Z zagranicy

14-letnia chrześcijanka więziona w Nigerii!

14-letnia chrześcijanka więziona jest w Nigerii, a tylko dlatego, że jest chrześcijanką! 

fot. Pixabay.com

W marcu 2018 roku Boko Haram – organizacja terrorystyczna z Nigerii porwała 105 dziewcząt, które zmuszano by przyjęły islam.

Jedną z porwanych była – Leah Sharibu, która pomimo nalegań swoich koleżanek ze szkoły, nie wyparła się chrześcijaństwa. Za to, że nie zdecydowała się przyjąć islamu Boko Haram odmówiło jej uwolnienia.

Od kilku miesięcy jej bliscy walczą o uwolnienie. Do pomocy przyłączają się także różne organizacje, zbierane są podpisy, tworzone petycje.

W sprawie wypowiedział się również prezydent Nigerii:

„To przygnębiające, że jedna z dziewcząt, Leah Sharibu, wciąż jest więziona (…). Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby bezpiecznie uwolnić Leę (…). Nie pozostawimy tej sprawy.” – takie słowa możemy przeczytać na jego Twitterze.

Kilka dni temu CNN poinformowało, że członek brytyjskiego parlamentu – Tom Brake zaczął protestować pod ambasadą Nigerii w Londynie, aby pomóc 14-latce.

„Nie może być wyraźniejszego przykładu osoby, której prawa człowieka są ignorowane, niż prawa Leah, która jest zatrzymywana tylko dlatego, że zachowała chrześcijańską wiarę.” – powiedział Brake.

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. George

    12 września 2018 at 07:15

    Jakoś Europa milczy. Czyżby dlatego że to chrześcijanka i do tego nie wyparła się swojej wiary? Dla eurolewaków to gorsze niż zabicie własnych rodziców

  2. msn wiadomosci

    12 września 2018 at 10:53

    Byli Ukraińcy, będą Hindusi. Zmiany na polskim rynku pracy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra