Z zagranicy

Syria: Baszar Asad zwycięzcą?

Stany Zjednoczone oświadczyły ostatnio, że Syria to państwowy trup, a prezydent Syrii nie zwyciężył w syryjskim konflikcie. 

Specjalny wysłannik USA do spraw Syrii James Jeffrey oświadczył, że Baszar Asad może uważać, że teraz jest zwycięzcą, ale prawda jest taka, że nie ma on pod swoją kontrolą aż połowy terytorium.

„Siedzi na państwie trupie, praktycznie pozbawionym gospodarki, bez dostępu do zasobów ropy i gazu, bez obietnic i nadziei na odbudowę… dlatego że USA ją blokują. Nie sądzę więc, by cokolwiek wygrał.” – powiedział.

Skrytykował także Rosję za wspieranie Syrii.

„Przyjazny rząd nie musi oznaczać rządu trupa siedzącego na zgliszczach połowy kraju i znajdującego coraz to nowe diabelskie sposoby na ciemiężenie własnego narodu. „Nie uważam, aby Rosjanie mieli interes we wspieraniu tego konkretnie przyjaznego rządu, drogo będzie ich kosztować wspieranie takiego rządu… Jeśli chcą mieć tego chłopaka, my nie możemy przekonać ich do uwolnienia się od niego, ale będzie ich to słono kosztować.” – dodał.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  28 września 2018 at 22:52

  Baszar Asad (wraz z Włodzimierzem Putinem, bez którego pomocy zwyciężyłoby ISIS) jest JEDYNYM gwarantem ochrony chrześcijan i siłą zapobiegającą opanowaniu Syrii przez islamistów.
  Zwalczanie go przez USA budzi zdziwienie…

  No, ale czym są USA? Cyz nie jest to pies, którym merda ogon, którym jest Izrael?…

  • GG.

   28 września 2018 at 23:37

   .
   Napisał pod tekstem: http://prawy.pl/80139-koscioly-w-syrii-zyjemy-razem-lub-giniemy-razem-wideo/ swój komentarz
   .
   banita: „Muzułmanie powinni pokryć koszty odbudowy kościołów. To ich zakłamana ideologia doprowadziła do zniszczenia i mordowania Chrześcijan.”
   .
   Na co odpowiedziałem:
   .
   Twoja ocena wojny w Syrii jest, niestety, hipokryzją i uproszczeniem.
   .
   Muzułmanie (różnych narodowości) żyjący w Syrii są GŁÓWNYMI OFIARAMI siedmioletniej już WOJNY PRZECIWKO ALAWICKIEMU RZĄDOWI SYRII. To muzułmanie ponieśli największe straty ludnościowe i materialne, także jeśli chodzi o zniszczenia muzułmańskich świątyń.
   .
   Kto zatem powinien ZAPŁACIĆ ZA TE ZNISZCZENIA i STRATY, na czyj koszt powinna być odbudowywana Syria?
   .
   Odpowiedź jest oczywista: przede wszystkim na koszt tych państw, których przywódcy, czołowi politycy, dowódcy wojskowi i szefowie służb specjalnych, producenci i handlarze bronią, bankierzy i dysponenci mediów BRALI AKTYWNY UDZIAŁ W ROZPĘTANIU TEJ WOJNY, PODTRZYMYWANIU JEJ I UNIEMOŻLIWIANIU JEJ ZAKOŃCZENIA.
   .
   Oprócz wielu państw muzułmańskich (m.in. Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Turcja), NALEŻY WYMIENIĆ CZOŁOWE PAŃSTWA POSTCHRZEŚCIJAŃSKIE:
   .
   Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Francję, A TAKŻE PAŃSTWA NIE-CHRZEŚCIJAŃSKIE:
   .
   Izrael i Chiny (pierwsze miejsce pod względem ilości broni dostarczonej stronom syryjskiego konfliktu).
   .
   Rosja nie powinna płacić, choć jej działania w Syrii od września 2015 roku też przyniosły zniszczenia i straty ludzkie, ponieważ:
   .
   a/ nie jest winna ani powstaniu niezadowolonej ludności przeciwko Asadowi, ani inwazji islamskich najemników na Syrię,
   .
   b/ celem wojsk rosyjskich w Syrii było nie tylko pomaganie Izraelowi i Zachodowi w eksterminowaniu antyzachodnich islamskich najemników sprowadzonych do Syrii przez w/w czołowe państwa zachodnie i państwa muzułmańskie, ale również obrona napadniętej ludności alawickiej, muzułmańskiej, chrześcijańskiej, kurdyjskiej i innej – zamieszkującej od dawien dawna Syrię,
   .
   c/ jej wojska znalazły się w Syrii legalnie.
   .
   Na koniec pozwolę sobie zauważyć, że katolicy też wielokrotnie dokonywali napaści, aktów agresji, mordów i wojennych rzezi (zwanych też „krucjatami”), których ofiarami padała ludność i siły zbrojne innych grup wyznaniowych:
   – prawosławnych,
   – protestantów,
   – muzułmanów,
   – religii pozaeuropejskich.
   .
   Pomimo to, katolicy oburzyli by się wielce, gdyby z tego powodu nazwać ich wszystkich wyznawcami „zakłamanej ideologii”, co pan niesłusznie tu czyni wobec wszystkich muzułmanów.
   .
   Właśnie dlatego – wskazując na winę czołowych państw postchrześcijańskich, na których zbrodniczą wojskową i polityczną potęgę pracują w pocie czoła ostatni chrześcijanie – nie mówimy, że to chrześcijanie „powinni pokryć koszty odbudowy kościołów” i meczetów w Syrii.
   .
   My, Polacy-Słowianie, jesteśmy przeciwni niesprawiedliwym ocenom przyczyn wojny w Iraku i Syrii, a zwłaszcza zrzucaniu winy NA OFIARY TEJ WOJNY – na mieszkających tam muzułmanów.
   .
   Przeżyliśmy to na własnej skórze po 01 września 1939 roku I NIKT NAM POLSKI NIE ODBUDOWAŁ, ANI REKOMPENSAT ZA ZNISZCZENIA I STRATY NIE WYPŁACIŁ.
   .
   .
   A powyżej pani Malinowska puściła materiał potwierdzający, że Stany Zjednoczone nie tylko przyłożyły rękę (łagodnie mówiąc) do zamienienia Syrii w „państwo-trupa”, ale, co gorsza, zamierzają kontynuować tę swoją ludobójczą politykę również do końca kadencji obecnego REPUBLIKAŃSKIEGO prezydenta, rzekomo wybranego za sprawą ludzi Putina.
   .
   I TO MA BYĆ NAJWAŻNIEJSZY SOJUSZNIK RZĄDÓW WARSZAWSKICH ??!!
   .
   .

   • Marian

    29 września 2018 at 07:58

    @GG, oczywiście Rosja będzie wykorzystywać propagandowo fakt, że rzeczywiście ich interwencja położyła kres rzezi chrześcijan i innych w Syrii przez bandytów z ISIS.
    Ale z drugiej strony powiedzmy otwarcie, że nie robili tego tylko i wyłącznie z powodu lojalności wobec swojego sojusznika Asada. Wiemy wszyscy, że chodzi o gigantyczne pieniądze i wpływy polityczne na Bliskim Wschodzie, a nie o cokolwiek innego.
    Utrzymanie rosyjskich wpływów w Syrii oznacza możliwość budowania ropociągów i gazociągów z Iraku i Iranu przez Syrię nad Morze Śródziemne i zarabianie na tym gigantycznych pieniędzy. A umożliwiając Irakowi i Iranowi bezpośredni eksport ropy i gazu do Europy Rosja uzyskuje dominującą pozycje na Bliskim Wschodzie – Irak, Iran i Syria będą potrzebowały bez końca rosyjskiej ochrony itd.
    To nie jest walka o ideały – jak łacińskie krucjaty – ale walka o wielki szmal i geopolityka.

    • GG.

     29 września 2018 at 12:08

     .
     Krucjaty katolików też nie były wyłącznie walką o ideały – a nawet były wywoływane problemami wewnętrznymi Europejczyków.
     .
     Powiedzmy wprost: trójkąt państw rządzonych przez nie-Słowian (USA, Izrael, Rosja) z jednej strony (jak się z zewnątrz wydaje) walczy między sobą o Bliski Wschód, a z drugiej strony, cały czas porozumiewa się przy tym między sobą i DE FACTO WSPÓŁPRACUJE ZE SOBĄ PRZECIWKO MUZUŁMANOM, A ZWŁASZCZA PRZECIWKO ZWOLENNIKOM NIEZALEŻNOŚCI ŚWIATA MUZUŁMAŃSKIEGO, nazywanym „radykałami” i „islamistami”.
     .
     Pozostawiając tu na boku kwestię: czyje służby specjalne wyprodukowały owych okrutnych i nadzwyczaj dobrze uzbrojonych „radykałów-islamistów” do akcji „Arabska Wiosna” w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie – musimy przyznać, że muzułmanie to też ludzie, ich plemiona i narody mają prawo tworzyć własne suwerenne państwa, zawierać sojusze z kim chcą i prowadzić niepodległą nikomu politykę, w tym eksportować swoje bogactwa do wybranych przez siebie obszarów (krajów) w przyjęty przez siebie sposób.
     .
     Nie można robić NIE-SŁOWIAŃSKIM władzom Rosji (współpracującym wielotorowo z USA i Izraelem) zarzutu, że chcą pomóc władzom Syrii, Iraku i Iranu w „bezpośrednim eksporcie ropy i gazu do Europy”. ZWOLENNICY DYWERSYFIKACJI DOSTAW TYCH SUROWCÓW DO POLSKI POWINNI TEMU PRZYKLASNĄĆ, A NIE POPIERAĆ CZOŁOWE PAŃSTWA POSTCHRZEŚCIJAŃSKIE, KTÓRE NIEGODNYMI, LUDOBÓJCZYMI METODAMI USIŁUJĄ TEMU ZAPOBIEC.
     .
     Nie jestem zwolennikiem zalewania Europy przez towary płynące z Chin „jedwabnym szlakiem” – a wręcz przeciwnie: uważam, że import tej tandety powinien być radykalnie ograniczony.
     .
     Jednakże nie widzę moralnego i politycznego uzasadnienia (jeżeli rozumieć tu politykę jako „roztropną troskę o dobro wspólne” – a więc także o dobro innych narodów, w tym muzułmańskich) dla przecinania muzułmanom dróg eksportu ich bogactw naturalnych do Europy, czy do Azji (głównie do Chin), CO CZYNIĄ OD LAT ZBRODNICZYMI, LUDOBÓJCZYMI, SOCJALISTYCZNYMI METODAMI CZOŁOWE PAŃSTWA POSTCHRZEŚCIJAŃSKIEGO ZACHODU.
     .
     Jeśli ich przywódcy i elity walczą w ten antyludzki sposób „o wielki szmal i geopolitykę” – TO JEST TO DLA ŚWIATA ZACHODNIEGO WALKA SAMOBÓJCZA, co zresztą niektórzy komentatorzy na prawy.pl ciągle podkreślają i dają na poparcie tej tezy coraz to nowe przykłady.
     .
     .

   • Tomek

    29 września 2018 at 15:09

    „Rosja nie powinna płacić”. Oj, niewiniątka:). Weź ty się, GG, choć naucz lepiej maskować:)

  • NARODOWYROJALISTA

   4 października 2018 at 13:21

   ŻANDARM TEGO ŚWIATA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ W SPRAWIE PAŃSTWA SYRYJSKIEGO A KTO JEST ODPOWIEDZIALNY JAK NIE USA .BLOKADA HUMANITARNA ,GOSPODARCZA ,POLITYCZNA JEST ANTYLUDZKA,ANTYCYWILIZACYJNA STOSOWANA PRZEZ HEGENOMA ŚWIATOWEGO USA

 2. bobik

  28 września 2018 at 23:43

  W wypowiedzi Amerykanów da się wyczuć bezsilność…

  • GG.

   29 września 2018 at 00:35

   .
   Niektórzy mówią, że Trump musi tupnąć w mediach na Putina, bo inaczej amerykański wyborca by ich nie odróżnił.
   .
   A wybory tuż, tuż:
   .
   „Wybory do Kongresu odbywają się zawsze w pierwszy wtorek po pierwszym poniedziałku listopada roku parzystego. (…) Kadencja Kongresu trwa dwa lata. Skład Izby Reprezentantów jest odnawiany co dwa lata. (…) kadencja senatorów została wydłużona do lat sześciu. Jednocześnie postanowiono, że co dwa lata jedna trzecia Senatu będzie poddawana reelekcji.”
   .
   Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kongres_Stanów_Zjednoczonych
   .
   Jeśli Trump przegra teraz wybory do Kongresu, to może spodziewać się impeachmentu.
   .
   .

 3. hora

  29 września 2018 at 08:32

  Baszar to nie trup, bo ciągle żyje, ale dla koalicji USA i Izraela nim jest, bo są pewni że pewnego dnia go zabiją i przejmą te ziemie i ich bogactwa, a Izrael nie będzie już małym państewkiem.

 4. gazetawarszawska.com

  29 września 2018 at 10:11

  Sześciu Palestyńczyków zostało zastrzelonych przez izraelskich żołnierzy w Strefie Gazy Dzisiaj, 28 września (20:22)

 5. Chiński Górol

  29 września 2018 at 13:37

  Gdyby USA i UE nie finansowała Alkaidy, potem ISIS i nie wywołała morderczej „wiosny arabskiej”, nie bybołoby terroryzmu w USA i w UE. Jak sobie pościeli tak śpią…a z nimi Polacy w Trump Ford.

 6. The Big E

  29 września 2018 at 14:51

  Syria jest „bez nadziei na odbudowę… dlatego że USA ją blokują”. Oraz: „Jeśli [Rosjanie czegoś chcą] będzie ich to słono kosztować”.Jest w tych słowach pogarda dla słabszego i odgrażanie się komuś, kogo uważa się za silniejszego. Brakuje tylko godności, a choćby jakichś pozorów przyzwoitości. Warto ten cytat mieć w pamięci, podobnie jak ten, że nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi. Zawsze.

 7. hania

  29 września 2018 at 17:34

  Jak mawiał Szwejk
  Bezczelne są te curvy i zuchwałe!

  Sytuację w Syrii celnie ocenił prezydent Białorusi
  1,5 minutowa mądra wypowiedź
  ( Adrian ucz się od mądrzejszych od siebie)

  https://www.youtube.com/watch?v=rh7w2NXvHnY

 8. Dick

  29 września 2018 at 18:31

  Krew pół miliona ofiar wojny w Syrii spłynie na sprawców tych rzezi z USA i Izraela. Oraz ich kundli.
  Bezczelność usraelskich zbrodniarzy nie zna granic.
  Ale kiedyś, na tym lyb na tamtym świecie, dosięgnie ich Sprawiedliwość.

 9. Ateista

  30 września 2018 at 11:21

  USA wspiera państwo islamskie. Dowody? Od tylu lat „silna” armia USA nie umie sobie z nimi poradzić, co więcej „ich chłopcy” z ISIS rzekomo nawet wysadzali im bez problemu wieżowce.

 10. Polak

  30 września 2018 at 18:02

  Izrael i ich filjał w USA będą odpowiadać przed Najwyższym za to morze zbrodni i nieszczęść ludzkich jakie na świecie wywołali i wywołują!
  Z rozwalaną Polską włącznie!

 11. Grażyna

  30 września 2018 at 18:59

  Żydzi i Amerykanie to najwięksi terroryści obecnej doby.Żyd żąda,Amerykanin musi.

 12. agganus

  2 października 2018 at 08:29

  „Krucjaty katolików też nie były wyłącznie walką o ideały – a nawet były wywoływane problemami wewnętrznymi Europejczyków.” – no i wyszło lewactwo rodem z wora KGB…
  Rosja a raczej mongolsko-normańskie państwo moskiewskie wywołało wojnę w Syrii aby zablokować gazociąg z Kataru do Europy.I parę innych…

  • GG.

   3 października 2018 at 12:28

   .
   SPADAJ NA KRZYŻACKIE DRZEWO !
   .
   .

 13. m

  3 października 2018 at 09:12

  Czy ambasada USA potępi podpalenie drzwi kościoła, tak jak potępiła wybicie szyby w synagodze?
  http://niewygodne.info.pl/
  Przypomnijmy – 20 września jakiś niezrównoważony facet wybił kamieniem szybę w gdańskiej synagodze. Już następnego dnia rano ambasada USA w Warszawie wydała oficjalny komunikat, w którym potępiła „ten pełen nienawiści, destrukcyjny akt”. Kilka dni później jakiś szaleniec wziął kanister z benzyną i podpalił drzwi do kościoła w Opolu Lubelskim. Jak do tej pory ambasada USA milczy. Nic nie wskazuje również na to, aby przy odsłonięciu nowych drzwi kościoła w geście solidarności miało dojść do podobnej ceremonii ekumenicznej, jak podczas odsłonięcia nowego okna w synagodze.

 14. temple run 3

  3 października 2018 at 11:59

  Your sharing is great and meaningful, thank you for sharing.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra