Z zagranicy

Uchroniliśmy się od przymusowej relokacji

Pełne dramatyzmu było spotkanie w Brukseli dotyczące imigrantów. Państwa starej Unii forsowały pomysł przymusowej relokacji imigrantów. Przeciwna temu stanowisku była Grupa Wyszehradzka z Polską na czele. Obrady były bardzo burzliwe. Kilka razy omal nie doszło do ich zerwania.

Emmanuel Macron kilkakrotnie zmieniał zdanie. Początkowo uważał, że przymusowa relokacja „jest martwa”, aby po chwili forsować tezę o jej konieczności. Prawdziwy impas spowodowało stanowisko szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który w swoim oświadczeniu proponował zasadę solidarności wobec tych, którzy wymagają ochrony międzynarodowej, czyli wychodził naprzeciw stanowisku Włoch.

Walczyli oni o wspólną odpowiedzialność za ratowanie imigrantów. W propozycji Tuska nie było słowa o dobrowolności relokacji, o którą walczyła delegacja polska.

Po serii osobistych spotkań Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec, której zależało na dojściu do kompromisu, z prezydentem Francji i z kanclerzem Austrii oraz burzliwych obradach nocnych, w końcu nad ranem doszło do porozumienia.

Jest to wielki sukces Polaków, którzy walczyli do końca w imię dobrowolności relokacji. Żeby było zabawniej, Platforma Obywatelska przypisuje sobie ten sukces, twierdząc, że rząd Ewy Kopacz optował za takim stanowiskiem. Wszyscy jeszcze pamiętamy, jak było w rzeczywistości.

Nasza ówczesna premier zgodziła się na przyjęcie pewnej ilości imigrantów, a rzecznik jej rządu przekonywał, że Polska jest gotowa przyjąć wszelką ilość uchodźców. Polska w ostatniej chwili wycofała się ze wspólnego stanowiska Grupy Wyszehradzkiej. Teraz mają czelność mówić, że byli za dobrowolną relokacją.

Warto było oglądać wczorajsze Studio Polska i posłuchać wypowiedzi młodych lewaków, którzy uparcie forsowali pogląd, że powinniśmy przyjmować emigrantów. Padały znów te same zgrane argumenty o konieczności pomocy ofiarom wojny, o dramatycznej sytuacji uciekinierów, uciekających spod bomb, o przyjmowaniu dzieci syryjskich itp., itd.

Dzieci, które miały być sprowadzone do Polski na leczenie przez prezydenta Gdańska to stary temat, który ciągle powraca. Szkoda tylko, że jego adwersarze nie wiedzą, że dla dzieci muzułmańskich taka podróż mogłaby mieć tragiczne skutki. Po pobycie i kontaktach z niewiernymi, tamtejsza społeczność islamska zapewne nie przyjęłaby je z powrotem. W wypowiedziach ignoruje się prawo łączenia rodzin, w wyniku którego z 7 tys. uchodźców, mielibyśmy około 25 tys. i więcej. Pomija się również fakt, że prawo pomocy imigrantom przysługuje u nas jedynie przez rok.

W tym czasie trzeba nauczyć się języka polskiego. Przy tak zorganizowanych lektoratach jest to niemożliwe. Po roku również zasiłki się kończą. Tacy ludzie pozostają bez żadnej pomocy. Nie maja gdzie mieszkać, za co żyć. Nie mogą znaleźć pracy, bo barierą jest nieznajomość języka.

Znam dobrze te wszystkie problemy, bo mam sąsiadów uchodźców syryjskich. Jest to starsze małżeństwo chrześcijan . Pomimo dobrego wykształcenia, dobrej znajomości języka angielskiego są w bardzo trudnej sytuacji i muszą korzystać z pomocy MOPS-u, który wypłaca im głodowe zasiłki. Małżeństwo jest nam za wszystko bardzo wdzięczne, bo wiedzą, że w Polsce się nie przelewa.

Moimi drugimi sąsiadami jest rodzina czeczeńska. To zupełnie inny świat. Roszczeniowy stosunek do władz polskich, pogarda dla uczciwej pracy. Przed laty zostali relokowani do Polski z Niemiec. Długo mieszkali w bardzo ciężkich warunkach. W końcu siedmioosobowa rodzina dostała pięknie wyremontowane mieszkanie na warszawskiej Woli.

Są u nas już dziesięć lat, chociaż dzieci kończyły tutaj szkołę, słabo znają nasz język. Są zamknięci w swoim środowisku, wrodzy wobec nas. Starają się narzucić nam swój styl życia, tak jakby cały czas mieszkali w swojej chałupie. Wszelką krytykę swojego zachowania traktują jak akty rasizmu. Poszli do administracji ze skargą na sąsiadkę, która zwracała im uwagę na rzucanie niedopałków na klatce schodowej, na niezamykanie windy.

Skarżyli się, że sąsiadka jest rasistką. Administracja wezwała kobietę na dywanik i starała się dać jej lekcję tolerancji. Tak wygląda życie w sąsiedztwie emigrantów islamskich. A to dopiero początek, bo Czeczeńcy mieszkają w bloku dopiero kilka miesięcy.

Warto podkreślić, że Polska była bardzo życzliwa i otwarta do uchodźców czeczeńskich, którzy uciekali przed agresją rosyjską. Byli bardzo życzliwie przez nas przyjmowani. Ale oni nie dając nic z siebie, mają ogromne wymagania i nie chcą żadnej integracji z nami. Tworzą swoje getta, w których czują się najlepiej.

Musimy się bronić przed napływem takich ludzi. Nikt nam bowiem nie zagwarantuje, że trafią do nas jedynie tacy uchodźcy, jak wspomniani przeze mnie Syryjczycy.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Ateista

  3 lipca 2018 at 18:13

  Nie mam żadnych wątpliwości, że Pinokio to zdrajca. W zamian za stanowisko zaatakowałby Polskę i gdyby jego pani Angela zażądała, to bez mrugnięcia okiem się zislamizował.

 2. finka

  3 lipca 2018 at 18:23

  Jak to z relokacją ma być to nie wiemy Merkel mówi co innego a Morawiecki o innego, a że MM łże często wystarczy poczytać komunikat z GUS, widać jak prowadzi kreatywną ksiegowość, zamieścił to prof. Dakowski http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23340&Itemid=55

 3. And

  3 lipca 2018 at 18:45

  Jak zwykle ma Pani racje w 100%
  Ps. W mobile net mozna wejsc w tematy krajowe itp. po zalogowaniu sie na Facebooku lub Twitterze. Prawy .pl chce robic publike Zucvkerbergowi? Jak to sie ma do narracji wiodacej? Wyciszanie nieudaczne patriotycznej czesci internautow I wpychanie ich w Facebooka? Masa ludzi przeszla na http://www.mains.com , ale to tez zablokowane przez Androidalnych slugusow totalniactwa.Cenzura na prawy .pl kwitnie , nie pomogaja stare tematy na str glownej, widac daty.ze uzbieralo sie troche wpisow. Dla zainteresowanych publicystyka W. Gadowskiego, ktory w serii pogadanek robi za buntownika I sumienie narodu uciskanego, a tak naprawde robi to samo ,co red. Michalkiewicz i ojcowie Redemptorysci od kilku lat: konczac pogadanki pacyfikowac chce nastroje I sieje defetyzm. PIS jest najlepsza opcja-oto konkluzja chyba jeszcze ostatniej pogadanki, bo rozwija sie tempo lotem lawiny, narod szuka .czego, kogo by tu sie chwycic, kiedy tylu oszustow dokola, zdrajcow, oslow skonczonych. W Radiu Maryja nie podaja z gory szczegolow imprez patriotycznych, godzina, dokladnie gdzie itp.,post factum bija w wielkie dzwony,a o szczegolach pogrzebu IRENY KIRSZENSTEIN-SZEWINSKIEJ POINFORMOWALI NA SWOJEJ STR CO DO MINUTY. CENZORKI Z PRAWY.PL CHINSZCZYZNA NIE JEST NAJLEPSZEJ JAKOSCI-ZMIENCIE TE GOW…..NE OBRAZKI I LICENCJE .MOZE UE WAM POMOZE.

 4. michu

  4 lipca 2018 at 15:29

  Dla lewków sprowadzenie imigrantów byłoby korzystne, sąsiadowali by ze zwykłymi ludźmi, można by te dwie grupy na siebie napuszczać, co odwracałoby by uwagę od ich niegodziwości, a oni sami mieszkali by w swoich willach strzeżonych oczywiście, no i nic by ich nie obchodziło, że musimy ich utrzymywać oprócz zwykłych danin (np na ich uposażenia i emerytury lewackie, ubeckie znacznie wyższe od przeciętnej).

 5. elpiwo

  4 lipca 2018 at 22:17

  Ach ten dramatyzm jakze pożyteczny dla zbydlęconej tłuszczy. A wszystko do następnego „komunikatu”. Śmiechy warte, że ktoś może się na to nabierać, bądź raczej robic wodę z mózgu motłochowi.

 6. klioes vel pislamista

  4 lipca 2018 at 23:37

  Ubogacenie pełną gębą
  (wersja poprawiona)
  dedykuję koali_k i kici kici z ndie.pl

  Inżynierowie, informatycy
  No i lekarze… ach, nie są dzicy!
  Pracują tylko wciąż na ulicy.

  Inżynierowie ubogacają,
  Gdy stare wozy tam podpalają,
  Lub białych pieszych gdy rozjeżdżają.

  Informatycy też nie próżnują,
  Kiedy komórki nowe przejmują
  (Od białych, którym gęby lutują).

  Lekarze, gyny i stomatoły,
  Czynią zakątek każdy wesoły.
  Bo z afrykańskiej, wyższej są szkoły!

  Ubogacanie spermą trwa co dnia…
  Zespół dentystów dopadł przechodnia
  W Saint-Denis. Złoto nie udorodnia

  W sposób niemodny już zębów zręby.
  Zdolni bez cęgów wyrwali zęby!
  Za darmo prawie, dla białej gęby.

  https://ndie.pl/niecodzienny-napad-w-paryzu-w-imigranckim-getcie-wyrwali-mezczyznie-zlote-zeby/

 7. Pingback: c3wm54no7tebcomvvnwecttv54t

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra