Z kraju

Morawiecki o mediach: To często propaganda, jakiej nie powstydziłby się Urban

Nagłośnienie przez „Onet” taśm znanych od 3 lat w momencie istotnych zmian może przyspieszyć decyzję o dekoncentracji mediów. Najwyraźniej rząd w końcu zdał sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie płyną z obecności na rynku mediów związanych kapitałowo z innym państwem. 

Jeszcze kilka dni temu minister Piotr Gliński dość nieśmiało mówił o potrzebie niwelowania dominacji kapitału zagranicznego na polskim rynku medialnym, ale to, co usłyszeliśmy z ust premiera Mateusza Morawieckiego pozwala sądzić, że sprawa nabierze rozpędu a sam projekt będzie procedowany w parlamencie.

– Wiadomo, że w Polsce mamy taką sytuację, która jest nie do zaakceptowania w krajach cywilizowanych i normalnych. W Polsce media, które są własnością kapitału zachodniego, zagranicznego, zdominowują poszczególne segmenty rynkowe i medialne. Pani sobie wyobraża sytuację, żeby np. w Niemczech właścicielem 90% gazet niemieckich był jakiś polski biznesmen?

– pytał prowadzącą minister Gliński w „Polsat News”.

Gliński zaznaczał, że projekt ustawy w tym zakresie jest już gotowy, natomiast Prawo i Sprawiedliwość chce przeprowadzić tę reformę w sposób „praworządny i cywilizowany”. Z czym musi mierzyć się w Polsce rząd, widzieliśmy już wielokrotnie. Kampanie „nakręcane” przez media należące głównie do niemieckich koncernów dyktują tematy w naszym kraju. Czy ta sytuacja w końcu ulegnie zmianie?

– Musimy z ludźmi rozmawiać ponad głowami mediów. Media w ogromnej większości są zagraniczne, należą do naszej opozycji i w najróżniejszy sposób starają się kłamliwie przedstawiać rzeczywistość, oszukiwać wyborców. Jest to po prostu bardzo często propaganda, jakiej nie powstydziłby się Jerzy Urban

– mówił szef rządu we Włocławku.

Źródło: 300polityka.pl, prawy.pl
Fot. Adam Guz / KPRM

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Kwal

  12 października 2018 at 11:46

  Właśnie dowiedziałem się okropnych rzeczy o Morawieckim od Pana Stanisława Krajskiego…coś okropnego kto Nami rządzi.

  • msn wiadomosci

   12 października 2018 at 12:24

   Kornel Morawiecki: To nie do końca prawda, że Rosja napadła na Ukrainę.

 2. GG.

  12 października 2018 at 11:48

  .
  Chodzi o więcej nośników reklamy PiS-u?
  .
  .
  .
  M. MORAWIECKI: POLACY SĄ TACY GŁUPI, ŻE NASZA REKLAMA DZIAŁA
  .
  „Postać Chucka Norrisa stała się w 2012 roku inspiracją dla reklamy banku BZ WBK, którego ówczesnym prezesem był Mateusz Morawiecki. Jak się okazało, postać popularnego bohatera filmów akcji była wyjątkowo przekonująca, bo bank Morawieckiego zyskał dzięki niemu rzeszę klientów. – LUDZIE SĄ TACY GŁUPI, ŻE TO DZIAŁA. NIESAMOWITE! – komentował wtedy chwyt reklamowy Morawiecki [„w restauracji „Sowa i Przyjaciele” wiosną 2013 r.”].”
  .
  Źródło: Morawiecki o reklamie banku BZ WBK z udziałem Chucka Norrisa: ludzie są tacy głupi https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-tasmowa-morawiecki-w-restauracji-sowa-i-przyjaciele/bdjsv6n (10.10.2018).
  .
  .

  • GG.

   12 października 2018 at 11:50

   .
   KLUB PINOKIA
   .
   Drogi Panie Mateuszu!
   .
   Cała Polska składa Panu najserdeczniejsze wyrazy podziwu z powodu zostania członkiem elitarnego Klubu Pinokia – osób, które sądowo zostały określone jako kłamcy [*]. Grono to szybko się poszerza, ale założycielami został Pan razem z Jackiem Kurskim (w roku 2007 w procesie ze mną Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał go za kłamcę).
   .
   Jak zwykle Panu życzliwy przygotowałem statut Waszego klubu, który darmowo może Pan skopiować przy rejestracji.
   .
   STATUT KLUBU PINOKIA
   .
   Klub Pinokia składa się z sądowo stwierdzonych łgarzy. Celem klubu jest kształtowanie poczucia dumy z faktu, że członkowie brzydzą się prawdą i gdy mogą to kłamią.
   .
   Klub ustanawia dekalog kłamstw założycielskich, które stanowią fundament dobrej zmiany. Oto ten dekalog.
   .
   1) W Smoleńsku był zamach, w którym Tusk, Sikorski wraz z Putinem zgładzili najlepszego w historii Prezydenta, a przy okazji kilkadziesiąt innych ofiar. Brak dowodów na powyższe jest najlepszym dowodem na spryt zamachowców i na perfidię zamachu.
   .
   2) W roku 2015 Polska nie istniała. Ruiny zarządzane przez zdrajców zostały ocalone przez Jarosława Kaczyńskiego i zbudowano domy, mosty, drogi, a także gazoport i prom.
   .
   3) Jeśli nawet przed 2015 rokiem coś istniało, to ponieważ było zbudowane na krzywdzie ludzkiej, to moralnie nie istniało. Dopiero zakończenie krzywdy ludzkiej (którą można utożsamić z krzywdą działaczy PiS) przywróciło określonym rzeczom ich moralne istnienie. A nawet jak ogłoszone przez Pana Panie Mateuszu rzeczy jeszcze nie istnieją (np. prom), to moralnie one już są, tylko ich nie widać.
   .
   4) Działacze PiS nie kradną. A jeśli nawet kradną, to robią to dla dobra Polski, gdyż dobro Polski można utożsamić z dobrem tych działaczy. Fakt istnienia stanu tej wyższej konieczności udowadnia to, że żaden z działaczy PiS nie ma zarzutów kradzieży postawionych przez prokuraturę. A przecież prokuratura jest niezależna.
   .
   5) Reforma sądownictwa ma uczynić sądownictwo bardziej niezależne i szybsze. To, że staje się ono wolniejsze jest spowodowane złośliwością sędziów, którzy specjalnie, na złość PiS, przedłużają działania. Natomiast istotą niezależności sądów ma być ich niezależność od wąsko pojmowanego prawa. Nad prawem zawsze musi stać interes narodowy, którego emanacją jest wola prezesa PiS.
   .
   6) Polska wstała z kolan. Na świecie nas szanują i się z nami liczą. Czego najlepszym dowodem jest albo brak kontaktów (wówczas szacunek u obcych pomieszany jest z lękiem), albo gdy kontakty już są, to wówczas ze strachu i onieśmielenia tak innym przywódcom drżą kolana, że nie mogą ustać przy naszych przedstawicielach i muszą szybko siąść, czego dowodem jest zdjęcie dumnie stojącego prezydenta Dudy z upokorzonym Trumpem.
   .
   7) Polska armia rozwija się doskonale, a Antek Macierewicz był najlepszych ministrem wszech czasów. Brak zakupu przez niego sprzętu wojennego wynikał li tylko z tego, że nie chciał on siać grozy wśród naszych sąsiadów, którzy i tak są przerażeni powołaniem Obrony Terytorialnej. Fakt otaczania go przez ludzi powiązanych z komunistycznymi służbami specjalnymi jest elementem jego kamuflażu.
   .
   8) Reforma edukacji jest dziejowa, a jej celem jest przywrócenie prawdy historycznej o wiekopomnych zasługach dla odzyskania niepodległości, które mieli Jarosław i Lech Kaczyńscy. Reforma ma uświadomić młodzieży, że naszą wolność zawdzięczamy Obojgu Wielkim Braciom, a podszywanie się pod przywódcę Solidarności przez niejakiego Wałęsę jest haniebnym spiskiem amerykańsko-papiesko-komunistyczno- noblowskim. Celem tego spisku było to, aby pozbawić należnych zasług Obu Wielkich Braci.
   .
   9) Prawda historyczno-polityczna jest głoszona dopiero od 2015 przez TVP i wspomagające je gazety. Te marne kilkadziesiąt milionów przelanych ze spółek Skarbu Państwa na gazety i miliardy na TVP, to nic w porównaniu do historycznej roli tych mediów w przywracaniu prawdy Polakom.
   .
   10) Jeżeli ktoś udowodni wam głoszenie nieprawdy, to kłamie. Jeśli przegracie głosowania w ciałach międzynarodowych (27:1), to mówicie, że wygraliście. Jeśli przegracie w sądzie, to mówicie, że wyrok był dla was korzystny. Jeśli cały świat mówi, że coś robicie źle, to mówicie, że świat się myli.
   .
   A uzupełnieniem dekalogu jest motto Waszego klubu czyli słowa prezesa Kaczyńskiego: „Nikt nas nie przekona, że czarne to czarne, a białe to białe”. A czasy, w których ludzie mówili, że kłamstwo ma krótkie nóżki, to czasy, gdy ludzie nie wynaleźli jeszcze drabinki. Teraz bowiem ciemny lud, wszystko kupi.
   .
   Zawsze Wam życzliwy,
   .
   Roman Giertych
   .
   PS. Nie napisałem w dekalogu, że celem waszych rządów jest odnowa moralna. Sam Pan Panie Mateuszu rozumie, że gdybym to napisał, to ludzie mogliby to potraktować jako szyderstwo.
   .
   Źródło: https://pl-pl.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2420734734633534&id=215392231834473 (29.09.2018).
   .
   [*] – Sąd: Mateusz Morawiecki będzie musiał sprostować swoje słowa wyborcza.pl/7,75398,23971930,sad-mateusz-morawiecki-bedzie-musial-sprostowac-swoje-slowa.html (26.09.2018). Tamże:
   „W środę [26.09.2018] sąd apelacyjny zdecydował, że [Mateusz] Morawiecki będzie musiał sprostować swoje słowa. Sąd zobowiązał premiera do opublikowania w ciągu 48 godzin na antenie TVP Info i TVN przed głównymi wydaniami programów „Wiadomości” oraz „Fakty” oświadczenia o treści: „Nieprawdziwe są informacje podane przez mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego PiS w Świebodzinie, że w ciągu 1-1,5 roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne niż za czasów koalicji PO-PSL w ciągu ośmiu lat”.”
   .
   .

   • GG.

    12 października 2018 at 11:58

    .
    Generalne rzecz biorąc,
    .
    Pan Morawiecki się myli – problem nie polega na zbyt małej sile oddziaływania mediów prorządowych pierwszego i pomniejszych nurtów, tylko na BRAKU MEDIÓW PROWADZONYCH PRZEZ POLAKÓW-SŁOWIAN, w których zarówno prorządowi, jak i „opozycyjni” (słowem: POPiS-owi) nie-Słowianie nie odgrywali by ze swoim propagandowym przekazem JAKIEJKOLWIEK ROLI.
    .
    A w tej sytuacji, jaka jest nieprzerwanie w Polsce od września 1939 roku, Polacy-Słowianie są skazani na ciągłe ataki propagandowe propagandy rządowo-opozycyjnej, tworzonej po linii i metodami ustalanymi przez nie-Słowian, i bynajmniej nie w interesie Polaków-Słowian.
    .
    .

 3. Kwal

  12 października 2018 at 15:01

  Bardzo trafne uzasadnienie. Jest dokładnie tak jak napisałeś GG…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra