Polskość

O tym jak izraelskie buty w Marszu Niepodległości uwierać mogą

W poniedziałek wiele osób zaskoczonych było informacją, że miłościwie nam panujący Andrzej Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości. Nie wiem skąd to zaskoczenie dopiero w poniedziałek, bo przecież prezydent już w piątek wieczorem na tyle wymijająco mówił, o swoich planach na świętowanie 11 listopada, iż ja nie miałem wątpliwości, że udziału nie weźmie. No cóż garnitur prezydencki może szyty jest na miarę w Polsce, ale buty zrobione w Izraelu czy Stanach nie nadają się zupełnie do maszerowania z narodowcami bo jakoś tak uwierają. Zresztą uwierają nie tylko PADa, bo udziału nie weźmie cały PiS. Widać wszyscy kupują buty u tego samego producenta.

Oczywiście politycy PiSowscy łącznie z Kancelarią Prezydenta swój brak udziału próbują tłumaczyć brakiem porozumienia z organizatorami marszu, który jest oczywiście zasłoną dymną wobec części swojego elektoratu,który brak udziału swoich rządowych pupili przyjąć może delikatnie mówiąc źle. Powody takiej postawy są według mnie dwa. Pierwszy to fakt, że organizatorami Marszu są środowiska narodowe, którym na przestrzeni kilku lat udało się zorganizować pewnego rodzaju socjologiczny fenomen. Mianowice doprowadzić do sytuacji, w której w marszu organizowanym przez narodowców idą tysiące ludzi z całej Polski, kobiety, mężczyźni, młodzież, dzieci, osoby niepełnosprawne a nawet obywatele innych państw którym swoim udziałem w marszu chcą oddać szacunek Polsce i Polakom. Pomimo tego, że Ruch Narodowy organizujący ten marsz nie potrafi tego przekuć na sukces polityczny to PiS z niepokojem przygląda się poczynaniom narodowców, słusznie zresztą uważając ich za swoje największe zagrożenie.

Ktoś może oczywiście powiedzieć o jakim zagrożeniu mowa skoro na Ruch Narodowy głosuje garstka Polaków a rzeczywistym zagrożeniem jest PO. Problem polega na tym, że ten polityczny tort w postaci wyborców jest już praktycznie podzielony między PiS, centrowe PO i PSL oraz lewicę. I w tym ogólnym podziale PiS osiągnął wg mnie mniej więcej maksimum swojej mocy posiadania. Ale w ramach tego co posiada, po rozkładzie Kukizowców jedyna siłą zdolną wyszarpać im część elektoratu jest ruch narodowy nie koniecznie nawet definiowany tylko jako środowisko tylko Młodzieży Wszechpolskiej i ONRu bo takich środowisk o narodowej proweniencji większych lub mniejszych jest jeszcze kilka. Drugi powód jest aktualnie nawet bardziej istotny niż pierwszy, bo dotyka delikatnej materii relacji międzynarodowych. Wiadomo przecież, że PiS nie ma aktualnie dobrych notowań w Brukseli ale bacznym okiem na jego poczynania łypie też Izrael, lobby żydowskie w Stanach i wreszcie sam Biały Dom, w którym wpływy Izraela są największe od zakończenia zimnej wojny. Bruksela, Waszyngton i ekipa znad rzeki Jordan, będą bacznie się przyglądać uczestnikom marszu doszukując się faszyzmu, rasizmu, ksenofobii, homofobii, antysemityzmu i czego tam jeszcze dusza zapragnie.

Znów może pojawi się szakal z gazetki Adasia, z wymazaną pastą do butów facjatą, udający Murzyna czy jak wolą inni Afroamerykanina. Znów feministki będą leżeć pokotem na moście Poniatowskiego zasłaniając swoją feministyczną piersią drogę przemarszu dziesiątek tysięcy polskich faszystów. A przecież gdyby rządziła Polską dalej PO to i bojówki anarchistyczne z Niemiec udałoby tłukły by Polaków w święto narodowe, za to tylko że niosą flagę w brawach narodowych a i ambasadę rosyjską mógłby ten czy ów minister kazać podpalić. Tego właśnie obawia się ekipa PiSu, że dzięki skutecznym prowokacjom znów w świat pójdą zdjęcia i nagrania grupy kilkudziesięciu typów wmieszanych w wielotysięczny tłum, którzy prowokować będą swoimi dwuznacznymi transparentami. I zamiast pokazywać morze biało-czerwonych flag, świat zobaczy tych kilkudziesięciu typków ze swoimi hasłami, którym przypnie się opinię wyrazicieli opinii polskiego społeczeństwa.

Władze państwowe zamiast wesprzeć uczestników Marszu wykorzystując potencjał służb mundurowych i służb specjalnych do odpowiedniej osłony i ochrony marszu przed prowokacjami zamierzają zdezerterować. Wolą się pogodzić z sytuacją, w której prowokacje będą, byle nie były one na ich konto. W ostateczności po marszu Marsz się zdelegalizuje, podobnie jak Młodzież Wschodniopolską i ONR, nawiązując tym samym do tradycji przedwojennego reżimu sanacyjnego. Będzie się można w prosty i łatwy sposób pozbyć zagrożenia narodowego, przynajmniej na jakiś czas.

Równolegle ruszyła już sprawnie rozkręcona machina ataków na Marsz Niepodległości i jego uczestników w mediach społecznościowych, gdzie wykorzystuje się się fakt, że społeczeństwo polskie jest bardziej na bieżąco w tym co się dzieje w programie „Dureń szuka durnej żony” albo promocjami w sieciach handlowych, niż rzeczywistą sytuacją społeczno-polityczną w kraju. Zmanipulowane osoby wrzucają zmanipulowane zdjęcia i demotywatory, na których mówi się o rzekomym polskim faszyźmie. Durni Polacy wrzucają sami materiały kompromitujące ich własny naród w oczach świata. Nie rozumiejąc, iż nie dość, że są podpuszczani, to jeszcze szkodzą Polsce jako państwu, jak i własnemu narodowi, z tak chwalebną historią. Jak inteligentni i mądrzy ludzie może wrzucać powielać w sieci opinie o polskim faszyźmie? Ludzie ci po pierwsze nie odróżniają faszyzmu od nazizmu, a po drugie zapominają, że Polska była jednym państwem podbitym przez Niemcy gdzie nie znalazły się żadne siły polityczne, które poszłyby na współpracę z Niemcami i propagowały nazizm.

I może warto byłoby promować właśnie tą informację a nie doszukiwać się wszędzie rzekomego faszyzmu. I zaraz odezwą się głosy tego czy owego, że ja przecież tych faszystów z transparentami widziałem i usłyszę, że Miksa kłamie. Otóż tak, są w Polsce grupki ludzi zafascynowanych Adolfem Hitlerem i III Rzeszą, tak było, jest i będzie. Polska nie jest tu jednak ewenementem, bo wyznawców nazizmu znaleźć możemy i w Czechach, w Rosji, w USA czy nawet w Japonii. Wszędzie tam podobnie jak w Polsce jest to naprawdę margines nie przekraczający 0.01 % ogółu społeczeństwa. Co ciekawe jakoś mało w Europie i świecie pisze się o współczesnym neonaziźmie w Niemczech, a zwłaszcza na Ukrainie, gdzie staje się on aktualnie ideologią propagowaną przez władze państwowe. Proponowałbym gorliwym poszukiwaczom faszyzmu we współczesnej Polsce, wrzucanie zdjęć i demotywatorów z Ukrainy, gdzie władze propagują w formie ideologii państwowej, nazistów ukraińskich odpowiedzialnych za masowe mordy na Polakach. Tego jakoś żarliwi antyfaszyści dziwnym trafem robić jakoś jednak nie chcą.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Maryla

  31 października 2018 at 11:08

  „Co ciekawe jakoś mało w Europie i świecie pisze się o współczesnym neonaziźmie w Niemczech, a zwłaszcza na Ukrainie, gdzie staje się on aktualnie ideologią propagowaną przez władze państwowe. Proponowałbym gorliwym poszukiwaczom faszyzmu we współczesnej Polsce, wrzucanie zdjęć i demotywatorów z Ukrainy, gdzie władze propagują w formie ideologii państwowej, nazistów ukraińskich odpowiedzialnych za masowe mordy na Polakach.”
  To prawda – nawet te kłamstwa są chytrze przemycane w filmach typu „DONBAS”..

 2. Chiński Górol

  31 października 2018 at 11:10

  Doskonale napisane. Osobiście uważam, że ten uśmiechnięty panek PADł – tak jak i Nowoczesny POPiS oraz Niezależna.pl – ofiarą Prawdy, Prawa i Patriotyzmu od których starają się być niezależni.

 3. Tomasz

  31 października 2018 at 11:11

  POPIS głosujesz na Kaczyńskiego wychodzi Tusk ,Nie chcą konkurencji jaką jest Ruch Narodowy ONR I wszyscy Polscy Nacjonaliści i Patrioci BÓG HONR OJCZYZNA ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY.Pokazali swoje prawdziwe oblicze „patriotyczne „kto nie z nami ten przeciwko nam ,Żeby nic się nie zmieniło „WŁADZY RAZ ZDOBYTEJ NIE ODDAMY NIGDY””testament”bolszewików ,

 4. kresowiak

  31 października 2018 at 12:11

  To trzeba ZAŁATWIAĆ a nie egzekwować postanowienia konwencji o cmentarzach wojskowych które na dodatek są i zabytkami ?
  Cmentarz Obrońców Lwowa jest właśnie i cm.wojskowym i zabytkiem jednoczesnie.

  https://kresy.pl/publicystyka/wywiady/bakun-o-sprawie-lwowskich-lwow-to-karygodne-ze-nasz-rzad-i-dyplomacja-nie-potrafia-tego-z-ukraina-zalatwic/

 5. klioes vel pislamista

  31 października 2018 at 15:23

  Na nieobecność prezydenta Judy na marszu niepodległości

  „Iść prezydentowi Polski w marszu nie lza!” –
  Przesądziło zdanie Jonnego Danielsa…

  • klioes vel pislamista

   31 października 2018 at 20:42

   Jak trzeba będzie, marsz się zdusi.
   Gdy sierżant każe, Du. pa musi…

   • klioes vel pislamista

    5 listopada 2018 at 23:50

    Marsz niepodległości i twórcza Ania

    Zaledwie kilometrów trzysta
    Od Auschwitz, miejsca gdzie Polacy
    Obóz – dla Żydów oczywista! –
    Wznieśli naziolski, znów łajdacy
    Stroją się biało i czerwono!
    (Choć im wyraźnie zabroniono…)

    Faszyści (czyli zwykle para
    Z kilkorgiem dzieci) flagi niosą!
    Antifa wstrzymać się ich stara:
    Maski, kastety… czasem z kosą
    Lub gazem, wielce pokojowo
    Chce draniom zrobić to i owo.

    Ania Appelbaum, żona Zdradka
    Pisze: „Polacy to nie wszyscy…”
    Ach, postępowa jest! (nie-matka)
    I postępowcy są jej bliscy,
    Którzy, choć jeszcze są jak larwy,
    Ale wnet wzlecą… w tęczy barwy!

    Tak jest, „nie wszyscy to Polacy”!
    Anię cytować wszak wypada…
    Wygrały Jacki, co są cacy,
    Pawełek, Rafał… W Polsce biada
    Faszystom będzie! Staną marsze,
    Co są od pięknych parad starsze!

    Czaskoski czaskać się nie będzie:
    Budżet Warsiawki – na parady!
    Tęczowość trzeba mieć na względzie
    I gender mądre też wykłady…
    Da uratować się Wybiórczą.
    A w niej Appelbaum – Anię twórczą!

 6. Dariusz

  31 października 2018 at 19:28

  Świetnie napisany artykuł.Ja jako Polak naprawdę martwię się o los mojej ojczyzny.Widziałem jak niszczono polski przemysł i gospodarkę narodową.Znam tych bydlaków,którzy to zrobili (wszyscy ich znamy)Pomimo to rodacy dalej chodzą na ,,wybory,,.Nieszczęściem naszym jest V kolumna żydowska która mocno się zainstalowała we wszystkich strukturach państwowych,począwszy od tych powiatowych,gminnych na rządowych skończywszy i co najgorsze w armii,policji i wszystkich pozostałych służbach mundurowych.Wszystkie organizacje narodowe,prawicowe są zinfiltrowane i kontrolowane przez ,,mossad,,.Wystarczy malutka prowokacja z ich strony i my Polacy zostaniemy znienawidzeni przez resztę świata,jako jedyni ,,antysemici,, i wrogowie żydostwa.To jest ich cel.Doprowadzić do zniszczenia narodu polskiego,który jeszcze utożsamia się z niknącym patriotyzmem.Następnym krokiem będzie jawne ustanowienie żydowskiego tworu na ziemiach polskich,pod nazwą ,,judeopolonia,, ….Ja tego nawet nie zamierzam dożyć!!!!

 7. LN11

  1 listopada 2018 at 06:51

  Patrząc na zaplecze Prezydenckie (ludzie Komorowskiego) to raczej buty rusko chińskie a nie amerykańskie…

 8. hania

  1 listopada 2018 at 10:38

  Naród od 1945r maszeruje sobie a władzuchna sobie!
  Nic się nie zmieniło
  Rządzi ta sama bolszewia.
  Nie jestem zaskoczona PISem
  Żal tylko, że Polacy słabo głosowali na RN

 9. Tomek

  1 listopada 2018 at 12:47

  Chyba trochę spłacasz temat, szanowny Autorze. Wiele osób nie pójdzie na ten marsz, bo nie chce iść ramię w ramię np. z ONR, który, powiedzmy delikatnie, jest dość kontrowersyjny i archaiczny w sferze symboliki… O ekscesach pewnych mniejszości na marszu, typu ci spod czarnego sektora, nie wspominając (oczywiście, media nagłaśniają te ekscesy niewspółmiernie). Tu nie trzeba mieć butów szytych w Izraelu czy USA, by mieć z tym problem. Z tej perspektywy zupełnie zrozumiałe jest, że PAD stawiał jako warunek by iść tylko z biało-czerwonymi flagami (nie chcąc być fotografowanym wśród sztandarów ONR np.) czy by tylko on przemawiał (co by nie było znów wystąpień jakichś dziwnych ludzi z innych krajów np. – na szczęście, w tym roku organizatorzy z tego zrezygnowali). Z drugiej strony, zupełnie zrozumiałe jest też stanowisko organizatorów – to oni wypromowali ten marsz, to jest ich największy sukces, znacznie przerastający wyniki narodowców w wyborach (bo do marszu przyłączają się osoby nie będące narodowcami), więc trudno, by rezygnowali z „pokazania się” na tym marszu. Tym bardziej, że PAD dobrej woli nie wykazał choćby pomijając narodowców w zaproszeniach do komitetu obchodów 100 lecia niepodległości.

  Być może porozumienie nie było realne od początku, choć szkoda, bo przez taki brak porozumienia najbardziej cierpią obchody – będzie duży, głośny marsz, ale narodowców, a z drugiej strony gdzieś ginące w tle oficjalne obchody.

  • ciekawski

   2 listopada 2018 at 12:29

   ” Jak inteligentni i mądrzy ludzie może wrzucać powielać w sieci opinie o polskim faszyźmie?
   Ludzie ci po pierwsze nie odróżniają faszyzmu od nazizmu, a po drugie zapominają, że Polska była jednym państwem podbitym przez Niemcy gdzie nie znalazły się żadne siły polityczne, które poszłyby na współpracę z Niemcami i propagowały nazizm.”

   Czy to jest prawda czy fałsz?
   Jeśli fałsz, to CO o tym dowodzi?

  • rychu

   2 listopada 2018 at 15:48

   Ty gudlajski pajacu jestes jak ten zyd handlarz jak go dzwiami wygonia to wchodzi przez okno.

  • WJTK

   5 listopada 2018 at 01:26

   Masz rację, ale z fanatykami lub prowokatorami nie pogadasz i jeszcze obrzucą cię błotem.

  • marju73

   18 listopada 2018 at 19:42

   Nie można już komentować na prawy,pl.
   Więc ostatnie słowo.Jesteś wyjątkową ku..wą.Chyba największą na tym portalu.

 10. Henryk

  2 listopada 2018 at 13:22

  Powód jest prosty.Duda nie utożsamia się z Narodem.Podobnie jest z rządem i PIS.Gdyby było inaczej pięcioletnie osiągnięcia,sukcesy wyglądały by inaczej.Po prostu w kraju PIS nie chce nic zmieniać.Biedakom nic się nie udaje.Same porażki.Jedynie wspierają Żydów. PIS nie jest partią prawicową,stąd wyraźna niechęć do Narodowców.
  Bez kontroli wyborów Ruch Narodowy nie ma co startować.
  Hania ma rację.Tomek to lewak,lub Żyd.

  • WJTK

   5 listopada 2018 at 01:18

   Bredzisz Henryku w każdym zdaniu!

 11. rychu

  2 listopada 2018 at 15:44

  My im nalozymy na te zydowskie kamasze polskie kalosze ale juz na wyborach

 12. marju73

  2 listopada 2018 at 16:01

  PiS kłamie na temat imigracji – bo to partia globalistów – Joanna Teglund, mec. Łukasz Jończyk
  https://youtu.be/mlJQC1GC7hk

 13. Czesław

  2 listopada 2018 at 16:43

  DWA MARSZE – NIEPODLEGŁOŚCI i RZĄDOWY
  https://www.magnapolonia.org/dwa-marsze-niepodleglosci-i-rzadowy/
  Do tego jeszcze dodam, że z wszystkich uroczystości powinny być wykluczene organizacje i osoby będace spadkobiercami Dzierżyńskiego i komunistów walczacych przeciwko Polsce w 1920 r. A za PRL-u w Warszawie jak rządziłi komuniści z Kwaśniewskim i Millerem jako prominentnymi działaczami to w Warszawie stał pomnik Dzierżyńskiego. Jest skandalem że Czarzasty nawiązuje do spuścizny po Daszyńskim, przed tym powinien potępić Dzierżyńskiego.

 14. klioes vel pislamista

  2 listopada 2018 at 20:51

  Wojtek the best
  (Ballada o postępowym reżyserze w nowej wersji z refrenem)
  dedykuję pink-panther z Bibuły.com

  Choć nie w Smarżowej, tam gdzie Jakub Szela,
  Lecz niedaleko przyszedł był na świat
  Wojtek; reżyser „Kleru” i „Wesela”.
  (Wzrósł w „ciemnej” w Polsce , jak cudowny kwiat!)

  Stanowojenne studia pogłębiły
  W nim przeświadczenie: „Kościół jest to zło!”,
  Gdy Jerzy Urban, rzecznik rządu miły,
  Cedził do księdza Popiełuszki: „sio!”

  Czas stan Wojtka uzębienia
  Tak, jak Wojtek – Polskę, zmienia.
  Nieubłagany jest…
  Kiedy film nakręci z Grossem,
  Do dentysty pójdzie – z trzosem!
  Wojtek – Wojtek the best!

  Jedynie słuszny ustrój ku rozpaczy
  Wojtka był upadł. A bez niego nikt
  Nie chciał rozpoznać geniusza… To znaczy
  Artyzm wojtkowy wciąż cierpiał i… wikt!

  Debiut bez echa przeszedł, więc reklamy
  Kręci bohater. A w reklamach ksiądz
  Wciąż się pojawia… Powód tego znamy.
  Wojtkowi znana jest „czerń księżych żądz” …

  Czas stan Wojtka uzębienia…

  W reklamach banków Kevin Spacey grywa,
  Którego potem nie chce WBK.
  Cóż pederasta, gwałciciel… Tak bywa…
  (No ale o tym, Wojtku, cicho-sza!…)

  Tematem przecież nie jest arcydzieła
  Półświatek filmu… Temat: jak tu by
  Sprawić, by wiara przeklęta zniknęła?
  Wojtek dotację ma – „film numer 3”.

  Czas stan Wojtka uzębienia…

  Pod tym numerem podatnik-katolik
  Nie wie, że Wojtek wysmarzy mu „Kler”.
  Dosyć już reklam, nie będzie bukolik;
  Przybędzie kontu wojtkowemu zer!

  Na prapremierze tak postępowego
  Filmu jest Urban – i do pary tak –
  Jest także Hartman. Wojtku, ach dlaczego
  Kevina Spacey zaproszenia brak?!

  Czas stan Wojtka uzębienia…

  http://www.bibula.com/?p=104707

 15. jok

  3 listopada 2018 at 06:49

  Dobre, trafne, według mnie, tak gdzieś do połowy przedostatniego akapitu.
  Potem – nieco „kontrowersyjne”:)

  Moim skromnym zdaniem, najczęściej i najwięcej zmanipulowanych antypolskich materiałów wrzucają do sieci nie „zmanipulowani Polacy”, lecz …”zadaniowani niePolacy”, choćby całe życie, lub dużą jego cześć „przed emigracją” w domu mówili po polsku.

  I nie chodzi mi tyle o „odszczepieńców”, lecz takich, których przynajmniej część przodków myślała ze zgrozą o wejściu do kościoła katolickiego i to nie tyle z powodów ideologicznych, lecz etniczno-„kulturowo” -religijnych. Uff, ale się napisałem – a chodziło mi o takich z korzeniami żydowskimi…:), bo – moim skromnym zdaniem – nie zaniechują oni aktywności, oj, nie…:)
  Oczywiście tych „zmanipulowanych Polaków” jest całe mnóstwo, ale nie są oni raczej najbardziej aktywni i władni w prowadzeniu propagandy…

  A późniejsza część tekstu Autora, to już tłumaczenie się, że nie jest się wielbłądem lub że Polacy nie są wielbłądem.

 16. Tomasz

  24 listopada 2018 at 05:03

  WTKJ pisowskie pieski P I S oddaje władzę nowelizacja ustawy o Sądach krok w tył właściwie mamy rząd UW .Należy obalić Republikę okrągłego stołu „wy nie ruszacie naszych wy nie ruszamy waszych „”kopiemy się tylko po kostkach wyżej już nie”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra