Z kraju

Źli ludzie i okrutne traktowanie zwierząt

O tym, jak okrutny potrafi być człowiek, codziennie możemy się przekonać. Ostatni przykład spod Częstochowy, gdzie pracownicy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt odebrali nauczycielce przyrody i jej synowi ośmioletniego, strasznie zmaltretowanego psa rasy husky. Bono był niesamowicie zaniedbany: głodzony, odwodniony, bity.

 

Gdy inspektorzy go zabierali, usłyszeli od pani pedagog i przyrodniczki: „Niech śmieć zdycha”. Na szczęście sprawa znęcania się nad Bono trafi do prokuratury. A byłym właścicielom psa może grozić do trzech lat pozbawienia wolności i kara finansowa od tysiąca do 100 tys. zł. I takich ludzi należy jak najostrzej osądzić i ukarać.

W drugą stronę to nie działa

 

Również historia z ostatnich kilku dni – w Łodzi pies wydostał się z kojca i posesji swojego właściciela. Po czym przedostał się na podwórko sąsiada, gdzie bawiło się ośmioletnie dziecko. I potwornie pogryzł dziewczynkę. Od razu w internecie pojawiło się samozwańcze stado obrońców, a zwłaszcza obrończyń biednego pieska. Bo pewnie sam nie gryzie, pewnie dziecko coś mu zrobiło, ewentualnie to wina właściciela, który go źle traktował. W żadnym wypadku to nie jest wina pieska.

Tymczasem zwierzęta tak jak ludzie mają swoje charaktery i też potrafią być po prostu wredne i podłe. Co prawda, jak twierdzą eksperci od zachowań tygrysów, przykładowo wśród tych kotów wredny tygrys trafia się jeden na siedem, a wredni ludzie jeden na trzech. Przykład z Niemiec – ośmioletni Chico, pies rasy staffordshire terier, który w mieszkaniu w Hanowerze zagryzł swoich właścicieli: 52-letnią kobietę na wózku inwalidzkim i jej 27-letniego syna, nie zostanie uśpiony. W obronie tego wrednego, agresywnego bydlaka podpisało się 300 tysięcy Niemców!

Pracownicy schroniska, gdzie miano uśpić psa, zaczęli być nękani telefonami, w których nazywano ich mordercami. W nocy nieznani sprawcy usiłowali nawet włamać się do schroniska w Langenhagener, żeby wykraść zwierzę, ale nie udało im się to. To dopiero pokazuje, jak ludzie mają pokręcone myślenie. Ostatecznie władze Hanoweru ugięły się pod presją i odstąpiły od decyzji o uśpieniu Chico, co jest skończonym idiotyzmem, ponieważ liczba ofiar zwierzaka może wzrosnąć.

 

Nie będzie moheru

 

Ponieważ kozy angorskie, z których pochodzi wełna na moher, rzekomo cierpią przy strzyżeniu, co w swoim raporcie napisała PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt), od razu wielkie sieci odzieżowe (H&M, Zara, Gap oraz Topshop) ogłosiły decyzję o rezygnacji z tego rodzaju wełny we własnych wyrobach. Ciekawe tylko, że to samo H&M, które zapowiedziało, że zrezygnuje całkowicie z wykorzystania moheru do 2020 roku i napisało w swoim oświadczeniu: „Dobre traktowanie zwierząt jest dla nas sprawą najwyższej wagi i z tego względu zdecydowaliśmy się na całkowite wyeliminowanie moheru z naszych produktów”, jakoś dalej ma gdzieś zastrzeżenia dotyczące warunków pracy pracowników w Bangladeszu, gdzie zawalił się budynek, w którym pracowali.

Wówczas wypierali się faktu, że ubrania sprzedawane w sieci pochodzą z tych fabryk. Niewiele zmieniło się w życiu pracowników, a teraz pojawiła się wielka troska o cierpienie zwierząt – czysty koniunkturalizm, ponieważ bojkot sklepów groziłby spadkiem zysków.

ciąg dalszy w najnowszym numerze Mojej Rodziny

do nabycia tutaj:

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. frate

  13 czerwca 2018 at 16:13

  I tak to idzie!!! Żydy to sobie dobrze wykombinowały!!! Wcześniej równouprawnienie i prawa murzynów, teraz prawa zwierzątek i pedałów, a w przyszłości prawa robotów i samego kurwa szatana!!! A żydowski buc morawiecki jeszcze tym się chwali że postępujemy w robotyce, a debile to łykają bo to przecież nowoczesność!!!

 2. internet

  13 czerwca 2018 at 16:13

  To katolicy, tak traktują zwierzęta.

 3. msn wiadomosci

  13 czerwca 2018 at 16:14

  Powstaje rejestr ofiar i sprawców operacji polskiej NKWD

 4. Obserwator

  13 czerwca 2018 at 16:21

  Takich skorwysynow wysłałbym odrazu do piachu zeby kurwy zdychały ,albo prosto na organy.nikt takich zwyrodnialcow nie zmusza do trzymania zwierząt domowych ,jeżeli maja zakusy na stosowanie tortur to lepiej nich w porę oddadzą swoje zwierzęta do organizacji zajmujących sie adopcja ,nikt z nich nie ma żadnego prawa zeby wyzywać sie i torturować zwierzęta domowe ,jeżeli w Polsce jest problem bezdomności dla zwierząt znaczy ze żyjemy w społeczeństwie bezmozgowych dzikusów i oszolomonow ateistycznych ktorzy robią innym krzywdę ,kiedys w kraju zamorskim.w cywilizacji zachodniej mając dwoje małych dzieci chcieliśmy adoptować szczeniaka nierasowego ,po ankiecie z której wynikało ze mamy dzieci odrzucono nas wniosek obawiając sie zeby małe dzieci nie robiły krzywdy małemu pieskowi ,i to była właściwa decyzja jako ze w cywilizowanych krajach zwierzaki maja swoją podmiotowość i sa pod ochrona ,tylko u dzikusów postępuje sie jak barbarzyńca katując psy koty często zabijając je z głupoty o braku poszanowania dla cudzego zycia ,niestety Polska pod tym względem dorównuje kacspa albo arabskim terorysta ,ta stara cipa i jej synek owinni skończyć we więzieniu to zwyczajne lewackie bezmózgowie bydlo ,trzeba takich izolować od ludzi i zwierząt domowych

 5. Jacek Wójcikiewicz

  13 czerwca 2018 at 16:37

  Świetnie ten temat rozpracował Ks.prof.Tadeusz Guz,za co został ordynarnie zaatakowany przez lewactwo.

 6. Soroka

  14 czerwca 2018 at 09:06

  Ci co znęcają się nad zwierzętami, jak i ci co wynoszą zwierzęta ponad ludzi, są zboczeńcami!
  Te tzw. schroniska dla zwierząt powinny być natychmiast zlikwidowane, bo tam zwierzęta są męczone i jeszcze na to konto wyłudzane są pieniądze publiczne. Zwierzęta nikomu niepotrzebne, lub szkodzące środowisku i ludziom powinny być zabijane.
  Niestety ci zboczeńcy, którzy „uszczęśliwiają” zwierzęta, nie mają żadnych skrupułów dla mordowania dzieci i ludzi w ogóle.
  Aby ludzie właściwie traktowali zwierzęta, trzeba ludzi dobrze wychowywać, a to jest możliwe jedynie w środowisku funkcjonującym w oparciu o sprawiedliwość.Takie środowisko można zbudować jedynie w oparciu o chrześcijaństwo.

 7. klioes vel pislamista

  14 czerwca 2018 at 11:39

  Dialogi na cztery nogi

  „Dialog jest trudny…” twierdzi pan Zirotti.
  A papież Franek zgadza się z tym zdaniem.
  Starczy z Koranu, by poznać bone moty…
  Dialog z islamem!… Trudniejszym zadaniem
  Jest jeszcze dialog z rabinów religią.
  (To wiara w rasizm – można streścić w mig ją.)

  Jak dialogować można z kimś, kto z ciebie
  Chce niewolnika zrobić, albo trupa?
  Dążysz do prawdy, a on prawdę je.bie!
  Dialog się kupy nie trzyma. A kupa
  Cuchnie! Much roje! Skądże jest doradca,
  Gdy tutaj rządzi Belzebub, Much Władca?!

  „Dialog jest trudny…” To trudne dialogi,
  Gdy ktoś cierpliwość zdobywa anioła,
  A napotyka zwierzę, cztery nogi!
  Czy porozumieć ze świnią się zdoła?
  I czy nie byłoby mądrzejsze, lepsze,
  By słów nie rzucać, jak perły przed wieprze?

 8. Miszcz Yoda

  14 czerwca 2018 at 17:15

  Rzygać mi się chce, gdy czytam ,,prawicowców”, dla których maltretowanie zwierząt jest fajne, a dbanie o ich dobro jest lewactwem! Pozamykajcie się ku**y zwyrodniałe w kojcach metr na metr, żryjcie byle co z brudnej michy i śpijcie we własnym gównie. Potem piszcie, jakim to trzeba być lewakiem, by przejąć się losem psa, kota czy bodaj kury-nioski, z*eby pie***lone!

  • Marian

   14 czerwca 2018 at 19:20

   No i proszę, co za lewicowa wrażliwość.
   A jak się katowało polskich patriotów w piwnicach-katowniach UB, jak się łamało kości, wyrywało paznokcie, podtapiało uczciwych ludzi tylko dlatego, że nie chcieli stać się psami – to było fajnie?

   • Miszcz Yoda

    14 czerwca 2018 at 22:36

    Tak myślałem! Odezwał się debil, któremu wszystko się, kojarzy…Cilem Cie matka rodziła, to i kanarkiem nie zdechniesz…

 9. Tomasz

  14 czerwca 2018 at 20:39

  Miszcz YOGA neo-marksisto spadaj do swoich towarzyszy z ERO-jKOOŁHOZU WCZORAJ MOSKWA DZIŚ BRUKSELA

  • Miszcz Yoda

   14 czerwca 2018 at 22:39

   Psychopato spie**dalaj do swoich zwyrodbnialców, którym przyjemność sprawia zadawanie cierpienia słabszym! Komu innemu napisałbym, by je*ał go pias…Tobie nie napiszę, bo każdy pies, który zrobiłby to z Tobą popełniłby mezalians!

 10. Tomasz

  14 czerwca 2018 at 20:44

  „Miłośnicy zwierząt”wolą zabijać dzieci poczęte i seniorów w jesieni życia bo im przeszkadzają w karierze zawodowej lub politycznej tacy są właśnie neo-marksiści partii razem zieloni ,SLD ,nowoczesna ,PO .

  • Miszcz Yoda

   14 czerwca 2018 at 22:41

   Tępy psycholu, czy resztki Twojego mózgu ogarniają, że można być przeciwko pastwieniu się nad zwierzętami i zabijaniu nienarodzonych? Nie odpowiadaj…Wiem,że swoje komplesky małego fiuta rozwiązujesz kopiąπc bezdomne psy!

   • zdegustowana

    19 czerwca 2018 at 16:21

    Miszcz Yoda: dlaczego swoje argumenty podpierasz takimi obrzydliwymi porownaniami? czy nie mozna odpowiedziec w bardziej kulturalny sposob? tepym psycholem to jestes ty i masz wyprana mozgownice podpierajac swoje argumenty twoi kompleksami, mowiac kulturalnie, twojego malego penisa skoro uzywasz takich argumentow. Obrzydliwy prymitywie zamknij sie bo na poprawe twojego obrzydliwego myslenia jest za pozno.

 11. Tomasz

  15 czerwca 2018 at 04:29

  Miszcz Yoda właśnie o to mi chodziło a byś pokazał prawdziwe oblicze liberałów i neo-marksistów którzy są „obrońcami zwierząt”a są zabijaniem dzieci poczętych i seniorów w jesieni życia.Sam mam psa się nim opiekuje nie zrobił bym tego co zrobili ci właściciele .Ale neo-marksistowskich i liberalnych pomysłów „zbawienia świta ” .Eko-faszyazmu nie popieram bo wymierzony m i n w polski interes narodowy a broni interesów Rosji i Niemiec tam będą chodować zwierzęta futerkowe gdy w Polsce będzie zakaza

  • zdegustowana

   19 czerwca 2018 at 17:05

   Tomasz: Nie przejmuj sie i nie odpowiadaj na argumenty podparte chamstwem i obrzydliwymi porownananimi. Zignoruj chamstwo prostakow.

 12. Tomasz

  15 czerwca 2018 at 08:57

  Panie redaktorze broni Pan zakazu polowań i zakazu hodowli wszystkich zwierząt nawet świń kur indyków,kaczek,krów czyli uderzenie w Polskie rolnictwo???/A Rosja i Niemcy będą zacierać ręce z interesów handlu produktami rolnymi??” nie rozumiem co to jest zadowolona kura”według eko-faszystów ??Polski Rolnik i Hodowca zostanie pozbawiony swojego głównego źródła dochodu i będzie dziadował na zasiłku socjalnym ??

 13. Tomasz

  15 czerwca 2018 at 15:11

  Miscz Yoda nie wiedziałem że popierasz zoofilię

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra