Z kraju

Czy prezydent zawetuje ustawę wprowadzającą nową ordynację do PE?

Prezydent Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla Dziennika Gazeta Prawna, że skłania się do zawetowania ustawy wprowadzającej nową ordynację do Parlamentu Europejskiego.

Byłby to bardzo dobry krok, bo nowa ordynacja promuje duże partie do tego stopnia, że tylko przedstawiciele PO i PiS-u mieliby szansę się dostać do PE.

Na skutek wprowadzonych zmian realny próg wyborczy wyniósłby nawet 11, 12 procent. Niestety pokazuje to, że rządowi marzy się system dwupartyjny, w którym PiS byłby jedyną prawicą i rządziłby wiecznie na zmianę z PO.

 

Źródło: http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/579060,prezydent-andrzej-duda-weto-ordynacja-wyborcza-do-pe-zawetowanie-ustawa-wybory-pis-sn-kontytucja-wywiad.html

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Matwiej Płatow

  9 sierpnia 2018 at 16:32

  Weto Prezydenta ,to wojna z Jarosławem Kaczyńskim,to wycofanie poparcia PiS da Prezydenta. A to znaczyło by że A.D. rezygnuje z drugiej Kadencji.

 2. Kwal

  9 sierpnia 2018 at 22:58

  Pan prezydent nie jest człowiekiem samodzielnym, jest kundlem i udowodnił to nie raz. Jak Brytan tupnie nogę a jeszcze w jarmułce to pan prezydent Andrzej Dupa biegiem zrobi wszystko…

 3. Soroka

  10 sierpnia 2018 at 14:38

  Jeżeli ma trochę sprawiedliwego sumienia, to zawetuje.Ta ordynacja pokazuje, że PiS jest partią złej woli.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra