Z zagranicy

Brytyjskie media o Donaldzie Tusku: „Protekcjonalny pacan”

Brytyjskie media nazwały Tuska wprost „protekcjonalnym błaznem”, po szczycie w Salzburgu, który służył negocjacjom ws. Brexitu. Dzienniki na wyspach zwróciły uwagę, że były polski premier wykorzystuje każdą okazję, żeby obrażać szefową rządu Wielkiej Brytanii.

Całej sytuacji z pewnością nie pomogła wymiana zdań między szefem brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych a przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

– UE została powołana po to, by chronić wolność, to ZSRR powstrzymywał ludzi przed wyjazdem

– powiedział Jeremy Hunt, minister dyplomacji.

– Porównanie Unii Europejskiej do Związku Radzieckiego jest równie nierozsądne, co obraźliwe. Związek Radziecki to więzienia i gułagi, granice i mury, przemoc wobec obywateli i sąsiadów (…) UE to wolność i prawa człowieka, dobrobyt i pokój, życie bez lęku, demokracja i pluralizm

– oburzał się Tusk.

 

Źródło: „The Sun”
fot. Flickr/EU2017EE

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. banita

  6 października 2018 at 10:20

  Unia niemiecka zwana jewropejską, to wolność – koń by się uśmiał.
  Tonald Dusk jest jak Anglicy, pasuje do nich.

  • GG.

   7 października 2018 at 22:25

   .
   Nie tylko Donald Tusk.
   .
   .
   BEATA SZYDŁO W RMF FM: „DOPÓKI PIS RZĄDZIĆ BĘDZIE, POLSKA BĘDZIE W UE”
   .
   „Przyszłość Unii Europejskiej jest niezwykle ważna, szczególnie dla nas, dla Polaków. Ostatnio często politycy Platformy Obywatelskiej zaczynają straszyć Polaków, że oto jest jakiś plan wyprowadzenia Polaków z Unii Europejskiej. Chcę jeszcze raz wyraźnie powiedzieć, że to jest wierutne kłamstwo. I DOPÓKI PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, I ZJEDNOCZONA PRAWICA, RZĄDZIĆ BĘDZIE, POLSKA BĘDZIE W UNII EUROPEJSKIEJ”.
   .
   Źródło: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-beata-szydlo-o-tasmach-to-jest-ewidentnie-proba-zmiany-wladz,nId,2641116 (06.10.2018).
   .
   Wyszło szydło z worka (bez cenzury wewnętrznej i zewnętrznej).
   .
   PiS-owi już dziękujemy.
   .
   .

 2. m

  6 października 2018 at 19:13

  „Tusk natomiast jest wyjątkowo cyniczną kreaturą pozbawioną jakichkolwiek zasad, poza dążeniem do osobistego wyniesienia, zaszczytów i splendorów. Komentatorzy wyrobili mu markę polityka „teflonowego”, ale dużo bardziej niż z teflonem kojarzy się z gumą czy inną substancją na tyle glutowatą, że może wcisnąć się wszędzie i przybrać każdy kształt. Wystarczy zerknąć na jego polityczną drogę…”

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-sieroty-po-centrum,nId,2425127#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 3. 카지노사이트

  8 października 2018 at 10:23

  I feel like I’ve got useful information from your blog. I feel good. There are lots of useful information on my site. If you have time, please visit once.
  https://www.maxonca.com

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra