Z kraju

To są przeprosiny? Tak Budka przeprasza za słowa Schetyny o „szarańczy”

W ostatnich dniach bardzo głośno komentowano wypowiedź Grzegorza Schetyny, który użył sformułowania znanego z języka używanego przez goebbelsowską propagandę w odniesieniu do przeciwników politycznych. Sprawa oburzyła wielu komentatorów. Dziś, w dość osobliwy sposób Borys Budka przeprosił za słowa lidera ugrupowania, ale jednocześnie podkreślił, że zwrot dotyczył wyłącznie działaczy PiS-u. 

– Odwołuje się do normalnego porównania. Absolutnie, ja bym wolał, żeby jednak zajmować się „zdradzieckimi mordami” Kaczyńskiego czy „gorszym sortem”. Ta „szarańcza” naprawdę była delikatna, bo to co wyprawiają PiS-owscy działacze każdego dnia w Polsce, obsadzając spółki skarbu państwa – jest obrazowe. Nikt nie miał na myśli wyborców PiS. Ja szanuję każdego, nawet tego kto głosuje inaczej, bo każdy ma prawo wyboru, ale nie szanuję tych PiS-owskich działaczy, którzy dokładnie w ten sposób traktują Polskę. To jest tylko i wyłącznie określenie działań i metod, które PiS od trzech lat wprowadził w Polsce. Każdego wyborcę PiS szanujemy, bo mają prawo wyboru

– mówił Borys Budka w TOK FM.

– Nigdy PO nie stosowała języka Jarosława Kaczyńskiego. To być może biblijne porównanie nie do wszystkich trafiło. Jeżeli ktoś z wyborców PiS poczuł się urażony, to absolutnie nie dotyczyło wyborców, natomiast każdego dnia politycy PiS udowadniają, że to określenie i tak jest delikatne. Każdego wyborcę PiS-u chcę przeprosić, jeśli poczuł się dotknięty, bo to dotyczyło tylko i wyłącznie działaczy PiS-u

– dodawał. 

– Nawet w największych sporach politycznych, nigdy nie próbowano w ten sposób odhumanizować przeciwników politycznych. To jest język wprost z propagandy Goebbelsa, z czasów najbardziej ponurych, czasów hitlerowskich, gdzie właśnie przeciwników tamtego reżimu nazywano owadami, insektami

– mówił z kolei polityk PiS Jacek Sasin w „Kwadransie politycznym”.

Źródło: TOK FM, TVP1
Fot. Platforma Obywatelska, CC BY 2.0, Flickr

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  17 października 2018 at 11:51

  Gdybym był botaty…

  Gdybym był botaty i z Michnikiem „na Ty”
  To Andrzej Kuśmierski, „polski” prokurator
  Zrobiłby najpewniej „zadaniowy zator”.

  Sprawy by nie było. Jak z Nergalem miło
  Stwierdzono by w końcu, że „jest wolność słowa”,
  „Swoboda artystyczna”… „Drzyj Biblię od nowa”!…

  Lecz ja golcem, zerem jestem i z Szechterem
  Nie pijam. Wręcz przeciwnie! Ja o tym rapuję,
  Co jest prawdą. Śpiewam tylko to, co czuję.

  Talmudu nie boję się czytać. Tam „goje
  Są czymś gorszym”. Pytam: „antysemityzmem
  Jest to”? Hej, Kuśmierski skończ z tym idiotyzmem!

  Pan Gross nie ma racji. Czy to „znak negacji
  Holokaustu” z mojej, nieżydowskiej strony?
  Hej, panie Kuśmierski jesteś nawalony?!

  Rządanie ekshumacji, czy jest w demokracji
  „Mową nienawiści”? Hej, prokuratorze
  Walka z roszczeniami jest to „spisek” może?!

  Prawda historyczna nie jest taka śliczna
  Dla Żydów, a jednak jest prawdą. To DZIEJE!
  To zbiór znanych faktów. Przeczą im złodzieje!

  A moją jest rzeczą, kiedy oni przeczą,
  Przeczyć zaprzeczeniom! Choćby się Europa
  Topiła w swych kłamstwach, przeczę! Raper Stopa.

  https://nczas.com/2018/10/17/skandal-za-ten-utwor-raperowi-grozi-2-lata-wiezienia-bo-mowi-o-zydowskich-roszczeniach-i-klamstwach-grossa-o-jedwabnem-prokuratura-w-czestochowie-oskarza-z-art-256-k-k-video/comment-page-1/#comment-851960

  • GG.

   17 października 2018 at 20:34

   .
   Meandry POPiS-u:
   .
   STEFAN NIESIOŁOWSKI DZIAŁA NA KORZYŚĆ JAKIEGO ?
   .
   W tekście:
   .
   Niesiołowski poparł Wojciechowicza. „Unika tej politycznej hucpy” tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,niesiolowski-poparl-wojciechowicza-unika-tej-politycznej-hucpy,272721.html (07.09.2018).
   .
   czytamy:
   .
   „Poseł Stefan Niesiołowski zapowiedział, że w wyborach na prezydenta Warszawy zagłosuje na Jacka Wojciechowicza. (…) Dawny polityk Platformy Obywatelskiej (obecnie Unii Europejskich Demokratów) zaznaczył, że w jego ocenie Wojciechowicz jest jedynym kandydatem merytorycznym spośród wszystkich startujących na fotel prezydenta Warszawy. (…)
   .
   Niesiołowski nie jest pierwszym politykiem związanym obecnie lub w przeszłości z Platformą Obywatelską, który oficjalnie wspiera Wojciechowicza. Wcześniej poparcia udzielili [mu] także radni Warszawy: Aleksandra Sheybal-Rostek, Lech Jaworski, Izabela Chmielewska i Krystyna Prońko, a także były wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.
   (…)
   Wojciechowicz ogłosił swój start w wyborach w maju. Startuje jako kandydat niezależny. Wcześniej przez wiele lat był politykiem Platformy Obywatelskiej. Z partii wystąpił, przekonując, że nie podoba mu się polityka prowadzona przez Grzegorza Schetynę.
   .
   WOJCIECHOWICZ BYŁ TAKŻE WIELOLETNIM WSPÓŁPRACOWNIKIEM PREZYDENT HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ. Od 2006 roku [do września 2016] pełnił obowiązki jej pierwszego zastępcy.”
   .
   .
   Z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla „Gazety Wyborczej” wynika jednak, że głos oddany na Wojciechowicza, to w istocie głos odebrany Trzaskowskiemu, a więc w praktyce głosowanie NA KORZYŚĆ „BEZPARTYJNEGO” JAKIEGO:
   .
   42 % – R. Trzaskowski
   .
   31 % – P. Jaki
   .
   4 % – J. Śpiewak
   .
   2 % – M. Jakubiak
   .
   2 % – A. Rozenek
   .
   2 % – J. Korwin-Mikke
   .
   1 % – J. Gulsman
   .
   1 % – P. Ikonowicz
   .
   1 % – J. Wojciechowicz
   .
   12 % – niezdecydowani
   .
   2 % – odmowa odpowiedzi.
   .
   Przedmiotowy „Sondaż sugeruje także, że W DRUGIEJ TURZE PATRYK JAKI MOŻE LICZYĆ JEDYNIE NA 33 PROC. GŁOSÓW, podczas gdy na Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 61 proc. respondentów.”
   .
   Źródło: Sondaż: Trzaskowski ucieka Jakiemu newsweek.pl/polska/sondaz-trzaskowski-ucieka-jakiemu/yexps76 (16.10.2018).
   .
   .
   Gdyby wyniki tego sondażu dla „GW” okazały się zbliżone do prawdy, to, oczywiście, poparcie p. Niesiołowskiego dla p. Wojciechowicza nie miałoby rozstrzygającego wpływu na to, kto zostanie prezydentem stolicy.
   .
   Tym nie mniej, p. Niesiołowski – dawny kolega Marka Jurka z ZChN-u i AWS-u, a potem (do września 2016 r.) wybitny członek PO – zdecydował się na demonstracyjne poparcie byłego już polityka PO, wbrew zresztą apelowi Zarządu Głównego LPR z 13 października:
   .
   „GORĄCO APELUJEMY ZATEM O GŁOSOWANIE W WYBORACH DO SEJMIKÓW WOJEWÓDZKICH NA KANDYDATÓW PLATFORMY OBYWATELSKIEJ Z LISTY NR 4 – KOALICJA OBYWATELSKA, których najlepiej znamy i cenimy.
   .
   W wyborach do rad gmin i powiatów oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast APELUJEMY O ANALOGICZNE ZACHOWANIA, pamiętając o centralistycznej i antysamorządowej polityce PiS, oficjalnie i bezczelnie sięgającej nawet po karygodne próby szantażowania brakiem finansowania niepokornych i pogardliwie traktowanych mieszkańców polskich gmin, powiatów, województw i miast.
   .
   GŁOSUJMY NA TYCH, KTÓRZY MOGĄ WYGRAĆ, WEDŁUG LOKALNEGO ROZEZNANIA, BYLE NIE NA PiS.”
   .
   Źródło: http://www.lpr.pl/pl/2018/10/15/zg-lpr-o-dwoch-waznych-krokach-wyborczych/ (15.10.2018).
   .
   .
   .

 2. OSZUST Borys Budka = nastepny Nikodem Dyzma = pier*olony KŁAMCA !

  17 października 2018 at 18:26

  1 minuta filmu „Kariera Nikodema Dyzmy” pasująca do tego łysego ZAKŁAMANEGO trepa Borys Budka i innych dalej bezkarnych mega-złodzieji gangu PO:

  https://www.youtube.com/watch?v=28vjeo1VukI

 3. banita

  17 października 2018 at 20:57

  Budka od razu widać co odziedziczyłeś po dziadku Gomułce.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra