Wiara

Indie: Przemoc wobec chrześcijan wciąż trwa

Od lat w Indiach radykalni Hindusi prześladują chrześcijan. Dochodzi do masowych ataków i gwałtów. Świat milczy. Czy kiedyś to się skończy? 

AsiaNews informuje, że radykalni Hindusi w przeciągu dwóch tygodni zniszczyli już dwa, chrześcijańskie kościoły. 29 września zdewastowany został posąg świętego Jana Bosko, zwanego także Księdzem Bosko. Jak dotąd nie wiadomo, kim są wandale.

2 października grupa 50-60 osób należących do hinduistycznej radykalnej grupy Yuwa Shakti Sangathan zaatakowała protestancki kościół św. Tomasza w Varanasi.

Udokumentowano  co najmniej 1200 przypadków dyskryminacji chrześcijan w ciągu ostatnich dwóch lat.

„Według prześladowców, chrześcijanie nie mają nic wspólnego z naszym krajem[Indiami], a [grupy ekstremistyczne] głoszą, że Indie są dla Hindusów, jest to naród hinduski, a wszyscy urodzeni tutaj muszą być hinduscy.”

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. internet

  11 października 2018 at 18:20

  Jawor. Zdemolował lokal z kebabem. Powodem narodowość właściciela.

 2. internet

  11 października 2018 at 18:23

  Lubuskie. Na oczach rodziny pobito trzech Polaków. Podejrzani to amerykańscy żołnierze.

  • Marian

   11 października 2018 at 20:42

   Ruski Trollu, albo podawaj linki, albo zamilcz.

 3. wolna-polska.pl

  11 października 2018 at 18:31

  Synod Młodzieży i czarna magia watykańskiego Franciszka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra