Z zagranicy

Zrozumieć amerykańską politykę…, czyli felieton zza oceanu

Wszyscy Polacy w Polsce i za granicą cieszyli się z niezwykle efektownego przemówienia, które wygłosił Prezydent Trump w ubiegłym roku pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Było to najlepsze przemówienie amerykańskiego Prezydenta na temat Polski i jej historii jakie wygłosił zagraniczny polityk. W świat poszła wspaniała narracja o polskich bohaterach, polskiej roli w światowej historii.

Wystąpienie to miało historyczne znaczenie, gdyż Trump dał jasno do zrozumienia, że Europa Środkowa jest bardzo ważna z punktu widzenia amerykańskiej polityki zagranicznej, a jej strategicznym celem jako globalnego mocarstwa jest obecność USA w Europie jako gwarancja przeciwwagi dla partnerstwa niemiecko-rosyjskiego. Obecność USA na kontynencie europejskim jest również gwarancją zachowania statusu globalnej mocarstwowości i uniemożliwienie Niemcom i Rosji do wypchnięcia tego mocarstwa z Europy i zdeklasowania Ameryki do statusu mocarstwa regionalnego. Trump również powiedział: “Ameryka kocha Polskę i Ameryka kocha Polaków, dziękujemy Wam”.

Dysonans poznawczy powstał jednak po podpisaniu przez Prezydenta Trumpa ustawy S.447 wspomagającej żydowskie organizacje w uzyskaniu od Polski ok. 300 miliardów dolarów. Ustawa ta, jak wiemy w świetle amerykańskiego i międzynarodowego prawa jest niezgodna z podstawową zasadą prawa rzymskiego, zakładającą przepadek mienia na rzecz skarbu państwa dla osób, które umierając nie zostawiły dokumentów wyznaczających spadkobierców. Jest ona niekonstytucyjna wobec samego amerykańskiego prawa, ponieważ wspomaga tylko jedną grupę etniczną, ignorując inne. Wreszcie domaga się wypłat rekompensat za mienie, za które inne państwo wypłaciło już takie rekompensaty. Ubieganie się o wielokrotne rekompensaty za te samą szkodę jest również niezgodne z międzynarodowym prawem.

Czy amerykańscy kongresmeni całkowicie poszaleli lub chcą wykorzystać sytuację, w której świat partii republikańskiej przeżywa kryzys tradycyjnych wartości wobec nowego nurtu w polityce amerykańskiej jakim jest trumpizm, który nie jest całkowicie zrozumiały dla pewnej grupy elit republikanów. Niektórzy z nich stosują się do znanej w Polsce zasady: „teraz ja, a potem niech się wszystko wali”. Nasze polskie rozumienie, że każdy republikanin powinien kochać Polskę jest oparte na fałszywym założeniu. Bowiem część elit z południa USA wyznaje ewangelizm- religię chrześcijańską, która czasami jest w jawnej opozycji do katolicyzmu i z założenia popiera judaizm. Zatem nie będą oni popierać jakiś tam Polaków, mając do spełnienia religijną misję pomagania Izraelowi. Ten moment został skrzętnie wykorzystany przez lobby żydowskie do ostatniego, po szwajcarskim, wielkiego „skoku na kasę”, która znajduje się w Polsce.

Przypomnijmy, że Przewodniczący Izby Reprezentantów Kongresu USA (Speaker of the House), wobec zablokowanej przez Polonię ustawy HR 1226, wykonał sprytny manewr, dzięki któremu Kongres nie głosował już „kontrowersyjnej ustawy HR 1226” a procedował ustawę senacką S 447. Dwa tygodnie przed tym wydarzeniem Paul Ryan ogłosił, że nie zamierza się ubiegać o reelekcję, więc nikt z Wisconsin, z którego on pochodzi, (gdzie co 9 mieszkaniec posiada polskie pochodzenie) nie musi już na niego głosować. Warto też dodać, że jeszcze wcześniej odebrał on dla partii republikańskiej czek od znanego żydowskiego biznesmena z Las Vegas na niebagatelną sumę 30 mil. dolarów. Zachowanie kongresmena Eda Royce’a, szefa komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu USA, też budzi wiele kontrowersji. To on bezpośrednio prowadził tę mało transparentną procedurę przepchnięcia ustawy przez to dziwne głosowanie.

Nigdy nie zapomnę słynnego „ shame” w stosunku do mojej Ojczyzny i przyszłych pokoleń Polaków, których to słynne głosowanie może pozbawić możliwości rozwojowych, tak jak decyzja w Teheranie pozbawiła nas Polaków wolności i możliwości rozwijania się przez przeszło 70 lat. Nie dziwi więc fakt, że Ed Royce też nie będzie się ubiegał o reelekcje w kolejnych wyborach. Warto, aby któryś z polskich dziennikarzy śledczych prześwietlił te transakcje i zbadał co będą robić ci panowie po wygaśnięciu ich kadencji i dla kogo będą pracować. Warto również dotrzeć do szwajcarskiego eksperta od wypłat rekompensat za martwe konta ofiar II wojny światowej w szwajcarskich bankach i prześledzi
procedurę i etapy działania lobby żydowskiego w tej sprawie.
‚Kilka tygodni później Prezydent Trump wpisał program Trójmorza na listę priorytetów polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych a Kongres znów zaapelował o wstrzemięźliwość we współpracy wojskowej z Polską, jeśli ona nie wykona odpowiednich zobowiązać związanych z ustawą 447.
USA to chimeryczne supermocarstwo, ale historię o tym, że już wkrótce Chiny przejmą ekonomiczną hegemonię można włożyć między bajki. Tak jak między bajkami znajdują się państwa BRIC czyli Brazylia, Rosja, Indie i wspomniane Chiny.

Nie tylko przemysł, infrastruktura czy potężna armia, ale zorganizowanie całego państwa i jego elit w społeczeństwo obywatelskie jest tym elementem, które charakteryzuje Amerykę jako supermocarstwo, gdzie wszyscy wiedzą, jak się zachować i co zrobić w czasie sytuacji kryzysowej. W USA bowiem pomimo wojny kulturowej na każdym kroku widać jak dobrze jest to państwo zorganizowane. Proces ten przebiega bez większych zakłóceń od momentu uzyskania przez USA niepodległości, od dużego miasta na wschodnim czy zachodnim wybrzeżu, do małej, mikroskopijnej mieściny w Kansas. Społeczeństwo amerykańskie to społeczeństwo obywatelskie i tam, gdzie pojawia się jakikolwiek problem, natychmiast pojawia się grupa obywateli i w sposób ponadpartyjny ten problem rozwiązuje. W takim kierunku musi iść polska racja stanu. Nakreślenie naczelnych interesów i priorytetów Polski i Polaków to główne zadanie w aspekcie ogłoszonych niedawno pytań referendalnych. Wszyscy chcemy nowej konstytucji, ale musimy jasno i uczciwie określi
czego chcemy. Przed uchwaleniem konstytucji musimy jasno określić polską rację stanu i sprawić, żeby każdy Polak wiedział co ona rzeczywiście oznacza. Chowanie w szafach pancernych aneksów i list konfidentów nie zbuduje nam transparentnego państwa prawa. A wykluczanie z udziału w życiu politycznym i społecznym całych grup: młodych narodowców, Kresowian i Polonii też nie zbuduje nam sprawiedliwego państwa, w którym dalej rządzi okrągło-stołowy układ.

Polityka nie zawsze musi być logiczna, czego dowodzą ostatnie posunięcia administracji amerykańskiej. Nie jest ona logiczna i pewnie zadajemy sobie pytanie czy w ogóle amerykańska polityka jest spójna? Chyba nie, bo inaczej zachowuje się Departament Stanu a inaczej Departament Obrony a jeszcze inaczej Biały Dom, a Iwanka z mężem to prawdziwy ból głowy dla amerykańskiej transparentności.

A co my możemy zrobić wobec tej sytuacji??? Cała ta chimeryczna polityka, gdzie lobbing wyraźnie wpływa na decyzję Kongresmenów i Senatorów wymaga aktywnej i asertywnej polskiej polityki zagranicznej: tej profesjonalnej i obywatelskiej, która czasami może więcej niż ta profesjonalna. Tak więc przed raportem Kongresu monitorującym proces zwracania mienia bezdziedzicznego organizacjom żydowskim, państwo polskie, polskie społeczeństwo i Polonia musi mieć jakąś wizję. Najlepiej, gdyby to była wizja spójna i wspomagająca się wzajemnie.

Zakładam, że państwo polskie powinno przedstawić w międzynarodowych mediach treść traktatu z 1960 oraz całkowity raport z realizacji zwrotu dóbr komunalnych z lat 90. Jak również wynająć obiektywną międzynarodową kancelarię prawną w zakresie prawa międzynarodowego, która z pomocą polskiego MSZ, mogłaby podjąć dialog z administracją amerykańską w tej kwestii. Przydałby się również współczesny Włodkowic, aby na globalnym forum politycznym przedstawiać polską narrację w tym aspekcie. Oddzielną kwestią są seminaria międzynarodowe, konferencje historyczne, filmy dokumentalne i niezliczona ilość pozytywnych dla Polski międzynarodowych artykułów. Czas nas goni mamy na przygotowanie się do nowego ataku na Polskę i Polaków niecały rok. Wykorzystajmy ten czas efektywnie. Poszukujmy sprzymierzeńców, nie zamykajmy się w warszawskich gabinetach, nie udawajmy, że tylko my mamy racje a inni to banda głupców.

Nie możemy dopuścić jednak do zablokowania współpracy wojskowej pomiędzy Polską a USA.I tutaj chciałbym pokazać dla polskiego MSZ ostrzegającą czerwoną flagę. Takie myślenie jest bardzo niebezpieczne dla Polski i osoby w Departamencie Stanu, które są pod wpływem lobby żydowskiego wypowiadają takie frazy, powinny zostać oświecone przez prowadzenie dynamicznej akcji dyplomatycznej w kierunku ocieplania wizerunku Polski, zwłaszcza z Departamentem Obrony USA. Nie bójmy się amerykańskiej polityki i jej polityków. Tylko proaktywna i asertywna polityka zagraniczna może takie nieodpowiedzialne wypowiedzi zmienić. Okazywanie dalej „profesjonalnej niemocy i głuchego milczenia” jest tylko zachęcaniem do dalszej eskalacji problemu. Ponadto nie ma już się, dokąd cofać, za nami jest już tylko wysoka ściana.

Czas w końcu doceniać i nagradzać amerykańskich żołnierzy i oficerów za wspólną służbę w Iraku, Afganistanie i innych miejscach w tym w Polsce. W 2011 w Milwaukee, Wisconsin sam zorganizowałem jako prezes wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej uroczystość wręczenia Gwiazd Iraku i Afganistanu dla amerykańskich oficerów polskiego pochodzenia. Byłem pierwszą osobą, która taką akcję przeprowadziła od początku do końca. Pamiętam dokładnie jak oficerowie z ataszatu polskiej ambasady w Waszyngtonie śmiali się ze mnie i mówili: panie Biniecki- „to jest niemożliwe do zrealizowania”. Zaś 13 listopada 2011 konsul Rusiecki z Chicago powiedział publicznie w Polskim Centrum w Wisconsin: „Panie Biniecki- zrobił Pan coś, co wszystkim wydawało się niemożliwe” Trzech oficerów armii amerykańskiej polskiego pochodzenia po raz pierwszy w historii zostało odznaczonych Gwiazdami Iraku i Afganistanu. Był to również wyraźny sygnał dla lokalnych amerykańskich polityków, którzy licznie przybyli na tę uroczystość, że doceniamy i umacniamy współpracę wojskową pomiędzy naszymi narodami.

Warto takie sygnały wysyłać częściej. Szkoda, że nikt z profesjonalnej polskiej dyplomacji tego pomysłu nie podjął. Czas już przestać wmawiać Polonii, aby się nie angażowała w działalność polityczną. Polityka amerykańska potrzebuje Polaków. Wszyscy w Chicago, Nowym Yorku, Toronto, Londynie, New Jersey i setkach innych światowych miast powoli zdajemy sobie z tego sprawę. Jeśli nas nie będzie w administracji tego największego supermocarstwa i innych krajów nie będziemy mieli żadnego wpływu na politykę amerykańską i globalną. Dlatego organizujmy się, zakładajmy organizacje, fundacje, które będą pomagały nam Polakom sięgać nie tylko po sukcesy naukowe, biznesowe czy kulturalne.

Przestańmy ekscytować się hedonistycznymi bzdetami w postaci nowych gadżetów. Musimy odtworzyć polskie elity i je promować. Aby ten proces wspomagać niezbędne jest zaangażowanie polityczne od małej mieściny w Podlaskiem po Chicago. W proces ten musi zaangażować się całe polskie społeczeństwo i polski kler.

 

Zdjęcie: Marcin Murawski Na zdjęciu : Lt Col Ernest Litynski, Captain Brent Tadych, i Sgt Glenn Ramski, odznaczeni przez Konsula Rusieckiego Gwiazdami Iraku i Afganistanu oraz medalem pamiątkowym Jana Ignacego Paderewskiego.

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

36 komentarzy

36 Komentarzy

 1. Soroka

  24 czerwca 2018 at 15:25

  Proszę Pana! Czy wierzy Pan, że wojsko USA nas obroni? Przecież cała historia świadczy o tym że nie. Te wojska są jedynie dlatego w Polsce, aby uskutecznić żydowskie roszczenia wobec Polski, tak broniąc ich przed rusko-niemieckimi łapskami, jak przed odmową Polaków ich spełnienia.
  Ciekawe, że nie można już znaleźć nikogo, kto brałby pod uwagę byt suwerennej Polski bez „pomocy” obcej. Mentalność niewolnicza opanowała Polaków? Widocznie Polacy jeżeli przetrwają, to jako prosty lud, z którego może odrodzić się nowa Polska, bo nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ci, co wyciągają łapska po Królestwo Matki Boskiej, sobie nawzajem te łapska poobrywają, bo Jej Syn nie pozwoli, aby bramy piekielne sobie tak pozwalały. Jedyny ratunek dla Polski i Polaków, to ufność w Bogu i Maryi. Wszystko inne jest przeciwko Polsce.

  • GG.

   24 czerwca 2018 at 18:38

   It’s the truth.
   .
   Polskie elity Polski żyją w Polsce, a nie w Chicago.
   .
   Maluczcy tak samo.
   .
   30 lat Wam nie wystarczyło, żeby sprowadzić się na powrót do Polski, a teraz chcecie NAS POUCZAĆ/ EDUKOWAĆ / DAWAĆ „DOBRE RADY” ???
   .
   Zza oceanu ?!?!?!!!
   .
   Kpiny.
   .
   PS. Ameryka tak bardzo kocha Polaków, a wjazdu bez wiz im nie dała (CHOĆ TRUMP KŁAMLIWIE TO OBIECAŁ PRZED WYBORAMI W KPA w Chicago!)
   .
   NIE WIERZYMY AMERYCE I KŁAMIĄCYM AMERYKAŃSKIM PREZYDENTOM.
   .
   .

   • GG.

    24 czerwca 2018 at 18:54

    Tego Binieckiego już w czerwcu br. nam tu usiłowali WCISKAĆ i został ostro skrytykowany – zob.: http://prawy.pl/72928-polonia-polska-racja-stanu-a-profesjonalna-niemoc/
    .
    Przedstawia się on jako:
    .
    „Polish American leader and writer, specializing in strategic analysis and partnership development.” – twitter.com/wbiniecki62?lang=pl
    .
    lub
    .
    „urodzony w Bydgoszczy w 1962 r. W USA od 2000 r. były wykładowca na UW Milwaukee i Kansas State University. Obecnie: właściciel Biniecki Consulting, działacz polonijny, autor i publicysta, współzałożyciel, prezes i CEO Fundacji PaxPolonica.” – rodaknet.com/rp_art_6999_czytelnia_potencja_polonii_amerykanskiej_jest_ogromny.htm
    .
    Niech sobie siedzi w swojej ukochanej Ameryce.
    .
    .

 2. Art

  24 czerwca 2018 at 15:26

  Dziękuję,że podjął pan ten temat.Ja zdążyłem właśnie zauważyć,że Paul Rayan wypracował sobie emeryturę na ustawie 447 i nie musi już dłużej pracować. Trafiło się jemu niczym przysłowiowemu strażakowi przed emeryturą pożar u jubilera.A więc oszust Rayan sprzedał Polskę i Polaków za srebrniki od żydowskich oszustów.Takich niby polityków mamy w obu partiach bez liku,podobnie jak partiach w Polsce.

 3. Henryk

  24 czerwca 2018 at 15:29

  Historia się powtarza.USA zdradziła Polskę i Polaków po raz drugi.Nasi politycy to tchórze.Wzorem powinien być premier Węgier Orban. Polki i Polacy śpią.Myślą,że ktoś za nich rozwiąże nasze sprawy i problemy.Od 1989 roku prawie nic się w kraju nie zmieniło.Sprzedali za grosze zakłady pracy.
  Spowodowali emigrację zarobkową wykształconych rodaków.Sprowadzili ponad dwa miliony Ukraińców.Sprowadzają tzw.imigrantów.Hańbą są obowiązkowe szczepienia dzieci w których są rtęć,aluminium i inne trucizny.Mimo zapowiedzi nie sprowadzili rodaków ze wschodu.Najlepiej im wychodzi realizacja spraw związanych z Żydami.
  Nadzieje budzi Ruch Narodowy.

 4. fdsfdsgfdsg

  24 czerwca 2018 at 15:33

  https://www.cufi.org/

  Kto by pomyślał, że czytanie Biblii potrafi tak beret zryć.

  Jakim cudem miliard chrześcijan i miliard wyznawców islamu nie potrafi sobie poradzić z 16 mln Eskimosów
  muzułmanie są tacy sami, wyznawcy judaizmu również, problem jest z chrześcijanami którym odwala lub dokonało się pranie mózgu

  liczba chrześcijan na Bliskim Wschodzie zmniejszyła się z 20% do 2%
  to wszystko dokonało się dzięki chrześcijanom, protestantom z USA a ściślej ich sojuszu z AIPC
  to tych porąbańców trzeba nawracać lub wprost nazywać Eskimosami

  • Soroka

   24 czerwca 2018 at 15:48

   To Tobie mamoniarstwo zryło czerep!
   Chciałbyś, aby chrześcijaństwo naganiało ci mamonę?
   Nie wiesz co to jest chrześcijaństwo i na czym polega, to nie otwieraj dzióba!
   To właśnie dzięki mamoniarzom wśród gojów żydostwo się tak mogło nachapać i teraz niszczą świat, a może są po to, aby mamoniarstwo żydowskie,islamskie, ruskie i chińskie się wzajemnie zniosło, no ale nie wiadomo czy wtedy ze świata jeszcze coś zostanie.
   Jeżeli chrześcijanie będą się gorąco modlili i wypełniali Wolę Bożą, to Wszechmogący może sprawi, że zniosą się tylko ze szkodą dla siebie.

   • fdsfdsgfdsg

    24 czerwca 2018 at 20:13

    mamoniarstwo, mamonę, mamoniarzom, nachapać, mamoniarstwo
    głodnemu zawsze?

    chyba nie o tym pisałem, a z pewnością nie myślałem
    choć w ostateczności to będzie wynikiem życie w dostatnim uczciwym kraju w którym każdy głodny będzie miał pracę która zapewni życie na przyzwoitym godziwym poziomie bez utrzymywania komuny i bezpiek wszelakich
    taki miałem sen
    elity i świadome społeczeństwo
    za komuny z zamkniętymi granicami ludzie sobie siedzieli i co najwyżej we flaszce pocieszycielce szukali alternatywnej rzeczywistości
    obecnie korek od szampana wywalił i niezadowoleni z przekonania czy też życiowego przymusu migrują
    ci najbardziej przedsiębiorczy i twórczy
    czy wrócą raczej wyłącznie w przypadku niepokojów lub wojny
    co zostało czyli czy jest z kim i dla kogo?
    mamy klientelę wobec starego – nowego systemu
    mamy jednak młodych ludzi
    meldujących się na marszach niepodleglosci
    mamy bezwolnych ktrórym jest juz to wszystko jedno lub nie mają nadziei

    jeżeli nawet rozpoznanie swój-obcy, wróg -przyjaciel jest sporym wyzwaniem
    gdzie może tylko KOD jest realną opozycją
    czyli brak realnej alternatywy

    brak sztabu mózgu jest ewidennty
    już nawet 5 osób niezłomnych inteligentnych nawet tylu nie ma
    lub są niezainteresowani czy niezaangażowani

    a każdy/a chce mieć pracę najlepiej sekretarki
    dobrze ale by była musi być biuro
    aby było biuro musi byc firma
    najlepiej dobrze prosperująca
    do tego musza byc niskie podatki i oplaty

    oraz niezależny patriotyczny ośrodek sprawujący władzę

    • Soroka

     25 czerwca 2018 at 08:28

     Jeżeli ktoś pisze:”Kto by pomyślał, że czytanie Biblii potrafi tak beret zryć.”,to znaczy że ma dysonans poznawczy!

 5. Bajki i opowiastki

  24 czerwca 2018 at 15:58

  „Czas w końcu doceniać i nagradzać amerykańskich żołnierzy i oficerów za wspólną służbę w Iraku, Afganistanie” TO ZDANIE dyskwalifikuje cały tekst tego Binieckiego. To nie były żadne „służby” tylko nielegalne, agresywne wojny w wyniku ktorych zginęlo wiele tysięcy cywili i dzieki któremu jest w Europie obecnie bajzel z imigrantami. USA to obecnie wasal Izraela. Wystarczy przypomnieć USS Liberty i atak Izraela na niego, po to by potem zwalic go na Egipt. Nie udało się wybić całej załogi,to administracja prezydenta Johnsona zamiotła wszystko pod dywan. Trump też tanczy jak mu Natenyahu zagra. Słowem głupi, zwodniczy tekst.

 6. Egzorcysta

  24 czerwca 2018 at 16:08

  Zadnych rad z Usraela juz nie potrzbujemy, nie moze zaden bandycki kraj, bez godnosci ,honoru, zaklamany, skorumpowany doradzac komus kto jest o wiele dalej w rozwoju, o wiele bardziej prawy, godny zaufania , jako koalicjant, sojusznik czego dowod dalismy jako Narod Polski wielkorotnie ,a pozniej nasi nauczyciele nas wydymali, a dzis znow chca nam udzlac swoich rad co my powinnismy ,co musimy.I nawet jezeli jest to po czesci sluszne to dziekujemy, bo tyle to i my wiemy.Wystarczy poczytac fora gdzie udzielaja sie prawi Polacy.To USrael ma sie uczyc od Polakow a nie odwrotnie ,bo do bycia prawym ,etycznym czlowiekiem to i Izraelowi i USA chyba ze wszystkich krajow swiata brakuje najwiecej.
  To co powiedzial Trump w Polsce bedac, to byl lep na muchy, dla maluczkich i jedno wiekie klamstwo, tj nie historyczne, ale jego osobiste bo co on o Polakach mysli, to widac po jego czynach wobec Polski i Polakow. Cala ta wasza ameryka to jeden wielki zlot patologii jakie sie spotkaly zjezdzajac z calego swiata.Ile istniejecie jako panstwo? (od 4 VII 1776 )czyli 242 lata, i ile gooowna na tej kuli ziemskiej narobiliscie, to zaden kraj w dziejach swiata nie dokonal.Zaczynajac od wymordowania Indian, zabrania im kraju, az okazalo sie sie to sposobem na wasze extrawaganckie glupie ,pelne proznosci zycie.Wasz spowob na zycie to grabic inne narody, macie na konice 226 wojen i konfliktow , spowodowanych przez wasza agenture, tak zwanych hitmenow ekonomicznych.Czy to naprawde powod do dumy czy raczej do wstydu? Wasze blaszki z tasiemkami ,ktore dajecie swoim glupim i naiwnym wojownikom, dostajecie rzucone przez waszych zolnierzy wam pod prog, na ktore jeszcze napluli.Wasi zonierze po tym jak zrobili swoje, zostali potraktowani przez ameryke jak gooowno, a nie jak bohaterowie.Ale jest w tym i jakas slusznosc wyzsza, bo zaden usrelski zoniez nie ma nic do szukania w zadnym obcym kraju, ani w Nikaragui, ani w Wietnamie ,Korei, Panamie, Wenezueli, Argentynie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i zadnym panstwie na swiecie, a macie swoje bazy w 165 krajach, lacznie z Polska, gdzie przybyliscie nie dla Polakow, ale osaczania Rosji, bo nie chce chodzic wam na pasku jak kraje miejsze i nie chce za darmo do was exportowac dobr jak zmusiliscie do tego Niemcow, puszczjac ich na sciane wschodnia pod wodza psychopatow jak Hitler.Kazda wojna na tym globie od waszego powstania jako panstwa, idzie na wasze konto.Zabliscie cale narody, zniszczyliscie im ich kraje , i grabicie im ich bogactwa naturalne i prawa.I macie czelnosc nas Polakow pouczac, nas ktorzy ciagle musimy sie bronic przedt akimi jak wy na tak wrecz zwierzecym poziomomie cywilizacji.Ciegle sie bronic , bo ktos nie umie sam sie wyzywic, przyodziac, bez ukradzenie tego innym.Spojzcie na wlasna historie w kraju? Bandytyzm na porzadku dziennym,mafie, glowne specjalnosci to handel ludzmi, alkohol, nakotyki, prostytucja, korupcja.Ralatywnie 25procent sloeczenistwa jest karane i siedzi w pierdlu, 40 procent nie ma regularlnej pracy, ponad 15 procent to bezdomni.Korporacje np farmacutyczne powstaly na bazie trucia ludzi, w innych krajach, banki gdzie paru prywatnych ludzi kupilo sobie ustawe o prawie do druku pieniadza.Jak skorumpowany jest wasz swiat polityki,zeby to co najwazniejsze dla istnienia panstwa, oddac w lapska paru zydow chazarskich.I jeszcze dzis sie ludzicie ze macie jakis rzad? Nie macie pojecia ze od tamtego dnia skonczylo rzadzenie ameryka przez politykow? Jak ciezkokapujacym trzeba byc zeby tego przez 105 lat nie zauwazyc? Jak ciezko kapujacym trzba byc zeby nie widziec ze usrael, to najwiekszy terrorysta swiata, ktory kazdy akt obrony lub zemsty, nie postrga jako takowych tylko jako cos z niczego, jak zydzi, jest wszystko cacy dopuki ktos nie odda, jak odda to placz na caly swiat.Wasz sposob na zycie, chory i patologiczny, bo tak trzba nazwac okradanie swiata, sie konczy, nie zostalo wam nawet 3 lata, wiec jedz chlopie na swoja Floryde, i sie baw, bo Pan Bog nie rychliwy ale sprawiedliwy.I oduczcie sie pouczac, tylko sami sie uczcie etyki i kultury przedewszystkim.A wasza duma z przstepstw i mordowania nikomu nic niewinnych ludzi, to juz graniczy z jakas choroba psychiczna schizofrenia.Zoniez jest bohaterem ktory broni swojego kraju, jak plynie lub leci bombardowac inny kraj jest zwyczjanym morderca i bandyta, czego tacy jak wy nie odrozniaja.Nawet nazrec sie jak bialy czlowiek nie potraficie, tylko musi byc 5 razy tyle.Zastanow sie chlopie nad tym co napisalem, i nie udzieaj juz nam rad, bo wojkow dobra rada z Izraela mamy w Polsce juz 6 milonow.

 7. Ludwik

  24 czerwca 2018 at 16:15

  Soroka i Bajki mają rację.
  Polacy zawalili sprawę wybierając ekipę,która skompromitowała się udziałem w zdradzie okrągłego stołu.
  Wydatki na patrioty i wojsko amerykańskie są dla naszego kraju gigantyczne i niepotrzebne.Może są w stanie obronić Warszawę,ale to nie takie pewne.
  Prezydent,rząd i jego urzędasy,parlament zachowują się w zdecydowanej większości jak wasale,a nawet lokaje.Obca im jest Polska racja stanu.Niewiele znaczą słowa Bóg,Honor i Ojczyzna.

 8. michu

  24 czerwca 2018 at 17:04

  Z tego wynika, że podstawową racją stanu dla Polski jest nauczyć Amerykańskich protestantów odróżniać biblijnych Izraelitów od Chazarów. :).

  • semperparatus

   25 czerwca 2018 at 08:44

   „Biblijni Izraelici”i „Chazarzy”…niczym się od siebie nie różnią(oprócz kodu genetycznego)…kierowali się i kierują tą samą zbrodniczą (anty)etyką…zawartą zarówno w Starym Testamencie(z jahwe-demiurgiem-szatanem w pakiecie)…jak i Talmudzie…

   • michu

    25 czerwca 2018 at 10:46

    Różnią się znacznie pod każdym względem.

    • semperparatus

     25 czerwca 2018 at 14:21

     Jak się różnią?proszę o konkrety a nie puste hasła…

 9. Art

  24 czerwca 2018 at 18:59

  Ten kto dzieli Polaków ze względu na ich adres zamieszkania,równa się żydom,którym w prowokacji nikt nie dorówna.

  • GG.

   24 czerwca 2018 at 22:06

   Kłamiesz.
   .
   Ten, kto się oddzielił od narodu polskiego i woli siedzieć za granicą i wzbogacać potencjał obcych i wrogich Słowianom krajów – ten nie ma nic do gadania w Polsce na temat Polski i Polaków.
   .
   Może sobie tańcować obertasa w strojach ludowych w Chicago czy Toronto.
   .
   I to wszystko.
   .
   .

   • michu

    25 czerwca 2018 at 10:48

    Chyba, że powstanie silne polskie lobby. Ciekawe komu to nie na rękę ;)?

    • GG.

     25 czerwca 2018 at 12:35

     Żadne polskie (w sensie: słowiańskie) lobby w Ameryce nie powstanie, bo jakby mogło powstać, to jego powstanie nie byłoby dzisiaj WOGÓLE POTRZEBNE, bo Ameryka (USA) prowadziłaby dobrą dla Słowian politykę od dawna, I NIE BYŁOBY rządów TROCKIEGO/LENINA/STALINA w Rosji i Hitlera w Niemczech, a także obalenia w 1925 r. przez wspólną akcję Anglii i USA rządu Grabskiego, którego reformy gospodarcze (dokonane własnymi rękami!) UNIEZALEŻNIAŁY POLSKĘ GOSPODARCZO OD POMOCY ZACHODU !
     .
     I nie byłoby komuny, zadłużenia, Solidarności, okrągłego stołu i farsy POPiS-u (w obecnym i we wcześniejszych wydaniach).
     .
     Jak ktoś tego nie rozumie, to niech się zgłosi do swojej uczelni po odszkodowanie.
     .
     .

     • michu

      25 czerwca 2018 at 12:56

      A nie powiedziała uczelnia prowadząca dlaczego powstanie lobby polskiego (słowiańskiego) byłoby w ogóle niepotrzebne ? 🙂

 10. wolna-polska.pl

  24 czerwca 2018 at 19:15

  Niewygodne pytania do podrabina Mariana Kowalskiego na sabacie sekty.

  • michu

   24 czerwca 2018 at 19:48

   Jakiś link do tego?

 11. Piotrx

  24 czerwca 2018 at 20:28

  Zrozumieć amerykańską politykę – przykład zadawnionych sentymentów USA do Rosji

  Warto pozbyć się resztek złudzeń – dzisiaj jest podobnie w polityce tzw. „zachodu” i USA jesteśmy tylko „chłopcem na posyłki” i do ewentualnego „bicia”.

  Aleksander Gella „Zagłada II RP”
  /fragmenty/

  Między Ameryką a Rosją

  Przez cały okres rozbiorów napisano wiele o konsekwencjach geograficznego położenia Polski pomiędzy Niemcami a Rosją. Ale w końcu XX wieku należy rozważyć, do jakiego stopnia los Polski (a może i całej Europy) jest funkcją stosunków Stany Zjednoczone – Rosja.

  Pierwszym sygnałem, że dalekie Stany Zjednoczone mogą wpłynąć na rozwój wypadków w Polsce, było powstanie styczniowe. Wówczas w sposób wyraźny Stany Zjednoczone pokazały, że ich interesy nie leżą w Europie Centralnej, lecz w Rosji. Gdy krwawiąca Polska poruszała opinię publiczną Francji i Anglii, a Napoleon III zapraszał rząd prezydenta Lincolna (prowadzącego zresztą wojnę domową w imię obalenia niewolnictwa), aby przyłączył się do francusko-angielskich interwencji dyplomatycznych na rzecz masakrowanej Polski, amerykański sekretarz stanu William Seward, oprócz złożenia zapewnień o przyjaźni dla „dzielnego narodu polskiego, którego błędy, nieszczęścia i dzielność rozbudziły powszechną sympatię w Europie”, wyjaśnił jednocześnie, że wierzy w liberalizm, mądrość i wielkoduszność cara i dlatego nie uważa za słuszne, aby Ameryka interweniowała na rzecz Polski.

  Za tę przysługę podziękował rządowi federalnemu ks. Gorczakow w imieniu rządu carskiego.

  Gdy latem 1863 roku car Aleksander II wziął pod uwagę możliwość interwencji Anglii i Francji w formie blokady rosyjskich portów, wydał rozkaz wyprowadzenia z „Morza Bałtyckiego, Czarnego i Śródziemnego tzw. Eskadry Atlantyckiej do Stanów Zjednoczonych, a admirał Popow dowódca floty na Pacyfiku dostał podobny rozkaz…”

  Rosyjska Eskadra Atlantycka schroniła się więc u amerykańskich przyjaciół, a ludność Nowego Jorku zachwycona rosyjskimi oficerami gościła ich hucznymi bankietami, na których pito zdrowie cara, „liberała”, który wyzwolił chłopów z poddaństwa. (Sielankę zakłócił tylko jeden „przykry” wypadek: pewien marynarz Polak śmiał zbiec ze statku! Naturalnie szybko został złapany i jako zdrajca powieszony na maszcie rosyjskiego wojennego statku żaglowego.

  Car pozwolił swej flotylli wojennej na powrót dopiero 26 kwietnia 1864 roku, czyli w dwa tygodnie po aresztowaniu w Warszawie dyktatora Rządu Narodowego Romualda Traugutta. Kogo interesują korzenie przyjaźni amerykańsko-rosyjskiej, lub mówiąc ściślej niezupełnie odwzajemnianych sentymentów Ameryki do Rosji, temu polecam lekturę Alexisa de Tocqueville’a „Demokracja amerykańska”. ..(…)

 12. abc

  25 czerwca 2018 at 01:13

  „Aby ten proces wspomagać niezbędne jest zaangażowanie polityczne od małej mieściny w Podlaskiem po Chicago. W proces ten musi zaangażować się całe polskie społeczeństwo i polski kler.”
  – – –
  Od siebie dodam – i przede wszystkim przestańmy liczyć i się oglądać na polski rząd bo z polskim interesem narodowym nie zawsze ma on wiele wspólnego. Nawet jak zdobywa władzę pod szczytnymi patriotycznymi hasłami.

  • GG.

   25 czerwca 2018 at 10:53

   Polski rząd to rząd Polaków-Słowian. Był taki w Warszawie? (po 1989-tym)
   .
   Polskie elity Polski żyją w Polsce, a nie w Chicago.
   .
   Polska – to obszar obecnej RP + (głównie w sensie historycznym) utracone obszary na Wschodzie.
   .
   Polacy to ludzie zamieszkujący Polskę (także obszary utracone), a nie emigranci.
   .
   Emigranci to TYLKO Polonia.
   .
   Polonia to obywatele i podatnicy OBCYCH NAM KRAJÓW.
   .
   NIE CHCEMY, ŻEBY OBYWATELE OBCYCH KRAJÓW BUDOWALI NAM W POLSCE „ELITY” !
   .
   .

   • michu

    25 czerwca 2018 at 13:01

    Chcemy, żeby Polacy (obojętnie skąd) budowali pomyślność narodu polskiego. Jako Słowianie pamiętać też powinniśmy o słowiańskich ziemiach na Połabiu (żeby nie spalić tematu Słowian) i prasłowiańskim Berlinie (ciągle pod okupacją).

    • GG.

     26 czerwca 2018 at 00:04

     Polacy-Słowianie siedzą w Polsce, a nie „obojętnie gdzie”.
     .
     Ci, którzy na stałe wyjechali z Polski są już tylko emigrantami polskiego pochodzenia.
     .
     Nie mogą mieć nic do gadania w sprawach Polski i Polaków.
     .
     NIE MA NA TO ZGODY.
     .
     (Jak wrócą na stałe do Polski, to co innego.)
     .
     .

 13. Piotrx

  25 czerwca 2018 at 07:53

  Zrozumieć amerykańską politykę cz 2….

  Żydzi kupili sobie Donalda Trumpa?

  Tak przynajmniej twierdzi Tomasz Kwaśnicki w artykule „Ameryka nie kocha Polski” opublikowanym w najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” [nr 21/2018]. Na stronie 24 czytamy:
  „Wbrew pokładanym nadziejom prezydentura Trumpa nie przyniosła zmiany. W 2015 r. Sheldon Adelson, największy donator Partii Republikańskiej, syjonista i amerykański magnat kasynowy, przekazał 25 milionów dol. na kampanie prezydencką Donalda Trumpa. Fakt ten przeszedł w Polsce bez większego echa (o ile w ogóle został odnotowany), a przecież informacja o tym, że gorący żydowski patriota, do tego zadeklarowany zwolennik premiera Netanjahu, dosłownie kupił sobie amerykańskiego prezydenta, zawiera wszelkie pozory istotnego doniesienia. Konsekwencją tej sytuacji jest wiele zjawisk, z których najważniejsze wydają się:

  uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela (osobiste życzenie Adelsona), dwa bezprawne amerykańskie ataki rakietowe na Syrię, nominacja Johna Boltona (protegowanego Adelsona) na szefa Departamentu Stanu oraz – w konsekwencji – wypowiedzenie umowy nuklearnej z Iranem (JCPOA), co z dużym prawdopodobieństwem zwiastuje kolejną krwawą wojnę na Bliskim Wschodzie. Dodać należy jeszcze, że Adelson nie jest jedynym żydowskim miliarderem korumpującym (czyt. wspierającym) amerykańskich przywódców.

  Wspomnieć można tu chociażby Paula Singera, Normana Bramana czy Rebekah Mercer. Wszyscy ci „nienawidzący Iranu miliarderzy są teraz gotowi [po wypowiedzeniu JCPOA – przyp. redakcji] wyłożyć dziesiątki milionów dolarów na Partię Republikańską Trumpa, aby pomóc jej wygrać w listopadowych wyborach.” – twierdzi były oficer CIA Philip Giraldi”.”.

  Na stronie 23 Kwaśnicki pisze:
  „Prezydencki budżet na rok fiskalny 2019 przewiduje zwiększenie rocznej dotacji dla Izraela o kolejne 200 mln dol. do łącznej kwoty 3,3 mld.”.

  Widać stąd, że Trump stara się odwdzięczyć żydowskiemu lobby za finansowe wsparcie. Ostatnio widziałam wiele analiz sytuacji na Bliskim Wschodzie, ale w żadnej nie wspominano o Adelsonie, żydowskim lobby w USA ani też – o przekupstwie. Tomasz Kwaśnicki rzucił nowe światło na przyczyny ostatniego zaostrzenia konfliktu z Iranem.

  http://niepoprawni.pl/blog/elig/zydzi-kupili-sobie-donalda-trumpa

 14. Vxyx

  25 czerwca 2018 at 08:21

  Shame to moze zrobic sobie MM i JK oraz PAD.Polacy w ogromnej wiejszosci zyja w haniebnej biedzie.
  Cenzura szalala tu wczoraj,szkoda slow.

 15. Vxyx

  25 czerwca 2018 at 08:54

  Rzad ulaskawia sobie o.redemptorystow i RM dotacjami na budowe Muzeum Pamiec i Tozsamosc.I jak tu dostrzegac to, co sie dzieje? Pan Jezus najpierw dokonal cudu rozmnozenia chleba i ryb, zanim zaczal nauczac tlumy.W sensie diagnozy spraw polskch, niestety, RM staje sie tuba wladzy i wentylem bezpieczenstwa.Stracic moze duzo.Gdzie relacja z Kongresu Kresowian? Ktos zabronil?

 16. Dick

  25 czerwca 2018 at 20:47

  Jestem Polakiem a nie cieszyłem się z przemówienia Trumpa.
  Pamiętam te kolorowe paciorki dla „ciemnych” Indian.
  Piękne słówka nic nie kosztują.
  Każdy rozsądny człowiek słysząc potok pochlebstw pod swoim adresem z ust dużo silniejszego będzie się miał na baczności.
  Trump nie tylko podpisał ustawę 447. Sprzedał Polsce dzięki pisiorom patrioty za kilkadziesiąt mld, krajowi, który nie ma porządnej armii wcisnął patrioty, które nie są zbyt potrzebna. A na pewno mają tańsze odpowiedniki. A jeśli będą obsługiwane przez Amerykanów (niech ktoś mnie sprostuje, jeśli ma inne informacje) to patrioty będą bronić USA a nie Polski.
  Do tego 2x droższy gaz łupkowy od rosyjskiego już popłynął z gazoportu.
  Kilka ciepłych słówek i poklepywanie za kilkadziesiąt mld $?
  Trump zrobił niezły interes na ciemnych tubylcach…

 17. Dick

  25 czerwca 2018 at 20:53

  Część neokonów tak bliskich pisiorom chciała by nowej wojny światowej, na której można by świetnie zarobić. Tak jak w przeszłości.
  Stąd krzewienie wśród ciemnego polskiego luda rusofobii, szykowanie mięsa armatniego.

  Polacy w większości są bardziej ślepi niż byli Indianie.
  Którzy skończyli na własnej ziemi w rezerwatach, zdziesiątkowani i upokorzeni dumni kiedyś wojownicy.
  Teraz ten sam naród podstępnych białych kolonizatorów może sprawić, że po Polsce pozostanie tylko wspomnienie, gdyby wybuchła wojna z Rosją…

 18. Dick

  25 czerwca 2018 at 21:03

  „W 2011 w Milwaukee, Wisconsin sam zorganizowałem jako prezes wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej uroczystość wręczenia Gwiazd Iraku i Afganistanu dla amerykańskich oficerów polskiego pochodzenia.”

  Bandyci wymordowali około 1,5mln ludzi w Iraku i Afganistanie.
  Oba kraje są w permanentnej wojnie domowej od tamtego czasu.

  Powodem ataku na Irak były kłamstwa o broni masowego rażenia. By zdobyć ropę i zlikwidować jeden z krajów wrogich Izraelowi.

  Popieranie ludobójców świadczy tylko jednoznacznie o tym panu…

 19. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra