Z kraju

Kukiz o PiS: Niewiele różnią się mentalnie od Platformy

Paweł Kukiz w „Politycznym Graffiti” na antenie Polsat News mówił o różnicach między Prawem a Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską. Zdaniem polityka, obie partie różnią się jedynie „nazwą, może urodą”.

– Ostatnio jakoś tak rzadziej z PiS-em rozmawiam. Jak zobaczyłem te wszystkie nagrody i posłuchałem premiera, to przestałem się łudzić, że ta zmiana jest dobra czy lepsza. Niewiele różnią się mentalnie od Platformy. Przy okazji wyborów odbywa się walka nie o interes obywatelski, a o spółki skarbu państwa, pieniądze i synekury dla rodziny

– stwierdził Paweł Kukiz.

– Czytam w „Super Expressie”, że Kukiz żąda podwyżek. A ja ani razu nie użyłem takiego słowa w rozmowie z redaktorem. Mnie akurat stać, żeby mówić o tym swobodnie, bo dostaje więcej pieniędzy z tytułu praw autorskich niż to, co w Sejmie, gdzie netto dostaje około 5,5 tysiąca zł. Jedną czwartą swojej pensji oddaję na cele charytatywne. Natomiast sytuacja, gdy szef trzeciej siły parlamentarnej dostaje mniej niż wiceburmistrz w gminie w której mieszka… to jest normalne? Mówię o nienormalności. Nie żalę się i nie żądam. Mało tego. Sam przecież zagłosowałem za obniżeniem posłom pensji, ale to nie znaczy, że zgadzam się na sytuację, by burmistrz zarabiał więcej niż prezydent. Trzeba napisać siatkę płac i zrobić coś na zasadzie mnożnika

– mówił z kolei o kwestiach finansowych.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Wojcech

  10 października 2018 at 14:22

  To akurat nic nowego. Tyle, że PiS ma żyda za Pana a PO miało Niemca.

  • banita

   10 października 2018 at 14:56

   Kukiz kurek na dachu.

   • GG.

    10 października 2018 at 16:04

    .
    O Korwinie-Mikke też jest:
    .
    Przemysław Witkowski, Polska lewica życzy Krulowi długiego prawitowania http://krytykapolityczna.pl/kraj/janusz-korwin-mikke-polska-prawica/ (19.01.2018).
    .
    „Dopóki JKM i jego organizacje, byłe i obecne, wypełniają niszę na skrajnej prawicy, oddzielając liberatriańskich kuców od nacjonalistycznych zwolenników wielkiej Polski katolickiej, demokracja w Polsce ma trochę mniej zmartwień. Życzmy więc JKM jak najdłuższego życia, bo to gwarantuje, że na prawej stronie nie wyrośnie nam zjednoczony neofaszystowski rak, przy którym obecny rząd i jego okolice to demokraci, wolnościowcy i euroentuzjaści.”
    .
    .

 2. lendzian

  10 października 2018 at 19:00

  Naśladując język Sikorskiego, stwierdzić należy że w dziedzinie robienia laski banderścierwu rzeczywiście niczym się nie różnią.

 3. tuszyn

  10 października 2018 at 19:17

  Cholera głosowałem na tego…. a ten apeluje do Stocha by oddał medale zdobyte w Soczi w imię robionej laski żydo-banderowcom, żre się z Ruchem Narodowym, dzięki któremu dostał się do sejmu, krytykuje „swojego” kandydata na prezydenta W-wy – najmądrzejszego członka swojej „partii”……. Totalne błazeństwo. Kto go wynalazł i wylansował i w jakim celu?

 4. NIE głosować na mega-złodzieji anty-polskiego gangu PiS=PO=PSL=SLD=PZPR !

  10 października 2018 at 21:23

  Polscy obywatele zwałaszcza wy motłochu EMERYCI i RENCIŚCI głosujcie w wyborach na WSZYSTKICH polskich NARODOWCÓW, polskich NACJONALISTÓW !

  NIE głosujcie na tych bandyto-MEGA-złodzieji oszustów ŻYDÓW z gangów złodzeji PO=PiS=PSL=SLD=PZPR co nas z uśmiechem na ŻYDOSKICH ryjach RABUJĄ od 1989r do DZISIAJ !

  Neo-banderowcu Kaczynski, ŻYDOSKI sprzedawczyku OSZUŚCIE a.duda bełkoczący na okrągło, ze Polska to już ŻYDOSKI „Polin” razem tym KŁAMCĄ morawieckim UDUŚCIE się ŻYDY złodzeje swoimi KŁAMSTWAMI !

 5. Panie Kukiz BARDZO proszę o INTERPOLACJE poselką w sprawie odkupienia Polskich Kolei Linowych za 524 miliny przez Morawieckiego, a sprzedane w 2013r za 215 milionów ??

  11 października 2018 at 01:15

  Prywatyzacja po polsku: W 2013 r. sprzedali PKL za 215 mln zł, by teraz odkupić je za 500 mln zł?
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04577-Prywatyzacja-po-polsku-czyli-przypadek-PKL.htm
  Państwowy Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosił wczoraj, że odkupił od prywatnego funduszu Mid Europa Partners 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych SA (PKL). Kwota transakcji nie została ujawniona, choć nieoficjalnie mówi się, że PKL wyceniono na ok. 500 mln zł.
  Wszystko byłoby fajne (nabywana spółka przynosi spore zyski), gdyby nie fakt, iż w 2013 roku państwowe PKP sprzedały PKL funduszowi Mid Europa Partners za kwotę 215 mln zł! Nie dziwne, że Matthew Strassberg (partner współzarządzający funduszem Mid Europa) uznał, iż było to „udane wyjście z inwestycji”.

  Polskie Koleje Linowe (PKL) to operator kolei i wyciągów górskich posiadający siedem ośrodków w Tatrach i Beskidach (w tym Kasprowy Wierch i Gubałówkę w Zakopanem oraz Jaworzynę Krynicką w Krynicy-Zdrój).
  Spółka ta została sprywatyzowana w 2013 roku.
  Wówczas to kontrolowane przez Skarb Państwa Polskie Koleje Państwowe (PKP) podjęły decyzję o sprzedaży PKL za kwotę 215 mln zł. Nowym właścicielem spółki został prywatny fundusz inwestycyjny z siedzibą w Londynie – Mid Europa Partners. Warto odnotować, że spółką PKP zarządzała wówczas ekipa ludzi kojarzonych ze Sławomirem Nowakiem (PO) i Leszkiem Balcerowiczem (UW).
  Prywatyzacja PKL budziła wiele kontrowersji. Na przeprowadzenie tej transakcji zgodę musiał wyrazić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a na formalne przejęcie nieruchomości znajdujących się pod infrastrukturą kolejek, wymagana była zgoda Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Dodatkowo przeciwnicy prywatyzacji twierdzili, że PKP sprzedają „kurę znoszącą złote jaja” (podobne argumenty padały przy prywatyzacji PKP Energetyki funduszowi private equity CVC Capital Partners). Mimo to uznano, iż sprzedaż PKL to dla państwowego PKP dobry deal.

  Nie wiem czy dla PKP był to dobry deal. Wiem za to, że dobry deal zrobił fundusz Mid Europa Partners. Ze sprawozdania finansowego PKL za rok obrotowy zakończony 30 listopada 2017 r. wynikało, że spółka miała 83,9 mln zł przychodów, 26,3 mln zł zysku operacyjnego i 18,1 mln zł zysku na czysto. To oznacza, że nowi właściciele PKL mogli na tej spółce zarabiać przyzwoite pieniądze. W kontekście jej sprzedaży do PFR najistotniejsza była jednak aktualna wycena spółki. Z racji tej, że kwoty transakcji nie ujawniono możemy bazować na wycenie władz Zakopanego dokonanej na początku czerwca br. Wówczas to Zakopane dostało ofertę zakupu 45 tys. akcji PKL po 30,48 zł każda (wszystkich akcji PKL jest 17,2 mln). – „Gdyby to przeliczyć, to wyceniono PKL na kwotę ponad 524 milionów zł, co jest kwotą ponad dwa razy większą, niż zapłacono w 2013 roku” – zauważył wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk.

  Finalnie nie wiemy za jaką kwotę PKL wróciły pod państwowe władztwo. Premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że cena, jaką PFR musi zapłacić funduszowi Mid Europa Partners jest „bardzo dobra”.
  Jeśli obowiązuje wycena zbliżona do tej, którą przeprowadziły władze Zakopanego, to nie powinien nas dziwić optymizm Matthew Strassberga (partnera współzarządzającego funduszem Mid Europa), który w oficjalnym komentarzu w/s sprzedaży PKL do państwowego PFR wspomniał o „udanym wyjściu z inwestycji”.

  Źródło: Polski Fundusz Rozwoju przejmuje Polskie Koleje Linowe (Pap.pl)
  Źródło: Ponad pół miliarda za Polskie Koleje Linowe z wagonikami na Kasprowy (Wyborcza.pl)
  Źródło: PFR myśli o nowych inwestycjach w PKL; rozważy możliwość wprowadzenia spółki na giełdę (Stooq.pl)

 6. KARA ŚMIERCI dla QURRWY Kopacz i CHUYA Komorowskiego za przekupczenie Kasprowego Wierchu !

  11 października 2018 at 01:37

  „polskie rząd” czyli zgraja zalegalizowanych złodzeji SQURWYSYNÓW znowuż nas polskich obywateli BEZKARNIE OKRADLI na oczach wykołowanego Narodu Polskiego i się z nas Polaków ŚMIEJĄ te QURWY złodzieje PO-PiS !!!

  Ci gangsterzy PRZEKUPCZYLI jakimś ZAGRANICZNIAKOM NASZ wspólny SKARB Narodowy, nasze WSPÓLNE bogactwo, NASZĄ WSPÓLNA WŁASNOŚĆ czyli POLSKĄ PERŁE krajobrazową, którą jest Górę Kasprowy Wierch razem z Kolejka Linową oraz CAŁYM OKALAJACYM terenem Tatrzańskiego Parku Narodowego, czyli NAJPIEKNIEJSZEGO polskiego Parku Narodowego !!!

  To samo dotyczy KUPCZENIA polskimi kopalniami węgla i innymi POLSKIMI SKARBAMI, wpychając polskich obywateli na pozycje kopanych PARIASZY przez OBCY KOLONIALNY kapitał.
  Zobacz koniecznie:
  “Bogusław Wolniewicz SPRZEDAĆ KASPROWY…Warszawa”

  https://www.youtube.com/watch?v=YHHpL2K3DGo&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428

  Dzisiaj inne QURWY ZŁODZEJE czyli gang mafiozów PiS to odkupili, ale NIKT NIE idzie do więzienia za to SQURWYSYŃSKIE złodzejstwo 300 milionów polskiego podatnika!

  Jak DŁUGO te QURWY żydy złodzeje „solidaruchy” z Warszawy będą nas DYMAĆ z miliardów złotych !!!

  Co 8 lat jest ciagle to samo POWATARZA, tylko QURWY ŻYDY złodzeje się zmieniają w „warszawce” i NIKT nikogo nie ROZLICZA za ta ZUCHWAŁE RABUNKI na naszym polskim garbie i

  Jak długo jeszcze będzie trwało to BEZKARNE złodzejstwo tych SQURWYSYNÓW żydów gangsterów PO-PiS ??

 7. ...

  11 października 2018 at 01:58

  Kukiz wie co mówi: jest przydupasem PiS, a wcześniej był przydupasem PO. W dodatku na rozkaz i ku uciesze sekciarsko-mafijnego układu okrągłostołowego skanalizował i skompromitował tzw. „antysystem” … jak Palikot w 2011 r.

 8. Lubelak

  11 października 2018 at 06:14

  Żydoskie złodziejskie chuje gangu PiS depczą brutalnie elementarne zasady Kodeksu Karnego/Konstytucji i nie rozliczają squrwysynów złodzeji pro-niemieckich gangsterów PO, gdyż oni razem są współodpowiedzialni całego mega-złodzejstwa polskich obywateli od 2000r do dzisiaj + te QURWY złodzeje żydy PiS już dzisiaj się szykują do „wspólnych” rządów po 2019 roku z tymi złodzejami qurawami PO.
  Zatem, qurawa złodzej PiS łbia nie urwie drugiej qurwie złodziejowi PO.

  DLATEGO tych squrwysynów złodzeji PiS=PO należy rozgonić nawet rozpalonym żelazem, aby zahamować ich wspólną grabież naszego majątku i NIE wolno na nich głosować w jakich kolwiek wyborach obojętnie co oni bełkoczą i obiecują.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra