Z zagranicy

„Moja córka nosi nikab”. Młode Niemki przechodzą na islam

Niemieckie „Deutsche Welle” opisuje opowieść matki jednej z nastolatek, które przeszły na islam. Jak czytamy, „wszystkiemu winna trauma i niezaspokojona potrzeba bezpieczeństwa”. Monika Müller opowiada o tym jak wygląda teraz życie córki.

Zanim Sophia przeszła na islam, była wychowywana w wierze katolickiej i nawet służyła do Mszy św. Kiedy miała 16 lat, zaczęła częściej zaglądać do meczetu. Znalazła też koleżanki, które pochodziły z patriarchalnych rodzin muzułmańskich. W końcu przeszła na islam stwierdzając, że jej własna religia „nie jest w stanie jej uchronić”. Rzuciła naukę i zaczęła nosić nikab. W 2014 roku do drzwi matki, Moniki Müller, zapukały służby specjalne z informacją, że jej córka planuje wyjazd do Syrii, na terytorium zajmowane przez Państwo Islamskie. Do tego jednak nie doszło. Zdarzało się, że córka wyzywała rodzinę od niewierzących, nawołując do czytania Koranu i poradników: „Muzułmańska kobieta” czy „Muzułmańskie małżeństwo”.

Jak wygląda życie z muzułmańską córką? Miesiącami nastolatka nie dawała matce znaku życia. Sophia szybko wyszła za Turka, ale małżeństwo rozpadło się ponieważ zdaniem córki „nie był zbyt religijny”. Zaczęła szukać za pomocą internetu kolejnego, tym razem bardziej radykalnego islamisty-męża. Kilka tygodni później dowiedzieli się, że ponownie wyszła za mąż, za pochodzącego z Albanii mężczyznę, pracującego w ramach organizacji uznawanej przez niemiecki kontrwywiad za „ekstremistycznie-salaficką”.

fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. bobik

  5 października 2018 at 09:03

  Nie wiadomo co lepsze: prowadzić życie nowoczesnej szmaty czy przejść na Islam.
  Uważam, że w Niemczech w ciągu 10-20 lat większość dorastających kobiet przejdzie na Islam i poślubi „uchodźców”.
  Zresztą taki „uchodźca” wygląda i zachowuje się przynajmniej jak facet a nowoczesny Niemiec to przy nim taki dupek.
  Kobiety zaprogramowane są żeby wybierać silniejszych a tymi, którzy dali im „równouprawnienie” i inne przywileje tak po cichu gardzą.
  Viva Barbaria.

  • Gustlik

   5 października 2018 at 18:37

   Baby mają na prawdę sraczkę zamiast mózgu. Religia „nie jest w stanie jej uchronić”, noż ręce opadają.

   • klioes vel pislamista

    10 października 2018 at 10:50

    Nie.
    „Każda prawdziwa kobieta woli być nawet 5-tą żoną prawdziwego mężczyzny, niż jedyną żoną fajtłapy.” (Janusz Korwin Mikke)
    I to jest przyczyną przechodzenia Niemek na islam!
    Mieszkam i pracuję w Niemczech. W tym momencie piszę te słowa z Niemiec.
    I obserwuję niemieckich „mężczyzn”…
    JKM ma rację. Jak zwykle.

  • hkt

   11 października 2018 at 19:23

   Jest jeszcze inna droga HAKATA przez germanizację do indogermanizacji. Zgodnie z:

   Anna Katharina Emmerich: „Mój Oblubieniec ukazał mi niesłychany nieład i wewnętrzną nieczystość wszystkich rzeczy oraz wszelkie Swoje działania, zmierzające do przywrócenia stanu początkowego” „Pierwsza [pra.indo.germanska] mowa ojczysta Adama, Sema i Noego jest inna i tylko w poszczególnych jeszcze narzeczach istnieje. Pierwszymi czystymi [indoiranskimi] córkami tej mowy jest mowa Baktrów, Zendów i święta mowa Indów. W tych językach, słowa można znaleźć dokładnie podobne do dolnoniemieckiego mojego rodzinnego miasta. W tym języku napisana też jest książka, którą w dzisiejszym Ktezyfonie, nad rzeką Tygrys leżącym, widzę.”

 2. Paweł Paleczny

  5 października 2018 at 10:05

  Polecam gorąco artykuł pt: „Islam – utopia samorządowej demokracji”
  Dlaczego islam jest traktowany przez mahometan jako antyteza cywilizacji zachodniej? Dlaczego jest tak atrakcyjny i pociągający dla setek milionów, a nawet miliardów ludzi z Azji i Afryki? Islam powstał jako ostatnia z wielkich religii. Jest młodszy o sześć stuleci od chrześcijaństwa i co najmniej dwadzieścia wieków od judaizmu. Od śmierci Mahometa w 632 roku islam Pustyni Arabskiej żywił się ekspansją na tereny ludów podbijanych i przekształcał je na swoja modłę. W rezultacie jego gwałtownego rozprzestrzeniania powstał system społeczny przemawiający prostymi i sprawiedliwymi zasadami do mas niewykształconych ludzi.
  Całość: http://sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/146-islam-utopia-samorzadowej-demokracji

  • Obserwator

   8 października 2018 at 14:03

   Judaizm – w każdym razie OBECNY tzw. „judaizm rabiniczny”, bo judaizm „bilbijny” już NIE ISTNIEJE – powstał dopiero ok. 4 wieku, wraz ze spisaniem pierwszej wersji Talmudu.
   Tak więc to chrześcijaństwo jest najstarszą religią ze wszystkich wspomnianych.

 3. piotr p

  5 października 2018 at 12:38

  Symbolem islamu jest półksiężyc i gwiazdka, jest to symbol nocy, ciemności. Ta ideologia odcina ludzi od rozumienia pojecia prawdy i totalnie zniewala. Muzułmanie w większości są łatwi do manipulowania przez tych, którzy twierdzą, że posiedli światło prawdy – satanistów, lucyferian, masonów, satanistycznych rabinów czy immamów. Dlatego sa ściągani do Europy. JEZUS JEST IMIENIEM PRAWDY.

 4. 12

  5 października 2018 at 13:02

  Biedna ofiara inżynierii społecznej. Kulty chrześcijańskie umyślnie wypłukane z sacrum, nie dające poczucia stabilizacji. Atomizowanie jednostek drogą rozbicia struktur społecznych i bolesnego osamotnienia. Dookoła, w mediach umyślnie lansują model kobiety bezwzgldnej, egoistycznej suki, singielki, która po czterdziestce może urodzi jedno dziecko. Do tego czasu robi kariere i bawi sie facetami. Jeśli jakaś dziewczyna nie chce brac w tym udziału, iśc taką drogą, to czy w kościele chrześcijańskim znajdzie silnego meżczyzne, nie uchlewającego sie, opoke. Chłopców rodzi sie mniej niż dziewczynek i tych chłopców słabi, ojcowie, bądz ich brak nie umocni, nie wychowa. I wygląda na to, że to właśnie przyzwoitsze dziewczyny, ale słabe wejdą w świat islamu, żeby miec kogoś na życie, podobny mechanizm, co ze Świadkami Jechowy. Takie jak ta dziewczyny przegrywają z sukami w wyścigu o cokolwiek wartego faceta i byc może po to przywieziono do Europy tych młodych islamskich nasiedleców, żeby te dziewuchy przechwycili. Służyła do mszy w KK i przeszła na islam… dobre sobie

 5. bobik

  5 października 2018 at 15:05

  12 napisał: „Takie jak ta dziewczyny przegrywają z sukami w wyścigu o cokolwiek wartego faceta”

  Jak te „suki” wygrywają to i facet głupek a nie ktoś cokolwiek warty.
  Idzie z prądem jak zdechła ryba.
  Po co komu „suka”?

 6. Paweł

  5 października 2018 at 16:49

  Tak, to jest „katolicyzm” niemiecki – „służyłA do Mszy”…

  • Obserwator

   8 października 2018 at 14:00

   „…była wychowywana w wierze katolickiej i nawet służyła do Mszy św.” – no właśnie to samo chciałem napisać. Skoro była wychowywana w takim „katolicyźmie” – bo nie o same „ministrantki” chodzi, to tylko jeden z objawów szerszego problemu – to nie dziwota, że niewiele on dla niej znaczył.

 7. Marek O

  6 października 2018 at 05:51

  Biorąc pod uwagę urodę niemek to może i dobrze, makrela chyba jest miss niemek, jakie standardy taki nikab 🙂 W sumie to nie szkoda mi helmutów, trzeba tylko przygotować się na graniczenie z kalifatem i to już jest wyzwanie.

 8. Pisstake

  6 października 2018 at 21:34

  Jesus tak samo kłamstwo jak allah.

 9. bnm

  9 października 2018 at 13:22

  może tam znajdą ,, prawdziwych mężczyzn”. Parę razy przyłoży to pokocha go jeszcze bardziej

 10. www.Office.com/setup

  11 października 2018 at 07:02

  Offiicecom-setup.com is a self-decision supplier of remote specific help relationship for programming, mechanical get together, and peripherals. We are amazing since we have confine in things from a wide gathering of outcast affiliations.office.com/setup

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra