Kościół

Chiny: Zamykają kościoły, palą Biblię

W Chinach także dochodzi do coraz większych prześladowań. Palą Biblię, zamykają Kościoły, wymuszają na chrześcijanach potępienie swojej wiary. 

fot. Flickr.com

Chiński rząd niszczy krzyże, pali biblię, zamyka kościoły i zmusza chrześcijańskich wierzących do podpisywania dokumentów wyrzekających się ich wiary.

Brak wolności wyznania to jeden z nowych form kampanii rządowej.

Fox News poinformował, że prześladowania chrześcijan w Chinach trwają już od 2012 roku.

Wielu ekspertów twierdzi jednak, że teraz prowadzone jest największe tłumienie chrześcijaństwa w kraju.

Pastor potwierdził, że najazd na kościół miał miejsce 5 września, a krzyże, meble i Biblia zostały spalone.

Fox News informuje też, że w Chinach prześladowani są także muzułmanie, których zmusza się do potępienia islamu i wyznawania lojalności wobec partii komunistycznej.

Chiński rząd zaprzeczył zakładaniu obozów dla indoktrynacji, ale podkreślił znaczenie walki z ekstremizmem.

Przypomnijmy, że Chiny zamieszkuje około 38 milionów protestantów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. fdsfdsgfdsg

  10 września 2018 at 17:05

  Papież Franciszek postanowił znieść ekskomunikę i zaakceptować siedmiu biskupów katolickich wyznaczonych przez rząd chiński – podaje Wall Street Journal.
  Decyzja odzwierciedla dążenie Stolicy Apostolskiej do lepszych stosunków z Chinami, gdzie szybko rozwija się chrześcijaństwo, choć głównie w postaci protestantyzmu. Ma też się przyczynić do zakończenia podziału między kontrolowanym przez rząd tzw. “Kościołem patriotycznym”, a większym, tzw. Kościołem katakumbowym wiernym Rzymowi.

  Przez wiele lat Watykan nie uznał święceń biskupów, które odbywały się wbrew papieżowi i które uznawano za nielegalne. Według danych World Religion Database w Chinach w 2015 roku było 7,3 milionów katolików w Kościele wspieranym przez rząd i 10,5 miliona poza nim.

  Kardynał Joseph Zen ze Kiun, emerytowany biskup Hongkongu ostrzegał przed jakąkolwiek umową między Chinami a Stolicą Apostolską uważając, że reżimem totalitarny nie jest godny zaufania. Jego następca, kardynał John Tong, który do sierpnia ub. roku był biskupem Hongkongu, nazwał zbliżenie „mniejszym złem”.
  Szokujące decyzje Watykanu. Chińscy biskupi wierni papieżowi mają ustąpić na rzecz komunistów

  Wielu z nas to przewidywało, ale nikt do końca nie chciał w to uwierzyć. A jednak to prawda. Watykan poprosił biskupów Petera Zhuanga z Shantou i Jospeha Guo Xijina z Mindong o przejście na emeryturę lub rezygnację. Ich miejsce mają zająć wyświęceni bez zgody Stolicy Apostolskiej biskupi ze Stowarzyszenia Patriotycznego.

  tak się kończy zbicie damki i zaszachowamie króla
  coś mi to przypomina, jakichś arcypastuchów

 2. wolna-polska.pl

  10 września 2018 at 17:13

  W gdańskiej szkole rodzice udaremnili próbę deprawowania ich dzieci.

 3. Paweł

  10 września 2018 at 17:15

  może by tak pani przypomniała ile milionów katolików mieszka w Chinach?
  Ilu protestanckich heretyków raczej mniej nas interesuje.

  • Marian

   10 września 2018 at 21:23

   Trudno się dziwić Chińczykom, że zwalczają protestancki ekstremizm. Wbrew pozorom Chińczycy bardzo dużo wiedzą o historii Europy i nie chcą pójść w ślady Holandii, Anglii czy Niemiec. Protestantyzm, to obżydzenie chrześcijaństwa.

   • Tomek

    11 września 2018 at 16:30

    Marianie, tak, z całą pewnością, Chiny najbardziej się boją pójścia w stronę tych krajów i walczą z „obżydzaniem” (mniemam, że błąd językowy zamierzony) chrześcijaństwa:). Taaaaa… Jak komuś ino Żydzi w głowie, to i koncepcje bardzo z kosmosu.

    Ciekawe, czy wiesz, że katolicy są równie mocno w Chinach prześladowani, o ile nie bardziej nawet (były przypadki morderstw księży katolickich, czy nawet biskupa nie tak dawno)? Ciekawe, czy wiesz, że akurat z perspektywy Chin protestanci są mniej groźni – bardziej dopasowują się do sytuacji, nie utrzymują kontaktów z jakimś centralnym zewnętrznym ośrodkiem władzy, jak katolicy z Rzymem? Ciekawe, czy wiesz, że w przypadku protestantów prześladowania w dużej mierze dotyczą kościołów protestanckich nie koncesjonowanych przez rząd, w przypadku zaś katolików zarówno te „nielegalne”, jak i ten przez władze koncesjonowane? O to, czy Marian wie, że w Chinach równie mocno tępi się inne religie, np. muzułmanów czy wręcz także buddystów, już nawet nie pytam…

 4. wPrawo.pl

  10 września 2018 at 17:22

  Kanada: Homoseksualna pornografia na egzaminie szkolnym dla 14 – latków.

 5. Chiński Górol

  11 września 2018 at 08:04

  Młot Chiński jest skierowany przede wszystkim w Protestantów ale „dostaje się” też katolikom tradycyjnie wiernym Stolicy Świętej, którzy de facto zostali uznani przez Papieża jako odszczepieńcy. A ja dziwię się…. i nie mogę się nadziwić dziwnemu milczeniu polskiego Episkopatu….”zapomniał wół jak cielęciem buł”.

  • Marian

   11 września 2018 at 08:26

   „polskiego” episkopatu? „Drogie siostry i bracia” myślą tylko o swojej d***

 6. Tomek

  11 września 2018 at 15:44

  Średnio po polsku napisany ten artykuł plus teksty wtrącone nagle bez żadnego powiązania z wcześniejszymi zdaniami, np.:

  „Pastor potwierdził, że najazd na kościół miał miejsce 5 września, a krzyże, meble i Biblia zostały spalone.”

  Jak pastor? Jaki kościół? Jaki najazd? Coś więcej o tym zdarzeniu? Ja rozumiem, że coś jest na filmiku dołączonym do artykułu z komentarzem po chińsku, więc już szerzej, konkretniej w artykule nie ma sensu pisać?

 7. youtube vanced

  15 września 2018 at 11:48

  i was looking for a list of blogs for commenting thanks

 8. dgrgr

  25 września 2018 at 10:35

  in the agri-food sector. In the “Foodhall” you will discover sustainable innovation in health food, fresh food chains and biobased products.
  OBAT KENCING NANAH TRADISIONAL “Unifarm” facilitates and supervises the cultivation part of

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra