformowane

  12 maja 2018 at 08:19

  Archiwa IPN to faktycznie dokumenty UB i Milicji Obywatelskiej, które w czasach PRL-u prowadziło walkę o stołki władzy z aparatczykami karierowiczami PPR, a potem PZPR. Funkcjonariusze UB byli zaprzęgnięci w walkę polityczną o stołki władzy i organizowali „haki” na funkcjonariuszy partyjnych, fabrykując im „teczki” z fabrykowanymi na nich negatywnymi donosami wytrzepanymi z rękawów tych UB-ców.
  W III RP są archiwa z dokumentami komitetów partyjnych PPR i PZPR. Są też archiwa we wszystkich polskich uniwersytetach z dokumentacją opisową różnych zjawisk i zagadnień politycznych PRL-u, ale „historycy” te archiwa omijają, a jedynie opierają się na „informacjach” z UB lub Milicji Obywatelskiej(MO) które nie są wiarogodne, gdyż na bazie „twórczości” UB-ków fingowano procesy sądowe.
  Zadaniem ideologicznego IPN jest fabrykowanie obecnej takiej historii, aby lemingi w III RP na ślepo uznawali jakieś marginalne grupki politycznych rzezimieszków z PRL-u którzy nic nie wnosili do życia umęczonego społeczeństwa wojną, które to społeczeństwo pragnęło spokoju.
  Ci rzezimieszkowie grasujący w początkowym PRL-u nazywani dzisiaj jako „tzw. druga konspiracja” podpłaceni przez szpiegów funkcjonariuszy zagranicznych zachodnich tajnych służb wywiadowczych jak BND grasujących w Polsce, którzy organizowali krwawe intrygi polityczne oraz napady z bronią w ręku na dopiero co powstałe cywilne urzędy w PRL, a nawet urzedy pocztowe, które spełniały rolę banków i systemu przesyłki pieniędzy.
  Właśnie ten bandytyzm obecni „historycy” z IPN nazywają walką o „wolną” Polskę, co było w interesie polityki marginalnych grupek dzikiej opozycji paraliżującej oczyszczania Polski ze zgliszcz wojennych i odbudowę w czym przeszkadzali agenci „atlantyzmu zachodniego”.
  Te zupełnie marginalne grupki usiłowali przekierować ówczesny system PRL-u, tak aby Polska stała się wasalem amerykańskim jakim jest obecnie, co jest uznawane teraz za „właściwe i nowoczesne”.
  Przecież taka obecna interpretacja oderwana od tamtej rzeczywistości zupełnego chaosu jest absurdalna!
  Ci wszyscy co przeszkadzali z bronią w ręku w organizacji elementarnego porządku publicznego byli brutalnie eliminowani fizycznie, czyli identycznie jak to się odbywało w momencie powstawania państwa USA w Ameryce Północnej, że tzw. US Marshals”:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Don_Collier#/media/File:Outlaws_cast_1960.JPG
  bardzo BRUTALNEJ policji amerykańskiej, którzy mieli prawo strzelać bez ostrzeżenia do rzezimieszków i rabusiów, wieszać rzezimieszków którzy zakłócali wtedy ustalony odgórnie ład społeczny, tak aby nie zakłócali w prawidłowym funkcjonowania państwa wg. wtedy ustalonych zasad.

 4. U.S. Marshals "Who We Are"

  12 maja 2018 at 09:36

  Porządek w państwie na określonych USTALONYCH zasadach MUSI koniecznie istnieć, aby to państwo było SILNE, a społeczeństwo mogło spokojnie pracować, żyć i się rozwijać!
  Jeśli komuś ten ustalony porządek się nie podoba i się temu USTALONEMU porządkowi ZBROJNIE przeciwstawia to musi się liczyć z poniesieniem kary, a w tym też własnego unicestwienia.
  Te wszystkie bajki o marginalnych drobnych rzezimieszkach tzw. „żołnierzach wyklętych” którzy chcieli kijami przewrócić do góry nogami ten USTALONY już porządek „prawny” lub polityczny w Państwie Polskim, a od 1952r PRL-u paraliżować przemocą z użyciem broni to Państwo PRL z USTALONYM i zatwierdzonym porządkiem społecznym przez MOCARSTWA Światowe, to dzisiaj jest bezsensowne, aby opłakiwać tych rzezimieszków wtedy uznanych za groźnych REBELIANTÓW, którzy zostali zlikwidowani, gdyż zignorowali ROZKAZY swoich wyższych przełożonych dowódców AK, NSZ itp, że mają CAŁKOWICIE ZAPRZESTAĆ już w kwietniu 1945 wszelkie swoje działania zbrojne przeciw ustalonej w tym czasie oficjalnej POLSKIEJ władzy w ustanowionej Rzeczpospolitej Polskiej, która w 1952 roku zmieniła nazwę na Polska Rzeczpospolita Ludowa(PRL).
  Ustanowiona Rzeczpospolita Polska w marcu 1945 roku w Jałcie przez MOCARSTWA ŚWIATOWE, posiadająca armię wojskową w liczbie 500 tysięcy dobrze uzbrojonych żołnierzy, a ZBROJNE sprzeciwianie się jej przez jakiś drobnych REBELIANTÓW było głupim ich SAMUBUJSTWEM.
  USA powstało od zera na wielkim obszarze – kontynencie i tylko DLATEGO to USA stała się potężnym SILNYM państwem, gdyż w USA wprowadzono PRZEMOCĄ z użyciem SIŁY określony ŁAD społeczny oparty na kulturze cywilizacji ŁACIŃSKIEJ.
  Do tego USA zjerzdżała się zgraja hołoty z całego Świta ze swoimi własnymi pomysłami jak to państwo USA urządzić INACZEJ ale ci wszyscy DROBNI co chcieli przeforsować pojedynczo SIŁĄ te swoje pomysły byli też uznawani za REBELIANTÓW i dlatego ZGINELI – zostali unicestwieni, gdyż ignorowali USTALONE zasady tych z Europy co jako pierwsi USTALILI na jakich PRAWACH to państwo USA ma być budowane.
  Ci ludzie, którzy wprowadzali i utrzymywali ten określony USTALONY porządek prawny w USA nazywali się US MARSHALS:

  https://www.youtube.com/watch?v=5kPtd1KYizg

  • stan

   12 maja 2018 at 13:42

   USA powstało na trupach 8 do 12 mln rdzennych mieszkańców – Indian. Biali jako pierwsi wprowadzili skalpownie (odpłatnie oczywiście).
   Wyblili bizony, by zagłodzić Indian itp. itd. …
   Z takim dziedzictwem nie dziwota, ze bezwzględnie eksterminują ludność na całym prawie świecie.

 5. Pingback: cwnt54mxwct7nvencwv4ebycf

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra