Z kraju

Pracodawcy chcą więcej obcokrajowców

Personnel Service, firma zajmująca się rekrutacją cudzoziemców na potrzeby polskich pracodawców, opublikowała wyniki badań, które wskazują na to, że obecnie Ukraińców zatrudnia aż 39 proc. dużych przedsiębiorstw, 21 proc. średnich i 6 proc. małych. Ukraińcy pracują aż w 10% wszystkich firm w Polsce. Przedsiębiorcy skupieni w organizacji Pracodawcy RP domagają się od rządu, żeby szybciej i bardziej upraszczał procedury przyjmowania obcokrajowców do pracy.

W sposób szczególny zależy im na przybyszach z takich krajów, jak Filipiny, Indie, Nepal czy Bangladesz. Zauważmy, że we wszystkich tych krajach mieszkają duże reprezentacje muzułmanów. Nie chodzi zresztą tylko o wyznawaną przez nich religię, ale o sam fakt, że zamiast starać się o podwyższenie stawek, które w Polsce są bardzo niskie, chcą oni postawić na ściąganie ludzi z najbiedniejszych państw świata, jak Bangladesz.

Polski rząd już zaczął wprowadzać odpowiednie zmiany, o czym pisaliśmy tutaj: http://prawy.pl/72559-uwaga-rzad-zacheca-imigrantow-spoza-ue-do-pracy-u-nas/

Tymczasem w sąsiednich Czechach pensje od 10 lat urosły o dwie piąte. Tylko w tym roku odnotowano gigantyczny wzrost o 8,6%. Teraz średnia pensja wynosi tam o 400 zł więcej niż u nas (5 046 zł do 4622,84 zł). Można? Można.

Mimo, że startowaliśmy z tego samego poziomu, Czechy są od nas krajem dużo mniejszym, o wiele mniejszym potencjale we wszystkich dziedzinach to i tak nas przeganiają. Pokazuje to, jak bardzo jesteśmy okradani i spychani do pozycji śmietnika Europy z tanią siłą roboczą.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. gość

  5 czerwca 2018 at 23:42

  Parlament i prezydent Duda przedłużyli kolonialny status Polski o kolejne 10-15 lat?

  „Polska nie musi i nie powinna stosować żadnych zachęt i przywilejów dla zagranicznych inwestorów. Stwórzcie dobre warunki dla własnych przedsiębiorców, to ci pierwsi sami przybiegną…” Milton Friedman

  Tymczasem, po raz kolejny rząd PiS stwarza prawo, które może być wykorzystane przeciw polskiemu interesowi narodowemu. Znając dotychczasową praktykę ekipy złej zmiany (rząd Morawieckiego) można obawiać się, że stanie się to rzeczywistością.

  “Cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną – zakłada podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa. Nowe przepisy umożliwią zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat na terenie całego kraju”.
  W opisach ustawy nie ma wzmianki, że będą to polskie inwestycje, lub inwestycje w przewagą polskiego kapitału, produkujące polskie towary.

  Morawiecki nowym Balcerowiczem na miarę 2018 roku?

  https://www.ekspedyt.org/2018/06/05/parlament-i-prezydent-duda-przedluzyli-kolonialny-status-polski-o-kolejne-10-15-lat/

  • GG.

   6 czerwca 2018 at 00:24

   Co na to uczciwi polscy przedsiębiorcy (płacący możliwie wysokie wynagrodzenie wszystkim swoim pracownikom oraz podatki od wynagrodzeń i składki ubezpieczeniowe w pełnym wymiarze, bez rozliczania się z pracownikami „pod stołem”)?
   .
   Są jeszcze tacy w Polsce?
   .
   Czy tylko zostali ci, którzy gotowi są ścigać się z zachodnimi cwaniakami w konkurencji niepłacenia podatków i okradania własnych pracowników?
   .
   .

   • Bobik

    6 czerwca 2018 at 07:55

    Uczciwi polscy przedsiębiorcy przenoszą działalność za granicę, do rajów podatkowych, gdzie są niskie podatki. Przedsiębiorcy zagraniczni inwestują w Polsce w specjalnych strefach ekonomicznych gdzie są niskie podatki a gdzie polscy przedsiębiorcy z różnych przyczyn inwestować nie mogą.
    Myślę, że jedni i drudzy powinni być zadowoleni – płacą niskie podatki.
    Filipińczycy też będą zadowoleni – zarobią 10-50 razy więcej niż na Filipinach.
    I wreszcie polscy pracownicy też są zadowoleni – wyjeżdżają za granicę, gdzie są wyższe płace.
    Globaliści też są zadowoleni – mamy oddolną globalizację.
    W sumie to wszyscy są zadowoleni, może oprócz socjali, dla których niższe wpływy podatkowe państwa oznaczają niższe zasiłki.
    Niech przestaną chlać i zabiorą się do roboty to będą mieli lepiej. A jak chcą wyższe płace to zawsze mogą wyjechać za granice.

 2. Tomasz

  6 czerwca 2018 at 00:08

  Niech przyjmą Polaków z Kzachstanu z Litwy Ukrainy nie potrzebujemy islamistów Uzbekistanu .Niech sobie pracodawcy przyjmą pod własny dach i na koszt uciążliwych nachodźców .STOP ISLAMIZACJI POLSKI

  • Tg

   6 czerwca 2018 at 06:36

   90/100 bo ci uciążliwi jak się wysadza albo zgwałcą albo zamordują to odczują Polacy a nie Janusz byznesu

 3. Tomasz

  6 czerwca 2018 at 08:06

  Podnieś pensje Polakom i Polkom a nie sprowadzać islamskich terrorystów ,Rząd i Prezydent i parlament przeciwko woli większości Narodu Polskiego który nie chce obcych kulturowo „przybyszów” którzy nie przyjadą do pracy tylko po socjal będą gwałty zamachy .

 4. Tomasz

  6 czerwca 2018 at 16:44

  Bobik sam sobie przyjmij pod swój dach islamskich terrorystów ciekawe czy nie podetną tobie gardła maczetą ?/

 5. Vxyz

  6 czerwca 2018 at 17:24

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/zlikwidowano-dwie-plantacje-konopi/
  Niektorzy Wietnamczycy ostro zasuwaja,sa bardzo pracowici.Tylko, cxy o to chodzi?

 6. Pingback: cwm85wtc45ntvwc4tw54t

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra