Z zagranicy

Ach, co to był za despekt

Opozycja i sprzyjające jej media po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie woła w jednym chórze: jakie to było wielkie poniżenie  głowy polskiego państwa.

Na zdjęciu, na którym uwieczniono podpis deklaracji, widać siedzącego za biurkiem Donalda Trumpa, a obok niego stoi zgięty w podpisie nasz prezydent.  Niefortunne zdjęcie obiegło cały świat. Wszyscy się z nas śmieją – dowodzono.

Oczywiście była to niezręczność Trumpa, który znany jest ze swojego zachowania naturszczyka, nieprzestrzegającego często form i konwenansów. Nikt Polski nie chciał poniżyć. Warto prześledzić całość wizyty, serdeczny charakter, który ją cechował, wspólne wystąpienia obu prezydentów.  Oprócz niefortunnego zdjęcia, nie było tam cienia jakiegokolwiek despektu. Ale opozycja tylko czyha, aby ośmieszyć zdeprecjonować cel wizyty. I kto to mówi! Do tej pory Grzegorz Schetyna i Tomasz Siemoniak nigdy nie zwracali uwagi na jakiekolwiek uchylenia wobec Polski. Są wyznawcami polityki wstydu, zginania karku i cichego płynięcia z głównym prądem . Aż tu nagle taki krzyk w obronie honoru Polski.

I na dodatek wpadka Agaty Dudy, której spadł bucik podczas wsiadania do samochodu. Też o tym „wydarzeniu” pisały wszystkie media społecznościowe. Ach, jaka wpadka, jaki wstyd.

Czyżby zapomniano o głośnych wpadkach dawnego prezydenta Bronisława Komorowskiego i jego sławetnej wizycie w Stanach Zjednoczonych, o jego rubasznym zachowaniu wobec Baraka Obamy, ględzeniu, jak po udanych łowach na dzikiego zwierza przy ognisku, o wspólnym bigosowaniu i pilnowaniu podczas łowieckich nieobecności własnej żony. Co wówczas wyniknęło pozytywnego z tej wizyty? Komorowski dostarczał nam porcji wstydu podczas niemal każdej wizyty dyplomatycznej.

Któż nie pamięta jego wchodzeniu na krzesła w japońskim parlamencie, rozsiadaniu się w fotelu, gdy gość stoi, rozkładaniu parasola nad swoją głową, gdy obok moknie osoba zaproszona. Ówczesna partia rządząca milczała, uważając widocznie, że te „drobne” uchybienia przystoją panu hrabiemu.

A teraz podnoszą takie larum… Skupiając się na tego rodzaju bzdurach, umknął cel wizyty, podpisanie ważnej deklaracji bezpieczeństwa i obronności. Mówi się, że Andrzej Duda niczego ważnego nie przywiózł ze Stanów Zjednoczonych, że to są puste słowa, brak konkretów. Każdy wie, że tak ważne decyzje strategiczne nie podejmuje się z dnia na dzień. Są one przez obie strony długo przygotowywane.

Dotyczy to utworzenia stałej bazy dla wojsk amerykańskich na naszym terenie. Oponenci już narzekają, że utopimy w tym interesie duże pieniądze. Strona polska przyznaje się do 2mld. dolarów. Zapomina się tylko, że tu chodzi o nasze bezpieczeństwo, ciągle zagrożone ze wschodu. Stała baza amerykańska to najnowocześniejsza broń, jaką dysponuje świat i która może powstrzymać zapędy mocarstwowe Rosji.

Na wspólnej waszyngtońskiej konferencji Trump przyznał, że stałe bazy byłyby „przydatne” dla zwiększenia bezpieczeństwa Polski i USA. Mówi się o sprytnym zagraniu Andrzeja Dudy, który określił powstanie bazy wojskowej mianem „Ford Trump”, co bardzo podbechtało wielkie ego amerykańskiego prezydenta.  I bardzo dobrze, że się tak stało. Zagranie było niezwykle celne i do tego stopnia nośne, że mówi się o tym w świecie. Jedna z niemieckich publicystek powiedziała, że „chłopska przebiegłość Dudy pokazuje, jak radzić sobie z Trumpem”.

W ogóle niemieckie media od Hamburga, przez Berlin, aż do Monachium pisały obszernie o tej wizycie. Są zaniepokojone tym, że Polska na arenie międzynarodowej staje się coraz ważniejszym partnerem. Dlatego niepokój budzi idea Międzymorza, dobre kontakty z USA, które podczas prezydentury Trumpa w wypadku Niemiec nie układają się najlepiej.  Teraz prasa niemiecka znów obszernie pisała o projekcie  Nord Stream 2, krytykowanym w Waszyngtonie, zamieszczając kłamliwe dane o małej zależności Niemiec od gazu rosyjskiego.

Trump określił, że 70 proc. gazu dostępnego na rynku niemieckim, pochodzi od koncernu rosyjskiego. Media niemieckie przyznają się do23proc. Jedynie bulwarowy „Bild” przez nieuwagę przyznał się do 60 proc.

Niemcom bardzo nie podobają się nasze dobre relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Do tej pory przyzwyczajeni byli do sąsiada, z którym nie warto się liczyć i który jest popychadłem na arenie międzynarodowej. Teraz powoli zaczyna się to zmieniać.

Krytykę wizyty najlepiej skomentował na Twitterze prezydent Duda: „Szyderstwa i napad lewackich mediów oraz niektórych polityków i komentatorów pokazują sukces wizyty w Waszyngtonie; gdyby tak nie było, to by ją przemilczeli; dziękuję za te wyrazy uznania”.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. michu

  21 września 2018 at 14:57

  To że ktoś krytykuje p. Dudę nie oznacza, że p. Komorowskiego uważa za lepszego ;).

  • zbyszek

   21 września 2018 at 21:21

   Moze chodzi o zony zydowki?

   Ten list jest na poziomie onetu – z przyjemnoscia wrocilem na ulubione portale.

 2. Dick

  21 września 2018 at 15:26

  To kiedy ci Ruscy wchodzą? Żebym się jakoś spakował czy coś…

  Psychiatryk to mało.
  Najpierw pisiory (i „opozycja”) zrobili pranie mózgu co głupszym Polakom wmawiając rosyjskie zagrożenie. A teraz każą nam płacić rocznie 2mld $ za okupowanie nas przez wojska usraelskie. Ewenement na skalę światową!
  8 mld rocznie nie lepiej przeznaczyć na dozbrojenie POLSKIEJ ARMII?

  Dodatkowo Duda podpisał umowy dotyczące zdaje się dostaw DROGIEGO gazu z USA.

  Polska to już nie jest nawet kolonia usraelska.
  A obszar zarządzany przez zaślepionych agentów CIA/MOSADU.
  Pisiory sprzedają nas na każdym kroku i jeszcze chcą dopłacać.
  W tle żydowskie roszczenia na bilion zł.
  Ale o tym cicho sza.
  Zapewne agentura syjonistyfzna z pisu ściąga wojska Usraelskie by pilnowały przejmowanie Polski przez Żydów.
  Tak to wygląda.

 3. PM

  21 września 2018 at 16:16

  „który określił powstanie bazy wojskowej mianem „Ford Trump”” – no chyba FORT a nie FORD. Mam już dość tego niechlujstwa językowego w mediach internetowych. Szanujmy Język Polski.

 4. wit

  21 września 2018 at 17:31

  O którym zagrożeniu ze Wschodu piszesz czcigodna autorko? Może ważniejsze jest
  zagrożenie ze strony Banderlandu?
  A co z zagrożeniem(śmiertelnie niebezpiecznym) ze strony żydowskich gangsterów
  usiłujących wymusić na nas haracz/kontrybucję? po opłaceniu której przestalibyśmy być Polską?
  Czy to portal „Prawy” czy jednak „Lewy”?

 5. rychu

  21 września 2018 at 17:57

  Szambo neonu wylało a smierdzi jak ruska onuca

 6. hania

  21 września 2018 at 19:12

  @Dick

  Pisze pan „A teraz każą nam płacić rocznie 2mld $ za okupowanie nas przez wojska usraelskie. Ewenement na skalę światową!”

  Oj tam oj tam od razu wielki świat panu w głowie
  W Generalnej Guberni też płaciliśmy za stacjonowanie wojsk
  Tyle, że niemieckich, o pardon ” nazistowskich”

  Pani Galińska wzorem swoich umiłowańców napisze
  – tak kosztuje WOLNOŚĆ!

  • banita

   21 września 2018 at 19:24

   A sowieckie?? Do dzisiaj mamy ich chociaż już po cywilu.

 7. banita

  21 września 2018 at 19:28

  Jak już krytykować to USAjczyków, to ich wstyd. Prezydent A. Duda jak zwykle zachował się godnie i z klasą.

  • Krzych Adam

   22 września 2018 at 12:01

   Ja tam niczego dobrego od tych „USAjczyków” nie oczekuję, to i ich krytykować nie będę. Jednakże stwierdzenie że prezydent A. Duda jak zwykle zachował się godnie i z klasą jest znaczną przesadą. Cała jego mowa ciała, jego zachowanie i odruchy powinny być przeanalizowane przez specjalistów od szeroko pojętego PR. I jego sposób bycia w podobnych sytuacjach odpowiednio zmodyfikowany by nie sprawiał w nich wrażenia stremowanego chłopaczka, tylko pewnego siebie, a także własnego znaczenia i powagi męża stanu.

 8. Kazimierz S

  21 września 2018 at 20:40

  Dla autorki najlepsi Polscy władcy po Dudzie to Stanisław August P. i Konrad Mazowiecki.
  A najlepsze partie po PiS to PZPR i Targowica.
  Wszyscy słynną ze sprowadzania obcych wojsk do Ojczyzny.

 9. finka

  21 września 2018 at 20:51

  Skoro Kim Dzong Un mógł podpisywac umowę siedząc przy stole z Trumpem, jak równy z równym, to i Dudasz by mógł. Żenujace, że proponuje miliardy dolarów za sprowadzenie obcych wojsk na teren Polski zamiast zbroić polską armię. Do tego Pentagon natychmiast mówi, że to nierealne, totalna kompromitacja z tak źle przygotowaną wizytą.

 10. stan

  21 września 2018 at 20:58

  „W dyplomacji pośpiech i nieprzewidziane działania mogą okazać się bardziej szkodliwe niż zaniechanie działań”. … Przy stole umieszcza się dwa jednakowe fotele lub krzesła. … Na stole umiescza się dwa jednakowe przyrządy do pisania … oraz identycznej wielkości proporczyki. …”
  Naruszenie protokołu dyplomatycznego, jest natychmiast wyłapywane przez otoczenie i mści się boleśnie na sprawcy, co miało miejsce podczas i po spotkaniu prezydentów.
  Jest to jedna z sytuacji – nie do obrony. Próby usprawiedliwiania nie znajdą zrozumienia, bo nie mogą – właśnie z uwagi na sztywne ramy protokołu dyplomatycznego.

 11. Leszek1

  22 września 2018 at 03:40

  A zaczelo sie od tego, ze nasza zydowska Pierwsz Dama, na Placu Kresinskich, nie przyjela wyciagnietej w jej kierunku reki Donalda Trumpa. On to zrozumial. Jest bardzo wrazliwy na punkcie podawania reki.
  Pewnie ktos mu tez powtorzyl opinie Churchilla o Polakach.
  Nie dziwie sie, ze podpisal Ustawe 447.
  I wzmocni ten podpis amerykanskim wojskiem. Za polskie pieniadze.
  Chociaz z drugiej strony, bedzie to prawdopodobnie jedyna zapora przeciwko nastepnemu paktowi pomiedzy Rosja i Niemcami.

  • Leszek1

   22 września 2018 at 04:00

   P.s.
   Jak mowilem wyzej Donald Trump przywiazuje duza wage do przeroznych gestow w czasie spotkan z glowami panstw.
   Prosze spojrzec jak potraktowal prezydenta Polski, a jak jego zydowska zone. Do pierwszego zdjecia, zaraz po przywitaniu, kazal Zydowce stanac po swojej prawej stronie. Nic dziwnego, ze kazal tez opublikowac upakarzajace zdjecie Dudy.
   https://www.youtube.com/watch?v=0YPEwLsPMMc

 12. Baryc

  22 września 2018 at 21:13

  Nie ma złego, co by na dobre nie wyszło. Może dla prez. Dudzy i jego zespołu
  będzie to przyczynkiem do zastanowienia się, jak kolejna już administracja USA
  traktuje Polskę.
  W tle: jaki wpływ na rządy USA ma lobby żydowskie, a jakie lobby(?) polskie?

  • Leszek1

   23 września 2018 at 04:37

   @Baryc
   Nie sadze.
   Kilka milych slow Trumpa o Polsce przekonalo Dude, ze stanie sie mocarzem swiatowym, jezeli USA zainstaluja „Fort Trump” w Polsce.
   Na jego nalegania, poparte obietnica pokrycia wydatkow na utrzymanie stalej bazy, Trump powiedzial, ze sprawe rozpatrzy.
   Nie jest to zaden powod do euforii, a zdaje sie, ze srodowisko PIS znajduje sie obecnie w tym stanie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra