PRAWY.TV

Janusz Korwin Mikke: „Jaki i Trzaskowski to przestępcy” [WYWIAD]

W udzielonym przed konwencja wyborczą Wolności wideo wywiadzie prezes partii i kandydat na prezydenta Warszawy Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski to przestępcy, uznał za rozsądnych kandydatów Andrzej Rozenka z SLD Lewica Razem, Marek Jakubiaka, Jacka Wojciechowskiego (byłego działacza PO), oraz przyznał, że jest twórcą oryginalnego nurtu politycznego, a nie reprezentantem nurtów z przeszłości.

Korwin – Jaki i Trzaskowski to przestępcy: 

Janusz Korwin-Mikke jest jednym z tych polityków, którzy odcisnęli swoje niezaprzeczalne piętno na polskiej prawicy i polskich prawicowcach. Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku Janusz Korwin-Mikke na tle innych polityków w Polsce zachwycał zdrowym rozsądkiem. Systematycznie jednak kolejne pokolenia sympatyków Korwina rozczarowywały się prezesem.

Z tych pokoleń mających syndrom rozczarowania Korwinem można było powołać naprawdę interesującą partie. Byli by w niej: znany publicysta Rafał Ziemkiewicz, Mariusz Dzierżawski odnoszący sukcesy w organizacji środowisk antyaborcyjnych, część osób zaangażowanych w środowiska katolickie walczące z sodomią, niektórzy ekonomiści wolnorynkowi, jeden z byłych liderów ruchu narodowego Marian Kowalski i wielu innych. Zapewne nikt inny w Polsce nie zraził do siebie tak wielu tak interesujących osób.

Janusz Ryszard Korwin Mikke urodził się pod koniec 1942 roku. Po maturze w 1959 roku rozpoczął studia na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego a potem na Wydziale Filozofii. Pierwszy raz aresztowany został za kolportaż listu 34 w kwietniu 1964. Drugi raz aresztowany Korwina w marcu 1968 za udział w protestach studenckich. W 1969 roku uzyskał tytuł magistra filozofii. Od 1969 do 1974 pracował jako naukowiec w Instytucie Transportu Samochodowego i na Uniwersytecie Warszawskim. Po zwolnieniu z pracy Korwin zarabiał na życie grą w brydża i pisaniem podręczników dla brydżystów.

Od 1962 do 1982 był działaczem Stronnictwa Demokratycznego. Działał też za młodu w Związku Młodzieży Socjalistycznej. Od 1978 jako właściciel nielegalnej Oficyny Liberałów wydał 25 książek i broszur. Był też organizatorem nielegalnego seminarium promującego klasyczny liberalizm. Doradzał NSZZ Rzemieślników Indywidualnych „Solidarność”. Brał udział w I Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność”. W SD propagował wolny rynek i nawoływał do likwidacji socjalizmu w PRL. Zatrzymany w marcu 1982 za kolportaż nielegalnych wydawnictwa, trafił do ośrodka internowanych, gdzie poznał Stanisława Michalkiewicza.

Zwolniony podpisał „lojalkę” (stwierdzenie, że nie będzie siłą obalał ustroju) i kontynuował wydawanie nielegalnych książek prawicowych (czyli nie siłową walkę z komuną). W roku 1984 usiłował założyć Partię Liberałów „Prawica”. Od 1986 wydawał „Stańczyka”. W 1987 powołał do życia Ruchu Polityki Realnej. Od 1988 był członkiem Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie.

W 1990 rozpoczął wydawanie „Najwyższego Czas”. Był jego właścicielem do 2007 roku. Był też posłem na sejm I kadencji. Sukcesem Korwina było przyjecie przez sejm uchwały lustracyjnej jego autorstwa.

W PRL publikował w wielu nielegalnych i legalnych czasopismach. Wśród legalnych były „Student”, „Konfrontacje” wydawane przez PAX, „Polityka”, „Kultura”, „Tygodnik Kulturalny”, „Problemy”, „Życie Literackie”, „Tygodnik Demokratyczny”, „Tygodnik Powszechny”, „Literatura na Świecie”. W III RP w: „Ład”, „Brulion”, „Wprost”, „Młoda Polska”, „Przegląd Tygodniowy”, „Stańczyk”, „Nie” oraz „Tygodnik Demokratyczny”. Obecnie publikuje w: „Najwyższym Czasie”, „Uważam Rze” „Angorze”, „Dzienniku Polskim”, „Super Expressie” i wielu innych.

Korwin pozostawił po sobie zgliszcza kilku partii: Unii Polityki Realnej, Platformy Janusza Korwin-Mikke, Wolności i Praworządności, UPR-WiP która przekształciła się w Kongres Nowej Prawicy. Prezes tylko dwa razy pozwolił UPR startować pod swoim rozpoznawalnym szyldem w wyborach parlamentarnych.

Klęski wyborcze były udziałem kolejnych partii Korwina. UPR w 1993 zyskał 3,2%. Spektakularną klęską była start w 2004 UPR do Parlamentu Europejskiego (1,87%) i w 2008 (1,1%). Sam przegrywał Korwin wielokrotnie. W 1990 gdy nie zdołał zarejestrować swojej kandydatury na prezydenta. Z niepowodzeniem startował w wyborach prezydenckich 1995 (2,4%), 2000 (1,43%), 2005 (1,43%), 2010 (2,48%). Przegrał też w dwukrotnie w wyborach uzupełniających do senatu, dwukrotnie na prezydenta Warszawy w 2006 (2,26%) i 2010 (3,9%). Raz do sejmiku mazowieckiego i raz w przedterminowych wyborach do sejmiku podlaskiego.

Korwinowi udało mu się ukryć start UPR w kilku wyborach i doprowadzić do klęsk w wyborach startując pod dziwnymi szyldami. W 1997 roku jako Unia Prawicy Rzeczypospolitej (2,1%). W 2001 z list PO. W 2005 jako Platformy JKM (1,57%). W 2007 jako Liga Prawicy Rzeczypospolitej (1,3%). W wyborach parlamentarnych 2011 (1,06%) nie zarejestrowanie swojej partii we wszystkich okręgach.

Jedynym sukcesem Janusza Korwina-Mikke był wynik KNP do europarlamentu z poparciem 7,2% głosów, dzięki któremu Korwin został europarlamentarzystom i wprowadził razem ze sobą 4 posłów do Parlamentu UE. Z czasem Korwin odszedł z KNP i w 2015 roku założył partie Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN). W tym też roku kolejny raz przegrał w wyborach prezydenckich. Partii Korwin w 2016 zabrakło ćwierć punktu procentowego do przekroczenia progu 5%, partia nie znalazła się w parlamencie ale za to zyskała dotacje z budżetu publicznego. W 2016 partia KORWiN zmieniła nazwę na Wolność.

Z pierwszego małżeństwa zawartego w 1966 ma dwu synów – Ryszarda i Krzysztofa. Z drugiego małżeństwa zawartego w 1973 ma troje dzieci: Kacpra, Jacka i Zuzannę. Z dwóch innych związków ma: córki Korynnę i Nadzieję, oraz syna Karola. W 2016 ożenił się z matką dwójki swoich najmłodszych dzieci.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. frate

  8 października 2018 at 15:35

  Jeszcze w XIX wieku biały młody mężczyzna Chrześcijanin był władcą świata!!! A teraz jest śmieciem po którym jadą zarówno ci z „prawicy” jak i „lewicy”!!! Póki nie wrócimy do normalności, do Bożego Porządku czyli tam gdzie Chrystus(biały ochrzczony młody mężczyzna) jest na pierwszym miejscu to zawsze będziemy linczowani przez cwanych żydków którzy tą nienormalność sprytnie wykorzystują przeciwko Nam!!!

  • GG.

   8 października 2018 at 15:48

   .
   „LEWICA”, „CENTRUM” I „PRAWICA” TO POJĘCIA I PODZIAŁ WEWNĄTRZSOCJALISTYCZNY.
   .
   Czy naprawdę musicie tu puszczać kabarecik polityczny tego prokapitalistycznego (= prosocjalistycznego) prestidigitatora? ULUBIONEGO POLITYKA I PUBLICYSTY PUTINOWSKIEGO SPUTNIKA – ponad 60 wzmianek o nim, materiałów informacyjnych I WYWIADÓW KORWINA-MIKKE SPECJALNIE DLA SPUTNIKA od marca 2015 roku na: https://pl.sputniknews.com/search/?query=korwin-mikke
   .
   Czy naprawdę nie macie w Warszawie jakiegoś Polaka-Słowianina na prezydenta stolicy?
   .
   TO PO CO BYŁO WAM ROBIĆ POWSTANIE WARSZAWSKIE ??!
   .
   .

   • GG.

    8 października 2018 at 15:55

    .
    WARTO WYSŁUCHAĆ CAŁEJ PRELEKCJI PROF. H. KIERESIA „TRZY SOCJALIZMY”:
    .
    Trzy socjalizmy: nazizm, komunizm, liberalizm, Cz. I: TRANSFORMACJA OD KOMUNY DO LIBERALIZMU – prof. dr hab. Henryk Kiereś
    youtu.be/t9xtITlF4c0
    .
    Trzy socjalizmy: nazizm, komunizm, liberalizm, Cz. II: WIZJA IDEALNEGO PAŃSTWA – prof. dr hab. Henryk Kiereś
    youtu.be/LJYzeAXTBvQ
    .
    Trzy socjalizmy: nazizm, komunizm, liberalizm, Cz. III: UTOPIA, CZYLI SOCJALIZM – prof. dr hab. Henryk Kiereś
    youtu.be/wtCBvhA_ZZQ
    .
    Trzy socjalizmy: nazizm, komunizm, liberalizm, Cz. IV: SZAMBO SOCJALIZMU – prof. dr hab. Henryk Kiereś
    youtu.be/GaTc7T8dtN0
    .
    Trzy socjalizmy: nazizm, komunizm, liberalizm, Cz. V: ZŁUDNY PODZIAŁ NA LEWICĘ I PRAWICĘ – prof. dr hab. Henryk Kiereś
    https://youtu.be/hSdoVaW7UpY
    .
    .

  • Kwal

   8 października 2018 at 16:05

   Frate ! I to jest prawidłowa odpowiedź…

  • Egzorcysta

   9 października 2018 at 02:02

   Jak to byl? A tak naprawde, z tgo co czytuje, to malo kto jezdzi po Jezusie, jak juz to po kosciele katolickim ktory dla swojej polityki i pupularnosci, wykorzystal madrosc Jezusa i Jego nauki.Dla mnie Jezus ze swoja madroscia zawsze bedzie kims komu bede oddawal czesc i szacunek, choc nie sadze ,ze Mu to do czegos potrzbne, jak malym egoistycznym „prosiakom” w sejmie.Mam jednak problem z tymi, ktorzy za pomoca Jezusa reklamuja swoj geszeft i uzurpuja sobie prawo do manipulacji ludzmi, oklamujac swoje owieczki ,ze sa przedstawicielami samego Boga na Ziemii, co jest juz powodem, ze nalezaloby to towarzystwo przebadac.I jezdzenie po nich, az sie polapia z rozumem i zrozumieja co czynia i jaka krzywde czynia Bogu, Jezusowi i ludziom, i sobie zyjac w jakmis mniemaniu o sobie , rabujac ludzi itd. Trzba odroznic ze jechanie po tych przedstwicielach Boga na Ziemii moze ich uratowac przed pieklem, nawrocic i pomoc w zbawieniu.Dlatego trzeba jechac z nimi ile tylko sie da.
   To czy Jezus byl bialym ,nie ma znaczenia, kolor skory ludzi zyjacych w roznych strefach klimatycznych ustala ilosc promieni slonecznych dla dobra czlowieka, kolor skory jest takim filtrem dla promieni slonecznych, glownie promieniowania UV, na polnocy gdzie slonca jest malo ludzie sa biali i maja jasna teczowki w oczach,a im blizej rownika, gdzie slonca jest wiecej, pignment w skorze zatrzymuje nadmiar promieni UV i dzieki temu czlowiek w kazdym zakatku kuli ziemskiej ma taka sama ilosc promieni slonecznych dla „wnetrza ciala” , kolor skory swiadczy tylko i wylacznie o tym fakcie gdzie zyje czlowiek i gdzie zyli jego przodkowie i o niczym wiecej.A inteligencja inna ludzi z goracych stref i bialego czlowieka nie ma nic wspolnego z kolorem skory, wynika jedynie z tego ze strefa klimatyczna jednych zmusza do zaradnosci i nauki radzenia sobie w np warunkach mrozu, wiec musi sie rozwinac na takim terenie madrosc zwiazana z wytwarzaniem ubrania, i budowania domow itd, a tam gdzie jest goraco, zycie nie tylko nie wymaga od ludzi takich madrosi ale nawet uniemozliwia rozne prace w czasie calego dnia, wiec inaczej wykreowala natura inteligencje i madrosc ludzi o ciemnej skorze.Nie mozna winic kogos za to, ze urodzil sie w innej strefie klimatycznej.Nie widze tez powodow do dumy z tego ze Jezus i ja mamy ten sam kolor skory, nawet gdyby mial skore niebieska czy zolta jak cytryna i powiedzial co powiedzial, milabym do Jezusa identyczny stosunek jaki mam.Istota sprawy nie jest kto cos mowi ,ale co mowi,bez wzgledu na to kim jest i jak wyglada.Moze sie zdarzyc ze czlowiek trzymany w psychuszce, madrzej mowi od swojego lekarza.Bedac jednak szczry do konca wolabym zeby Jezus mial ciemna skore, byloby mniej islamistow, bo zyskalby wiecej zaufania tez u Arabow.Ale Bog musial wybrac, gdzie sie Jezus urodzi, a najwieksza potrzeba byla urodzic sie wsrod zydow, dzieci Bozych specjalenj troski, tam wlasnie jest az do dzis najwieksza potrzba madrosci, zeby znow sami sobie krzywdy nie zrobili, nawet jak na tym zarobia.
   Zydki nas linczuja , bo sie dajemy.Hoszpanie ,Francuzi , Holenrzy, Dunczycy jak tylko sie na nich poznali to ich pogonili, a Polacy sa dumni ze ich pokochali i przyjeli, a teraz beda musieli oddac im swoj kraj i wyemigrowac za chlebem.I jeszcz sa Polacy dumni ze swojej mundrosci.Hodaowac sobie raka i byc z tego zadowolonym i dumnym, niczym szlachta francuska ze swojej kily , to nie jest racjonalne.

 2. gieptil

  8 października 2018 at 16:55

  Pani Malinowska raczyła pominąć kilka ważnych kwestii.
  Pytanie, kto od czasów jeszcze głębokiej komuny finansuje cyrk Korwina? Kto finansuje konsekwentnie szerzenie ekonomicznych guseł i bredni? Bo są to brednie starej daty ( podobna choć nie tak radykalna była szkoła neoklasyczna w ekonomii która upadła w latach 30tych XX wieku ). Dobrze pokazuje to przykład Chin które mądrze łącząc wolny rynek z działaniami państwa osiągnęły imponujący sukces ( w okresie lat 1988 – 2016 PKB Chin zwiększył się 15 krotnie ). Za to Korwin uparcie nawołuje do robienia wszystkiego inaczej, szerzy uparcie i konsekwentnie bzdury, i nie zraża się tym że już wiele razy życie pokazało że bredzi. To za sprawą Korwina Polska straciła wiele znakomitych szans rozwojowych. Bo Korwin jakoś tajemniczo ma ogromne dotarcie, mimo że ma wokół siebie nieliczne grono ludzi to dysponują oni i własną gazetą, i wydawnictwem, i instytutem. I są głośni, i jeżdżą od kilkudziesięciu lat po Polsce i głoszą z maniakalnym uporem te swoje bzdury. To musi kosztować, ktoś daje kasę na to. Do dzisiaj sprawa niejasna. Pewnie ten który ma korzyści. A kto może mieć korzyści z tego. A tacy Niemcy dla przykładu. Na Korwinie wychowały się już dwa pokolenia Polskich polityków i osób opiniotwórczych. Nikt nie jeździ po Polsce przez dziesiątki lat aby uczyć głównego nurtu ekonomii, aby mówić o innych szkołach w ekonomii. Tylko Korwin tam z powiedzmy kilkoma jak Michalkiewicz, ci jeżdżą i jeżdżą i wykładają absolutną egzotykę której nie traktuje się poważnie poza Polską i jeszcze kilkoma dzikimi krajami. I to ich myślenie do niedawna dominowało polską scenę polityczną i środowiska. Dopiero pod wpływem oczywistych strat to się zaczyna zmieniać. Bo co zrobili ci myślący Korwinem? ( On sam mówi że kształtuje myślenie i wielu innych ludzi przyznaje że ich poglądy ukształtował Korwin ) Ano, doprowadzili choćby do likwidacji polskiej szansy w przemyśle samochodów osobowych, i stoczni też, i elektroniki użytkowej, i fabryk chemicznych, i wielu innych. Nasi sąsiedzi z południa jakoś nie dali się nabrać na takie brednie ( u nich zdaje się taki typ ideologicznego oszusta o nieznanych źródłach dochodów zwyczajnie nie występuje) i teraz Skoda jest numer 1 w Polsce. Gdy Rumuni mają swoją Dacię.
  Też zapaść demograficzna Polski to ten sukces, tzw. zdrowe prawa rynku ( według Korwina ) miały idealnie wszystko regulować, a interwencja państwa przynosi same szkody. I wyregulowały, wskaźnik urodzeń na poziomie 1,2 dziecka na kobietę przy dużej emigracji realnie oznacza zapaść Polski, podzielenie jej ludności przez pół. Ale ile w tym zdrowia, samo się zrobiło, więc dobrze. Gdy państwo się tym zajęło, gdy pojawiło się to 500+ wciąż mnóstwo ludzi oburzało się – jak tak można grzebać w takich sprawach, niech się państwo nie zajmuje takimi sprawami, bo szkodzi i szkodzi, tylko szkodzi. Tych ludzi wychował Korwin, tak, tak, Korwin ten oszust i manipulant.
  Warto by tak zapytać Korwina kiedy wreszcie upadnie Szwecja z jej ogromnym socjalem? On to zapowiadał tak już 30 lat temu. I wiele innych pytań, bo zakres Korwinowych bredni jest obszerny. A tak mi się przypomniało. Podatek liniowy jako samo zdrowie według Korwina. Tak dobre 10 lat temu wprowadziła go Litwa. Rezultat? Bida straszna, wyemigrowało ok. 30% ludności. A w takiej Francji potężna progresja podatkowa w PIT, i socjal, i wciąż jest to potężna gospodarka, i ludzie do Francji uciekają z litewskiego raju, i z wielu innych krajów.
  Tak by można długo, to że Korwin i jego brednie tak dobrze w Polsce się trzymają świadczy o tumaństwie naszych pożal się Boże elit.

  • GG.

   8 października 2018 at 17:53

   .
   D_O_B_R_Z_E__ P_O_W_I_E_D_Z_I_A_N_E
   O
   B
   R
   Z
   E
   .
   P
   O
   W
   I
   E
   D
   Z
   I
   A
   N
   E
   .
   .
   Z tym, że p. Malinowska tylko wprowadziła powyższy tekst na stronę, więc to nie ona „raczyła pominąć kilka ważnych kwestii”, lecz jego autor – Jan Bodakowski, nb. kolega Janusza Korwina-Mikke z zespołu redakcyjnego prokapitalistycznego (= prosocjalistycznego) portalu wolnosc24.pl.
   .
   .

  • Agnieszka Malinowska

   8 października 2018 at 19:14

   Nie ja. Artykuł nie mój. Autorem się P.Jan Bodakowski.

  • Egzorcysta

   9 października 2018 at 03:04

   Lubie bardzo czytac takie teksty, ktore sa tak rzeczowe i pelne argumentow na swoje tezy, staram sie tez tak wlasnie ale w swoim zyciu prawie 30 lat nie pisalem nic po polsku.Dlatego trudniej mi sie wypowiadac z taka latwoscia.JKM znam osobiscie z przed prawie 40 lat, z czasow jak zaczynal w Stronictwie Demokratycznym.Zlosliwi ludzie twierdza, ze jest zydem, a jego prawdziwe nazwisko to Ozajasz Goldberg, charakterystycznym jest ,ze jak poznali jego zdolnosci, wolno Mu bylo za komuny studiowac we Francji na Sorbonie, a jak wiemy zaden zwykly Polak nie mogl nawet wyjechac dalej jak do DDR.Tak wiec to powinno miec juz swoj wydzwiek, a wiadomo ze w takich miejscach grasuja webownicy loz masonskich, rytu francuskiego, wiec pozyskac mlodego zdolnego zyda z Polski, kraju znanego chocby z tego ze nauczyl Francuzow jadac nozem i widelcem, bylo wrecz nie do odrzucenia.No i ktos takie sprawy nie tylko musi ukladac ale i finasowac.A przlicznik franka do zlotowki byl zaporowy nawet dla bogatych ludzi w Polsce. Tak wiec zeby inwestycja czyjas nie poszla na marne, odrazu bylo wiadomo jakie beda koleje losu tego zdolnego czlowieka, ktory juz na dziendobry w polityce znjadzie poparcie starych kejkutow, co to z punktu widzenia socjologii, takiego mlodego oczytanego znajcego jezyk juz francuski i angelski chlopaka, po sorbonie na zgnilym zachodzie, powinni stepic i pogonic z polityki.Tym bardziej ze duza czesc starych kiejktow, nawet pisac nie potrafila jak ich Stalin wyslal do bliskiej zgranicy.Wiec wstyd podwojny, ale jakas tajemnicza sila kazala starym kiejkutom ,byc grzecznym.Jaka to byla sila mozna sie domyslac, bo bez niej nie dalo sie zostac nawet dyrektorem kurnika w tamtym czasie. Lewactwo wie , ze utrzymanie sie u wladzy, zmusza by kontrolowac wszystko co sie tam pojawia, tak na lewej stronie jak na prawej.Z moich obserwacji JKM zauwazylem ze dzielnie pilnuje ,zeby na tej prawej stronie sie nikt nie pojawil a jak sie pojawi to trzba zaczac madrze mowic , zaprzyjaznic sie i zblaznic jego i jak trzeba to siebie.I tak to leci ze czlowiek cale zycie stoi w miejscu jak na warcie, a jak przez przypadek za duzo zyskuje odrazu robi z siebie blazna, glosi dyrdymaly i w ten sposob reguluje sobie miejsce warty niezmiennie, zeby ta prawa strona byla „dobrze zajeta”.A przy okazji, bez wysilku dobrze zyje i zawsze ma to miejsce gdzies w sejmie czy nawet parlamencie bo nikomu nie zagraza oprucz nowych ludzi gloszacych prawe mysli.Swiat dzieli sie w zasadzie na dwie grupy na ludzi prawych i bezprawych, czyli zyjacych kosztem tych co ucziwie pracuja, produkuja i buduja, lub rolnicza.Reszta czyli ci bezprawi, nie umiejac uczciwie cos dac na wymiane , musza pasozydowac, i kazdy zyjacy kosztem innych bedzie zawsze popieral wszelkie bezprawie czyli lewactwo.Bedzie wolal niesprawiedliwosc w sadach w polityce, w gospodarce w rzadzie, bo wtedy zawsze jakos sie wymiga ,wykupi, itd, stad bezprawie ma az takie poparcie, a prawi ludzie sa niszczeni i ogryzani do kosci, przez cale to talatajstwo bandytow roznej masci, ktorzy cale zycie sie tylko slizgaja na pracowitych i prawych ludziach, i JKM nigdy sie zadna praca nie schanbil, a teraz jak juz ma te polityke gdzies,bedzie tylko jezdzil na zaproszenia cos wypic i zakasic, widzimy po tym kogo popiera jego prawdziwe oblicze lewaka czystej krwi.Wcale bym sie nie zdziwil jakby wsrod komunistow, znalazl sobie najwiecej przyjaciol na stare lata i wspolnie smiali sie jakie to bylo smieszne tak latwo duraczyc dzieci i mlodziez ktora nie rozumie ,ze na wolnym rynku zostanie tylko jeden najwiekszy bandzior majacy krew na rekach.Juz samo zliberalizowanie gospodarki,doprowadzilo do tego ,ze 10 procent ludzi jest wlascielem kuli ziemskiej,a cala reszta ledwo pelza.uwazm ,ze JKM odegral jedna z najbardziej szkodliwych rol w polskiej polityce, oczywiscie szkodliwych, dla Narodu Polskiego.Pozdrawiam

   • GG.

    9 października 2018 at 09:02

    .
    A jaką rolę odgrywa p. Bodakowski? – Słynie tu od dawna z namiętnych filipik przeciwko Żydom, Rosji, Rosjanom, komunistom i Sputnikowi, a ściska sobie rączkę z Korwinem-Mikke i promuje poglądy tego ulubieńca Putinowskiego „rosyjskiego” Sputnika, czyli nie-słowiańskiego organu propagandowego dzisiejszej socjalistycznej liberalno-komunistycznej Rosji.
    .
    .

 3. George

  8 października 2018 at 18:53

  P. Bodakowski powinien chyba trochę popracować nad językiem polskim, bo ten tekst wygląda, jakby go pisał uczeń podstawówki.

 4. Art

  8 października 2018 at 19:19

  Jestem pewien,że za odpowiednią opłatą p. Mikke udowodni naukowo,rozsądnie i zrozumiale,że w okresie od maja do sierpnia jest zima.Śnieg też może być.Nie ubliżając młodym zadam pytanie:dlaczego do Korwina idą tylko młodzi,a gdy dorosną trochę to odchodzą?
  Na usprawiedliwienie dodam,że też kiedyś byłem młody.20 latek niestety nie za dużo wie i jest łatwy do manipulowania.I tak to trwa już dziesiąt lat,a Kowin liczy mamonę.I dzieli.Ale nie mamonę a społeczeństwo polskie.

 5. obserwator

  9 października 2018 at 11:54

  Najpierw trzeba naprawić społeczeństwo, wtedy odbudowa gospodarki to kwestia. Religia wolnego rynku promuje indywidualizm który jest bardzo szkodliwy, bo dzieli naród i utrudnia jego jednoczenie się. To cześć korwino-fanatyków uczestniczyła w nagonce na polskich turystów wyjeżdżających nad morze za 500+. Zresztą nie wszyscy wolnościowcy to patrioci.

 6. yossarian

  9 października 2018 at 15:50

  Ten portal ma tyle wspólnego z prawicą,co wieloryb z rybą.Niby promujecie wartości rodzinne i normalność.Ale po wypowiedziach czytanych tu można dojść do wniosku,że jest jakieś odgałęzienie Gazety Wyborczej.Te same argumenty stosują dziennikarze wszystkich antypolskich mediów.JKM to jedyna prawica w Polsce,innej nie ma.Jak wam się nie podoba prawica,to przestańcie się nazywać prawicą.Podajecie nazwiska osób rozczarowanych JKM-em.Np.Rafał Ziemkiewicz.Inteligentny człowiek,lubię go czytać i słuchać,ale jak sobie przypomnę jak stręczył Polakom UE to nie mógł się nie rozczarować Korwinem.Marian Kowalski,chyba wszyscy widzieli go wraz pastorem nawiedzonym?Niektórym nie podobają się niskie podatki,np.liniowy.No to jesteście socjalistami,a nie prawicowcami.Obejrzyjcie sobie filmik na YT pod tytułem „Janusz Korwin Mikke to morderca”,będziecie mieli więcej argumentów przeciwko niemu.

  • GG.

   10 października 2018 at 16:11

   .
   Ciekawy artykuł o Korwinie-Mikke:
   .
   „Dopóki JKM i jego organizacje, byłe i obecne, wypełniają niszę na skrajnej prawicy, oddzielając liberatriańskich kuców od nacjonalistycznych zwolenników wielkiej Polski katolickiej, demokracja w Polsce ma trochę mniej zmartwień. Życzmy więc JKM jak najdłuższego życia, bo to gwarantuje, że na prawej stronie nie wyrośnie nam zjednoczony neofaszystowski rak, przy którym obecny rząd i jego okolice to demokraci, wolnościowcy i euroentuzjaści.”
   .
   Źródło: Przemysław Witkowski, Polska lewica życzy Krulowi długiego prawitowania http://krytykapolityczna.pl/kraj/janusz-korwin-mikke-polska-prawica/ (19.01.2018).
   .
   .

 7. www.webroot.com/safe

  16 października 2018 at 11:33

  Webroot is a protection software solution that communicates with the cloud avoiding the hassle to manage the signature updates to deploy. for office setup visit office.com/setup

 8. marju73

  19 października 2018 at 22:31

  Jaką prawicą był Korwin uczestnicząc w Związku Młodzieży Socjalistycznej? Wtedy popierał podatek liniowy czy gdakał jak wszystkie persony? Zmieniła się mądrość etapu to przeskoczył na prawicowe myślenie. Nie słyszałem żeby Korwin wypowiadał się przeciwko Globalej Mafii rządzącej światem.Jest taki mało bystry że tego nie widzi?

 9. marju73

  19 października 2018 at 22:47

  to komentarz do yossarian

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra