Kościół

Boga niet, ale kak priekrasno! Czy bez Boga może być pięknie?

Boga niet, ale kak priekrasno! Te słowa miał wypowiedzieć pierwszy człowiek w kosmosie, patrząc w bezkresną przestrzeń wszechświata.

Propaganda radziecka szybko wykorzystała (a może nawet stworzyła) tę wypowiedź dla uzasadnienia walki, jaką prowadziła ze wszystkim, co religijne i kościelne. Historia prześladowania Kościoła w Rosji radzieckiej uczy, że tam, gdzie Boga postawiono przed sądem, tam też w niedługim czasie skazywano niewinnych ludzi.

W 1923 roku odbył się w Moskwie sąd nad Bogiem. Nowy ustrój uderzył w to, co wydawało się największym zagrożeniem dla marksistowskiej ideologii. Religia, jako opium dla ludu, miała być zniszczona, a na jej miejscu miało powstać nowe oświecone społeczeństwo. Sąd nad Bogiem miał na celu uzasadnienie prześladowań, które spadły na duchownych i ludzi wierzących. Już w latach 1918-1923 śmierć poniosło około 30 tysięcy duchownych różnych wyznań.

Związek Wojujących Bezbożników szczycił się nowymi metodami wyśmiewania i upokarzania religii. Na porządku dziennym były donosy i prowokacje, które miały zdyskredytować wierzących. Stało się jednak coś niezwykłego. System, który dla dobra ludu pracującego wytępił religijność, zwrócił się przeciwko społeczeństwu i nie miało już znaczenia, czy ktoś w Boga wierzył czy nie. Wrogiem nowej religii mógł od tej pory zostać każdy. Leninizm-stalinizm, jak mitologiczny Kronos, zaczął pożerać własne dzieci.

Historia uczy, że tam, gdzie w imię wolności odrzuca się Boga i moralność, kolejną ofiarą staje się sam człowiek. Być może wydaje się to anachronizmem, ale w praktyce gwarantem wolności i moralności może być tylko Bóg. Natomiast to, co miało przynieść szczęście i wyzwolenie przeradza się w totalitaryzm, którym rządzi tylko mordercza furia.

Chociaż z początku życie bez Boga wydaje się piękne, to nawet Jurij Gagarin wiedział, że jest to piękno zabójcze. Tam, gdzie Boga nie ma, panuje już tylko kosmiczna pustka i śmierć. Boga nie da się łatwo zastąpić. Człowiek nie oszuka samego siebie. Mimo dobrych chęci i ponadprzeciętnego rozumu zdolny jest do rzeczy najgorszych. Wbrew pozorom to nie religia, ale ludzie potrafią krzywdzić najbardziej.

Podsumowując, warto zacytować francuskiego aktora Michela Coluche, który zapytany o Gagarina miał odpowiedzieć: „Gagarin był największym pechowcem. Po okrążeniu ziemi wrócił do Związku Radzieckiego”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Soroka

  23 lipca 2018 at 20:20

  „Boga niet, ale kak priekrasno! Te słowa miał wypowiedzieć pierwszy człowiek w kosmosie, patrząc w bezkresną przestrzeń wszechświata.”
  Ta wypowiedź dobitnie pokazuje że wyznawcy materializmu ograniczają swoje wyobrażenie tylko do granic świata materialnego. To pokazuje też, że religia materialistyczna jest najgłupszą religią na tym świecie, bo nawet najprymitywniejsi ludzie zawsze uznawali istnienie sił nadprzyrodzonych.
  Na ich głupotę wskazują też ich owoce: Wszelki upadek, zniszczenie i zatrata.

  • Miszcz Yoda

   24 lipca 2018 at 21:30

   Ta wypowiedź nic nie pokazuje, bo istnieje tylko w ,,publicystyce” ks.Szerszenia, który chciał błysnąć erudycją, a pokazał nieuctwo…

 2. Miszcz Yoda

  23 lipca 2018 at 21:37

  ,,Boga niet, ale kak priekrasno!”…W jakim to narzeczu? Bo na pewno nie po rosyjsku…Jak się pisze tekst, to wypada sprawdzić oryginalne brzmienie cytatu. To nie boli, niedouczony księże…

 3. Miszcz Yoda

  23 lipca 2018 at 21:40

  ,, Religia, jako opium dla ludu,”…A z kogo ten ,,cytat”? Bo, u Marxa było ,,religia jest opium ludu”, a nie ,,dla ludu”! Dobrego świadectwa, to ks.Szerszeń, swoim wykładowcom nie wystawia…

  • piotr p

   24 lipca 2018 at 07:49

   Miszcz Yoda, nie masz racji. Najpierw sprawdż def. pojęcia „religia”, następnie zdefiniuj czym jest chrześcijaństwo a wówczas zrozumiesz dlaczego „goj musi przyjąć religię”. Ideologie są religiami tworzonymi jako opium dla ludu aby ten lud zniewolić.

   • Miszcz Yoda

    24 lipca 2018 at 21:24

    Wyrażenie to znajduje się we wstępie do Przyczynku do krytyki heglowskiej filozofii prawa (1843):

    Nędza religijna jest jednocześnie wyrazem rzeczywistej nędzy i protestem przeciw nędzy rzeczywistej. Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu.
    Ale żeby to wiedzieć trzeba czasem przeczytać coś poza bredniami Krajskiego jr.

 4. Marian

  24 lipca 2018 at 08:06

  @Miszcz Yoda wstał tradycyjnie lewą nogą i już ustawia do pionu wszystkich dookoła. Żonę już zbiłeś, profilaktycznie?
  A poza tym, kto cie uczył dobrego wychowania, nadęty bucu? Niech zgadnę, banderowcy? A może sowieckie sołdaty z Legnicy? Tak jakoś zalatuje tu zapaszek ruskich onuc…
  Nie, raczej nie, wygląda to na „twardą wiarę luterską ze Śląska”

  • wolna-polska.pl

   24 lipca 2018 at 11:03

   Na Ukrainie okradane są groby polskich żołnierzy.

  • Miszcz Yoda

   24 lipca 2018 at 21:28

   Weź niepierdol, a potem siadaj przed kompem. Śląsk(Górny) zawsze był katolicki, nieuku! Dolny był luterski, ale niemiecki! O tych banderowcach pierdolisz w każdym poście niedoruchany ciulu. Jakbyś swoje onuce prał, to by nie waniały, śmierdzielu. Twardyś, bo w domu i anonimowy, ale u mnie na dzielni, byś nie przeżył 2 godzin…Komu innemu napisałbym jebał cię pies…Tobie nie napiszę, bo każdy pies, który zrobiłby to z Tobą, popełniłby mezalians.

 5. gazetawarszawska.com

  24 lipca 2018 at 11:37

  „Ks.”Patryk Chocholski (sługus Bergoglio) zabrania wejścia Katolikom do Sanktuarium.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra