Z zagranicy

Belgia: w majestacie prawa zabito 9 i 11-latka!

W Belgii zgodnie z prawem nieuleczalnie ciężko chore dziecko może poprosić eutanazję, która zostanie wykonana, jeśli rodzice się na to zgodzą.

Ostatnio w ten sposób zabito 9 i 11-latka. W sumie w latach 2016-2017 uśmiercono w Belgii 4337 osób.

Jest to przerażający triumf cywilizacji śmierci w kraju tradycyjnie katolickim. Warto pamiętać, że Belgia odłączyła się od Holandii w momencie, kiedy ta próbowała ją protestantyzować.

Wśród internautów jest wiele przerażających głosów, wedle których jest to bardzo dobre prawo, bo przecież także, kiedy pies cierpi, właściciel miłosiernie go usypia, a poza tym skoro dzieci tego chcą…

Trzeba na nie odpowiadać stanowczo, że nie wolno sprowadzać człowieka do rzędu zwierząt. Obraz dziecka, które nieustannie odczuwa ból i nie ma po ludzku przyszłości przed sobą może skłaniać do takiego myślenia. Jest on jednak nieprawdziwy.

Dzisiaj problem bólu, zwłaszcza w Europie Zachodnie, bo w Polsce jest z tym różnie, jest w dużej mierze opanowany. Istnieją nowoczesne lekarstwa, które są w stanie go minimalizować.

Człowiek sam siebie nie stworzył, nie dał sobie życia i nie ma prawa go odebrać.

Za tym „miłosierdziem” kryje się w rzeczywistości cynizm. Wiadomo, że dziecko, działające pod wpływem emocji, dodatkowo pod wpływem leków, stresu, zachęt lekarzy, łatwo wyrazi zgodę na eutanazję. Samo tego nie wymyśli. Ktoś musi mu to zaproponować i do tego przekonać.

Dziecko może kierować się przekonaniem, że jest problemem i w ten sposób ulży rodzicom i lekarzom. W istocie po to wprowadzono to prawo, aby ulżyć służbie zdrowia i budżetowi państwa. Rodzice mają natomiast łatwe wyjście z sytuacji.

Żadne dziecko (ani dorosły człowiek), które jest otoczone miłością, które czuje się chciane i potrzebne, nigdy nie będzie chciało umrzeć.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Kolejarz

  9 sierpnia 2018 at 19:45

  Nie wiem czy autor ma dzieci ale napisanie o łatwym wyjściu z sytuacji przez rodziców poprzez zabicie dziecka to jakaś masakra!!!

  • Sarmata

   9 sierpnia 2018 at 22:43

   Wszystkie te diaboliczne zachowania mówią tylko tyle, jak bardzo ludzie mają pusto we łbach.

 2. PM

  9 sierpnia 2018 at 19:51

  Depopulacja, Klub Rzymski itd.

 3. Dariusz

  9 sierpnia 2018 at 20:41

  Od poczęcia aż do śmierci,człowiek ma prawo do życia.W obliczu nieuleczalnej i bolesnej choroby,ma prawo do środków które umożliwią mu przebywanie z bliskimi bez bólu,aż do samoistnej śmierci.Nikt nie jest upoważniony do odbierania życia drugiemu człowiekowi!

 4. Grze

  10 sierpnia 2018 at 10:00

  Władza świecka jest uprawniona do odebrania życia człowiekowi, który na to zasłużył czyli mordercy z premedytacją, zdrajcy stanu i dezerterowi w obliczu wroga. Jeśli tego nie robi, staje się zwyczajnie nielegalna. Z tym zastrzeżeniem pełna jest moja zgoda z autorem.

 5. Hanys

  10 sierpnia 2018 at 11:23

  Artykuł wprowadza w błąd: za całym tym mechanizmem stoi przemysł transplantacyjny. Rothschild zanim wreszcie kilka lat temu zmarł – tuż przed setką – miał 9 (słownie: dziewięć) transplantacji serca, o reszcie wymienionych narządów nawet nie ma co mówić ani o tysiącacah litrów przetoczonej krwi. Skąd te narządy ?

 6. haniobrek

  10 sierpnia 2018 at 11:40

  ludzie posłowie , którzy wprowadzają te prawa powinni stanąć przed międzynarodowym trybunałem od zbrodni przeciw ludzkości

 7. Prawda przedsoborowa

  10 sierpnia 2018 at 11:57

  Nie tylko Belgia ale większość krajów świata a w tym i Polska też w imieniu majestatu prawa dokonują codziennie tysiące „eugenicznych eutanazji”. W Polsce błogosławi to prezes PiSu no i wybrany przez dobrych posoborowych katolików żydowski sejm i rząd Szy-Morski. „Boże coś Polskę….”.

 8. Ateista

  12 sierpnia 2018 at 15:07

  Cierpienie dla idei? Skazywanie dziecka na powolne umieranie i przyglądanie się temu w imię biblii? Nie macie zielonego pojęcia o czym piszecie i jakich przypadków to dotyczy, inaczej rozum wybrałby z fanatyzmem.

 9. history delete bing

  14 sierpnia 2018 at 09:53

  Yes this have two parts where we can see some preview of the game and this is also the used as make the good synchronization with the old queries which we used.

 10. http://robloxrobuxtix.com/

  26 września 2018 at 09:13

  Amazing dear.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra