Potrzeba wielkiej modlitwy za współautora Katechizmu Kościoła Katolickiego!
Ksiądz abp Zygmunt Zimowski przeszedł już dwie poważne operacje. Przebywa na Oddziele Intensywnej Terapii w szpitalu w Warszawie. Jego stan jest bardzo poważny.
Do warszawskiego szpitala ks. abp Zygmunt Zimowski trafił na początku tygodnia. Dziś nad ranem w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu obecny ordynariusz radomski ks. bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy św. w intencji przebywającego w warszawskiej klinice abp. Zygmunta Zimowskiego, w której uczestniczyli alumni oraz księża diecezji. Z ordynariuszem Eucharystię celebrowali bp Adam Odzimek oraz księża pracujący w seminarium i kurii biskupiej.
- Stan księdza arcybiskupa jest bardzo poważny, dlatego bardzo proszę także o prywatną modlitwę w intencji abp. Zygmunta Zimowskiego - mówił Pasterz Kościoła Radomskiego.
Ks. abp Zygmunt Zimowski ma 66 lat.
28 marca 2002 papież Jan Paweł II mianował go biskupem diecezjalnym diecezji radomskiej. Święceń biskupich 25 maja w katedrze radomskiej udzielił mu prefekt Kongregacji Nauki Wiary Joseph Ratzinger. Jako swoje zawołanie biskupie przyjął słowa: „Non ministrari sed ministrare” (Nie przyszedłem, aby mi służono, lecz aby służyć).
18 kwietnia 2009 został mianowany przez papieża Benedykta XVI przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Równocześnie został wyniesiony do godności arcybiskupiej. 4 maja 2011 został członkiem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, a 28 lipca 2012 Kongregacji ds. Biskupów.
W strukturach Episkopatu Polski był przewodniczącym Komisji Nauki Wiary, członkiem Komisji Ekumenicznej i Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, członkiem Zespołu ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja. W latach 2008–2009 był delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji, do 2009 biskupem emigrantów.
Jest autorem 120 publikacji, 35 listów pasterskich i redaktorem kilku pozycji książkowych, m.in.: Pod opieką Matki i Królowej, Modlitwa – droga nawrócenia i służby, W trosce o pełnię wiary, Carolina Kózka – il coraggio dell'innocenza. Opublikował też kilkadziesiąt artykułów, współpracując z redakcją „L'Osservatore Romano”, „Niedzieli” i „Rycerza Niepokalanej dla Polonii”. Angażował się w przygotowanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, szczególnie w wydanie w języku polskim. Współpracował także z Radiem Watykańskim, gdzie wygłaszał homilie, prelekcje, rekolekcje i komentarze do dokumentów watykańskich.
Not.mp
fot. Serge Serebro, cc 3.0
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl