Z kraju

Lista 10 kontrowersyjnych prywatyzacji III RP

Poniżej zupełnie subiektywna lista 10 prywatyzacji polskich przedsiębiorstw, które gdy spojrzymy przez pryzmat współczesnych standardów mogą budzić mniejsze lub większe kontrowersje.

10. Exbud, czyli jak Wejchert z Walterem pomnożyli majątek pod nadzorem Balcerowicza: Exbud był flagową spółką budowlaną z czasów PRL. Na początku III RP funkcjonowało prawo, zgodnie z którym aby prywatyzacja spółki Skarbu Państwa mogła dojść do skutku, trzeba było znaleźć jakiegoś „inwestora z zagranicy”. No i znaleziono – była to ulokowana w Luksemburgu spółka… ITI. Wkrótce okazało się, że dzięki prywatyzacji Exbudu przyszły założyciel TVN wielokrotnie pomnożył zainwestowany majątek.

9. Radomska Fabryka Łączników, czyli jak szukać okazji na wyprzedażach: W 2010 roku Ministerstwo Skarbu Państwa w rządzie Tuska postanowiło sprywatyzować radomską Fabrykę Łączników za 1,43 mln zł. Nowy właściciel zaciągnął mnóstwo kredytów i szybko zadłużył Fabrykę, a po roku ogłosił upadłość. Pracę w straciło około 400 osób. Syndyk masy upadłości, który przejął kontrolę nad fabryką po ogłoszeniu upadłości, oszacował jej całkowity majątek na… 40 mln zł (mimo, iż rząd sprzedał ją za 1,43 mln zł)!

8. Ciech, czyli doktor Jan kupuje polską chemię: W czerwcu 2014 r. rząd Donalda Tuska sprzedał spółce z Luksemburga należącej do Jana Kulczyka pakiet kontrolny 19,972 mln akcji zarządzanego przez państwo chemicznego giganta – spółki Ciech. Cenę za 1 akcję ustalono na poziomie 31 zł. W grudniu 2015 r. NIK publikuje raport na temat prywatyzacji tego chemicznego giganta. Kontrolerzy nie mają wątpliwości – Ministerstwo Skarbu Państwa zarządzane przez ekipę PO-PSL dopuściło się niegospodarności i braku należytej dbałości o interesy państwa polskiego podczas prywatyzacji ww. spółki. Ciech został sprzedany za zaledwie 619 mln zł. Piszę „zaledwie” bowiem w ciągu dwóch kolejnych lat firma ta wygenerowała dla swoich nowych właścicieli blisko 940 mln zł czystego zysku!

7. Zakłady Papiernicze w Kwidzynie, czyli zmodernizuj i sprzedaj za połowę wartości: W 1992 roku doszło do głośnej prywatyzacji należących do Skarbu Państwa Zakładów Celulozowo-Papierniczych w Kwidzynie. Zakłady te zostały wielkimi nakładami zmodernizowane i na początku lat 90-tych stanowiły prawdziwą perłę wśród wszystkich zakładów produkcyjnych w Polsce. Janusz Lewandowski zgodził się je sprywatyzować za 120 mln USD, mimo iż niektóre szacunki mówiły, iż są warte dwukrotnie więcej.

6. KWB Adamów, czyli jak Tusk sprzedał właścicielowi Polsatu kopalnię węgla: W 2012 roku ekipa Tuska sprzedała spółce ZE PAK (należącej do Zygmunta Solorza-Żaka) pakiet kontrolny akcji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. za 67,3 mln zł, mimo że wartości księgowa tej spółki wynosiła 144,6 mln zł, nie była ona zadłużona, co roku przynosiła zyski i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł! Co ciekawe – Aleksander Grad, który jako minister Skarbu Państwa w rządzie Tuska rozpoczął proces prywatyzacji tej kopalni w 2016 r. został prezesem zarządu ZE PAK.

5. SPEC. Czy ludzie z PO naprawdę musieli wyprzedawać wszystko co cenne i przynosiło zyski? Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (SPEC) było największą miejską firmą zajmującą się energetyką cieplną w całej UE. Zmodernizowana infrastruktura oraz duże nakłady inwestycyjne spowodowały, że jakość usług ciepłowniczych w Warszawie stała na bardzo wysokim poziomie, a ceny należały najniższych w Polsce. Co istotne – SPEC generował spore zyski. W 2009 r. było to 36 mln zł. Niestety, Hanna Gronkiewicz-Waltz podjęła wówczas decyzję (wbrew woli mieszkańców), aby to świetnie działające przedsiębiorstwo-monopolistę wyprzedać firmie z zagranicy. .

4. PKP Energetyka, czyli jak sprzedać „kurę znoszącą złote jaja”: PKP Energetyka to spółka kluczowa dla bezpieczeństwa kraju. Jest monopolistą w zakresie dystrybucji energii elektrycznej do kolejowej sieci trakcyjnej i jedynym właścicielem sieci zasilającej trakcję elektryczną linii kolejowych w Polsce. Będąc pod kontrolą Skarbu Państwa co roku notowała spore zyski (2012 – 65 mln zł; 2013 – 90 mln zł; 2014 – 49 mln zł). Niestety, rząd Ewy Kopacz wpadł na pomysł, aby PKP Energetykę sprywatyzować i tuż przed oddaniem władzy sprzedał ją prywatnemu funduszowi z Luksemburga.

3. Polskie Huty Stali, czyli jak modelowo zaniżyć ceny sprzedawanych akcji: W 2003 r. podjęto decyzję o prywatyzacji Polskich Hut Stali SA (huty w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Świętochłowicach i Sosnowcu). Rząd oraz ministerstwa skarbu i gospodarki (opanowane przez polityków SLD) zgodziły się wówczas na sprzedaż pakietu 22,1 proc. akcji tej spółki za kwotę 6 milionów zł (przy kilku warunkach). Późniejszy raport NIK stwierdził jednak, że na potrzeby prywatyzacji wycenę spółki zaniżono o blisko 2 miliardy zł, a najlepszym tego dowodem był fakt, że już w 2004 r. spółka miała 1,7 miliarda zł zysku na czysto!

2. PZU, czyli prywatyzacja za którą trzeba było zapłacić wielomiliardową karę: W 1999 roku została podpisana między Skarbem Państwa a portugalsko-holenderskim konsorcjum Eureko umowa, zgodnie z którą ówczesny rząd Jerzego Buzka sprzedał 20 proc. akcji PZU za kwotę 2 miliardów złotych. Równocześnie 10 proc. akcji odsprzedano bankowi Millenium (wówczas BIG Bank Gdański). W aneksie do umowy prywatyzacyjnej podpisanym w 2001 roku zawarta została klauzula sprzedaży Eureko dodatkowych 21 proc. akcji przez Skarb Państwa. Klauzula pozostawała jednak niezrealizowana, co stało się przyczyną konfliktu pomiędzy Eureko (posiadającym łącznie 33 proc. akcji), a Skarbem Państwa (dysponującym 55% akcji). Eureko złożyło pozew do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Londynie. Ten wydał werdykt, zgodnie z którym Polska miała być odpowiedzialna jest za „opóźnienie prywatyzacji PZU na szkodę konsorcjum Eureko”. Finalnie rząd Tuska w 2009 roku zgodził się zapłacić 4,75 mld zł kary na rzecz Eureko, co finalnie zakończyło spór o posiadanie 21 proc. akcji PZU.

1. TPSA, czyli jak państwowego giganta sprzedać innemu państwowemu gigantowi (tyle, że z zagranicy) przy udziale doktora Jana: Telekomunikacja Polska SA (TPSA) pod koniec lat 90-tych była monopolistą na rynku telekomunikacyjnym w naszym kraju. Ta potężna firma obsługiwała nie tylko 10 mln klientów (stan na 2000 r.), lecz także zarządzała krytyczną infrastrukturą obronną kraju (na którą wydano wcześniej setki milionów złotych). Z jakiegoś jednak powodu rządzący nami politycy zdecydowali, aby TPSA sprywatyzować. Problem w tym, że prywatyzacja okazała się być pseudoprywatyzacją, bowiem TPSA kupiła państwowa spółka francuska, która weszła w układ z lokalnym oligarchą. Czytaj więcej – tutaj.

http://niewygodne.info.pl/

W tekście oryginalnego artykułu znajduje się sporo linków – admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2018-09-10) i www.bibula.com

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  18 września 2018 at 16:35

  Tęczowy Jacek

  Tęczowy Jacek jest w postępu szpicy!
  A to w równości marszu paraduje,
  A to tęczówki miasta pracownicy
  Porozwieszają… Ostatnio gość knuje,
  By ubogacić Poznań Czeczenami.
  Święty Florianie wstawiaj się za nami!

  Tyś od pożarów, ognia, od wybuchów.
  A wybuchowa Czeczena natura!…
  Hej Poznańczanie, nie lepiej komuchów
  Wam nie wybierać? Postęp? – to jest bzdura!
  Nie Wasz, a diabła jest Jacek tęczowy.
  Kłamstwo, jak w raju, ma być za cud nowy!

  • Barbara

   18 września 2018 at 20:23

   Posłuchajcie i przyłączcie się wszyscy do modlitwy za ojczyznę: https://m.youtube.com/watch?v=POQ_8-O5M3k

   • sarkazm

    21 września 2018 at 01:05

    ZAPAMIĘTAJCIE: jeśli w jakimś państwie „kierują” na przymusowe badania psychiatryczne to jest to żydokomuna. Tam rządzą żydzi.

 2. zbyszek

  18 września 2018 at 18:48

  Rabunek nazywany jest prywatyzacja – dziwne.

  • jpr

   25 września 2018 at 00:21

   Rabunek? A co byłbyś skłonny sprzedać, gdybyś musiał wykarmić rodzinę, a nie miał od kogo pożyczyć kasy? Skoro zyski z PKP Energetyka spadły w ciągu roku o 50%, to może należało ją sprzedać, skoro był ktoś, kto chciał dać za nią przyzwoitą kasę? Podobnie, jak PAK, skoro kończą się złoża węgla brunatnego?

 3. Młody Polak

  18 września 2018 at 19:35

  Dlaczego nie są w więzieniach wszyscy ci ludzie odpowiedzialni za te „prywatyzacje”? Dlaczego…

  • Kwal

   19 września 2018 at 08:22

   Bo Polska jest państwem kartonowym istniejącym teoretycznie…dlatego !

  • jpr

   25 września 2018 at 00:23

   Bo nikomu nie udowodniono złamania prawa.

 4. Przebudzcie sie!!!

  18 września 2018 at 21:33

  Te wszystkie prywatyzacje sa niczym w porownaniu z obiecanymi dzus w Waszyngtonie miliardami za bazy USA w Polsce, ktore to miliardy obiecal Pan Duda. Te miliardy to w ramach zydowskiej ustawy roszczeniowej 447 podpisanej przez Trumpa.

 5. jan

  18 września 2018 at 23:21

  Do tych niechlubnych prywatyzacji należy dołożyć program EMIGRANT+
  Niestety ale pomijany jest milczeniem.

  Niby nagła potrzeba rąk do pracy, jak alarmują polscy biznesmeni, i ściąganie do Polski emigrantów zarobkowych bowiem Polacy nie chcą wracać do Ojczyzny, jest wybiegiem i oszustwem.
  Kuriozalne jest to, że polskie związki zawodowe milczą!
  Do takiego alarmowania nasi biznesmeni będą uprawnieni jedynie wówczas, jak wykażą, że płacą swoim pracownikom tyle samo co ich koledzy w krajach UE, jak Niemcy, Holendrzy, Anglicy, a nawet gotowi są więcej zapłacić pracownikom, i pomimo tego na rynku brakuje rąk do pracy !!!!!
  W przeciwnym razie, chodzi im tylko i wyłącznie o swój interes w wykorzystywaniu ludzi do taniej pracy dla własnego zysku, a nasz kraj utrzymują w pułapce średniego dochodu.
  To jest moda narzucona polskim przedsiębiorcom przez zagraniczne korporacje, a ci z chęci pomnażania zysku z łatwością ją przyjęli, i nagle zrobił się larum, brakuje rąk do pracy.
  Raczej innowacyjności w gospodarce bowiem stan zastany jest w opłakanym stanie opartym na gospodarce z lat dawno minionych. A innowacyjność wymaga pracy nad sobą, a nie ucieczkę do sprowadzenia taniej siły roboczej.
  Jakby wyglądała dziś Japonia, gdyby przyjęła taką narrację i ściągała emigrantów?
  Proszę mi pokazać takiego polskiego biznesmena, który zatrudnionym pracownikom płac tyle samo, co jego kolega w krajach starej UE?
  Ściąganie emigrantów jest lewackim pomysłem na zrównanie Polski z krajami multikuti UE, na rozwój lewactwa (Manifest z Ventotene) w Polsce i UE, na likwidacje państw narodowych, na likwidację chrześcijaństwa, zatem program EMIGRANT+ włącza się w żydowską walkę z Jezusem Chrystusem.
  PiS oszukał Polaków.

  • jpr

   25 września 2018 at 00:14

   Czyż apostołowie nie mieli krzewić prawdziwej wiary? Im więcej innowierców w Polsce, tym więcej okazji by wzorowi chrześcijanie mogli ich własnym przykładem nawracać! Czy księża nie powinni się cieszyć, że nie muszą opuszczać kraju, by prowadzić pracę apostolską?

 6. Kwal

  19 września 2018 at 08:19

  Dlaczego nie napiszecie prawdy, że SPEC w Warszawie jest w rękach żydowskich bo kupiła tą firmę firma z Izraela tylko rozmywacie sprawę i używacie określenia „firma z zagranicy”…Niby to niewiele a jak dużo mówi.

  • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

   19 września 2018 at 12:17

   Łżesz skurwysynu.
   SPEC kupiła francuska spółka Veolia.

   • zbyszek

    20 września 2018 at 05:54

    A Tusk to jest Polak tak jak Kwasniewski i to cale sld – ty jestes od tych synow – wszyscy tworzycie mafie z agentami wiadomego pochodzenia i mowicie, ze Izrael nie bombarduje cywilow a Rosja i Stara UE to nie sa panstwa postkolonialne.

    Wazsa rzeczywistosc i mafijne argumenty:

    – Polskie firmy byly w calosci przestarzale:

    https://www.youtube.com/watch?v=nnGCZOKGWIk

    – Rabunek to „byla sprawa polityczna”

    Oczywiscie, jezeli mafie wspomagaly obce kraje i wywiady.

    Taka francuska ta firma, jak ty Polak i jak ta od ktorej Glinski kupil lodke na pokaz.

    Wyprzedaz trwa dalej i twoje przeklenstwa nic nie pomoga, bo w takiej skali, ze kazdy to widzi.

    Mieszkania na wynajem lub za pol miliona – niewolnictwo i rabunek dla was tez – tak samo jak islamisci.

    • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

     20 września 2018 at 14:50

     Zaprzeczasz, że Veolia nie jest firmą z Izraela?

 7. Andrzej

  20 września 2018 at 14:58

  PIS nie kiwnął palcem,aby rozliczyć przestępców za haniebne prywatyzacje.

 8. Ci MORDERCY zalegalizowani mega-zodzieje balcerowicz tusk lewandowskiOKARADLI polakw BEZCZELENIE! A gdzie ich ROZLICZENIE ??

  20 września 2018 at 22:44

  Wy polski MOTOCHU do puki takich jak oni nie dorwiecie na polskiej ulicy, rozklepiecie ich na miazgę na bruku, a potem rozmażecie na chropowatym asfalcie tach ROZUCHWALONYCH zalegalizowanych mega-zodzeji WASZEGO i NASZEGO wspólnego majątku wypracowanego krwawicą przez naszych Dziadków i Ojców to przyjdą ich następcy bezkarnie OBEDRĄ WAS wszystkich ze skóry !!!

  Przyglądajcie się tymi waszymi GŁUPIMI oczkami w dalszym ciągu jak teraz Was RABUJĄ rozwydrzeni żydo-gangsterzy:
  PiS-Partii interesu Syjonistycznego !

  W procederze dalszego bezkarnego RABOWANIA polskich obywateli wspierają ich SQURWYSYNY gangsterzy:
  PO-Partia Obersturmführerów
  tego MORDERCÓW mega-złodzeji tuska/Schetyny działająca w interesie stronnictwa pruskiego i niemieckoch/ruskich ŻYDÓW!
  ZBRODNIARZE jak TW bolek, Kwaśniewski, komorowski . . . itp. powinni podzielić IDENTYCZNY los ZDRAJCY francuskiego marszałka Petain, SKAZANEGO za ZDRADE i wyprzedaż interesów NARODOWYCH Francji !!!

  Wykołowani naiwni Polacy są jedynym z nielicznych narodów europejskich, ktory jest WYKOŁOWANY przez żydo-niemieckie media i dlatego PROGRAMOWO nie karze swoich ZBRODNIARZY ZDRAJCÓW, dlatego Polacy PONOSZĄ straszne konsekwencje spowodowane przez tych zbrodniarzy zdrajców.
  Właśnie dlatego etniczni Polacy są tak zuchwale RABOWANI przez bezczelnych OBCYCH panoszących się Kraju, a nawet WYGANIANI z ich własnego Kraju na zagraniczna banicję przez tych obcych !!!

  Francuzi i Anglicy kiedy zetkneli się zagrożeniem utraty SUWERRENOŚCI czy też utraty NIEPODLEGŁOŚCI związanym z DRAMATEM zbrodni ZDRADY na najwyższych szczeblach władzy w państwiej, roztrzygnęły kwestę ZBRODNI ZDRADY jednoznacznie DLA DOBRA PAŃSTWA i Narodu – ZBRODNIA zdrady MUSI zostać bezwględnie rozliczona i UKARANA bez skrupułów przeciętnej masy obywateli !!!

  Jeśli ZDRAJCY zbrodniarze MEGA-oprawcy Polaków jak te ścierwa balecerowicz, tusk, lewandowski . . . itp. na najwyższych szczeblach władzy państwowej w III RP i nie ZOSTANĄ odpowiednio ROZLICZENI, a następnie UKARANI to taka DEGENERACJA grozi całkowitym UPADKEM instytucji państwowości, zmasakrowania interesów przeciętnych obywateli, którą właśnie ostro widzimy na przykładzie Polski !!

  NIE ROZTRZYGNIĘCIE WINY i KARY za oczywistą ZBRODNIE ZDRADY NARODU pod każdym względem na najwyższych szczeblach WŁADZY PAŃSTWOWEJ w momentach dla NARODU PRZEŁOMOWYCH i krytycznych, to takie utrzymywanie bezkarności ZAGRAŻAJĄ w ogóle ISTNIENIU takiemu naiwnemu wykołowanemu narodowi !!!
  Tak ich ROZWALIĆ:
  http://s20357.pcdn.co/wp-content/uploads/2010/04/Death-of-Mussolini.jpg

 9. KARA ŚMIERCI dla QURRWY kopacz i komorowskiego za przekupczenie Kasprowego Wierchu

  20 września 2018 at 23:18

  Zobacz koniecznie: “Bogusław Wolniewicz SPRZEDAĆ KASPROWY…Warszawa”

  https://www.youtube.com/watch?v=YHHpL2K3DGo&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428

  KARA ŚMIERCI dla QURRWY Kopacz, Tuska i ANTY-polskich SQURRWYSUNÓW Komorowskiego, Sikorskiego, Piechocinskiego, Balcerowicza to ZA MAŁA KARA za PRZEKUPCZENIE największego POLSKIEGO Naszego WSPÓLNEGO KLEJNOTU jakim jest Góra Kasprowy Wierch z Tatrzańskim Parkiem Narodowym !
  Należy OBCIĄĆ ŁAPY bez skrupułów lub nawet ZGILOTYNOWAĆ ich łby publicznie za NIESAMOWITĄ zbrodnie zdrady polskich interesów te ANTY-polskie zdradzieckiej QURRWY Kopacz, Tuska, Komorowskiego, Sikorskiego + innych SUQQINSYNÓW z przestępczego GANGU PO, a także żyd-komunistę Leszka Millera(SLD/PZPR)i tą QURRWE Janusza Piechocinskiego z przestępczego gangu PSL !
  To jest już NIE do wytrzymania, że te ANTY-polskie QURWY tak się ROZWYDŻYLI i się panoszą w Polsce KUPCZĄC na prawo i lewo czegoś coś co NIE jest ich własnością !
  Ich TRZEBA ZLIKWIDOWAĆ, aby NIE działali na NASZĄ oczywistą SZKODĘ !
  Ten obecny tzw. „polski rząd” czyli ANTY-polski OKRADAJĄ nas wszystkich i NISZCZĄ bez strachu, na oczach wykołowanego Narodu Polskiego!

  Ci gangsterzy PRZEKUPCZYLI jakimś ZAGRANICZNIAKOM NASZ wspólny SKARB Narodowy, nasze WSPÓLNE bogactwo, NASZĄ WSPÓLNA WŁASNOŚĆ czyli POLSKĄ PERŁE krajobrazową którą jest Górę Kasprowy Wierch razem z Kolejka Linową oraz CAŁYM OKALAJACYM terenem Tatrzańskiego Parku Narodowego, czyli NAJPIEKNIEJSZEGO polskiego Parku Narodowego !!!

  Te ANTY-polskie przekupne zdradzieckie QURRWY Kopacz, Tusk, Komorowski, Sikorski, Piechociński itd. DOPUPUŚCILI, przyłożyli swoje łapy, a następnie ZATWIERDZILI ten ZAMACH na NSZĄ wspólną własnośc KLEJNOT Polaków i naszego WSPÓNEGO SKARBU jakie są też Kolejeki Linowe w Krynicy, Szczawnicy, Kościelisku i Międzybrodziu Żywieckim razem z do nich przeległymi terenami-ziemią krajobrazową tamtejszych Parków Narodowych.

  Góra krajobrazowa Kasprowy Wierch NIE była deficytowa tak jak tamtejsze kolejki linowe i przynosiły KOŻYŚCI Polskiemu Skarbcowi i one są NASZĄ WSPÓLNĄ WŁASNOŚCIĄ nas WSZYSKICH polskich obywateli, a nie tej QURRWY Kopacz czy tego SQURRWIELA bandyty Komorowskiego lub Tuska czy Sikorskiego !

  To tak jakby ktoś w USA przekupczył Narodowy Park Yellowston ze wszystkimi jego skarbami natury co jest NIE MOŻLIWE w żaden sposób !
  Gdyby jakiś kacyk usiłował w USA przekupczyc w prywatne łapy Park Narodowy Yellowston to najprawdopodobniej by to wywołało WOJNĘ DOMOWA w USA na skale wojny secesyjnej z 1861 roku !
  Po prostu Park Narodowy Yellowston i inne amerykanskie Parki Narodowe w USA to najwieksze PRCJOZA czyli DROGOCCENE KOSZTOWNOŚCI też o wartości duchowej jak rodzinne kosztowności czyli NARDOWE KLEJNOTY Państwa USA czyli wszystkich amerykańskich obywateli, a ręka podniesiona na taki KLEJNOT NARDOWY by została OBCIETA takiemu śmiałkowi który to by usiłował sprzedwac jakimś prywaciarzom!
  W USA 50 najważniejszniejsze Parki Narodowe uważa się za “America’s Best Idea – the FULL meaning of American Democracy” czyli że one NA ZWASZE ZOSTANĄ WSPÓLNĄ WŁASNOSCIĄ wszystkich amerykańskich obywateli i te KLEJNOTY natury NIE mogą stać się prywtaną własnoscia bo wtedy przeciętny obywatel by tam NIE miał pełnego dostępu jak do SWOJEJ własności.

  Ta FILOZOWIA wspólnej WŁASNOŚCI tych amerykańskich NIE NARUSZALNYCH tych 50-ciu Amerykańskich Parków Narodowych daje poczucie WSPÓLNEGO POSIADANIA przez WSZYSKICH obywateli obojętnie na zamożnośc, którzy mogą pójść na ten cudowny teren kiedy im się tylko ZECHCE i tam PRZEBYWAĆ, bez rzadnych problemów na te NAJPIEKNIEJSZYCH kawałkach ziemi w USA, która NIE MOŻE należeć do jakiś paru cwaniaczków, którzy by mogli by w jakiś sposób limitować dostęp do tego SKARBU NATURY !

  Jak nie wierzycie to co pisze to zobaczcie tutaj klikając ten link tutaj aby ZROZUMIEĆ tą całą IDEJĘ czym jest NIE NARUSZALNA wspólna wartość NAJPIEKNIEJSZYCH kwałków ziemi w USA:
  Googluj hasło:
  The National Parks: America’s Best Idea
  Tymczasem to te ANTY-polskie ZAYYEBANE sprzedjne QURRWY osrane nazywające siebie “polski rząd” którzy z cynizmem z pełnym wyrachowaniem ZBANKRUTOWALI Polaków te QURRWY w osobach Kopacz, Sikorski, Tusk, Komorowski, Piechociński …. i inne QURRWY też przekupczyli na SWOJE “przejedzenie, a potem wysranie” też WSZYSTKIE kolejki górskie za 215 mln złotych !!!
  To jest coś na co NIE MA żadnego uprawiedliwienia i za tą ZBRODNIĘ ZDRADY na SZKODĘ Polskiego Narodu.
  Za ten ZBRODNIE ZDRADY jest jedyna KARA – ŚMIERCI która MUSI być wykonana dla odstraszenia innych śmiałków, którzy wręcz polskich obywateli mają ZA NIC !!!
  W III RP największym problemem jest to, że straszne ZBRODNIE ZDRADY interesów polskich obywateli przez PRZEKUPIONYCH najwyższych urzędników administracji państwowej NIE jest ROZLICZNA, dlatego młodzi polacy widzą dla siebie STRASZNE ZAGROŻENIE, boją się życ w takim squurwinym „kraju” jak to skorumpowane gówno III RP.
  Taka sytucja zagraża KATSTROFĄ bytową całego Polskiego Narodu, dlatego ci ZBRODNIARZE ZDRAJCY MUSZĄ by ZLIKWIDOWANI, aby NIE szkodzili polskim obywatelom, a inni ich naśladowcy BALI się działać na SZKODĘ Polaków !
  To samo dotyczy KUPCZENIA polskimi kopalniami węgla i innymi POLSKIMI SKARBAMI, wpychając polskich obywateli na pozycje kopanych PARIASZY przez OBCY KOLONIALNY kapitał.

  • Powalający Majestat Termojądrowej Mocy Syjonu

   21 września 2018 at 03:36

   O ja PIERDOLĘ dlaczego pewni „ludzie” muszą pisać w TAKI sposób??? Czy JUŻ nie da się napisać JEDNEGO zdania normalnie?
   ZABIJCIE się!

 10. Monika

  23 września 2018 at 15:18

  Prawo i Sprawiedliwość -ładna nazwa partii.Mimo przestępczej działalności podczas prywatyzacji nikt z bonzów nie siedzi.PIS to kit i fotomontaż.

 11. dgrgr

  25 września 2018 at 08:46

  Eventually, I was able to narrow down my projects based on my interest and strengths until I was able to produce a less-odd portfolio.

  The point:
  OBAT GONORE DI APOTIK Do your best to always seize the opportunity to take and give chances.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra