Kościół

Księża „nielegalnymi imigrantami” we Francji?

Francja cierpi od lat na brak powołań. W jakimś stopniu jest on wypełniany przez kapłanów z byłych kolonii francuskich, którzy przyjeżdżają nad Sekwanę na studia i staż.

 

Problem jest jednak taki, że wielu z nich, wbrew zaleceniom swojego biskupa, nie wraca do ojczyzny. Biskupi miejscowi cieszą się natomiast z takiego obrotu sprawy, bo zmniejsza to ich problemy.

Sytuacja narosła do takiego stopnia, że biskupi afrykańscy skarżą się na brak solidarności i postawę biskupów francuskich.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra