Z zagranicy

FSB oskarżyła Ukrainę o współpracę z ISIS?

Zdaniem FSB to Ukraina zleca ISIS przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w Rosji. 

9 września służba prasowa Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB) poinformowała, że zatrzymany został 30-letni obywatel Federacji Rosyjskiej, który zeznał, iż jest członkiem organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie (ISIS) i na zlecenie Ukrainy planował zamach na jednego z separatystów z Doniecka.

„Według informacji dostarczonych przez zatrzymanego na terytorium Ukrainy odbywa się udzielanie aktywnej pomocy bojownikom międzynarodowej organizacji terrorystycznej ‚Państwo Islamskie’ przez tamtejsze służby specjalne w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa, finansowania i uzbrojenia oraz materiałów wybuchowych dla organizacji aktów terrorystycznych na terytorium Federacji Rosyjskiej.” – taką informację można przeczytać w oświadczeniu FSB.

Na YouTube znajduje filmik z zeznaniami:

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Paweł Paleczny

  11 września 2018 at 17:43

  Polecam artykuł o genezie banderyzmu o nauczycielu Bandery Dońcowie bez którego krwawej ideologii nie byłoby rzezi wołyńskiej. Znakomita praca.
  http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/66-geneza-banderyzmu

  • Agnieszka Malinowska

   11 września 2018 at 17:50

   Dziękuje, chętnie się zapoznam. Pozdrawiam!

 2. rychu

  11 września 2018 at 19:14

  Jest to mozliwe majac na wzgledzie zydoski rzad ukrainy

 3. Tomek

  11 września 2018 at 19:27

  A ciekawe, czy FSB wyjaśniła już, jak to było z zamachami z lata 1999 roku, które to posłużyły jako pretekst do wojny czeczeńskiej, kiedy to pan Putin dochodził do władzy? Dowody na to przedstawiło szereg agentów FSB czy dziennikarzy, choćby Litwinienko. Gdzie to agentów FSB na gorącym uczynku zatrzymano i powstrzymano zamach? W Riazaniu, bodajże.

  Ale wierzcie dalej we wszystko co FSB twierdzi i łykajcie, jak pelikany.

  • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

   11 września 2018 at 20:02

   Hehe, no.
   Ukraińcy to nie moja bajka ale trzeba przyznać, że tamtejsi narodowcy o wiele trzeźwiej od polskich definiują swój interes narodowy i opierają sojusze na kalkulacji a nie na emocjach.
   Oczywiście wśród nich też pełno jest zwierząt ale są trzymane za mordę i służą sprawie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra