Kościół

Media i katoliccy publicyści twierdzą, że polski Episkopat dopuści rozwodników do Komunii

8 czerwca br. na 379. Zebraniu Plenarnym KEP w Janowie Podlaskim Episkopat Polski uchwalił Wytyczne Pastoralne do Adhortacji „Amoris laetitia”.

Pisaliśmy o tym, że polscy biskupi w stosunku do kontrowersyjnego nauczania papieża Franciszka odnieśli się metodą Lecha Wałęsa: „Jesteśmy za, a nawet przeciw”, tzn. ich wytyczne chwalą papieski dokument, powtarzają pojawiające się tam zwroty, jak „sytuacja nieregularna”, „integracja”, „towarzyszenie”, ale jednocześnie podkreślają, że Franciszek nie wprowadził nic nowego (czyli wszystko zostanie po staremu).

Już jednak liberalne media jak Wirtualna Polska  i katolewica jak Tygodnik Powszechny wieszczą wielkie zmiany. Zresztą nie tylko oni, bo robi to także portal Vatican Insider, którego naczelny Andrea Tornelli stwierdził, że Wytyczne pojawiły się tak późno, bo do ostatniej chwili były konsultowane z Watykanem, który miał naciskać na Kościół w Polsce.

Wydaje się, że jest to bicie piany i próba wymuszenia ustępstw na polskich biskupach, tym bardziej, że rzecznik Watykanu już zdementował rewelacje o Komunii dla rozwodników.

Ta świadoma dezinformacja ma na celu wprowadzanie chaosu i mobilizowanie katolików do żądania udzielania komunii rozwodnikom. Niestety, ogólność dokumentu, jaki wydał polski Episkopat, pozwala na takie zabiegi. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że polscy biskupi znaleźli się między młotem a kowadłem, tzn. między papieżem a polskimi wiernymi.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

29 komentarzy

29 Komentarzy

 1. TZ.

  20 czerwca 2018 at 16:57

  „polscy biskupi znaleźli się między młotem a kowadłem, tzn. między papieżem a polskimi wiernymi.”

  No właśnie… między… A powinni znaleźć się tam, gdzie Chrystusowa Ewangelia. Papież też.

 2. Tomasz

  20 czerwca 2018 at 19:12

  Polski Episkopat powinien jasno powiedzieć NIE KOMUNII ŚW DLA CUDZOŁOŻNIKÓW ” Gdyż żyją w grzechu ciężkim i nie mają prawa do Świętej Eucharystii „por C,I.C 1983 C.A.N915 DO C.A .N 916 oraz Pismo Święte i Magisterium Świętej Matki Kościoła które jest niezmienne]

 3. Iza

  20 czerwca 2018 at 19:41

  Nie zdziwię się.Wśród purpuratów są zdrajcy Kościoła. Jestem zdecydowanie przeciwna Komunii Świętej dla ludzi rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych.

 4. lexx

  20 czerwca 2018 at 20:34

  Można gwałcić dzieci i udzielać KOMUNII ŚW ale nie można jej przyjmować jeżeli żona się puści z księdzem

  • michu

   20 czerwca 2018 at 21:10

   A kto powiedział, że można gwałcić dzieci i udzielać Komunii św.?? „Trybuna Ludu”, „Playboy” czy „Gazeta Wyborcza”? A kto powiedział, że jak komuś żona się puści (z kimkolwiek) to nie może ten ktoś Komunii św. przyjmować?? Chyba „tygodnik Powszechny”.

 5. Piotr Zajkowski

  21 czerwca 2018 at 11:52

  Nie pomiędzy młotem a kowadłem – tylko MIĘDZY KŁAMSTWEM A PRAWDĄ. I tej ostatniej nie wybrali jednoznacznie.

 6. Mirek

  21 czerwca 2018 at 12:06

  Przede wszystkim nie ma czegos takiego jak katolewica . Tygodnik Powszechny był sowiecką , antykatolicką dywersją . Racjonalnie jest załozyc , że to jest dalej rosyjska agentura , dorażnie realizująca zlecenia Niemców lub Żydów.
  Stanowisko polskich biskupów w jakiejkolwiek sprawie jest coraz mniej ważne . To jest środowisko kompletnie skompromitowane współpracą z sowiecką bezpieką . Ta współpraca jest kontynuwana od 89 roku praktycznie do dzisiaj . Urzeczywistnia się w jawnym zdradzaniu polskich interesów, czyli zdradzaniu Pana Jezusa. Nie jest prawdą , że te sprawy dla polskich biskupów są czyms rozłącznym . Do osłaniania tego łajdactwa jest uzywana instrumentalnie Ewangelia . Co samo w sobie jest ciężkim bluznierstwem. Kościół katolicki nie jest partia komunistyczną . „Pierwsi sekretarze” nie mogą narzucać swojej woli wedle swojego uznania „katolickiemu plebsowi”. Nawet rzymski „sekretarz generalny”. Sposób traktowania przez tych ludzi wiernych jest najlepszym dowodem na ich obecność juz po drugiej stronie. Na szczęście mamy 2 tysiące lat Tradycji , wiec mamy z czego czerpać . Być może będziemy mieli na całą Polskę jednego biskupa katolickiego i w takich warunkach trzeba będzie życ . Przecież nie będziemy słuchać upadłych biskupów wiodących nas na zatracenie

  • michu

   21 czerwca 2018 at 14:47

   SS (spec służby) działają do dziś i mają swoją agenturę wszędzie. Dziś jeszcze bardziej rozbudowaną jak za PRL, bo agenci promują swoich następców, więc sprawa jest mocno ułatwiona… ;).

  • TZ.

   26 czerwca 2018 at 17:00

   Jakie tam zlecenia od Niemców i Żydów… Przewodniczący Episkopatu dostaje telefony bezpośrednio od Putina. Redaktor naczelny TP – też. Putin ma pełne ręce roboty z polskim Kościołem. Kiedy on śpi?

   • halina

    27 czerwca 2018 at 12:10

    Doskonałe.

 7. Jolanta

  21 czerwca 2018 at 12:52

  To prawda,że w Episkopacie są purpuraci, którzy bardzo dziwnie się wypowiadają i zachowują.Bardzo pozytywnym przykładem jest ks.abp Marek Jędraszewski,który wezwał do obrony polskiej duszy przed ateizacją i bezbożnictwem,a rodzin przed ideologią gender.

  • Mirek

   21 czerwca 2018 at 13:11

   Tygodnik Powszechny i ksiądz Sowa to jest arcybiskup Jędraszewski

  • TZ.

   26 czerwca 2018 at 17:05

   Abp Jędraszewski mówi „na okrągło”. Takie coś powie każdy biskup. Nie wiadomo dlaczego robi się z niego kogoś wyjątkowego. Prawda jest smutna – w polskim Episkopacie nie ma żadnego biskupa o wysokim autorytecie.

 8. m

  21 czerwca 2018 at 13:36

  Też bym dopuścił. Na ich (dopuszczonych) ryzyko. Chyba większość z nich potrafi czytać, więc mogą sobie poczytać Ewangelię.

 9. Bobik

  21 czerwca 2018 at 14:02

  Tu chodzi tylko o frekwencję.
  Coraz mniej owieczek do świętych przybytków zagląda, ci co już zajrzą to od konfesjonału trzymają się zwykle z daleka a i taca bywa pusta.
  Potrzebna jest nowa strategia, ktoś musi rozkręcać interes, ściągać nowych klientów.
  A nauki Chrystusa?
  Wyższa hierarchia chyba nigdy w nie nie wierzyła, w treść Ewangelii też nie i śmiali się tam po cichu jaki to lud głupi.

 10. West

  21 czerwca 2018 at 17:11

  A gdzie jest w Ewangelii zakaz udzielania Komunii rozwodnikom???? To żart, oczywiście. Natomiast, Chrusus zabraniał rozwodów, chyba że drugi małżonek zdradza. Zatem dopuszczał rozwody. Tak jak i Stary Testament. KK nie dopuszcza, bo udzielenie ślubu jest proste, a z rozwodem to całe korowody….

  • michu

   21 czerwca 2018 at 17:35

   My katolicy mamy Biblię i Tradycję i papieża.

   • West

    21 czerwca 2018 at 17:51

    A co, jeśli Biblia mówi co innego, a Tradycja co innego?
    Zakaz zawarcia ponownego związku, jeśli współmałżonek dał dyla, jest sprzeczny z całym nauczaniem Chrystusa. Do faryzeuszy często mówił, że nakładają na ludzi niepotrzebne ciężary i zawsze w takich sytuacjach syawał po stronie ludzi i zdrowego rozsądku.

    • michu

     21 czerwca 2018 at 19:44

     Sprawa wygląda tak, że małżeństwo katolickie jest nierozerwalne aż do śmierci.

     • West

      21 czerwca 2018 at 22:41

      A jak jedna osoba po prostu odejdzie, to nadal trwa małżeństwo? W Starym Testamenie był nawet nakaz wzięcia bratej za żonę po śmierci brata. To była troska o kobietę z dziećmi. Myślisz, że Chrystus by powiedział do opuszczonej przez męża kobiety: zdychaj z głodu wraz z dziećmi? Bo marny był los opiszczonej żony w Jego czasach. Chrystus też mówił, że nie chce zmieniać zapisów Starego Testamentu, a tam rozwody były dozwolone. Chrystus był przeciwny nadużywaniu rozwodów.

     • Bobik

      22 czerwca 2018 at 08:26

      @michu,
      Ale jak komu żona ucieknie to katolickie małżeństwo polega na waleniu konia.

 11. Pinotnero

  22 czerwca 2018 at 12:59

  Katolewica❤️
  Kocham Was prawolki

 12. Han

  23 czerwca 2018 at 22:10

  zrobmy schizme⛪, niech jeszcze wiecej wiernych sie zlaicyzuje

 13. Henoh

  25 czerwca 2018 at 00:03

  Poczytajcie proroctwa to wam sie rozjasni. Kosciol przezywa to o czym mowily objawienia w Akita o wojnie Kardynałów oraz w La Salette gdzie Matka Boza mowila ze Rzym stanie sie siedliskiem demonow. Sprawdza sie na naszych oczach to co jest napisane w Katechizmie Kosciola Katolickiego 675. To dlatego Siostra Faustyna Kowalska cierpiała takie męki w dniu kiedy urodzil sie obecny biskup Rzymu…

  • michu

   25 czerwca 2018 at 11:01

   Biskup Rzymu jest następcą św. Piotra i zastępcą Chrystusa. Na tej opoce zbudowany jest KK. Dziwne, że by demony nie atakowały tej skały i sobie koło niej siedliska nie robiły.

 14. Hania

  25 czerwca 2018 at 17:54

  „…W sytuacji, gdy prawomocnym wyrokiem orzeczone zostanie, iż nieważność nie może zostać stwierdzona, należy kontynuować rozeznanie o charakterze duszpasterskim. To rozeznanie jako niełatwe i niezwykle odpowiedzialne zadanie wymaga solidnego przygotowania duszpasterzy. Trzeba bowiem rozeznać, czy osoby żyjące w nieuregulowanych związkach zachowują wierność, poświęcają się dla dzieci, angażują się w życiu chrześcijańskim, świadome są nieprawidłowości swego związku i życia w grzechu,…”

  Od kiedy cudzołożnicy zachowują wierność czcigodni biskupi?
  Mowa…trawa…

  • West

   26 czerwca 2018 at 18:35

   Ciekawe, kto dawał śluby pierwszym chrześcijanom? Księża? Też byli cudzołożnikami?

 15. Lucjan

  26 czerwca 2018 at 13:13

  Żyjemy w bardzo trudnych czasach.Potrzeba w kościele ,w Polsce takiego ,niezłomnego pasterza jakim był ksiądz kardynał Stefan Wyszyński.Potrzebni są autentyczni kapłani,którzy mają odwagę jak księża Natanek,Kneblewski, czy dominikanin o.Norkowski. Panie Boże proszę chroń naszą biedną Ojczyznę.

 16. Julia

  6 lipca 2018 at 14:38

  Proponuję,aby wszyscy,liberalni purpuraci przeszli w stan spoczynku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra