Z kraju

Biedroń chce wiedzieć ile trafia na tacę? Chce wycofać religię ze szkół

Antychrześcijańska nagonka trwa. Po filmie Smarzowskiego sytuację próbują wykorzystać także politycy, którym nie po drodze z Bogiem i religią. Jak informuje „Rzeczpospolita”, Robert Biedroń pracuje nad projektem, którego szczegóły będą znane w lutym, a dotyczą relacji między kościołem a państwem. 

Likwidacja Funduszu Kościelnego to jeden z pomysłów twórcy nowego projektu. „Rzeczpospolita” poznała zręby pomysłów programowych nowego projektu politycznego Roberta Biedronia w zakresie relacji Kościół-państwo. Projekt ma oficjalnie wystartować w lutym. Już od wielu miesięcy trwają intensywne prace przygotowawcze, a Robert Biedroń odwiedza kolejne miejscowości w ramach objazdu kraju. Jego progresywny projekt polityczny ma mieć kompleksowy – jak deklarują doradcy – program, nieznany dotąd opinii publicznej. Poznaliśmy jego część.

– Morawiecki zajmuje się luką VAT-owską i dobrze. Ale czas zająć się także luką kościelną, bo te środki potrzebne są wszystkim obywatelom, a nie tylko uprzywilejowanym księżom

– mówił „Rzeczpospolitej” Biedroń.

Kim są obywatele? Być może to ci, którym „nagle zabrakło”- Janda itd. Według zapowiedzi, pierwszą propozycją przedstawioną przez byłego posła Ruchu Palikota będzie likwidacja Funduszu Kościelnego, a następnie likwidacja finansowania religii w szkołach. Trzecim punktem rewolucyjnego programu ma być opodatkowanie Kościoła.

– Zbiórki publiczne organizowane przez Kościół nie są poddane kontroli. Tak naprawdę nie wiemy, ile trafia na tzw. tacę

– mówi Biedroń.

Zainteresowanie homoseksualisty-polityka budzą też grunty należące do Kościoła. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” mówił między innymi, że „trudno dawać wiarę księżom”. Ile wiary dają Robertowi Biedroniowi? To widać po sondażach.

Źródło: Rzeczpospolita
Fot. Robert Biedroń/profil oficjalny na Facebook

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

42 komentarze

42 Komentarzy

 1. Paweł

  11 października 2018 at 10:53

  Pederasto wara ci od tego ile ja daję na tacę!!!

  • anty

   23 października 2018 at 15:13

   idiota żeś

   • Mrowka

    23 października 2018 at 20:43

    Miłujący bliźniego jak siebie samego katoliku

 2. internet

  11 października 2018 at 11:18

  Lubuskie. Na oczach rodziny pobito trzech Polaków. Podejrzani to amerykańscy żołnierze.

  • Internet

   24 października 2018 at 07:36

   Świat. Księża gwałcą dzieci. Kościół się wie i przymyka na to oko. To nie są jednostkowe przypadki.

 3. internet

  11 października 2018 at 11:21

  Wiemy, co Polacy myślą o religii w szkołach. Nowe wyniki badań.

 4. JARO

  11 października 2018 at 11:46

  a my chcemy wycofać tego typa z życia publicznego; po to, żeby nam nie zatruwał powietrza, gruntu i wody; miejsce takich jak on jest na wysypisku śmieci; i tyle w temacie;

  • stary

   23 października 2018 at 20:04

   Brawo polski katolu!

 5. Next

  11 października 2018 at 12:26

  Chcecie zatopić biedronia jemu podobnych raz na zawsze? TO BARDZO PROSTE. trzeba tylko ujawnić skalę pedofilii homoseksualnej w Polsce.

  Z tego co słyszałem od znajomych rocznie ok 600-800 gejów trafia do mamra za stosuuki z dzieciakami poniżej 15-tego roku życia. z tego co mi wiadomo ŻADNA TĘCZOWA ORGANIZACJA NIGDY NIE ODCIĘŁA SIĘ PUBLICZNIE OD PEDOFILI ANI ICH NIE POTĘPIŁA..

  ujawnić liczby, dotrzeć do ofiar, podać szczegóły. i amen

  LGBT twierdza ze „gej to nie pedofil” – pokazać ze kłamią i jak bardzo kłamią.

 6. Andrzej

  11 października 2018 at 13:24

  Goowno mnie obchodzi co myśli ten ciężko chory człowiek.

 7. Janina

  11 października 2018 at 13:25

  Biedny człeczyna.Szpital czeka.

 8. Monika

  11 października 2018 at 13:31

  Biedroń pusta głowa.Skończy jak Palikot.

 9. Marek S.

  11 października 2018 at 14:35

  Prawy.pl, niezbyt jesteście obiektywni. Dlaczego wszystkie zbiórki są rozliczane, a kościelne nie? Znajoma ma koleżankę, która ma dziecko z księdzem, kupił jej mieszkanie po paru latach posługi. Za co? Pewnie zaiwaniał z tacy. Oglądałem dokument o „kotłowniach” – tu z kolei przypadek księdza, który przehulał na inwestycjach kasę na remont dachu. Sam znam przypadek sprzed lat gdy ksiądz okradł parafię z materiałów budowlanych, za które dom postawiła sobie jego siostra. Finansowanie religii w szkołach to też bzdura – pamiętam te pseudo-lekcje ze swoich czasów szkolnych.

  • M.

   11 października 2018 at 21:21

   Kum kumosi plotki znosi he he he Jakżeś taki „mundry” to zajmij się też przekrętami plaTFUskich lewusów, wtedy pokażesz jakiś jest „obiektywny” he he he

  • ziemianka

   12 października 2018 at 14:08

   Ludzie dając na tacę dajĄ na kościół. Jeśli jakiś ksiądz kradnie te pieniadze, to okrada kosciół. Jest to więc sprawa Kościoła, a nie kogokolwiek innego, a już napewno nie wrogów Kościoła.

   • Katarzyna

    23 października 2018 at 07:21

    Fundusz koscielny niestety nie pochodzi z tacy. Biedroń ma rację: dlaczego wszyscy Polacy maja utrzymywac panów w sutannach? Niech ich utrzymują ci, którzy korzystają z ich usług.

  • Wojtek

   17 października 2018 at 22:15

   Kwestia podstawowa: Biedroń nie daje na tacę, nie jest członkiem wspólnoty katolickiej a uzurpuje sobie prawo do reformowania instytucji Kościoła.
   W parafiach funkcjonują Rady Parafialne, które w statucie mają zapisaną współodpowiedzialność za parafię, wystarczy zwiększyć uprawnienia tego gremium o kontrolę finansów parafii i poczynania proboszczów.

   • Piotr

    23 października 2018 at 06:54

    Wszystkie instytucje podlegają porywu państwa w którym się znajdą to samo powinno się tyczyć kościoła pobierz jest to taka sama instytucja/firma jak każda inna sprzedaje ludzią produkt (co prawda urojony, ale rynek decyduje o potrzebie), w innym przypadku jest to państwo w państwie czyli państwo bezprawia

  • Sabina Domin

   24 października 2018 at 10:47

   Dlaczego taka nagonka na nas,katolików? I o dziwo-robią to ci, którzy nie mają zielonego pojęcia o chrześcijaństwie, i ci którzy nie dają na tzw tacę! Wara wam od tego! Mało wam przykładów na świecie, co się dzieje z narodami, krajami, które odwróciły się od Boga? Polska jest chrześcijańska i niech taka pozostanie, wysłuchaj nas Panie. Amen. A na religię nie ma przymusu uczęszczania. Chcę tylko z autopsji poinformować, iż jest znikomy odsetek dzieci i młodzieży, które na te lekcje nie uczęszczają. A’propos prowadzących n-li, to jest taki sam problem (o ile istnieje) również z innymi przedmiotami.

 10. Zboczeniec Biedroń usiłuje zrobić karierę na zwalczaniu moralnosci chrześcijanskiej.

  11 października 2018 at 15:21

  Lewacki pedał wzoruje się metodologii LEWACTWA francuskiego, który ten GNÓJ moralny z Francji będzie usiłował SKOPOWAĆ i przeszczepić do Polski, łącznie ze zwalczaniem chrześcijańskiego systemu wartości i cywilizacji łacińskiej, a w tym też wprowadzać przymusową ABORCJE i PEDALSTWO typu francuskiego.

  W LEWACKIEJ Francji nie ma separacji islamu od państwa, ale za to jest sroga separacja chrześcijaństwa od państwa, połączona z otwartym prześladowaniem chrześcijańskiej moralności we Francji, a na jej miejsce wprowadzanie muzułmańskiej bo tak sobie też życzy francuska masoneria, czy ŻYDY francuskie i komuniści.
  Posłuchajcie wykładu na ten temat:
  https://www.youtube.com/watch?v=AeHw0IlsTRg
  Tego podała trzeba pogonić i dać jemu „wycisk” oraz zdelegalizować antypolski przestępczy gang komunistów, którzy jego wspierają. To kler, klerowi zgotował taki los, że tacy zboczeńcy jak Biedron usiłuje zrobić karierę na zwalczaniu chrześcijańskiej moralności i wprowadzić LEWACKĄ jakąś francuską lub pedalską, a to jest bardzo groźne dla naszej cywilizacji łacińskiej.

  W USA

  Młoda Polka uciekła z Francji przed szalejącą poprawnością polityczną:

 11. klioes vel pislamista

  11 października 2018 at 15:52

  Czytajcie program Roberta Pier. donia!

  Po pierwsze: najpierw zwalić sobie konia.
  (A w ramach grupy należy dać du. py.)

  Po drugie: święte państwa obowiązki
  To za małżeństwa uznać homozwiązki.
  Adopcja dzieci! i dalej poleci…
  (Zmarłych nie chować, in vitro dotować!
  Aborcję szerzyć, w Boga nie wierzyć!)

  Trzecie: „uchodźcy” = przyjąć bisurmaństwo.

  No i po czwarte: będzie „świeckie państwo”.
  Kto w „neutralnym światopoglądowo”
  Państwie olewać chce flagę tęczową,
  Tego więzienie czeka. A więzienie
  To oczywiście grupowe du. pczenie…
  (Socjoterapia Roberta Pier. donia!
  A więc po pierwsze: zwalić sobie konia…)

  • klioes vel pislamista

   12 października 2018 at 10:00

   Gejowskie pro-life
   dedykuję Tajemniczemu don Pedro z nczas.com

   Jest kłamstwem, jest prawacką bredią,
   Że anty-life gejowstwo jest.
   Pro-life gejowstwo jest, w tym sedno!
   Proszę myślowy zrobić test:

   Proszę policzyć wszystkie krętki,
   Dwoinki i chlamydii rój,
   Wirusy… (Żywe są? Za prędki
   Wniosek… Wirusy mniejsza, c..j!)

   Jeśli się zliczy to bogactwo
   I się porówna zlepek (płód),
   To pro-life musi tam prawactwo
   Uznać, gdzie większy „życia cud”!

 12. Ateista

  11 października 2018 at 17:02

  Wszystko pięknie, gdyby nie to, że on nie jest ateistą. Ateiści nie noszą jarułek. Ostatnim punktem niestety będą pozwolenia na budowę meczetów.

  • agg

   11 października 2018 at 20:08

   zobaczymy ilu będzie chętnych męczenników za wiarę

   i za Mira, Zbycha, Rycha, i za Bronka, za ConDonka życie swe oddać chcę
   Biedroń gorszy? Gienki słup to słup
   mnie osobiście nie interesują „dobrowolne” wpłaty wiernych czy nawet ich opodatkowanie

   ale te blisko 2 mld niech w budżecie zostanie, może akurat nie zmarnują

   naród z kościołem?
   kościół z narodem, kiedy może w 1920 r.
   jak Kuba ….
   Wynagrodzenia dla katechetów? Poszukajcie w konkordacie o tym, powodzenia życzę

 13. Marian

  11 października 2018 at 20:34

  Nocne marzenia eunucha…

 14. teresa

  12 października 2018 at 11:17

  moja babcia tak mówiła: cytat;cipka jest od kochania a dupa od srania; Przepraszam za język.

 15. Kwal

  12 października 2018 at 11:43

  Biedroń to człowiek chory psychicznie z zaburzeniami osobowości. Powinien być izolowany od reszty społeczeństwa podobnie jak ludzie jemu podobni z takimi objawami. Powinien być zamknięty w ośrodku dla psychicznie chorych bez możliwości wychodzenia na przepustkę i bez możliwości opuszczenia ośrodka do końca życia…

 16. klioes vel pislamista

  12 października 2018 at 12:49

  W obronie AI
  motto: „W związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych.” (prof. Monika Płatek)

  Amnestia Międzynarodowa
  Jest wykpiwana wciąż za słowa:
  „Aborcji mogą potrzebować
  Transpłciowcy.“ Będą jajeczkować!
  Czyni nauka wciąż postępy…
  Tego nie pojmie Polak tępy:

  Artur Stelmasiak zatweetował,
  Że jakże będzie potrzebował
  Aborcji chłopiec i mężczyzna?
  A jednak tweecie swym się przyzna:
  „W nowej biologii się nie łapię”.
  (Jak się nie łapie, po co kłapie?!)

  Sam jednak słusznie zauważa,
  Że dziecko, kiedy się przydarza,
  Wedle „głębokiej ekologii”
  Planecie czyni problem mnogi!
  (Zamiast korników w Białowierzy
  Bachor na desce z drewna leży!!!)

  Wanda Kapica, też tweeterka,
  Na wiersze Szpotańskiego zerka.
  A po co jej Szpotański, który
  Zbyty przez szkolne jest lektury?
  „Przewidział absurd.” I co z tego?
  (Moje wierszyki czytaj, prego!!!)

  John Mullins ćwierka: „Lewe lenie
  Chcą kasy. Pracy zakończenie
  Planują wcześniej. Chłopobaby
  Seksu z chłopami chcą! Trans słaby
  Jest na budowę?” Ale pieprzy!
  (Jest słabszy, lecz ma gender lepszy!!!)

  Ale Cezary Polakiewicz
  Orzeka godnie, jak królewicz:
  „Moja macica, moja sprawa“
  I za to ma ode mnie brawa!
  (Czy ma macicę – niech odpowie! –
  W swej dupie, czy wciąż tylko w głowie?)

  Pan Michnigremek – co za pseudo! –
  Tweetera ze staroci giełdą
  Pomylił. (Może przewielebny?)
  I bredzi, „kto tu jest potrzebny…”,
  Jakby przesadził z piwem Tatra:
  „…Nie ginekolog, a psychiatra.”

  Podsumowując: hejt Amnestia
  Znosi. (To przyszłej władzy kwestia
  Ukrócić takie zbrodniosłowy,
  Które stanowią gwałt zbiorowy
  Na genderowej świadomości!)
  I drugi problem dla ludzkości:

  Artur Stelmasiak, winowajca
  Całej dyskusji, nie wie, jajca
  Mają cis-chłopy, czy cis-baby?
  (To intelektualnie słaby
  Polski osobnik wręcz typowy.)
  Bo co nie przyszło mu do głowy?

  Jako się rzekło wciąż nauka
  Czyni postępy, hybryd szuka.
  Hybrydy są w motoryzacji
  I lada moment w ubikacji
  Też będą! Choć dokladnie nie wiem,
  Kiedy się homo zmiesza z drzewem.

  https://twitter.com/PolakiewiczC/status/1050638257623457793

 17. Pedałowi chodzi tylko o to, aby się o nim MÓWIŁO !

  13 października 2018 at 07:07

  Temu skończonemu IDIJOCIE Biedroniowi nie tyle chodzi ile pieniędzy trafia na tacę, ale o to aby zrobić KONTROWESYJNĄ ZADYMĘ, aby się o tym BARANIE mówiło !

  Już niedługo „wybory” i ten CYMBAŁ wymyślił sobie, że tym sposobem zwróci na siebie CENTRUM uwagi, aby potem DURNOWACI ludzie na tego PRZYGŁUPA oddali głosy w wyborach, aby on KARIEROWAŁ np. dostał się do Sejmu.
  Potem opowiadał GŁUPOTY, robił SMRÓD wokół swojej marnej OBLEŚNEJ osoby, brał za darmo dietę posła, aby zapraszano jego to telewizornii aby coś tam BREDZIŁ ten skończony IDYJOTA udając „eksperta” od NICZEGO . . .

  Na tym właśnie POLEGA żydo-kracja i robienie motłochu w bambuko oraz branie pieniędzy za NIC, za darmo, nic faktycznie nie robiąc, a jedynie coś BEŁKOTAĆ, tak jak ten jego BEŁKOT, że ten PUSTAK usunie naukę religii ze szkół , a w jej miejsce przyjdą ZBOCZEŃCY do szkól i będą nauczać PEDALSTWA małe dzieci . . .

  Homuś Biedroń to zwykły IDIJAOTA !

 18. wencel

  14 października 2018 at 10:45

  a ja chce wiedziec czy robuś już puszcza dołem młode ziemniaczki ???
  i ile rocznie kosztuje polskich podatników oraz NFZ „obsługa proktologiczna” jego jelita grubego? Dlaczego wszyscy ubezpieczeni maja placić za jego „odtylne fasynacje”?

  • Jarek S

   22 października 2018 at 16:01

   Debili nie sieją sjarek sami rośniecie

 19. niko

  15 października 2018 at 14:45

  on chce wycofac religja ze szkol widocznie biblja mu bardzo przeszkadza szczegolnie te wersety ktore mowia ze tacy jak on , jego dewiantow srodowisko nigdy nie wejda do nieba, Biblja jasno okresla takich jako sodoma I gomora I to jest takiemu srodowisku niewygodne gdyz prawda w oczy kole.

 20. www.webroot.com/safe

  16 października 2018 at 12:07

  Webroot is a protection software solution that communicates with the cloud avoiding the hassle to manage the signature updates to deploy. for office setup visit office.com/setup

 21. Ed

  17 października 2018 at 09:33

  Jak tacy ludzie mogą głosować na takie ścierwo żeby zboczeniec został prezydentem miasta.Obrzydliwość podać takiemu rękę.Wy którzy na niego głosujecie jesteście takimi samymi zboczeńcami jak on

  • Jarek KaczyChu

   22 października 2018 at 21:22

   Nie rozumiem pytania. Jak widać po poziomie wypowiedzi to w kwestii bycia ścierwem masz duże doświadczenie.

 22. Jarek S

  22 października 2018 at 15:59

  Po pierwsze nie nagonka antychrześcijańska tylko krytyka instytucji kościoła rzymskokatolickiego (ma ona tyle wspólnego z chrześcijaństwem co Hitler z socjaldemokracją, partie współtworzące rząd w Polsce z praworządnością NSZZ Solidarność z niezależnością gazeta Prawda z prawdą)
  Po drugie d kiedy krytyka i nawoływanie do przestrzegania prawa i solidarności społecznej to nagonka

 23. Anty_Katotalib

  22 października 2018 at 21:04

  No i tu mnie Panie Biedroń urzekłeś. Masz mój głos, gonić tą zarazę!

 24. Sobiepan.

  22 października 2018 at 22:02

  Obrońcy kościoła na tym forum używają pięknego, pełnego miłości bliźniego i wszelkich chrześcijańskich wartości języka. Święty Kościół jest dokładnie taki sam jak jego wierni obrońcy.

 25. ALEX

  23 października 2018 at 09:02

  Gdy władzę w Polsce przejmą Narodowcy,stworzą listę zboczeńców i wrogów Narodu Polskiego.

 26. bogdan

  23 października 2018 at 11:33

  Dlaczego KK nie płaci podatków. Wykorzystują to inne wyznania np Judaizmu.

 27. PROInformatics.pl

  11 grudnia 2018 at 21:06

  „Biuro” wyborcze biedrony zakupiło już nawet gustowne wiaderka na wazelinkę, które będą bezpłatnie rozdawane na wiecach wyborczych partii!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra