Z kraju

Już dziś spotkanie z dr Martą Cywińską w Warszawie!

Już dziś w Centrum Edukacyjnym Powiśle przy ul. Wspólnej 51 (wejście od podwórka) o 19.30 w Warszawie odbędzie się spotkanie z dr Martą Cywińską pt. „Spory niegdysiejsze, spory współczesne” – będzie to spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszej książki Autorki będącej orężem w walce z cywilizacją śmierci. Poza prelekcją p. Doktor przewidziana jest krótka recenzja, jakiej podejmie się dr Michał Krajski. Potem przewidziany jest czas na dyskusję.

„Spory niegdysiejsze, spory współczesne” to zbiór felietonów Marty Cywińskiej opisujących naszą rzeczywistość w sposób niewygodny dla lewicy, feministek i hedonistów. Jednocześnie pokazują konstruktywne podejście do problemów, jakie napotyka współczesny człowiek prawicy i jego rodzina. Autorka proponuje trzeźwe spojrzenie na sytuacje i tematy niepoprawne politycznie, np. współczesne dążenie do samorozwoju czy wychowanie ku antywartościom, uwypuklając zagrożenia z nich wynikające. Z lekkością i swadą prowadzi Czytelnika przez wątki przemilczane przez innych publicystów i pokazuje prawdziwe oblicze cywilizacji śmierci.

Oto fragment recenzji książki pióra Piotra Błaszkowskiego:

„Ostatnio ukazała się na rynku księgarskim mała perełka, czyli zbiór felietonów dr Marty Cywińskiej publikowanych na prawym.pl, zatytułowany „Spory niegdysiejsze, spory współczesne” (Wydawnictwo LTW). Pani Marta nie jest zwykłą felietonistką. To waleczna, fidiaszowa Atena łącząca rylec filozofów z ostrzem włóczni hoplitów, obrończyni kobiecości, rozumianej jako owoc boskiego planu Stwórcy.

To buchająca emocja, wrażliwa na niesprawiedliwość i krzywdę, chamstwo oraz brzydotę. To istny młot na współczesne prądy ideowe, a zwłaszcza feminizm.Publicystyka wpisuje się w głębszy konflikt, zaczęty w XVIII w. między tradycjonalistycznym-konserwatyzmem, a modernizmem-uwspółcześnieniem. Dr Marta Cywińska to miłośniczka szlacheckiego zaścianka, klasycznego wychowania, miłośniczka polskiego międzywojnia, minionej elegancji w morzu bezwstydu (…)”.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Senator

    7 czerwca 2018 at 13:36

    Życzę powodzenia. 🙂

  2. Marian

    8 czerwca 2018 at 06:09

    Życze powodzenia 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra