Z kraju

Warszawa: Kongres Ruchu Narodowego zakończony podpisaniem Deklaracji Niepodległości

“Deklarację Niepodległości 2018”, która zapowiada m.in. “podejmowanie działań zmierzających do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej”, podpisali w Warszawie przedstawiciele organizacji, które uczestniczyły w sobotnim kongresie Ruchu Narodowego. 98 delegatów z całego kraju wybrało też władze partii. Niemal jednogłośnie – przy jednym głosie przeciw oraz jednym wstrzymującym się – prezesem Ruchu Narodowego ponownie został wybrany Robert Winnicki. Jego zastępcą został wybrany ponownie Krzysztof Bosak.

Pod “Deklaracją Niepodległości 2018” znalazły się podpisy przedstawicielek i przedstawicieli: Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Narodowej Organizacji Kobiet, Kongresu Nowej Prawicy oraz Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego:

„Sto lat temu nasi przodkowie, dzięki systematycznym wysiłkom całych pokoleń, wypracowali i wywalczyli niepodległość Ojczyzny. Ich testamentem skierowanym do nas, Polaków kontynuujących narodową sztafetę, jest zadanie budowy Polski Wielkiej, opartej na chrześcijańskich fundamentach życia społecznego i realnie niepodległej.

W stulecie odzyskania niepodległości zobowiązujemy się do kontynuowania tych starań. Deklarujemy wolę pracy na rzecz budowy silnego państwa, które zapewni narodowi polskiemu bezpieczeństwo i warunki wszechstronnego rozwoju.

Dzięki wytrwałej mobilizacji Polaków musi nastąpić odrodzenie pełnej suwerenności kulturowej, gospodarczej i politycznej naszej Ojczyzny. Naród musi odzyskać pełną swobodę samostanowienia we wszystkich aspektach życia wspólnotowego.

Deklarujemy podejmowanie w tym kierunku niezbędnych działań, w tym działań zmierzających do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej, niszczącej suwerenność naszego kraju we wszystkich wyżej wymienionych aspektach.

Sto lat po zakończeniu wielkiego dzieła naszych przodków podejmujemy ich testament pod hasłem – Polska zawsze niepodległa!”

Źródło: ruchnarodowy.net, Media Narodowe

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. Marek

  17 czerwca 2018 at 12:26

  Super.Precz z unią.
  Należy dobrze się przygotować do wyborów samorządowych,oraz te wybory objąć kontrolą.Powodzenia.

  • GG.

   17 czerwca 2018 at 14:19

   Wyprowadzenie Polski z UE – jak najbardziej, ale to nie oznacza pełnej niepodległości.
   .
   Obce wojska stoją w kraju i chcą tu nawet budować STAŁE BAZY.
   .
   Grozi nam też – w razie krachu Ameryki i/lub targu Trumpa z Putinem – wymiana jednych (zachodnich) obcych wojsk na inne (wschodnie).
   .
   Polska prawdziwie suwerenna, to Polska BEZ OBCYCH WOJSK I OBCYCH BANKÓW.
   .
   I bez zbyt nisko opłacanych pracowników.
   .

   • Tomek

    17 czerwca 2018 at 15:29

    Zapomniałeś jeszcze dodać, że bez lotnisk (postulowałeś to w innym wpisie), bo po cholerę ludzie mają zagranicę latać. Światłe postulaty…

    • GG.

     17 czerwca 2018 at 16:49

     Nie zrozumiał pan. – BEZ NOWYCH „CENTRALNYCH PORTÓW KOMUNIKACYJNYCH IM. STANISŁAWA BAREI” i niepotrzebnych, bardzo groźnych dla Polaków i Polski planów 10-krotnego zwiększenia pasażerskiego ruchu lotniczego w rejonie Warszawy (z 15,5 mln pasażerów do 150-200 mln pasażerów rocznie!).
     .
     A co napisałem, to można przeczytać tutaj: http://prawy.pl/73180-jan-mosinski-pis-komentuje-wypowiedz-jacka-sasina-dot-dalszych-losow-lotniska-na-okeciu/
     .
     Wbrew niedouczonym prześmiewcom typu p. Tomka, zastosowanie ma tutaj logika Prymasa Wyszyńskiego, który powiedział w 1975 roku, że naród polski ma być jak „trawa pod dębami chroniąca glebę przed lotnymi piaskami”, i że to „siedzenie na swym zagonie (…) sprawia, że Polska nie jest terenem przepychanym w prawo i w lewo.”
     .
     „Cóż z tego, że nabudujemy wiele miast, które się zamerykanizują w swoim zewnętrznym wyglądzie?” – pytał retorycznie Prymas Wyszyński.
     .
     A my pytamy: I cóż tego, że ONI zbudują „Centralny Port Komunikacyjny im. Stanisława Barei”? – Pomogą tylko owej trawie, która powinna rosnąć pod słowiańskimi dębami – Polakom – wyrwać się z korzeniami i przesadzić w inne dalekie strony, a polską ziemię bardzo szybko zasypią „lotne piaski” i będzie FINIS POLONIAE !
     .
     .

    • marju73

     17 czerwca 2018 at 22:52

     Nie ważne jaki jest deklaratywny cel żydopisu w sprawie tego lotniska tylko jaki jest cel rzeczywisty.A jaki jest cel źydopisu jako całości widzimy co chwilę.

    • Kasia

     19 czerwca 2018 at 22:18

     Tomek,a jakież to dobra masz za ta granicą?

 2. Dorota

  17 czerwca 2018 at 12:27

  Jedyna,jeśli nie ostatnia nadzieja dla Polski i Polaków.
  Nie dla UE.

 3. Bogdan

  17 czerwca 2018 at 12:33

  Nareszcie.Życzę powodzenia.Najwyższy czas odsunąć ekipy ,które do tej pory nieudolnie rządziły naszym krajem.Dla normalnych Polek i Polaków,którzy nie żyli z układów,zdrady,łapówek od 1989 roku niewiele się na lepsze zmieniło.
  Jesteście naszą nadzieją.

 4. Marian

  17 czerwca 2018 at 12:36

  Jak patrzę na to wszystko, to przypomina mi się słynny Zjazd Solidarności w Gdańsku – dzieciaki w krawatach…
  Organizatorzy z długimi brodami, szkoda że nie założyli mycek

 5. Grzegorz

  17 czerwca 2018 at 13:47

  Górne to i piękne deklaracje. Ale pustosłowie, atrapa, bo na deklaracjach jak zwykle sie skończy. I znowu Winnicki i Bosak.Same swoje, staro-nowe chłopaki, jeden nawet z dietą w Sejmie. A jakie przez lata działający wiecznie mlodzi uzyski za te lata macie? Cieniutko, a czas leci.I zapotrzebowanie jest. Może jakiś kongres programowy z prawdziwego zdarzenia, ze sporami wokół programu, z merytoryczną dyskusją ekspertów. Znaczek w klapie i flaga to za mało ,a Winnicki i Bosak stoją w miejscu i tylko tupią.

 6. Marcin

  17 czerwca 2018 at 13:49

  Ładnie pięknie ale prócz wyprowadzenia Polski z UE jest inny program czy tak damo jak PełO precz z PiS bo my chcemy do koryta ? Jeżeli nie ma to uważam to za brak profesjonalizmu i dzielenie narodu.

 7. Sara

  17 czerwca 2018 at 15:06

 8. Przebudzcie sie!!!

  17 czerwca 2018 at 15:34

  Szanowni Wyborcy postawcie w wyborach na Polakow czyli na Ruch Narodowy gdyz pozostale partie polityczne typu PIS,PO,PSL,SLD itd to jedna i ta sama sitwa polityczna, nieustannie przetasowujaca sie przy korycie wladzy.

 9. zi

  17 czerwca 2018 at 22:21

  Wielka Polska Katolicka

 10. michu

  17 czerwca 2018 at 23:05

  Na razie to tylko deklaracje CO chcą zrobić. Nie zostało napisane JAK. Najczęściej wszystkie dotychczasowe agentury tak robiły. Najpierw deklaracje co to nie zrobią, jak to komunę rozliczą, gospodarkę wzmocnią itp itd, a potem się okazywało, wicie rozumicie chcielibyśmy, ale się nie da bo to i tamto…;).

 11. Tomasz

  18 czerwca 2018 at 21:41

  OD 1989 rządzi układ z Magdalenki .Obecnie mamy u sterów władzy ludzi UW .OD 2015 P I S sprowadził 11 tyś islamskich „nachodźców” obiecywali że nie sprowadzą a realizują neo-marksistowski „progaram”multi-kulti czy wielokuturowość która zniszczyła Europę Zachodnią ???tak deklaracja programowa naprawy Polski,Należy na początek przejąć samorządy .Gospodarki Polskiej nie ma od 1989 sprzedali Zakłady Przemysłowe huty kopalnie ,nie które kopalnie zalano wodą ,wiele zakładów np cukrownie celowo doprowadzono do upadłości sprzedano Telekomunikację w obcemu kapitałowi idt ???

 12. Pingback: wuit54ynmet9c8netv85cv3ev5e5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra