Z kraju

Balcerowicz: PiS to rak

Niektórym puściły już wszelkie hamulce. Od pewnego czasu Leszek Balcerowicz nieustannie krytykuje reformy oraz politykę forsowaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Pamiętany z „nieludzkiej”, gospodarczej terapii szokowej ekspert, aktywnie udziela się na profilach społecznościowych, gdzie występuje jako zażarty przeciwnik rządu. W Polsat News przekonywał, że „PiS to rak”.

– Trzeba odróżniać grypę od raka. PiS to jest rak. To jest niesłychane, co się wydarzyło w ciągu ostatnich trzech lat. To jest niesłychane, co się wydarzyło w ciągu ostatnich trzech lat. Mam na myśli nie tylko gospodarkę, ale i uderzenie w rdzeń demokracji, w państwo prawa. To co się dzieje z sądami nie miało miejsca w żadnym kraju demokratycznym

– stwierdził Leszek Balcerowicz w „Politycznym Graffiti” w Polsat News.

– Będę w Warszawie głosował na człowieka, który pasuje do tych inspiracji, które ma stolica. Na Trzaskowskiego, który jest bardzo dobrze wykształcony i może pomóc Warszawie również przez kontakty międzynarodowe

– stwierdził.

Źródło: Polsat News
Fot. Piotr Bieniecki / www.fototeo.pl license: CC BY-SA 3.0

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. GG.

  19 października 2018 at 13:43

  .
  Riposta aparatu propagandowego PSL:
  .
  PiS = FAŁSZYWI OBROŃCY WSI https://youtu.be/k1IUaIaCvNg (17.10.2018).
  .
  .
  .

  • GG.

   19 października 2018 at 13:46

   .
   Meandry POPiS-u:
   .
   STEFAN NIESIOŁOWSKI DZIAŁA NA KORZYŚĆ JAKIEGO ?
   .
   W tekście:
   .
   Niesiołowski poparł Wojciechowicza. „Unika tej politycznej hucpy” tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,niesiolowski-poparl-wojciechowicza-unika-tej-politycznej-hucpy,272721.html (07.09.2018).
   .
   czytamy:
   .
   „Poseł Stefan Niesiołowski zapowiedział, że w wyborach na prezydenta Warszawy zagłosuje na Jacka Wojciechowicza. (…) Dawny polityk Platformy Obywatelskiej (obecnie Unii Europejskich Demokratów) zaznaczył, że w jego ocenie Wojciechowicz jest jedynym kandydatem merytorycznym spośród wszystkich startujących na fotel prezydenta Warszawy. (…)
   .
   Niesiołowski nie jest pierwszym politykiem związanym obecnie lub w przeszłości z Platformą Obywatelską, który oficjalnie wspiera Wojciechowicza. Wcześniej poparcia udzielili [mu] także radni Warszawy: Aleksandra Sheybal-Rostek, Lech Jaworski, Izabela Chmielewska i Krystyna Prońko, a także były wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.
   (…)
   Wojciechowicz ogłosił swój start w wyborach w maju. Startuje jako kandydat niezależny. Wcześniej przez wiele lat był politykiem Platformy Obywatelskiej. Z partii wystąpił, przekonując, że nie podoba mu się polityka prowadzona przez Grzegorza Schetynę.
   .
   WOJCIECHOWICZ BYŁ TAKŻE WIELOLETNIM WSPÓŁPRACOWNIKIEM PREZYDENT HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ. Od 2006 roku [do września 2016] pełnił obowiązki jej pierwszego zastępcy.”
   .
   .
   Z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla „Gazety Wyborczej” wynika jednak, że głos oddany na Wojciechowicza, to w istocie głos odebrany Trzaskowskiemu, a więc w praktyce głosowanie NA KORZYŚĆ „BEZPARTYJNEGO” JAKIEGO:
   .
   42 % – R. Trzaskowski
   .
   31 % – P. Jaki
   .
   4 % – J. Śpiewak
   .
   2 % – M. Jakubiak
   .
   2 % – A. Rozenek
   .
   2 % – J. Korwin-Mikke
   .
   1 % – J. Gulsman
   .
   1 % – P. Ikonowicz
   .
   1 % – J. Wojciechowicz
   .
   12 % – niezdecydowani
   .
   2 % – odmowa odpowiedzi.
   .
   Przedmiotowy „Sondaż sugeruje także, że W DRUGIEJ TURZE PATRYK JAKI MOŻE LICZYĆ JEDYNIE NA 33 PROC. GŁOSÓW, podczas gdy na Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 61 proc. respondentów.”
   .
   Źródło: Sondaż: Trzaskowski ucieka Jakiemu newsweek.pl/polska/sondaz-trzaskowski-ucieka-jakiemu/yexps76 (16.10.2018).
   .
   .
   Gdyby wyniki tego sondażu dla „GW” okazały się zbliżone do prawdy, to, oczywiście, poparcie p. Niesiołowskiego dla p. Wojciechowicza nie miałoby rozstrzygającego wpływu na to, kto zostanie prezydentem stolicy.
   .
   Tym nie mniej, p. Niesiołowski – dawny kolega Marka Jurka z ZChN-u i AWS-u, a potem (do września 2016 r.) wybitny członek PO – zdecydował się na demonstracyjne poparcie byłego już polityka PO, wbrew zresztą apelowi Zarządu Głównego LPR z 13 października:
   .
   „GORĄCO APELUJEMY ZATEM O GŁOSOWANIE W WYBORACH DO SEJMIKÓW WOJEWÓDZKICH NA KANDYDATÓW PLATFORMY OBYWATELSKIEJ Z LISTY NR 4 – KOALICJA OBYWATELSKA, których najlepiej znamy i cenimy.
   .
   W wyborach do rad gmin i powiatów oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast APELUJEMY O ANALOGICZNE ZACHOWANIA, pamiętając o centralistycznej i antysamorządowej polityce PiS, oficjalnie i bezczelnie sięgającej nawet po karygodne próby szantażowania brakiem finansowania niepokornych i pogardliwie traktowanych mieszkańców polskich gmin, powiatów, województw i miast.
   .
   GŁOSUJMY NA TYCH, KTÓRZY MOGĄ WYGRAĆ, WEDŁUG LOKALNEGO ROZEZNANIA, BYLE NIE NA PiS.”
   .
   Źródło: http://www.lpr.pl/pl/2018/10/15/zg-lpr-o-dwoch-waznych-krokach-wyborczych/ (15.10.2018).
   .
   .
   Można nie mieć zaufania do Balcerowicza czy Niesiołowskiego, ale p. prof. Maciej Giertych to raczej JEST autorytetem dla Polaków.
   .
   .

   • sedno

    19 października 2018 at 18:08

    Czyli ty jesteś poplecznikiem hieny roku, niejakiego volksdeutscha Lisa, ty chcesz Nam wciskać te szwabskie kity z Newsika, tę geobelsowską propagandę, przecież każdy normalny Polak na widok Newsika dostaje torsji.

    • GG.

     19 października 2018 at 22:16

     .
     Tylko Polacy-Słowianie do sejmików!
     .
     .
     ZGORZELSKI: MUSIMY ZROBIĆ WSZYSTKO, ŻEBY URATOWAĆ WOLNE WYBORY
     .
     Dożyliśmy takich czasów, kiedy LUDZI ZWALNIA SIĘ Z PRACY ZA TO, ŻE CHCĄ KANDYDOWAĆ Z LIST WYBORCZYCH PSL. Apelujemy do premiera Mateusza Morawieckiego, aby bardzo stanowczo zareagował na takie przypadki – powiedział szef sztabu wyborczego PSL poseł Piotr Zgorzelski.
     .
     W ostatnim czasie pojawiają się kolejne przypadki „szykanowania” kandydatów, którzy startują z list wyborczych PSL. – To szykanowanie polegało na tym, że delegowano osoby o kilkadziesiąt kilometrów dalej od miejsca pracy po to, aby w ewidentny sposób uniemożliwić im prowadzenie kampanii wyborczej – wyjaśnił poseł Piotr Zgorzelski.
     .
     Polityk PSL wyraził także swoje „ogromne oburzenie” w związku z „metodami, jakie stosuje partia rządząca” wobec kandydatów PSL. Według niego, OSOBOM, KTÓRE STARTUJĄ Z LIST PSL GROZI SIĘ M.IN. ZWOLNIENIAMI Z PRACY.
     .
     Wyrzuca się dziś pracowników za start z innych komitetów niż PiS. Taka jest rzeczywistość rządów @pisorgpl. Jest z nami pani Ewa, która osobiście doświadczyła takiego działania rządzących – @PiotrZgorzelski w #Sejm. pic.twitter.com/ThlAbJu2Dn
     .
     — PSL (@nowePSL) October 10, 2018
     .
     – Metody te można tylko określić jednym słowem – zamordyzm, a nawet zamordyzm polityczny –oświadczył Piotr Zgorzelski.
     .
     W konferencji udział wzięła także KANDYDATKA PSL DO SEJMIKU WOJ. ŁÓDZKIEGO EWA OLAS-BERNACKA. Pani Ewa jest wieloletnim pracownikiem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi oraz członkiem związku zawodowego „Solidarność”.
     .
     – W momencie, kiedy listy zostały ogłoszone i okazało się, że kandyduję z listy PSL do sejmiku woj. łódzkiego, zaczęły się szykany na skalę dotąd niespotykaną. Od swoich związków zawodowych dowiedziałam się, że PREZES ROZPOCZĄŁ PROCEDURĘ ZWALNIANIA MNIE Z PRACY Z MOJEJ WINY – powiedziała kandydatka PSL do sejmiku woj. łódzkiego.
     .
     Jestem wieloletnim pracownikiem WFOŚ w Łodzi. Jestem też członkinią Solidarności. Odkąd MOI PRZEŁOŻENI DOWIEDZIELI SIĘ O MOIM STARCIE Z LIST @NOWEPSL, ROZPOCZĘLI PROCEDURĘ USUNIĘCIA MNIE Z PRACY – EWA OLAS-BERNACKA w #Sejm. pic.twitter.com/Hyivw3zcI0
     .
     — PSL (@nowePSL) October 10, 2018
     .
     PSL nie zgadza się na takie metody, dlatego poseł Piotr Zgorzelski zwrócił się z apelem do premiera Morawieckiego, aby sprawdził, „czy takie przypadki pojawiają się jeszcze w innych miejscach i żeby bardzo stanowczo zareagował”. – Takich czasów dożyliśmy, że ludzi zwalnia się z pracy za to, że chcą kandydować z komitetu wyborczego PSL – skwitował Piotr Zgorzelski.
     .
     Poseł PSL Paweł Bejda ocenił, że jest to „rzecz niesłychana” i „POWRÓT DO GŁĘBOKIEGO PRL-u”.
     .
     – PANIE PREZESIE JAROSŁAWIE KACZYŃSKI, TAK WYGLĄDA WASZA POLITYKA PRORODZINNA, ŻEBY ZWALNIAĆ MATKĘ I ŻONĘ, DOBREGO PRACOWNIKA, który jest również członkiem związków zawodowych „Solidarność”? – pytał poseł PSL.
     .
     Panie przewodniczący @DudaSolidarnosc, gdzie pan jest? Dlaczego nie interweniuje pan w tej sprawie? PANIE PREZESIE KACZYŃSKI, MASKI OPADŁY. WASZE METODY SĄ SKANDALICZNE – @pawelbejda w #Sejm. pic.twitter.com/s39CvmMszH
     .
     — PSL (@nowePSL) October 10, 2018
     .
     Jednym z największych zagrożeń, które wprowadzają rządzący jest wykluczenie przedstawicieli małych ojczyzn z wyborów dokonywanych przez lokalne społeczności. PiS ZABIERA MAŁE OJCZYZNY OBYWATELOM, POSTĘPUJĄC TAK, ABY „UMOŻLIWIĆ ZWYCIĘSTWO JEDNEJ PARTII”.
     .
     – Musimy zrobić wszystko, żeby uratować wolne wybory. – Będziemy sporządzali raporty, przeprowadzali konsultacje, organizowali konferencje, żeby obnażyć intencje partii rządzącej, która nieuczciwie chce umożliwić zwycięstwo swoim kandydatom – zapowiedział Piotr Zgorzelski.
     .
     Źródło: psl.pl/zgorzelski-musimy-zrobic-wszystko-zeby-uratowac-wolne-wybory/ (10.10.2018).
     .
     .
     Pozostaje nam poprzeć szykanowaną kandydatkę:
     .
     OLAS-BERNACKA Ewa Katarzyna > Sejmik Województwa Łódzkiego > Okręg nr 3 > Lista nr 2 – Komitet Wyborczy PSL > poz. 5.
     .
     Okręg nr 3 obejmuje powiaty: łaski, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.
     .
     .
     .

  • msn wiadomosci

   19 października 2018 at 18:02

   Wzburzony Tusk. Kamery nagrały polityka. Co go tak zdenerwowało?

  • miras961

   20 października 2018 at 17:03

   Tak jak powiedział Balcerowicz, „PiS to RAK” i rzeczywiście z rakiem walka jest trudna i długa. Natomiast zapomniał dodać że PO wraz z całą zlewaciałą opozycją to TRUPI JAD, którego trzeba pozbyć się wraz z tym RAKIEM z organizmu Państwa Polskiego. Pan Balcerowicz (człowiek wiadomego pochodzenia Żydów chazarskich) nie powinien już zabierać głosu publicznie w Polsce. No, chyba że w ławie oskarżonych i we własnej obronie, co na nie wiele Mu się zda, jeżeli władzę w Polsce przejmie II RP z Panem Potockim.

 2. piotr p

  19 października 2018 at 13:51

  Wybory w Polsce są takim samym oszustwem jak sondaże. Goj ma „uwierzyć”, ze coś wybrał.

  • Kwal

   19 października 2018 at 15:07

   i to jest właściwa odpowiedź…

 3. Bor

  19 października 2018 at 14:34

  Co to za portal ?! Ciągle mordy Cimoszewicza, Balcerowicza pokazujecie, komentarze równe tym z Onetu. Kryptokomuchy z prawy.pl

 4. Eliza

  19 października 2018 at 14:46

  bardzo dobrze wykształconym ( jak pisze Balcerowicz) Dziękujemy . Okradli nas równo ! Tak jak i on sam to zrobił

 5. Kwal

  19 października 2018 at 15:06

  Aaron Bucholtz się odezwał, wielki autorytet z PZPR…żyd i złodziej. Ja kiedyś temu skurwysynowi dałem się nabrać i mu uwierzyłem, żeby brać sprawy w swoje ręce. Po latach się okazało że to złodziej żydowski i hochsztapler i kiedyś nazywał się Aaron Bucholtz…

 6. Kwal

  19 października 2018 at 15:12

  Cytat:”W Polsat News przekonywał, że „PiS to rak”…rakiem to był On, czyli Aaron Bucholtz…już dawno powinien przynajmniej gnić w wiezieniu a nie umoralniać innych…

 7. Paweł

  19 października 2018 at 16:22

  Jakim cudem Balcerowicz został profesorem ekonomii? Przecież ten idiota niszczył Polskę i nie analizował skutków swoich bezmyślnych posunięć.Ten pan mógłby wykładać przedmioty z ekonomii
  w domu wariatów.Tam miałby pełne zrozumienie dla swoich „mądrości”.

  • Masław

   19 października 2018 at 16:57

   A jakim cudem Środa czy Hartman (ten od kazirodztwa) zostali profesorami od etyki? Wg mnie, ekonomia to nie nauka. Tak jak i socjologia czy psychologia.
   Był okres, że byle łajza mogła robić karierę naukową. I to jest przerażające. Bo takie miernoty opanowały uniwersytety.

  • gieptil

   19 października 2018 at 17:27

   Wykładał w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR. To był taki dom wariatów. Nikt za komuny serio nie uważał żeby to była naprawdę szkoła wyższa. Była to taka kompromitacja gdzie zasłużeni i sprawdzeni towarzysze opowiadali różne niesamowite brednie.

  • Soplica

   19 października 2018 at 17:39

   Obawiam się iż ten pan potrafi doskonale liczyć ale tylko w … jedną stronę.

 8. Warszawianka

  19 października 2018 at 18:41

  Kto w tej YEBANEJ żydo-post komunistycznej III RP zrobi KONKRETNY spis STRASZNYCH przestępstw kryminalnych z podaniem numerów paragrafów polskiego kodeksu prawnego oraz Konstytucji jakich dopuścił się ten rozwydrzony bezkarny anty-polski SQURWYSN MEGA-złodziej i bandyta Leszek Balcerowicz ?!
  Ten w III RP ZALEGALIZOWANY mega-złodziej, OSZUST i bandyta Leszek Balcerowicz korzysta ze swojej BEZKARNOŚĆI właśnie na takiej zasadzie, że ZAWSZE zasłania się swoimi „KONTAKTAMI MIEDZYNARODOWYMI” gdyż właśnie to jego „wsparcie międzynarodowe” ZAMROZIŁO tą prokuraturę w III RP, która działa stronniczo w interesie ŻYDÓW oraz zorganizowanych MAFIOZÓW gangów przestępczych grasujących w III RP jak byłe ŻYDOWSKA Unia Wolności, AWS, PZPR, a teraz one zmieniły szyldy na gangi przestępcze o nazwach: SLD=PO=PiS=Nowocześni itp podajacych się za „partie, która faktycznie są zorganizowanymi organizacjami PRZESTEPCZYMI na ZAMÓWIENIA zorganizowanego zagranicznego Świata przestępczego w którym Leszek Balcerowicz jest ich PIONKIEM.
  Te gangi co udają „partie” w III R, są faktycznie AGENTERUMI zagranicznych zalegalizowanych bezkarnych ZŁODZIEJI powiązanych z politykierami mafiozami oszustami-złodziejami z Brukseli, Londynu, Berlina, Paryża oraz „banków szwajcarskich” i zalegalizowanego świata przestępczego New Yorku, Waszyngtonu i Los Angeles z USA, którzy zbankrutowali Ameryke.
  DLACZEGO prokuratura w III RP wszyscy mafiozi polityczni z tzw. „partii” PiS=PO=SLD=Nowocześni w III RP boją się studiować METODOLOGIE rabunku majątku polskich obywateli przez ZAGRANICZNY zorganizowany Świat przestępczy w którym Leszek Balcerowicz jest płatnym AGENTEM ?!
  To zastraszane polskiej prokuratury przez przestępcze mafie międzynarodowe z zagranicy dla których pracuje ten MEGA-ZŁODZIEJ i oszust Leszek Balcerowicz organizujący od 1989r do dzisiaj DRENAŻ polskich finansów na rzecz swoich mocodawców zagranicznych zwłaszcza zoarganizowanego MOBu żydowskiego w Anglii i USA przechodzi ludzkie pojęcie !
  To bark ROZLICZENIA z rabunku Polaków przez złodzieja Leszeka Balcerowicza i jego kumpli z zagranicy przedryfowało, że to jakoby NORMALNOŚĆ i „prawo” jakoby ZALEGALIZOWANE, gdyż władze w III RP ciagle MILCZĄ identycznie jak było i jest z Amber Gold i 1000-i wielkich złodziejstw w III RP zamiecionymi za ŁAPÓWKI od zagranicznych złodzieji dla MAFIOZÓW życia politycznego w Polsce jak np. Tuska, Kwasniewskiego, Komorowskiego, prawie wszyskich „premierów” i ministrów finansów, prokuratorów, które przestępstwa zostały zamiecione pod dywan przez czołowych MAFIOZÓW „partyjnych” III RP !

  Zauważcie, że ten OSZUST Trzeskowski z gangu PO to członek i doradca mega-złodziejskiejskiego gangu H.Gronkiewicz-Walc i z tad to pyskowanie rozwydrzonego MEGA-złodzieja Leszeka Balcerowicza obawiającego się naruszenia OBECNEGO złodziejskiego UKŁADU „warszawki” szalejącego w Polsce od 1989r do DZISIAJ rabującego warszawiaków i całą tą mafijną złodziejska III RP.

  – Będę w Warszawie głosował na człowieka, który pasuje do tych inspiracji, które ma stolica. Na Trzaskowskiego, który jest bardzo dobrze wykształcony i może pomóc Warszawie również przez kontakty międzynarodowe

 9. antykosmita

  19 października 2018 at 18:44

  zgadzam się z towarzyszem Balcerowiczu że PiS to zaraza,,,

  tzw. Dobra Zmiana największy oszustwem politycznym w dziejach Polski,,,

 10. Polski Obywatel

  19 października 2018 at 19:05

  PYTAM:
  1. Czy ten dupek A.Duda w funkcji „prezydenta” ostatnio pojechał do Szwajcarii, aby tam osobiście zołożyć sobie kąto w jakimś banku szwajcarskim bez POŚREDNIKÓW, aby tam następnie w Szwajcarii na to ukryte założone przez niego osobiście konto bankowe jemu transferowano ŁAPÓWKI za kupczenie interesami polskich obywateli na arenie medzynardowej ???
  2. Czy to prawda, że ten podły OSZUST A.Duda zablokował Ustawę Sejmową o zaprowadzeniu w końcu jakiegoś porządku w polskim sądownictwie i prokuraturze i za to ZABLOKOWANIE tych ustaw wzioł ŁAPÓWKI wpłacone na konto w banku szwajcarskim i dlatego pojechał do Szwajcarii pod pretekstem „odsłonięcia” jakiejś tam „tablicy pamiątkowej” jakiegoś żyda w Szawjcarii ???

 11. marju73

  19 października 2018 at 19:13

  Aaron powinien gnić w więzieniu razem z kamratami z popisu.

  • Góral

   19 października 2018 at 20:39

   Płatny agent Balcerowicz był i jest inspiratorem oraz reżyserem ZBRODNICZEGO procederu rabunku trylionów złotych polskiego podatnika z przetransferowaniem tych zrabowanych pieniędzy polskich obywateli za granicę dla jego zagranicznych swoich mocodawców.
   Za takie ZBRODNIE rabunku trylionów złotych polskiego podatnika kara śmierci to za MAŁA kara !

   • marju73

    19 października 2018 at 21:37

    To prawda.Ale żydomasoneria nie pozwoli zrobić krzywdy swoim.

 12. klioes vel pislamista

  19 października 2018 at 20:34

  Transformacja

  Pomimo heroicznych wysiłków „lekarzy”,
  Pacjent przeżył!… Miłością „lekarzy” nie darzy –
  Niewdzięcznik! Postępu nieprzyjaciel wielki!…

  „Lekarze” chcą mankament mu usunąć wszelki.
  A więc kolejny zabieg był już planowany…
  Niewdzięcznik, do staroci nazbyt przywiązany,
  Wszczął straszną awanturę: o starą protezę
  (Oraz sygnet, obrączkę, medalik…) i ezę,
  Przeznaczoną do mózgu wydłubania, złamał!
  Zarzucił „chirurgowi” też, że go okłamał
  I „nie jest dobrze przyszyć mi nogę do głowy”.

  Kaftan niech przyśle Unia, bo uciec gotowy…!

 13. Monika

  19 października 2018 at 21:00

  Balcerowicz był i jest wrzodem.

 14. na marginesie

  19 października 2018 at 23:40

  Balcerowicz ma rację! PiS to zaraza! Ale powinien dodać, że PO to sepsa!

 15. Karol

  20 października 2018 at 01:26

  Balcerowicz jest pachołkiem Sorosa. Dlatego popiera Trzaskowskiego, zwolennika zboczeń płciowych.

 16. JARO

  20 października 2018 at 06:43

  PiS, a właściwie aPaS, patrząc co i jak robią (tak samo sprzedają Polskę i Polaków w niewolę obcym szubrawcom, złodziejom i wręcz bandytom), to rzeczywiście jest to rak; ale kto to mówi? najzwyklejszy wrzód na tylnej dolnej części ciała; do tego tak samo tytułuje się (i jego złodziejska kamaryla, plus debile sprzed telewizorów) jako „profesor”, tak jak niejaki Bartoszewski (bez matury) – a tak nie jest, jest doktorem; co nie zmienia faktu, że „świetnym”, na co wskazuje jego uczeń, niejaki Rysio; tępy buc od ekonomii; chyba, że złodziei też będziemy nazywać ekonomistami? natomiast jest tak, że to my wszyscy jesteśmy ekonomistami, do tego o wiele lepszymi niż ci z tytułami; wychodzi, że ich tytuły to taka przykrywka dla złodziejstwa; i po prawdzie tak jest – każdy z nas, dzień w dzień, podejmuje jakieś decyzje związane ze swoimi finansami, bez żadnych szkół stacjonarnych z ekonomią jako przedmiotem do nauczenia; to pokazuje, że jak ktoś pisał powyżej, ekonomia to nie nauka; a jak już, to w ekonomii nie ma żadnych wzorów (których sami do dzisiaj nie umieją rozwiązać poprawnie), co te debile nam wciskają, tylko opisowo analizuje to, co już zaszło – taka historia z ludzkiej działalności; to pokazuje, że najlepiej opisał ekonomię Ludwig von Mises, a wcześniej późnoscholastycy z Hiszpanii, a nie takie tępaki jak Balcerowicz i jego guru Keynes, i im podobni „naukowcy” od ekonomii; to pokazuje, że wystarczy zostawić ludziom samodzielność w podejmowaniu decyzji, a wszystko będzie dobrze i odbywać się będzie bez sztucznych kryzysów i baniek spekulacyjnych; tylko co będzie wtedy robił i z czego żył, „przegrany” naród żebraczy? aj waj, to by się narobiło;

 17. m

  20 października 2018 at 09:20

  Balcerowicz, Balcerowicz… to ten o.m.c. noblista?

 18. Dick

  20 października 2018 at 16:32

  PIS to rzeczywiście syjonistyczny rak udający katolicką partię propolską.
  Ale balcerowicz i jego wyznawcy z PO i innych nowoczesnych to ebola która zniszczyła Polskę. polski przemysł i przyszłość Polaków na pokolenia.

  Tylko Ruch Narodowy jest jeszcze nadzieją, że nie czeka nas los Greków…

  Ale nie wierzę, by Polacy zmądrzeli.
  Dopiero jak nie będą mieli za co do baku nalać i za co żarcia kupić może coś się w tych otumanionych medialnym ściekiem głowach rozjaśni…

 19. Dick

  20 października 2018 at 16:59

  Dla tych co nie znają jeszcze prawdy o marionetce Sorosa balcerowiczu.

  http://jow.pl/plan-szokowej-terapii-sorosa-wersji-sachsa-nazwiskiem-balcerowicza/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra