Z kraju

 Groteskowa opozycja nie jest nawet wstanie stworzyć bilbordów z logicznym hasłem

Od dłuższego czasu groteskowa opozycja stara się udowodnić, że jej głupota nie zna granic. Jej liderzy wygadują brednie i wzbudzają ogólną wesołość swoimi wpadkami. Posłowie antyPiSu zachowują się jak dzicz demonstrując swoje chamstwo i pogardę dla cywilizowanego życia politycznego. Demonstracje groteskowej opozycji są spektaklami hucpiarstwa, chamstwa, absolutnej pogardy dla logiki, prawdy i przepisów prawa.

Przykładem intelektualnego prymitywizmu i braku wykształcenia groteskowej opozycji jest najnowsza kampania billboardowa Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Na serii bilbordów obok wykrzywionej twarzy Jarosława Kaczyńskiego widać między innymi hasło „PiS wziął miliony a wszystko drożeje”.

Niezależnie od tego, czy hasło jest prawdziwe czy nie, niezależnie od tego, że całym programem antyPiS jest tylko nienawiść do PiS, to problem polega na tym, że slogan „PiS wziął miliony a wszystko drożeje” jest pozbawione logiki. Oznacza ono bowiem, że pomimo tego, że „PiS wziął miliony” to „wszystko drożeje”. Logiczne hasło powinno brzmieć „PiS wziął miliony i wszystko drożeje”. Gdyby zamiast litery „a” była litera „i” hasło by oznaczało, że „wszystko drożeje” w wyniku tego, że „PiS wziął miliony”. Ewentualnie hasło mogło by brzmieć „wszystko drożeje, bo PiS wziął miliony”.

Oczywiście może groteskowa opozycja jest tak bardzo zdziczała, że uważa, że PiS wziął za mało milionów i dlatego wszystko drożeje (co wpisywało by się w wielowymiarową logikę socjalistów), albo też opozycja uznaje, że rządząc mają prawo brać miliony – o ile nie podwyżek cen. Zapewne według opozycji gdyby to ona wzięła miliony to podwyżek by nie było.

Przykład z groteskową opozycją pokazuje, że gdyby nie było groteskowej opozycji Jarosław Kaczyński musiał by ja wymyślić. W psychologii społecznej znany jest efekt tła, w ramach tego efektu jeżeli się chce wypaść dobrze to trzeba mieć bardzo fatalne tło. I takim fatalnym tłem dla PiS jest groteskowa opozycja. Od dwu lat dziwaki z antyPiS robią wszystko by wyjść na kompletnych czubów, kretynów i błaznów, dzięki czemu na ich tle wady PiS wypadają blady, a zalety partii Jarosława Kaczyńskiego są uwydatnione.

Czasami aż trudno uwierzyć, że opozycja sama z siebie tak się kompromituje, i nie jest w całości przekupiona przez Jarosława Kaczyńskiego w celu zapewnienia PiS odpowiedniego tła.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Ateista

  21 sierpnia 2018 at 19:20

  POstkomuniści straszą PiSem, to jak zawsze jedyny ich pomysł na kampanię wyborczą. No bo przecież PO nie powie ludziom jaki jest ich program i ideologia, bo na antypolskich zdrajców nikt by wtedy nie zagłosował.

  • GG.

   22 sierpnia 2018 at 00:22

   .
   To też jest niezłe:
   .
   LIST DO ANNY ZALEWSKIEJ Z POSTULATEM CENZURY BIBLII
   .
   Szanowna Pani Minister!
   .
   Dywersanci z Gazety Wyborczej donoszą, że pani koledzy partyjni kradli pieniądze przeznaczone dla biednych, na waszą wspólną kampanię wyborczą. GW twierdzi, że również Pani konto zostało zasilone z tych pieniędzy.
   .
   Sam się zastanawiałem co w takiej sytuacji może zrobić minister edukacji. Pozornie bowiem okradanie biednych na rzecz bogatych polityków nie jest najpopularniejsze. Jednak znając Pani zdolności da Pani radę! Trzeba zacząć jednak od korzeni. Będzie trzeba pogmerać trochę w historii świata, a nie tylko Polski, ale cóż to dla Pani. Skoro można Lecha Kaczyńskiego przedstawiać jako wybitnego męża stanu, twórcę Solidarności etc. a Mateusza Morawieckiego jako głównego negocjatora wstąpienia do UE, to przecież i zmiana pewnych zastałych kanonów etycznych przyjdzie z łatwością. Musi Pani tylko zmienić program szkolny i wprowadzić pewną delikatną cenzurę zaczynając od Biblii.
   .
   Te przereklamowane 10 przykazań zawiera tyle kłopotliwych elementów! Szczególnie nieprzystające do dobrej zmiany jest te głupawe nawoływanie VII „Nie kradnij!”. Trzeba pamiętać, że autorem (a przynajmniej przekazicielem) tego postulatu jest Żyd – niejaki Mojżesz. Nadto ten Mojżesz był uchodźcą z Egiptu, co całkowicie podważa jego wiarygodność. Przecież nie chcemy, aby uchodźcy i Żydzi formowali nam naszą polską, zdrową młodzież. (Inne postulaty 10 przykazań też wymagałyby drobnej korekty, proponuję, aby posła Piętę obarczyć obowiązkiem sformułowania tej korekty w zakresie przykazania VI, a prezesa Kurskiego VIII). Jeśli uda się wyeliminować te niepotrzebne naleciałości, to znowu będzie można się prezentować jako „partia katolicka”, która ma za zadanie wprowadzić odnowę moralną.
   .
   Zresztą, pani Minister, po co biednym te pieniądze, skoro one Wam się po prostu należą. Sama nazwa PCK stanowi przecież esencję waszej formacji. Polski Czerwony Krzyż należy przetłumaczyć jako skrzyżowanie polskości z komunizmem (czerwony kolor). A wy przecież jesteście taką krzyżówką, stąd majątek PCK tak naprawdę w całości powinien być przeznaczony na PiS.
   .
   Roman Giertych
   .
   PS Wie Pani, że okradanie biednych, to grzech wołający o pomstę do nieba?
   .
   Zwracam się do wszystkich szkół (i zachęcam wszystkich byłych ministrów edukacji do podobnego apelu), aby nie odczytywano żadnego listu od minister Zalewskiej na rozpoczęcie Roku Szkolnego. Waga stawianych jej zarzutów jest na tyle poważna, że jeśli wiarygodnie i publicznie nie wyjaśni stawianych jej zarzutów, to nie zasługuje na to, aby jej słowa odczytywać dzieciom i młodzieży.
   .
   Źródło: https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2347956968577978&id=215392231834473 (20.08.2018).
   .
   .
   Kontekst: Prokuratorzy „dobrej zmiany” ukrywają dowody? Afera z PCK i Zalewską może być o wiele grubsza natemat.pl/246917,anna-zalewska-nowe-informacje-na-temat-afery-z-pck (20.08.2018).
   .
   .

 2. Deista

  22 sierpnia 2018 at 00:29

  Panie Janie Bodakowski. W tym szambie, które Pan stworzył z ogromnej ilosci słów powszechnie uznanych za obelżywe, zawarł Pan idiotyczne tlumaczenie hasła, którego treść Pan zrozumiał tylko w taki sposób, w jaki pozwoliła Panu na to Pańska inteligencja.
  Hasło „PiS wziął miliony, a wszystko drożeje” może oznaczać, i prawdopodobnie oznacza to, że PiS wziął miliony (za to, żeby swoja praca sprawić, aby było ‚lepiej’, taniej, …), a (pomimo to) wszystko drożeje. Jak przeciętny naciągacz, który mówi: dajcie mi kupę forsy, a ja wam dam złote góry. No i bierze kupę forsy, a złote góry ciągle za siedmioma rzekami. Cieć wziął kasę za posprzątanie, a chodnik jak był obsrany tak jest. Hasło oznaczy tyle, że PiS po prostu wyborców oszukał, oszwabił, naciagnął.

  Owszem, swoim wytryskiem elokwencji udowodnił pan głupotę, prymitywizm (i jak tam jeszcze to szło?), ale raczej nie tych mitycznych ‚totalnych’.
  Udowodnił Pan również oczywisty fakt, że kampania billboardowa lewicy nie była skierowana ani do Pana, ani do Panu podobnych odbiorców. Oczywisty, bo na PiS może zagłosowac tylko ktos, kto nie umie czytać, słuchać… myslec samodzielnie i efektywnie.

  Konkludując: Jeżeli wyborcy PiS prezentują Pański poziom rozumienia polskiego języka, to pozostaje mi się tylko modlić za ten kraj. Bo fakt istnienia tej niby ‚demokratycznej większości’ przeraża skalą zjawiska analfabetyzmu w Polsce.
  Może rzeczywiście czas pomyśleć o emigracji, i jak Kobylański sterować tym co się tutaj dzieje z bezpiecznej odległości.

  • GG.

   22 sierpnia 2018 at 12:19

   .
   Pocieszę pana:
   .
   Wybory do sejmu 2015
   .
   Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – liczba głosów uzyskanych 5.711.687 : 30.629.150 (liczba uprawnionych do głosowania) = 18,64 %
   .
   Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15” – liczba głosów uzyskanych 1.339.094 : 30.629.150 (liczba uprawnionych do głosowania) = 4,37 %
   .
   Komitet Wyborczy KORWiN – liczba głosów uzyskanych 722.999 : 30.629.150 (liczba uprawnionych do głosowania) = 2,36 %
   .
   Plankton razem (JOW Bezpartyjni, „Szczęść Boże!”, Kongres Nowej Prawicy) – liczba głosów uzyskanych 33.621 : 30.629.150 (liczba uprawnionych do głosowania) = 0,10 %
   .
   WYBORCY TZW. „PRAWICY” RAZEM: 25,47 %
   .
   Czyli: jest to zdecydowana mniejszość narodu.
   .
   .
   Dane za: http://parlament2015.pkw.gov.pl/349_Wyniki_Sejm
   .
   .

 3. Jacek Wójcikiewicz

  22 sierpnia 2018 at 15:49

  Odnosze wrażenie,że opozycja totalna,podobnie jak MOSAD i CIA robią wszystko,aby PIS wygrywało wszystkie wybory.Na pewno PIS jest lepszy dla Polski,choć jako narodowiec mam wiele krytycznych uwag,niż opozycja totalnych idiotów.

 4. Peter

  22 sierpnia 2018 at 22:26

  Thanks for the amazing article.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra