Z zagranicy

Rosja i Chiny zrezygnują z dolara?

Rosja i Chiny zrezygnują z dolara? Wszystko na to wskazuje! 

fot. Pixabay.com

Prezydent Rosji – Władimir Putin powiedział, że zarówno Rosja jak i Chiny opowiadają się za korzystaniem w handlu z walut narodowych.

„Strona rosyjska i chińska potwierdziły zainteresowanie aktywniejszym wykorzystywaniem we wzajemnym handlu walut narodowych. Zwiększy to stabilność bankowego obsługiwania operacji eksportowo-importowych obsługiwania w warunkach ryzyka na globalnych rynkach.” – powiedział prezydent Rosji.

Dodał, że pod koniec roku osiągnięty zostanie rekordowy poziom wymiany handlowej w wysokości 100 mld dolarów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. George

  12 września 2018 at 07:18

  No tego USA i Izrael nie puszczą płazem. Przecież dolar to najważniejszy towar eksportowy Ameryki. Dzięki niemu mogą eksportować inflację na cały świat.

  • Olrob

   12 września 2018 at 08:07

   To prawda. Jednak USA są za słabe aby wpłynąć na stosunki chińsko-rosykskie.

   • bobik

    12 września 2018 at 09:39

    @Olrob,
    Może są i za słabe ale i tak mogą doprowadzić do wojny zgodnie z zasadą „zginiemy my ale również i wy” albo „po nas choćby potop”.

 2. Miszcz Yoda

  12 września 2018 at 10:44

  I przejdą na rubla? 🙂 Chyba tylko ,,Słowianin” Gówno Gagarina(GG) w to uwierzy?

  • Tomek

   12 września 2018 at 13:18

   Ja bym, obok „Polaka-Słowianina”, obstawiał jeszcze koleżankę Hanię, bo to też zatwardziała czytelniczka jakichś SputnikNews, czy Russia Today, a tam przecież co miesiąc piszą, że USA bankrutuje, bo dług USA taki wysoki:).

   Ci, co się tym tak ekscytują, nie rozumieją trzech prostych rzeczy:

   1. Nie ważne jak wysoki masz dług, tylko czy możesz go spłacić (co innego spłacać ratę 1000 złotych będąc bezrobotnym, a co innego ratę 10 000 mając bardzo wysoką pensję i duży majątek do tego). A wartość inwestycji USA jest bardzo duża, osiągają z nich zyski znacznie większe niż koszt spłaty długu, więc dług spłacają i będą spłacać.

   2. Siła dolara – cały dług USA jest w dolarach, większość rynku światowego funkcjonuje w dolarze i długo to się nie zmieni. Jeśli gospodarka amerykańska będzie mieć problemy, ma to wpływ na wartość dolara, a więc na to, ile odzyskać mogą wierzyciele. Inaczej mówiąc, to oni mają większy problem i im zależy na tym, żeby USA nigdy nie zbankrutowały.

   3. Co to znaczy bankructwo państwa – im się pewnie wydaje, że przyjdzie jakiś komornik i będzie majątek w USA licytował:). Bankructwo państwa oznacza, że przestaje ono po prostu płacić. Dopiero po wielu latach jakieś tam rozmowy o restrukturyzacji długu mogą się toczyć, a wierzyciele odzyskają co najwyżej jakiś procent długu. Przy sile USA, to w sumie mogą powiedzieć coś w stylu szatniarza z „Misia” – nie zapłacę ci nic i co mi zrobisz:)

   • Miszcz Yoda

    12 września 2018 at 14:46

    Myślę, że część tego handlu już jest prowadzona w walutach narodowych? Np. Rosjanie masowo kupujący na chińskich targowiskach zapewne płacą juanami? A może i Chińscy ,,kupcy” wystawiający towar na rosyjskich bazarach przyjmuję ruble? 😉

   • hania

    12 września 2018 at 15:52

    O! Dziękuję za uznanie!

    Z ust jankeskiego patryjoty, który jest w stanie zapalić cały świat, nawet poświęcić własną ojczyznę dla dobra ojczyzny pastuchów kałbojów
    Takie uznanie brzmi jak rozkosz 🙂

    ” Przy sile USA, to w sumie mogą powiedzieć coś w stylu szatniarza z „Misia” – nie zapłacę ci nic i co mi zrobisz:)”

    W sumie jak na talmudystę i amerykańskiego mundrale przystało to nieźle pan napisał
    Co można zrobić psychopatom bombardujących połowę świata dla swoich biznesów?

    • Miszcz Yoda

     12 września 2018 at 16:01

     Ależ ,,cienta” riposta! Z wesela córki czy z imienin wujka?

     • Tomek

      12 września 2018 at 16:27

      Ja bym podejrzewał nawet, że z dnia po ostrym weselu córki lub ostrych imienin wujka, a konkretnie z ciężkiego poranka po:).

      Zwykle Hania jakoś tak bardziej śmiesznie pisze, łapie flow niczym Lenin na Placu Czerwonym, a teraz? „Jankescy kałboje psychopaci bombardujący połowę świata, chcący podpalić Polskę i cały świat?” Toporne strasznie. Jak u jakiegoś młodego, zbyt ambitnego mówcy na zjeździe gminnej organizacji partyjnej w Pierdziszewie Mniejszym u zarania lat 50-tych:)

    • Tomek

     12 września 2018 at 16:19

     „O! Dziękuję za uznanie! (…) Takie uznanie brzmi jak rozkosz 🙂”

     Ode mnie takie „uznanie” zawsze:). Ale jednak w niebezpieczne rejony (rozkosz), to bym jednak prosił, byśmy się, Haniu, nie zapędzali:)

     „Z ust jankeskiego patryjoty, który jest w stanie zapalić cały świat, nawet poświęcić własną ojczyznę dla dobra ojczyzny pastuchów kałbojów”

     Bla, bla, bla, nuda… Znowu ten kremlowski bełkot, że jak ktoś nie za Rosją, to cały świat, a przynajmniej Polskę, chce podpalić. Proszę przekazać prowadzącemu, by coś nowego wymyślił, bo już z tego nam się nie chce śmiać, a wierzą w to i tak tylko jakieś leśne dziadki po Moczarze. Więc tekst spalony. Zresztą, droga Haniu, a kto to nas ostatnie 200 lat „podpalał”, co? Wyliczankę mam Hani znowu zrobić, kiedy to dobrodzieje Hani nas odwiedzali na „fajerwerki”?

     „W sumie jak na talmudystę i amerykańskiego mundrale przystało to nieźle pan napisał
     Co można zrobić psychopatom bombardujących połowę świata dla swoich biznesów?”

     No napisałem tak, żeby do Hani dotarło, że jej sputnikowe fantazje o upadającej Ameryce i odradzającej się Rosji to można między bajki włożyć, gdzieś tak między Andersenem, a braćmi Grimm. Cieszę się, że dotarło. Aczkolwiek, bynajmniej nie miałem na myśli tego, że Amerykanie zaraz będą kogoś bombardować komu wiszą pieniądze. To już jest wymysł bardzo bujnej fantazji Hani przewrażliwienia. Za dużo tego Andersena, czy raczej, braci Grimm, bo mroczne klimaty.

     „Pół świata” bombardują. Hehehe, ma Hania dzisiaj rozmach, jak sowiecka katiusza!:)

     • hania

      12 września 2018 at 17:11

      Jakoś pan strasznie znerwicowany jest 🙂
      Obrona chlebodawcy marnie wychodzi?
      Pan @Tomek zawsze się uaktywnia kiedy pisze się prawdę o
      – USA
      -Izraelu
      – talmudzie

      Panie Tomku, powiem tylko tyle
      Nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg
      Świat powoli ma dosyć wojenek pańskiego chlebodawcy, stąd te wszystkie Bricsy, rozmowy o wymianie handlowej w innej niż $ walucie
      Czy otwarte niezadowolenie państw UE z sankcji nałozonych na Iran
      Imperium w wydaniu USA zaczyna się chwiać!
      Wypada czekać na łomot jaki im się nalezy za wywołanie tylu niesprawiedliwych wojen….

      Żegnam lecę na imieniny cioci!

      https://www.youtube.com/watch?v=_7iwj4UGC54

     • hania

      12 września 2018 at 17:23

      http://www.wykop.pl/ramka/1664599/mapa-krajow-z-ktorymi-usa-prowadzilo-wojne-od-1945/

      Mapa krajów z którymi USA prowadziło wojnę od 1945

     • Tomek

      12 września 2018 at 18:21

      Do @HAnia

      „Jakoś pan strasznie znerwicowany jest 🙂
      Obrona chlebodawcy marnie wychodzi?”

      Ja, znerwicowany? Na Boga i partię, po czym Hania wnosi?:) No, dobra, może trochę się jednak zestresowałem, jak Hania o tej rozkoszy pisać zaczęła:)

      „Pan @Tomek zawsze się uaktywnia kiedy pisze się prawdę o
      – USA
      -Izraelu
      – talmudzie”

      Uaktywniam się na tym forum w różnych sytuacjach, aczkolwiek bardzo często, kiedy ktoś jakieś szczególne bzdury wypisuje na jakiś temat. Hania wypisuje akurat bzdury na te 3 tematy. W zasadzie, Hania wypowiada się tylko na te trzy tematy. Jest takie dobre, stare rosyjskie hasło – „bij Żyda, spasi Rossiju”, te trzy tematy więc się świetnie łączą, propaganda taka sama od wielu lat, znamy to.

      No, ale na miłość Boską, nie może ten prowadzący Hani jakiejś szerszej legendy stworzyć?:). Rozwinie się Hania, popisze dla niepoznaki o czym innym, niż tylko jankescy bandyci, Żydzi rządzący światem i Talmud, to i lepsza przykrywka będzie:).

      „Świat powoli ma dosyć wojenek pańskiego chlebodawcy, stąd te wszystkie Bricsy, rozmowy o wymianie handlowej w innej niż $ walucie
      Czy otwarte niezadowolenie państw UE z sankcji nałozonych na Iran
      Imperium w wydaniu USA zaczyna się chwiać!
      Wypada czekać na łomot jaki im się nalezy za wywołanie tylu niesprawiedliwych wojen….Żegnam lecę na imieniny cioci!”

      Tak, tak, Haniu. Śnij dalej i odlatuj w kosmos na Sputniku:) Aż się boję, co będzie, jak ty na te imieniny cioci dotrzesz, jeśli ty dopiero przed pierwszym kielonkiem dzisiaj:)

     • Tomek

      12 września 2018 at 18:35

      Do @Hania

      „http://www.wykop.pl/ramka/1664599/mapa-krajow-z-ktorymi-usa-prowadzilo-wojne-od-1945/
      Mapa krajów z którymi USA prowadziło wojnę od 1945”

      Hehehe, dobre, przednie!. Wg tej mapki USA zrzuciły bombę nuklearną na Sudan, na przykład:). Bandyci!:)

      Hania może najpierw nauczy się czytać tę mapkę, bo nie jest to z pewnością mapka krajów z którymi USA prowadziły wojnę, mimo mylącego napisu (no, ale na wykopie to każdy sobie wszystko może stworzyć i nazwać). Potem, jak już zrozumie, o co autorowi może bardziej chodziło, to poszuka, ile tam jest błędów, w stylu nuklearnego ataku na Sudan (szereg podobnych kwiatków tam Hania znajdzie jeszcze). Potem, w ramach pokuty za bezmyślne wysyłanie linków do takich mapek, Hania narysuje za karę taką samą mapkę dla Rosji / ZSRS. Potem możemy je sobie porównać i podyskutować o każdym z konfliktów, case by case (o, przepraszam – adin za drugim).

 3. Tomek

  12 września 2018 at 13:08

  „Władimir Putin powiedział, że zarówno Rosja jak i Chiny opowiadają się za korzystaniem w handlu z walut narodowych.”

  Opowiadać to i my się możemy, za korzystaniem ze złotego:). Proszę sobie sprawdzić, jaka jest potężna wartość amerykańskiego rynku obligacji (oczywiście w dolarach), co sprawia, że olbrzymia większość operacji tak finansowych, jak i handlowych, jest i będzie wykonywana w dolarze w najbliższej przewidywalnej przyszłości i żadne deklaracje polityczne tego nie zmienią. I porównać to do siły renminbi, bo rubla sobie można z litości darować – gospodarka rosyjska jest porównywalna do Włoch i nawet do pięt nie dorasta gospodarce jednego tylko osobno liczonego stanu USA, Kalifornii:).

  „Dodał, że pod koniec roku osiągnięty zostanie rekordowy poziom wymiany handlowej w wysokości 100 mld dolarów.”

  No niesamowity wynik. To proszę porównać sobie to z poziomem wymiany pomiędzy Chinami i USA. Sama wartość ceł, jakie USA ostatnio na Chiny nałożyły, jest dwukrotnie wyższa od tego rekordowego poziomu wymiany handlowej Chin z Rosją:). To pokazuje, kto tu jest realnym graczem, a kto może się najwyżej „za czymś opowiadać”.

 4. hania

  13 września 2018 at 08:18

  Widzisz…jak coś jest niezgodne z waszą ( twoją i twojego pana) linią
  To potrafisz jedynie bezmyślnie atakować!
  USA coraz częściej publicznie przyznaje się do używania bomb z zubożonym uranem
  Zaczęło się od Serbii, która publicznie oskarzyła USA o stosowanie tychże
  Ale dla takiego gostka jak ty, „pewno se zasłużyli”
  Tak, jak teraz w Syrii:

  „Rzecznik CENTCOM major Josh Jacques powiedział, że tylko między dniem 16 a 22 listopada 2015 roku samolot A-10 Thunderbolt II wystrzelił łącznie ponad 5200 pocisków kalibru 30 mm zawierających zubożony uran, niszcząc około 350 pojazdów należących do ISIS. ”

  Mało tego amerykanie stacjonujący w Polin podobno mają takową broń w swoim arsenale.
  Brawo, mcdonaldowy patryjoto!

  Chcesz porównywać które kraje wystrzeliły więcej uranowych bomb, koszerny pajacu?!

  • Tomek

   14 września 2018 at 00:39

   „Widzisz…jak coś jest niezgodne z waszą ( twoją i twojego pana) linią
   To potrafisz jedynie bezmyślnie atakować!”

   Haniu, pobudka, carewno w bucikach z onucami! Czytać po polsku chyba jednak umiesz, mimo wszystko, słodziutka? Bomba atomowa na Sudan zrzucona, wg ciebie, przez tych morderczych Amerykanów? Serio? Wybrnij z tych bzdur wypisanych przez ciebie, a nie mi tu płaczesz i p…sz o „atakach”.

   „USA coraz częściej publicznie przyznaje się do używania bomb z zubożonym uranem
   Zaczęło się od Serbii, która publicznie oskarzyła USA o stosowanie tychże
   Ale dla takiego gostka jak ty, „pewno se zasłużyli”

   Oho, to poproszę o dowody owego przyznania się. Znowu się pewnie nie doczekam, jak za każdym razem, gdzie towarzyszkę o coś prosiłem uprzejmie. Infolinia na Kremlu działa do dupy, nie pomaga, trolle same muszą sobie radzić, ale chyba zbyt głupie by bronić swego zdania…

   „Rzecznik CENTCOM major Josh Jacques powiedział, że tylko między dniem 16 a 22 listopada 2015 roku samolot A-10 Thunderbolt II wystrzelił łącznie ponad 5200 pocisków kalibru 30 mm zawierających zubożony uran, niszcząc około 350 pojazdów należących do ISIS”

   Tekst zerżnięty w całości z portalu dla debili o nazwie „zmianynaziemi”. Nawet nie komentuję, nie rozśmieszaj mnie. Jakbym był twoim oficerem prowadzącym, to bym takiego tłuka coś takiego wypisującego na zbity pysk wywalił…

   „Mało tego amerykanie stacjonujący w Polin podobno mają takową broń w swoim arsenale.
   Brawo, mcdonaldowy patryjoto! Chcesz porównywać które kraje wystrzeliły więcej uranowych bomb, koszerny pajacu?!”

   Pewnie cały ten zubożony uran na twojej pustej głowie wylądował, ruska шлюха, da?…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra