Z kraju

Oświadczenie Młodzieży Wszechpolskiej w kwestii decyzji prezydenta Katowic o zakazie organizacji manifestacji „Maski opadły – PiS, PO – jedno zło”

W niedzielę – 6 maja, jak co roku, Młodzież Wszechpolska organizowała w Katowicach Marsz Powstańców Śląskich, aby uczcić bohaterów walczących o niepodległość naszego kraju. Środowiska liberalno-lewicowe usiłowały „blokować” nasz przemarsz nielegalnym zgromadzeniem.

Prezydent Katowic Marcin Krupa rozwiązał legalny marsz narodowców, a następnie policja próbowała brutalnie pacyfikować manifestację. Próba nielegalnej „blokady” środowisk liberalno-lewicowych nie spotkała się natomiast z żadnym oporem władz miasta i policji.

Wcześniej Marcin Krupa zapowiadał podczas konferencji prasowej swój sprzeciw wobec marszu narodowców, tym samym wpisując się w retorykę liberalnej lewicy.

Zachowanie policji przypominało to, z którym mięliśmy do czynienia w stosunku do Marszów Niepodległości za czasów rządów PO. Warto zwrócić także uwagę, że Bartłomiej Sienkiewicz, skompromitowany były szef MSW, chwalił postawę aktualnego ministra spraw wewnętrznych – Joachima Brudzińskiego.

Kilka dni temu zapowiedzieliśmy protest w Katowicach w związku z rozwiązaniem legalnego marszu przez prezydenta miasta. Manifestacja, zgodnie z ustawą Prawo o zgromadzeniach, została zgłoszona do Urzędu Miasta oraz została już wpisana do Biuletynu Informacji Publicznej.

Dziś Marcin Krupa wydał decyzję o zakazie organizacji naszego zgromadzenia oświadczając przy tym, że „Katowice są przeciwne faszyzmowi i nacjonalizmowi”. Zapowiedział również, że będzie podejmować wszelkie działania, by tego typu ideologie nie były promowane w Katowicach. Podobnie jak w przypadku Marszu Powstańców Śląskich, tak i teraz, decyzja ta ma charakter polityczny.

Naszym zdaniem decyzja prezydenta jest całkowicie nielegalna i pozbawiona podstawy prawnej. Ustawodawca w ustawie Prawo o zgromadzeniach jasno rozgraniczył procedury dotyczące zgromadzenia w trybie zwykłym i uproszczonym oraz przepisy mające do nich zastosowanie.

Wyżej wspomniana ustawa nie przewiduje możliwości zakazania zgromadzenia w trybie uproszczonym na podstawie jakiegokolwiek przepisu, a już tym bardziej art. 14 ustawy Prawo o zgromadzeniach, który zastosowanie ma w przypadku zgromadzeń zgłoszonych w trybie zwykłym. Pogląd ten jest również reprezentowany przez orzecznictwo polskich sądów administracyjnych i powszechnych.
Wobec tego będziemy podejmować kroki prawne skierowane przeciwko ostatnim decyzjom prezydenta Krupy.

Młodzież Wszechpolska odwołała się już od decyzji rozwiązania Marszu Powstańców Śląskich – uzasadnienie było absurdalne i bezzasadne, a sama decyzja czysto polityczna. Obecnie czekamy na rozstrzygnięcie tej kwestii przez sąd. Podobnie teraz zapowiadamy złożenie odwołania od decyzji zakazu zgromadzenia do sądu okręgowego, który ma obowiązek rozpatrzeć je w ciągu 24 godzin.

W obu przypadkach prezydent Katowic działał nie na podstawie prawa, a opierał się tylko i wyłącznie na własnym światopoglądzie.
Zachowanie Marcina Krupy przypomina najgorsze praktyki stosowane przez włodarzy miast podczas rządów PO-PSL, w czasie których np. Hanna Gronkiewicz-Waltz rozwiązywała Marsze Niepodległości, narażając kilkudziesięciotysięczny tłum polskich patriotów i narodowców na olbrzymie niebezpieczeństwo.

Pragniemy przypomnieć, że Marcin Krupa, będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach samorządowych. To pokazuje, że kandydaci PiS oraz przedstawiciele aktualnego rządu reprezentują postawy charakterystyczne dla liberalnej lewicy.

Biuro Prasowe Młodzieży Wszechpolskiej

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Soroka

  17 maja 2018 at 09:18

  „Maski opadły – PiS, PO – jedno zło”

  No właśnie! Teraz już wyraźnie widać, że Putin i Nataniachu się dogadali i razem rżną Polskę.

  • prawo

   17 maja 2018 at 11:53

   Teraz już wiecie wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
   Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was matoły albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.
   Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

  • Bobik

   17 maja 2018 at 12:57

   @Soroka
   Trump nie Putin trolu.

   • Soroka

    17 maja 2018 at 13:01

    @Bobek ruski trollu!
    Trump jest tylko przydupasem Nataniaha, tak samo jak Gelka Putinowym!
    Myślisz głupi ruski trollu, że Polacy to już same głuptoki?

    • Soroka ssie banderowskie pały

     17 maja 2018 at 13:52

     ty nie jesteś Polakiem. Jesteś psychicznie chorym banderowcem.

 2. Hania

  17 maja 2018 at 10:08

  A co tam słychać w lodówce panie Soroka?

  • Soroka

   17 maja 2018 at 12:46

   Właśnie żona odladza.
   Wiem, wiem, na większości terenów okupowanych przez Rosję lodówek nie trzeba, bo na polu jest zimniej niż w lodówce i to jest chyba przyczyna tego ruskiego zimnosercostwa.

   • Adolcio

    17 maja 2018 at 15:49

    Soroka, Ty z krakowskiego Kazimierza pod chwilowym żydowskim zarządem?

   • Hania

    17 maja 2018 at 14:24

    @Soroka

    Nawet nie zauważa pan swojej śmieszności
    I działań Polinowych służb, ale już nieśmiesznych
    Bo czym są słowa wypowiedziane przez pana Żaryna jak nie zastraszaniem?!
    Teraz o Ukrainie jej banderowskich władcach możemy mówić tylko dobrze?
    Inaczej trafimy do pierdla albo zostaniemy wydaleni z tej krainy mlekiem i miodem ( i czosnkiem) płynącej?!

    „Przedstawiciel Departamentu Bezpieczeństwa KPRM zwrócił uwagę na wykorzystywanie przeciwko Polsce struktur sieciowych.

    Te 5 osób było zaangażowanych w realizowanie dwóch najważniejszych celów rosyjskiej propagandy i rosyjskiego państwa, próbę rozbudzania animozji polsko-ukriańskich, a także promowania rosyjskiej propagandy związanej z polityką historyczną. Chodzi o promowanie rosyjskiej wersji historii, żeby była ona wersją dominująca

    – relacjonował Żaryn.”

    Wersją dominującą ma być wersja uknuta w Izraelu, panie Soroka?
    …i komu marzy się powrót cenzury…. komuno wróć…
    Na Kasztance Naczelnika 🙂

    • Soroka

     17 maja 2018 at 16:21

     Aż mi ulżało! Bo już zadrżałem że to Hanusia.
     Widzisz Haneczko, jakoś się tym już nie przejmuję. Zrozumiałem że to takie harcowanie pomiędzy ruskimi szachistami i żydowskimi handełesami.
     Wszystko zależy od Polaków, czy zrozumieją to harcowanie i zaufają Panu Bogu, czy dają się wciągnąć w te rusko-żydowskie harce, z których może wyniknąć jakieś nieszczęście.
     Niewdzięczną sobie wybrałaś pracę. Współczuję tym młodym, którzy nie mogą sobie uczciwie zarabiać na życie i częściowo z przymusu chwytają się różnych brudnych robót, ale jestem pełen odrazy do tych, którzy brudne roboty podejmują z nienawiści, albo pychy i lenistwa.

 3. finka

  17 maja 2018 at 10:36

  Od pierwszej podpisanej przez Dudasza ustawy o przymusie szczepień wiadomo było, że ten prezydent i grupa z jakiej się wywodzi i dzięki, której wygrał będą działać przeciwko Polakom, czas to potwierdził.

 4. marek

  17 maja 2018 at 10:54

  Ruch NArodowy Prawica RP i wszystkie inne narodowo-chrześcijańskie środowiska mają obowiązek się zjednoczyć,by stać się alternatywą dla schodzącego na manowce PiSu,ktory z dobrej zmiany przekształca się w mniejsze zło;

 5. lendzian

  17 maja 2018 at 11:36

 6. cmos

  17 maja 2018 at 11:38

  Czy Giertych ciagle jest czlonkiem Mlodzierzy Wszechpolskiej???

 7. LSED

  17 maja 2018 at 12:30

  Antypolskie chwasty z PiSożydokomuny trzeba wyrwać z korzeniami i to jak najszybciej:
  https://twitter.com/Cenckiewicz/status/997045679246774272

 8. marq

  18 maja 2018 at 13:08

  PiS,poprzez mataczenie w wieli sprawach i lekceważenie części swoich wyborców co do pewnych kwesti programowych i ochrony imponderabiliów, z obozy dobrej zmiany stał się dlań na razie mniejszym złem;za moment ci wyborcy będą szukać alternatywy.

 9. sibizteam

  20 maja 2018 at 01:10

  Bardzo trafny horoskop dziękuję.best custom essay

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra