Z kraju

Komisja Europejska złoży skargę przeciwko Polsce!

Komisja Europejska skieruje skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE przeciwko Polsce. 

fot. Pixabay.com

„Komisja Europejska podtrzymuje swoje stanowisko, że ustawa dotycząca Sądu Najwyższego jest niezgodna z prawem UE, jeśli chodzi o zasadę niezależności sędziowskiej, a zatem również zasadę nieusuwalności sędziów.” – zaznaczyła rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreeva.

Powód?

Pogwałcenie zasady niezależności sądownictwa.

Premier Mateusz Morawiecki także odniósł się do zaistniałej sytuacji:

„Szczególnie nas decyzja KE nie dziwi, czekamy na wniosek procesowy, jak się z nim zapoznamy, będziemy mogli odpowiedzieć.” – stwierdził.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Marian

  25 września 2018 at 00:03

  I pomyśleć, że Słowianie uczyli tych głąbów jeść widelcem i korzystać z sedesu.

  • GG.

   25 września 2018 at 00:12

   .
   BUDUJEMY „FORT TRUMP”:
   .
   Właściciel Żabki w Ostrowie Wlkp. nie chciał obsługiwać członków i sympatyków PiS. Sprawę zgłoszono na policję
   https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ostrow-wlkp-w-zabce-nie-chciano-obslugiwac-sympatykow-pis-sprawa-na-policji/8pxztzc (18.09.2018).
   .
   „W niedzielę w jednym ze sklepów Żabka w Ostrowie Wielkopolskim pojawiła się informacja, że członkowie i sympatycy PiS nie będą obsługiwani. Za kasą stanął właściciel sklepu, (a) przy kasie [wisiała kartka] o treści: „W ZWIĄZKU Z NIEDZIELĄ NIEHANDLOWĄ CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW PIS NIE OBSŁUGUJĘ, PONIEWAŻ NIE POZWALA MI NA TO KLAUZULA SUMIENIA””.
   .
   .

 2. Paweł Paleczny

  25 września 2018 at 00:21

  Polecam artykuł „Polexit rozpoczęty – KE zaskarża Polskę do TSUE”
  Fragment:
  Czy to początek Polexitu? Dzisiaj Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE skargę na Polskę w sprawie prezydenckiej ustawy o Sądzie Najwyższym. Bruksela prosi Trybunał o zablokowanie czystki emerytalnej sędziów i przywrócenie na stanowiska już przez decyzje prezydenta A. Dudy usuniętych.
  jeżeli PiS będzie kontynuował swoją „reformę” sądownictwa to nieuchronnie Polska znajdzie się na marginesie UE, co będzie miało wpływ na przyznanie nam unijnych dotacji. Staniemy się bękartem Europy, a wtedy partia J. Kaczyńskiego będzie zmuszona – rzecz jasna w imię suwerenności narodowej – wystąpić z UE.

  Całość: http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/148-ke-zaskarza-polske-do-trybunalu-sprawiedliwosci-ue-czy-to-poczatek-polexitu

  • GG.

   25 września 2018 at 01:45

   .
   I bardzo dobrze! Trzeba jak najszybciej wystąpić z UE.
   .
   .
   „Nie ulega wątpliwości, że saldo transferów pieniężnych między Brukselą a Warszawą jest nadal zdecydowanie korzystniejsze dla tej drugiej stolicy. Problem polega jednak na tym, że proporcje się zmniejszają i o ile w perspektywie budżetowej 2007-2013 uzyskaliśmy netto około 70 mld euro (95 mld euro kwoty brutto minus ok. 25 mld euro składek), to w perspektywie budżetowej na lata 2014-2020 możemy liczyć na maksymalnie 66 mld euro (106 mld euro kwoty brutto minut ok. 40 mld euro składek) – pod warunkiem oczywiście, że pieniądze te zostaną wykorzystane (co, przy założeniu konieczności współfinansowania inwestycji przez instytucje rządowe lub samorządowe w Polsce, wcale takie oczywiste nie jest).
   (…)
   W latach 2005-2014 Polska była najobficiej drenowanym z kapitału państwem Europy! Zagraniczne koncerny transferują gigantyczne zyski osiągane w naszym kraju do swoich central we Frankfurcie, Londynie czy Paryżu. Dzięki temu w ciągu ostatnich 10 lat z Polski wyprowadzono równowartość około 540 mld zł! Miliardy uzyskane z unijnych instytucji sporo nas zatem kosztowały.”
   .
   Źródło: Unia chce większych pieniędzy od Polski. Coraz więcej przekazujemy do brukselskiego budżetu, a coraz mniej z niego otrzymujemy http://niewygodne.info.pl/artykul5/02211-Unia-chce-od-Polski-coraz-wiecej-pieniedzy.htm (20.04.2015).
   .
   W tymże źródle czytamy:
   .
   „Zgodnie z oficjalnym bilansem płatniczym naszego kraju w latach kiedy premierem był Donald Tusk (2008 – III kw. 2014) z Polski za granicę wyprowadzono łącznie 411,3 mld zł. (…) Dla porównania – po trzech kwartałach 2016 roku drenaż kapitału spadł do poziomu zaledwie 4,3 mld zł.
   (…)
   Oficjalne statystyki NBP na temat bilansu płatniczego Polski z okresu rządów PO-PSL są zatrważające. Skumulowany deficyt salda rachunku bieżącego Polski za ten okres wyniósł -106,8 mld euro, co stanowiło równowartość 427,7 mld zł! Aż tyle pieniędzy wytransferowano poza granice naszego kraju w formie dywidend, opłat, rachunków za usługi i sprowadzane towary czy odsetek za pożyczone pieniądze. Owoce polskiego wzrostu gospodarczego bezlitośnie były drenowane przez zagraniczne spółki i przedsiębiorstwa.”
   .
   Źródło: niewygodne.info.pl/artykul7/03524-Nikt-w-UE-nie-byl-tak-drenowany-jak-Polska.htm (09.01.2017).
   .
   .
   To jasne, że Zachód okradł nas nie tylko z suwerenności i dużej części zasobów ogólnonarodowych i mienia państwowego, ale także wywoził co roku LEGALNIE to, co w dużej części powinno zostać w kieszeni polskich pracowników.
   .
   A ile zawłaszczają i wywożą NIELEGALNIE ?
   .
   Jest oczywiste, że koszty członkostwa w UE (materialne I NIEMATERIALNE) są o wiele większe, niż to się oficjalnie przedstawia, i że TA CAŁKOWITA ZALEŻNOŚĆ ZABIJA POLSKĘ I POLSKOŚĆ.
   .
   .

  • 123

   25 września 2018 at 10:43

   Oby tak się stało. Trzymajmy kciuki!

 3. dgrgr

  25 września 2018 at 08:29

  If you’re in Singapore tomorrow, head to WeWork at 8 Cross Street for Trivia Night at 6:30pm. You’ll spend the evening trying to gejala kencing nanah remember useless-on-a-daily-basis information you have somewhere in your brain and meeting my wonderful colleagues who will probably try to get you drunk.

 4. PM

  25 września 2018 at 10:49

  Cywilizacja która nie posługuje się logiką w osądzaniu ludzkich spraw, a zamiast logiki zestawem haseł i procedur jest skazana na zagładę. Król Salomon mógł sprytnie rozegrać i rozstrzygnąć sprawę o dziecko dlatego, że posługiwał się logiką. Dzisiaj musiałby się zastanawiać: w której rodzinie dziecko miałoby lepszy komfort życia, i dla własnego dobra tego dziecka oddałby je zapewne oszustce.
  Przypomniała mi się taka bajka z zamierzchłych czasów Assyrii albo Babilonu. W tym królestwie urzędował nieuczciwy i chytry sędzia. Gdy przebrała się miarka został skazany na ścięcie, (bo w tamtej epoce nie było korupcyjnej KRS, co by go mogła uniewinnić i namaścić nowym immunitetem). Po wykonaniu wyroku władca kazał zedrzeć z niego skórę i pokryć nią krzesło sędziego. A na urząd powołano syna owego sprzedajnego urzędnika, odtąd syn pomny na los ojca sądził już uczciwie i sprawiedliwie, a nade wszystko nie brał łapówek…Siedział bowiem na krześle wyłożonym skórą jego skorumpowanego ojczulka i to było poważnym ostrzeżeniem.
  Ba, w dawnych czasach można było zrobić porządek w królestwie. Dziś, kiedy zniesiono nam karę śmierci ( a sprzeciwia się jej nawet papież Franciszek) hulaj dusza!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra