Z zagranicy

Japonia mocarstwem? Chce rozmowy z Koreą Północną i Rosją

Czyżby Japonia chciała rozwinąć się jeszcze bardziej? W jednym z wywiadów premier Japonii zapowiedział, że chce rozmowy z Koreą Północną i Rosją. 

fot. screen YouTube

W udzielonym niedawno wywiadzie dla gazety Sankei- Shinzō Abe, premier Japonii poinformował, że chciałby przeprowadzić głębsze rozmowy z Koreą Północną oraz Rosją.

Jego wizyta w Rosji zaplanowana jest na 11 września. Najprawdopodobniej zostanie tam podpisany traktat pokojowy.

„Podpisać traktat pokojowy, rozwiązujący kwestię przynależności północnych terytoriów.” – powiedział Shinzō Abe.

Przewodniczący japońskiego rządu stwierdził, też, że potrzebne będą także rozmowy z Koreą Północną w celu przebicia tzw. skorupy nieufności.

„W końcu będę musiał spotkać się z przewodniczącym Partii Robotniczej Korei Kim Dzon Unem. Rozmowy te powinny przyczynić się do rozwiązania kwestii japońskich obywateli.” – dodał Abe.

Mówiąc o kwestii japońskich obywateli miał na myśli sytuację z lat 1970-1980. Północnokoreańskie służby specjalne porywały i przetrzymywały różne osoby.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Chiński Górol

  2 września 2018 at 15:43

  Z Rosją chcą podpisania traktatu pokojowego i rozmowy z Koreą Płn bo Amerykanie dobierają im się do portfeli. Rosja nie jest głupia by im wierzyć ; a Kim Dzon Un dobrze pamięta jak Abe wraz z swoim bosem Koizumi zdradzili ojca Kima. さよなら。

 2. Marian

  2 września 2018 at 20:13

  Rosja, gdyby była mądra to by „w tri miga” sprzedała Japończykom te wyspy Kurylskie, dopóki jeszcze może. Bo za parę lat odda za darmo.

 3. Tomek

  2 września 2018 at 21:28

  To, że Japonia chce podpisać układ z Rosją, w którym zapewne uzna aneksję Wysp Kurylskich (bo przecież Rosja ich nie odda) albo to że chce normalizować stosunki z Koreą Płn to znaczy, że staje się mocarstwem (jak w tytule)?

  Nie no, logiczne:)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra