Z kraju

Żydzi masowo otrzymują polskie obywatelstwo

Arutz Sheva, izraelska stacja donosi, że w okresie siedmiu lat od 2010 do 1017 ponad 20 tysięcy Izraelczyków otrzymało polskie obywatelstwo.

 

Jest to wzrost aż o ponad 250% w stosunku do poprzednich  lat. W ciągu zaledwie dwóch lat 10 820 Żydów stało się Polakami.

Czy jest to część projektu budowania Polin i przygotowywania bezpiecznego planu ewakuacji z Ziemi Świętej?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

31 komentarzy

31 Komentarzy

 1. jacek

  26 sierpnia 2018 at 16:21

  to jest celowa robota, przypuszczam że jako obywatele polscy łatwiej będą odzyskiwać majątki, PIS działa na naszą szkodę, na szkodę wszystkich Polaków!

  • GG.

   26 sierpnia 2018 at 17:18

   .
   To jest ciekawsze dla Polaków-Słowian:
   .
   .
   „KOŃCZY SIĘ BAL NA AMERYKAŃSKIM TITANICU”
   .
   „Kończy się bal na Titanicu. Globalizacja okazała się bonanzą dla kapitału, lecz przegrała w oczach ludzi. Mija 10 lat od krachu na amerykańskim rynku finansowym w 2008 r., który wprowadził świat na drogę historycznej recesji, a końca jej nie widać. Był to przełomowy moment w dziejach globalnego neoliberalizmu, dramatycznie dowodzący, że coś poszło zdecydowanie nie tak. Kolejne rekordy letnich temperatur i pustynniejące obszary rolnicze to efekt globalnego ocieplenia – wielkiej systemowej porażki światowego kapitalizmu, który okazał się zdecydowanie bardziej przemysłowy niż chcieli go widzieć prorocy jego kognitywnej ery. I wreszcie wielkie migracje rozsadzające porządek bogatych społeczeństw, które w ten sposób ponoszą KONSEKWENCJE POKORNEGO ASYSTOWANIA STANOM ZJEDNOCZONYM W ICH NIEKOŃCZĄCYCH SIĘ WOJNACH. Eskapady te miały zabezpieczyć globalną dominację gospodarczą Zachodu, tymczasem ich spektakularne porażki stały się wyłącznie dowodem nietrwałości jednobiegunowej konstrukcji świata.
   .
   Trump, czyli przedśmiertne konwulsje imperium
   .
   Sytuacja USA jest symptomatyczna dla całego świata zachodniego. Doktryna ekonomiczna, na jakiej oparto globalizację nie przewidywała po prostu, że ZASADA MAKSYMALIZACJI ZYSKU, którą rządził się nieskrępowany ruch kapitału po całej ziemi, nie będzie szła w parze z maksymalizacją produktywności. Nie szła, bo doskonale można było ZARABIAĆ NA PŁACENIU JAK NAJMNIEJ ZA ŻYWĄ PRACĘ – dlatego musieli istnieć przegrani Konsensusu Waszyngtońskiego. Wielkim przegranym okazała się klasa robotnicza krajów wysokouprzemysłowionych, bo dezindustrializacja – odpływ miejsc pracy w przemyśle za ocean – doprowadziła równocześnie do rozpadu zorganizowanego ruchu robotniczego. Globalne asymetrie sił wytwórczych i nierównowagi handlowe przyniosły hipertrofię kredytu i kapitału fikcyjnego, destabilizujące życie gospodarcze. Dlatego Donald Trump, starający się dziś „zawracać globalizację kijem”, skutecznie gra na sentymencie powszechnej tęsknoty za pewnymi miejscami pracy w przemyśle. REINDUSTRIALIZACJA JEDNAK NIE NASTĄPI, TAK JAK NIE DOJDZIE DO ODWRÓCENIA GLOBALIZACJI. Zmieni się po prostu jej biegun – już się przesuwa na Wschód.
   .
   Siła antyestablishmentowa, za którą chce uchodzić i uchodzi Trump, ma powód, by podgrzewać tendencje izolacjonistyczne. Elity skupione wokół obu partii politycznego duopolu, należące do finansowych beneficjentów globalizacji, opowiadają się ZA JEJ KONTYNUACJĄ NA DOTYCHCZASOWYCH WARUNKACh. Natomiast ich elektoraty i społeczeństwo amerykańskie ogółem oczekuje przynajmniej złagodzenia jej skutków. Prezydent chętnie gra tą kartą, bo może liczyć na łatwy poklask, winą za ciężką dolę Amerykanów obarczając czynniki zewnętrzne – głównie Chiny. Globalizacja występuje bowiem w tym wyobrażeniu jako gospodarczy atak wrogów zewnętrznych, MIMO, ŻE FAKTYCZNIE OZNACZAŁA ZŁUPIENIE WIĘKSZOŚCI SPOŁECZEŃSTWA PRZEZ RODZIMY GÓRNY 1 PROCENT [obywateli].
   (…)
   .
   Ekonomista John Ross przytacza dane MFW [*], by uzmysłowić skalę dominacji gospodarczej, jaką w nadchodzących latach zyska Wschód nad Zachodem. STREFA G7 DOŚWIADCZA DZIŚ WOLNIEJSZEGO TEMPA WZROSTU PKB NIŻ MIAŁO TO MIEJSCE PO WIELKIM KRYZYSIE LAT 30. XX WIEKU. Do 2023 r. przeciętne roczne tempo wzrostu PKB w obszarze G7 wyniesie 1,7 proc., podczas, gdy wynik Chin sięgnie 5,9 proc. G7 zostanie ostatecznie przyćmione przez obszar Azji objęty Szanghajską Współpracą Gospodarczą (SCO): do 2023 r. wzrost gospodarczy G7 wyniesie w sumie 11,1 bln dolarów, a w SCO – 12,2 bln. Różnica jest jeszcze wyraźniejsza, w zasadzie przygniatająca, jeżeli przyjmie się inną miarę. Kurs juana jest obecnie sztucznie zaniżony w stosunku do dolara. Jeżeli przyrost PKB w SCO oszacuje się w bardziej urealniony sposób, stosując parytet siły nabywczej, to we wspomnianym przedziale czasowym wyniesie on aż 23 bln dolarów! WSCHÓD JUŻ UZYSKAŁ IMPONUJĄCĄ PRZEWAGĘ. PLANOWANA PRZEZ TRUMPA PRZECIWWAGA W POSTACI WSPÓŁPRACY USA Z INDIAMI W REJONIE AZJI NIE MA SZANS.
   (…)
   .
   Gdzie w tym wszystkim ludzie?
   .
   Zwycięzcą globalizacji są Chiny i PEKINOWI SPRZYJA UTRZYMANIE NEOLIBERALNEJ GLOBALIZACJI NA DOKŁADNIE TYCH ZASADACH, JAKIE OBOWIĄZYWAŁY DOTYCHCZAS, podczas gdy u siebie w kraju KPCh będzie rozwijała ściśle regulowany, popytowo zrównoważony kapitalizm legitymizowany pseudomarksistowską ideologią. Hegemonię w regionie zyskają pewnie na wiele dziesięcioleci. EUROPA MOŻE LICZYĆ WYŁĄCZNIE NA CUD. Stanom Zjednoczonym fundamentalnie opłacałaby się kontynuacja globalizacji na starych zasadach, gdyby można było “wyciąć” z niej Chiny. To jednak fantazja.
   .
   Realnie nie da się również odwrócić procesów dyfuzji gospodarczej, bo zerwanie trwałych już łańcuchów wymiany towarowej groziłoby wyłącznie katastrofą. BURŻUAZJA USA JEST BENEFICJENTEM STRAT, JAKIE PONIOSŁO SPOŁECZEŃSTWO I OBECNĄ AGONIĘ AMERYKAŃSKIEJ HEGEMONII BĘDZIE STARAŁA SIĘ PRZEDŁUŻAĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ NA ZASADZIE: „PO NAS CHOĆBY I POTOP”. W sytuacji wypalenia krajowej bazy przemysłowej i braku perspektyw na dalszy rozwój jedyne środki, jakie USA mogą obecnie skutecznie przedsiębrać, to gra na osłabienie przeciwnika, celowe powodowanie szkód. Stąd wojny handlowe Trumpa, sankcje i próby destabilizacji dotychczasowego układu światowego. (…)
   .
   O ile jednak [dotychczasowa] globalizacja była w rzeczywistości rozgrywką między światową klasą rządzącą a klasami pracującymi poszczególnych krajów, o tyle nadanie jej kierunku korzystnego dla ludzkości, będzie wymagało zdecydowanej aktywności politycznej mas gotowych do ZAKWESTIONOWANIA FUNDAMENTÓW GLOBALNEGO SYSTEMU KAPITALISTYCZNEGO. (…)”
   .
   [*] – John Ross, The New Shape of World Politics – Disorder in the West, Stability in the East socialisteconomicbulletin.blogspot.com/2018/06/the-new-shape-of-world-politics.html (20.06.2018).
   .
   Źródło: Paweł Jaworski, Zachód przegrał. Bilans i przyszłość globalizacji https://strajk.eu/zachod-przegral-bilans-i-przyszlosc-globalizacji/ (14.08.2018).
   .
   .

   • GG.

    26 sierpnia 2018 at 17:32

    .
    Nie można zostać Polakiem poprzez uzyskanie obywatelstwa.
    .
    Poprzez uzyskanie obywatelstwa cudzoziemcy (obcoplemieńcy, nie-Słowianie) mogą uzyskać możliwość STAŁEGO ZAMIESZKANIA W POLSCE BEZ KONIECZNOŚCI ODNAWIANIA ZEZWOLENIA NA PRZEBYWANIE W POLSCE I NA ZASADACH OBOWIĄZUJĄCYCH WSZYSTKICH OBYWATELI RP.
    .
    Mówienie przez M. Krajskiego, że jakiś nie-słowiański obcoplemieniec staje się Polakiem z chwilą otrzymania paszportu RP – to zwykłe nadużycie i wzbudzanie negatywnych emocji wśród Polaków-Słowian.
    .
    Jest to odwracanie uwagi OD PRAWDZIWYCH NIEBEZPIECZEŃSTW CZEKAJĄCYCH POLSKĘ I EUROPĘ, zasygnalizowanych w tekście zalinkowanym powyżej.
    .
    Skoro bowiem globalizacja jest rzeczywiście NIEODWRACALNA – jak pisze p. Jaworski i co udowadniają też sami Polacy – to jak można marzyć o odbudowaniu Europy państw narodowych???
    .
    Nie mówiąc już o zatrzymaniu potoku (rzeki!) różnorodnych migracji.
    .
    .

    • Paweł

     27 sierpnia 2018 at 02:34

     Czy Ty jesteś Żydem?

     • GG.

      27 sierpnia 2018 at 13:49

      Polakiem-Słowianinem.
      .
      A Ty?
      .
      .

  • michu

   26 sierpnia 2018 at 19:08

   Może nie odzyskiwali tylko pozyskiwali 😉 {może tego wpisu nie usuną}

 2. m

  26 sierpnia 2018 at 16:31

  Jaka szkoda, że generał Franco nie był Żydem! Gdyby bowiem nim był, żaden hiszpański premier nie ośmieliłby się wystąpić z pomysłem ekshumowania go z Valle de los Caidos, gdzie jest pochowany w katedrze wykutej rękami komunistów we wnętrzu góry, by wrzucić jego szczątki do jakiegoś „kryjomego dołu”. Nawet polityk tak nieustraszony, jak Lech Kaczyński, co to osobiście wstrzymał i odpędził od Gruzji rosyjskie czołgi, zadrżał na myśl, że wbrew opinii jakiegoś rabina, który mu powiedział, że Żydów ekshumować nie wolno, ekshumowałby ich z mogiły w Jedwabnem. Tedy – choć nieustraszony – ekshumację wstrzymał, dzięki czemu pan dr Jan Tomasz Gross, awansowany na tę okazję na „historyka” i to od razu „światowej sławy”, może bez najmniejszych przeszkód opowiadać swoje androny. Niestety generał Franco żadnym Żydem nie był, toteż hiszpańska żydokomuna, reprezentowana przez Pedra Sancheza, który wprawdzie boi się chronić granic własnego państwa i sprzeciwiać bisurmańskim „uchodźcom”, chciałaby go w ten sposób upokorzyć, bo wiadomo – jak ktoś umarł, to nie żyje, więc w stosunku do nieboszczyka premier Sanchez jest odważny, jak Achilles.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4291

  • KOJAK

   26 sierpnia 2018 at 21:38

   TEN TWOJ LECH KACZYNSKI TO ZWYCZAJNY GNOJ KTPORY SWIADOMIE I Z PELNA PEREMEDYACJA NAKAZAL WSTRZYMANIE EKSCHUMACJI W JEDWABNYM ! PRZESTAN PAN BELKOTAC GLUPOTY O WPLYWIE JAKIEGOS RABINIA BO TO ABSURDALNE !

   • Tomek

    27 sierpnia 2018 at 01:46

    Piłeś, nie pisz:). Albo zamiast pić, spożytkuj czas na lekturę słownika ortograficznego:)

 3. banita

  26 sierpnia 2018 at 18:38

  Powtarzam i wciąż powtarzam: robią z nas Palestynę Europy. Żydostwo chce z nas zrobić niewolników. Dlatego tacy Morawieccy, Dudy , Glińscy…. nie powinni zostać wybierani na następne kadencje.

 4. obywatel.rp

  26 sierpnia 2018 at 18:48

  gorąco polecam, naprawdę warto, o co chodzi w przyjmowaniu obcych do Polski

  Krzysztof Karoń ws. antypolonizmu: Do Polski ma przyjechać 3 mln Żydów i zarządzać Polakami?!

  youtube.com/watch?v=vbYuAYA4q3M&feature=youtu.be&t=792

 5. Mr. ??

  26 sierpnia 2018 at 18:52

  Do Europy niemiec, francji, szwecji … masy imigrantów z Afryki i B. Wschodu wielu bandytów, gwałcicieli,
  wielu muzułmanów, wielu tych którzy nienawidzą Izraela i żydów grupy pro palestyńskie

 6. jasiek

  26 sierpnia 2018 at 19:21

  PO – państwo teoretyczne [ kondominium Niemiec]
  PIS – patriotyczne państwo teoretyczne [kondominium Israel i (org. holokaust USA)]

 7. Dick Vicious

  26 sierpnia 2018 at 20:29

  Nareszcie w Polsce będą mieszkać jacyś ludzie. Przydałoby się jeszcze wytępić trochę bezużytecznego polskiego ścierwa i będzie to nawet fajny kraj.

  • Marian

   26 sierpnia 2018 at 23:39

   Nie zapominaj o chwilowo nieczynnych „polskich obozach” 😉

   • Dick Vicious

    27 sierpnia 2018 at 14:49

    Dobrze kombinujesz – włączymy piecyki i puścimy was przez komin.

  • Kwal

   27 sierpnia 2018 at 02:41

   Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze prof. Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione wszelkich skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie w swoich owłosionych głowach, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi jest to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów zdrajców i lichwiarzy…a jak trzeba to i morderców !

  • Gaweł

   27 sierpnia 2018 at 02:48

   …i nie zapomnij o szczoteczce do zębów bo tutaj będziesz nią zmywał ulice zanim chwilowo nieczynne obozy nie ruszą pełną parą.

 8. Jordan

  27 sierpnia 2018 at 03:08

  Wcześniej Po, a teraz Pis szykują nam bardzo poważny problem w już niedalekiej przyszłości. Obywatelstwa dla Żydów, masowe ściąganie ukraińców i możliwe danie im obywatelstw oraz fatalna polityka zagraniczna. To wszystko powoduje, że pookrągłostołowy dekiel może z dużą siłą upaść na Polskę

 9. Marian

  27 sierpnia 2018 at 05:25

  Ale dlaczego oni wszyscy chcą mieszkać w tym wstrętnym khraju, gdzie „antysyemityzm wysysa się z mlekiem matki”? Głupi jacyś, czy co?

 10. Endloesung

  27 sierpnia 2018 at 07:08

  No cóż, Polacy będą mieć więcej pracy przy odżydzaniu Polski, proste!!! Na razie trzymam kciuki za Iran, Hamas i Hezbollah……

 11. Stanley

  27 sierpnia 2018 at 09:13

  nowy ambasador USraela – marek „magierowski” wygłosił z tej okazji przemówienie po hebrajsku i po angielsku. Nie padło żadne słowo po polsku.
  Ow „Polak” był szefem biura przy prezydencie Dudzie – Judzie.

 12. Janina

  27 sierpnia 2018 at 11:53

  PO było złem dla Polski.To co wyrabia PIS to katastrofa. Najważniejsze funkcje w państwie sprawują Żydzi.Sprowadzili ponad dwa miliony Ukraińców,dziesiątki tysięcy czarnych,żółtych,skośnookich.Teraz sprowadzają Żydów.
  Pan Jezus powiedział o nich plemię żmijowe.
  A tymczasem Polacy nadal myślą,że za nich ktoś będzie porządkował państwo.Już wiadomo,
  że nie zrobi tego PIS,bo po prostu nie chce.Ma plany związane z Żydami (pomniki,muzea,cmentarze itd.)

 13. Tomasz

  27 sierpnia 2018 at 15:46

  Budują JUDEOPOLONIE,GG wróg obrony koniecznej obrońca muślinów ??piszący fake news na temat Polek i Polaków?Że Polacy to mordercy.

 14. Janina

  27 sierpnia 2018 at 17:20

  W swoim państwie mogą zrobić porządek tylko prawdziwi Polacy.OD 1989 roku rządzą Polską ludzie umoczeni w zdradzie okrągłego stołu.Myślę ,że mogą to zrobić patrioci z Ruchu Narodowego.

  • GG.

   28 sierpnia 2018 at 14:32

   .
   Prawdziwi Polacy, to Słowianie.
   .
   Kto, według Pani, jest zdolny i ma prawo ocenić, czy poszczególni „patrioci z Ruchu Narodowego” (czy z jakiejkolwiek innej organizacji) są „prawdziwymi Polakami”?
   .
   Czy nie sądzi Pani, że gdyby to było możliwe, to takiej oceny i selekcji dokonano by już nie raz po „okrągłym stole”?
   .
   Tymczasem, mamy to, co mamy. NIEPEWNOŚĆ.
   .
   I ciągle dopiero „po owocach ich poznajemy ICH”.
   .
   .

 15. Tomasz

  28 sierpnia 2018 at 13:17

  Mamy pieska rządu warszawskiego na forum .

 16. klioes vel pislamista

  30 sierpnia 2018 at 09:51

  Pierwsza czytanka na ludowo
  dedykuję Janowi Sobieskiemu i nicki z ndie.pl

  „Mama Abrahama to Polka.
  Tata jest z Izraela.
  W kraju taty trwa wolka…”
  Z „prawdą” niech też rym się poudziela!
  Niech przedszkolakom to i owo
  Będzie wciśnięte „na ludowo”!

  Jerozolimskiej szlachty słówka
  Nieco religii przeczą.
  (Bo matką Żyda jest Żydówka.)
  Gojów to nie jest rzeczą!…
  Gojowi już od przedszkolaka
  Ma znana być historia taka:

  „Wolka na Ziemi Izraela
  Trwa przeciw terrorystom.
  Polska niech Żydom więc udziela
  Obywatelstwa. Jest zbyt czystom;
  Wprost dziwolągiem jest rasowo.” –
  Wciśnięte będzie „na ludowo”.

  https://ndie.pl/szokujacy-podrecznik-dla-zerowki-przygotowuja-polskie-dzieci-do-multikulti/

 17. Konrad Turzyński

  30 sierpnia 2018 at 11:48

  „… w okresie siedmiu lat od 2010 do 2017 ponad 20 tysięcy Izraelczyków otrzymało polskie obywatelstwo.” Pół wieku temu ok. 15 tys. Żydów zrzekło się obywatelstwa PRL wyjeżdżając z Polski, w tym nie wszyscy do Izraela. Jak to się dzieje, że ostatnio tylko z Izraela przybyło więcej chętnych do nabycia obywatelstwa RP? Czyżby tak niska była ich wiara w propagandę przedstawiającą Polaków jako judeofobów i szmalcowników? „W ciągu zaledwie dwóch lat 10 820 Żydów stało się Polakami.” Można stać się Polakiem z wyboru, choćby z urodzenia nie było sie nim wcale, także w wypadku Żydów (np. sto lat temu Julian Unszlicht, a pół wieku temu Antoni Zambrowski) ale nie sposób uwierzyć, żeby „stawanie się Polakiem” mogło być tak masowe! Niemiecka konstytucja posługuje się nazewnictwem zacierającym różnicę między nazwami: „członek narodu niemieckiego”, „obywatel państwa niemieckiego” i „Niemiec”. W naszym języku, bardziej precyzyjnym, to jest (oby pozostało!) jasne: „obywatel polski” to nie to samo, co „Polak”. Dlaczego Polska nie przyznała paszportów np. stu tysiącom (oby jeszcze więcej!) Polaków z: Łotwy, Litwy. Białorusi, Ukrainy, Rosji i zwłaszcza Kazachstanu?! Co obchodzą Polskę Żydzi mieszkający w ich ojczyźnie?

 18. klioes vel pislamista

  31 sierpnia 2018 at 22:30

  Abp Grzegorz Ryś, będąc przy pomniku poświęconym łódzkim ofiarom obozom zagłady wypowiedział słowa: „Zagładę stworzyli w dużej mierze ludzie, trzeba to powiedzieć, niestety, z bólem serca, ludzie, których wychowywały Kościoły chrześcijańskie na swoich nabożeństwach”.

  Powtórzę za Blumkwistem z Do Rzeczy:
  „Stosując „logikę” a’la abp. Ryś należało by stwierdzić że to Pan Jezus ponosi odpowiedzialność za zdradę Judasza… W końcu Judasz był przez 3 lata Jego uczniem.”

  I dodam:
  Wybranie zła, zamiast dobra POMIMO NAJLEPSZEJ DYDAKTYKI, jest potwierdzeniem zjawiska, które nazywamy wolnością. (Upadli aniołowie wybrali przecież zło POMIMO jasnego oglądu prawdy i dobra w Bogu.) Odnoszę wrażenie, że abp Ryś należy do tej grupy intelektualistów, którzy widzą każde drzewo i każdy listek na tym drzewie, ale jakoś dziwnie nie dostrzegają lasu…

  Ponieważ już wcześniej, podczas spotkania z Rabinem Skórką Grzegorz Ryś stwierdził, że żadna religia nie ma monopolu na pełną prawdę, wobec powyższego podzielam zdanie St.Michalkiewicza: ” Arcybiskup Ryś po takim ooświadczeniu powinien był się od razu podać do dymisji.” Grzegorz Ryś, którego nie nazwę już arcybiskupem, jednak sam nie przejął się treścią wygłoszonej przez siebie „mądrości” i dalej udziela się jako katolicki hierarcha!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra