Z zagranicy

Niemcy: Imigranci schodzą do podziemia

Co drugiego imigranta, który nie otrzymał w Niemczech azylu i według prawa powinien opuścić ten kraj, policja nie może odnaleźć.

 

 

Z danych policji federalnej wynika, że z 23 000 zgłoszonych w tym roku nakazów repatriacji, tylko 11 100 udało się zrealizować. Głównym problem stanowi fakt, że imigranci, którzy muszą opuścić Niemcy, schodzą do podziemia.

Zdarzają się też sytuacje, że wydalenie imigrantów jest niemożliwe wskutek stawiania przez nich biernego lub czynnego oporu, który uniemożliwia policji wymuszenie opuszczenia przez nich Niemiec. W tym roku liczba takich sytuacji wzrosła o ponad 200 proc. w stosunku do roku poprzedniego.  Bywają też przypadki, że piloci grup przeznaczonych do repatriacji  odmawiają zabrania pasażerów do krajów z których przybyli. Trudno się więc dziwić, że władze policji zażądały dla siebie więcej uprawnień do stosowania aresztu deportacyjnego, by proces ten mógł być skuteczniejszy.

Większość nieudanych repatriacji  dotyczyło osób przybyłych z Nigerii, Somalii, Syrii , Sierra Leone, Gambii, Maroka, Iraku i Erytrei. Stawiają opór przed wydaleniem, po czym znikają z oczu policji, by z pomocą ziomków, lub innych „nielegałów” , zorganizować sobie niekontrolowany pobyt w Niemczech. Korzystają z posiłków oraz paczek z żywnością i odzieżą wydawanych przez organizacje humanitarne świeckie oraz prowadzone przez kościoły, żebrzą na ulicach, kradną  lub zarabiają na rozprowadzaniu narkotyków, wynajmowani do tego przez gangi. Są gotowi zrobić wszystko, by nie dać się wyrzucić z Niemiec.

Ponadto istnieją organizacje, które utrudniają działanie państwa. Na przykład, niemiecka organizacja pomocy migrantom i uchodźcom Pro Asyl ogłasza daty lotów deportacyjnych, czym wywołuje popłoch, przyczyniając się do zejścia imigrantów do podziemia. Dlatego sami Niemcy uważają, że potrzebne są ośrodku detencyjne deportacji, które ułatwią cywilizowane rozwiązanie problemu.

Ale to jeszcze długa droga. Z jednej strony trójpartyjna koalicja sklecona przez Merkel, z wielkim trudem i po wewnątrzpartyjnych bojach dogadała się w sprawie tworzenia centrów azylowych według projektu ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera, z drugiej – policja rozkłada ręce, wskazując na nieskuteczność prawa, które pozwala imigrantom grać z nią w kotka i myszkę, bo jeszcze nic nie zostało postanowione.

I choć w zestawieniu z rokiem ubiegłym zgłoszono do repatriacji 17 proc. więcej ludzi niż w analogicznym okresie zeszłego roku, repatriacji zostało dokonanych o 4 proc. mniej niż rok wcześniej.

Wśród państw do których najczęściej odsyłano imigrantów, jako krajów ich pochodzenia, były: Albania, Serbia, Kosowo, Irak, Macedonia, Federacja Rosyjska , Gruzja i Afganistan. Liczby podane przez policję federalną, dotyczą tylko ostatniej fazy deportacji. Podobnie jak informacja, że co drugi zgłoszony przez władze państwowe lub lokalne znikł jak kamfora, co kompromituje niemieckie państwo.

Plan przygotowany przez Seehofera jest reakcją na dotychczasową patologię polityki imigracyjnej Niemiec, polegającą na tym, że „ogon rządził psem”. Osoby ubiegające się o azyl mogły same decydować, czy wezmą udział w procedurze unieważnienia ich pobytu, czy łaskawie przyjmą zaproszenie na rozmowy i zechcą być wysłuchane.

Nie mają dotąd obowiązku współpracy. Bałagan imigracyjny przyczynił się również do korupcyjnych nadużyć w oddziale Federalnego Biura ds. Migracji i Uchodźców (Bamf) w Bremie i handlowania azylami przez urzędników. W 2013- 2016 udzielono tam azylu ponad 1200 osobom bez podstawy prawnej.

To ma się teraz zmienić, ale ustawa Seehofera musi przejść najpierw proces legislacyjny. Klasyfikuje kraje na bezpieczne i takie, w których aktualnie toczą się działania wojenne. Na szczycie listy znajdują się państwa Maghrebu i Gruzja, które uznano za bezpieczne kraje pochodzenia imigrantów.

Niemcy mają z imigrantami problemy, i już imigranckie podziemie, ale nadal ich przyjmują. Na apel premiera Włoch Contego, by kraje UE przyjęły imigrantów czekających od kilku dni na pokładach dwóch statków z Sycylii, których przyjęcia odmówiły przepełnione imigrantami Włochy i Malta, Niemcy zgodziły się z 450 osobowej grupy przyjąć 50 osób, i Francja 50. Co z resztą?

Premier Czech Andrej Babisz napisał w oświadczeniu dla agencji CTK,  że Czechy żadnych migrantów przyjmować nie będą i na posiedzeniu Rady Europy w sprawie relokacji forsowały dobrowolność, czego będą się trzymać.   „Europa musi wysłać sygnał, że nielegalna migracja jest nie do przyjęcia, a przyjmowanie kolejnych osób jedynie pogarsza problem”.

Stwierdził, że „przyjmowanie ludzi nie jest żadnym rozwiązaniem, a zwiększa problem, który mamy w Europie”. Określił taką politykę mianem „drogi do piekła, która zachęca przemytników i zwiększa ich zyski”. „Musimy pomóc migrantom w krajach ich pochodzenia, poza granicami Europy, aby w ogóle nie wyruszali w drogę” – napisał Babisz w oświadczeniu.

A Merkel z Macronem nadal tańczą upojne imigranckie tango. Nie wiadomo tylko na czyje polecenie.

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  16 lipca 2018 at 11:54

  Międzyislamówka
  (wierszyk Archera z ndie.pl i mój)

  Wykwintny powstań kozojebie,
  Powstańcie, co zasiłków chcą!
  Europę bierzem dziś pod siebie,
  Bo „jednorodność jest to zło”…
  Chrześcijaństwo fatwa nasza zmiata,
  Przed ciosem niechaj Jezus drży!
  Nie chcemy w białym widzieć brata…
  Cel tolerancji – tylko my!

  Bój to nasz PRZEDostatni,
  Wnet nie skończy się trud;
  Gdy islamskiej czar matni
  Ogarnie ludzki ród.
  Bój to będzie ostatni,
  Długo będzie tak trwał,
  Aż Ziemię uzdatni…
  Planetą będzie małp!

  W Paryżu większa wieża stanie,
  Bo nowy Dubaj będzie tam.
  W Germianii zaś – w Germanostanie! –
  Jest normą „na chodniku sram”.
  We Włoszech znów otwarte porty,
  Flota Sorosa, statków sto;
  A w Anglii kozy strzygą korty…
  Używa każdy wierny… ooo!…

  Bój to nasz PRZEDostatni…

  Gdy nie chcą szwedzkie niewolnice
  Obciągać swoim panom („brud!”),
  Skazuje sędzia rasistnice!…
  Pracują biali. (Po co głód?)
  Lewakom, co nam prawo głosu
  Oddali, przyszło gardła dać.
  Nikomu nie żal jest ich losu,
  Sprzedali darmo własną mać…

  Bój to nasz PRZEDostatni…

  Nasz problem ten jest tylko jeden:
  Gdy biali też zislamią się,
  To spustynnieje Ziemi Eden…
  Kto wtedy będzie robił, hę?
  Koranu odkąd zakuwanie
  Na Ziemi to nauki szczyt,
  To małp nastanie panowanie!
  Lecz tego nie dożyje nikt…

  Bój to nasz PRZEDostatni…

  • klioes vel pislamista

   16 lipca 2018 at 18:04

   Tryumf Francy

   Drużyna Francy (kilku białych!)
   Świętuje po mistrzostwach całych.
   Drużyna afroeuropejska…

   I trwa we Francy fiesta miejska:
   Afryka w końcu te zawody
   Wygrała!… Leżą samochody.
   Leżą – nie stoją – na swych dachach.
   A tłum w okrzykach swych („Allachach”)
   Rzuca w policję czym popadnie.
   Będzie tak, jak w Afryce… ładnie.

   Już jest! Cywilizacji białej
   W Paryżu nie ma. Ani całej
   Szyby, ni okien! Lecą ławki!…
   (To kreatywne są zabawki
   Dla wychowanych bezstresowo
   Czarnych Francuzów.) Ogień płonie!
   Znicz olimpijski?… O, co to nie!
   Bo z białej Grecji olimpiady
   Są… Zatem zmiana – nie ma rady! –
   Nie znicz, a opon sterta gore!
   Straż na sygnale w samą porę
   Dojechać mogła do ogniska.
   Lecz tłum hamuje ją i ściska.
   I na dach wchodzi pożarniczy…

   Franca znów na mistrzostwo liczy?

   Pewnie, że liczy! To są młodzi
   Sportsmani Francy. Każdy wchodzi
   Na wóz ogniowy, jak na drzewo!…

   Ach, chwała Unii! Której plewą
   Jest Polska. (Prawa nie szanuje
   I tych sportsmanów nie przyjmuje.)
   A Franca wielokolorowa
   (A nie trój- tylko) jest gotowa
   Do nowych mistrzostw i radości!…
   Kto nie chce mieć łamanych kości
   Zamknięty w domu też tryumf święci.

   No a Polacy? Są „zamknięci”;
   Dla imigracji „brak otwarcia
   Wciąż wykazują”!… Więc do zdarcia
   Zelówek będą przegrywali,
   Tak jak Chorwaci… Nazi biali!!!

 2. norton.com/setup

  16 lipca 2018 at 12:05

  Norton.com/setup gives support to setup Norton Security Product. Norton Product are sold in the form of retail cards that help in very smooth step of the security product through internet instead of setup with the help of CD. If any threat detects by Norton Security like Virus or worm, It quickly alert user to blocks that threat.
  http://nortoncom.org

 3. Pingback: wcm549w4xjc5nvtc5tvewcr

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra