Z kraju

Bardzo mnie cieszy to, że PiS bojkotuje Marsz Niepodległości. Dzięki temu inicjatywa przetrwa i się nie skompromituje

Niezwykle ucieszyły mnie informacje o tym, że PiS bojkotuje Marsz Niepodległości. Moje zadowolenie wynika z tego, że lubię manifestować swój patriotyzm. A jakby oddać Marsz Niepodległości w rączki PiS to niewątpliwie i tą inicjatywę patriotyczną PiS by zniszczył tak jak to się stało z obchodami Dnia Żołnierzy Wyklętych.

Przez lata odbywały się w Warszawie w Dniu Żołnierzy Wyklętych dwa marsze ku czci

polskich bohaterów. Jeden przemilczany przez media zorganizowany przez kibiców i narodowców, i drugi nagłaśniany, zorganizowany przez starszych wiekiem sympatyków PiS. Przez lata w marszu zwolenników PiS i ich uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza można było swobodnie brać udział. Potem niestety PiS uroczystości „upaństwowi”, otoczył barierkami, i teraz można je tylko oglądać z odległości kilkuset metrów – co skutecznie zlikwidowało obywatelski (atrakcyjny dla warszawskich patriotów) wymiar tych uroczystości. Identycznie wygląda też festyn patriotyczny na Rakowieckiej w Muzeum Żołnierzy Wyklętych, który jest zamknięty przez ochronę bo bawią się na nim oficjele z PiS, podczas gdy na ulicy stoją warszawscy patrioci, którzy nie mogą dostać się na impreze.

Pewnie gdyby oddać Marsz Niepodległości PiS, to PiS taki marsz też by upaństwowił i otoczył barierkami, i zamiast brać udział w marszu, można było by sobie go pooglądać z odległości kilkuset metrów. PiS widać, podobnie jak sanacja, brzydzi się Polakami, egalitaryzmem, i lubi manifestować swój ”patriotyzm” w gronie elitarnym. Taka sanacyjna pogarda dla aktywności i zaangażowania obywatelskiego Polaków widoczna była też w kuriozalnych żądaniach PiS, który chciał zakazać innych flag niż państwowe, i wszelkich banerów. Podczas gdy atrakcja Marszu Niepodległości polega na tym, że idziemy razem, każdy ze swoim banerem, ze swoją dumą z lokalnej ojczymy, klubu sportowego czy organizacji. Takie narodowe zjednoczenie różnorodności jest niezrozumiałe dla PiS, które ma sanacyjną mentalność ujednolicenia i podporządkowania wszystkiego biurokracji, zduszenia aktywności i postawy obywatelskiej Polaków. Jest to zresztą jeden z przejawów sporu o to jaka ma być Polska – czy sanacyjna w której biurokracja kieruje każdym przejawem życia, czy narodowa, w której naród jest samorządny, i sam dba o siebie bez integracji biurokracji we wszystkie dziedziny życia.

Cieszy mnie bojkot Marszu Niepodległości ze strony PiS również dlatego, że cele PiS są odmienne w kwestii niepodległości od celów narodowców. PiS od zawsze jest za integracją Polski z Unii Europejską, w każdej dziedzinie (w tym i za stworzeniem armii europejskiej). Narodowcy definicja niepodległość w absolutnie odmienny sposób – ich zdaniem suwerenem w Polsce winni być Polacy a nie eurobiurokraci, Polska nie powinna być podporządkowana zagranicznym ośrodkom władzy ani przyjmować ich antykatolickiego ustroju – warto przypomnieć, że to, że Unia Europejska taka antykatolicka i lewicowa była, jest i będzie – było dla narodowców oczywiste jeszcze przed integracją z Unią Europejską i dlatego środowiska narodowe przeciwstawiały się integracji (podczas gdy PiS wspierał, wspiera i zapowiada wsparcie dla integracji Polski z UE). Dziś narodowcy domagaj się wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Postawy antyeurofaszystowskiej narodowców nie da się więc jakkolwiek pogodzić z prounijną postawą PiS.

Obcość PiS i narodowców widać też konflikcie między tym, że młodzi narodowcy domagają się koniecznych reform, obniżki podatków, likwidacji szkodliwych przepisów (ponieważ sami pracują, prowadzą firmy, myślą o swojej przyszłości i przyszłości swoich dzieci), a PiS reprezentujący interesy seniorów, nie jest zainteresowany ani koniecznymi reformami, ani obniżką podatków, ani likwidacją szkodliwych przepisów, bo nie ma w tym jak się zdaje interesu i nie dostrzega takiej rzeczywistości jako dolegliwej.

Wspólny Marsz Niepodległości narodowców z PiS był by niedorzeczny również dlatego, że PiS w ostaniach wyborach samorządowych zamanifestował swoja ogromną odrazę do młodych polskich narodowców, wolnościowców, prawicowców czy katolików i to, że w Polsce PiS nie ma dla nich miejsca. PiS odmiennie od węgierskiego Fideszu nie zaprosił na swoje listy młodych, tych którzy usiłowali dostać się na te listy przepędził, i zapełnił swoje listy nie zainteresowanymi aktywnością emerytami albo działaczami lewicy, co doprowadziło do braku kampanii wyborczej PiS i umożliwiło groteskowej opozycji zdobycie bardzo dobrego wyniku. Nie ma więc sensu by narodowcy dla których PiS nie widzi miejsca w Polsce PiS bujali się po mieście z PiS – zgoda na bycie mięsem armatnim służącym tylko do wrzucania kartek do urny wyborczej była by przejawem masochistycznej patologii.

Celem Marszu Niepodległości jest zachowanie tożsamości kulturowej Polski i niedopuszczenie by w Polsce lewica zainstalowała rzesze imigrantów, co skutkowało by wzrostem przestępczości, problemami socjalnymi i islamskim terroryzmem. Taki anty-imigrancki cel narodowców jest całkowicie nie do pogodzenia z pro-imigrancką polityką PiS, który ściąga do Polski (nie chwaląc się tym) rzesze imigrantów z Azji (często z krajów islamskich).

Idący w Marszu Niepodległości narodowcy od lat postulują upowszechnienie broni palnej tak by Polacy byli zdolni do podjęcia walki w razie agresji czy ujawnienia się wroga wewnętrznego. Jest to niezwykle ważne w sytuacji gdy wszyscy nasi sąsiedzi mają przepisy o wiele bardziej liberalne dzięki czemu w ich rękach jest dużo więcej broni palnej. Mała ilość broni palnej w rękach Polaków, w sytuacji gdy do tej pory broń taką miały osoby bardziej życzliwe środowiskom kosmopolitycznym, jest czynnikiem, który niewątpliwie w ocenie rosyjskich strategów skłania Rosję do rozważania do ataku na Polskę. Niestety PiS jest partią, która miast upowszechniać broń palną wśród Polaków wprowadza przepisy jeszcze bardziej ograniczające dostęp do broni palnej. Bezsensem był więc wspólny marsz narodowców chcących upowszechniać broń palną wśród Polaków z PiS który prowadzi działania na rzecz ograniczenia dostępu Polaków do broni palnej.

Celem idących w Marszu Niepodległości narodowców jest Polska katolicka. Taki cel jest sprzeczny z niekatolicką polityką PiS. Podczas gdy narodowcy chcą by ustrój polski był oparty na nauczaniu Kościoła katolickiego, to dla PiS Polska powinna być pozbawiona katolickiego charakteru, a Kościół w Polsce powinien być elementem folkloru, w którym politycy mogą co najwyżej prezentować swoje wdzięki bezkrytycznemu elektoratowi. Przykładem tego stosunku jest sprzeciw PiS wobec propozycji zakazu aborcji, zakazu handlu w niedziele, czy odrzucenia międzynarodowych przepisów demoralizujących Polaków w duchu gender.

Nie da się też ukryć, że narodowców i PiS dzieli przepaść w kwestii stosunku do Żydów. PiS to najbardziej pro-żydowska partia. Nieżyjący Lech Kaczyński z pieniędzy podatników sfinansował budowę Muzeum Historii Żydów (placówki głoszącej żydowską narracje historyczną według której Polacy są współodpowiedzialni za holocaust), entuzjastycznie witał w Polsce żydowską masonerie (która powołała do życia organizacje odpowiedzialną za dziesiątki lat antypolskiej kampanii nienawiści na świecie), a także zablokował ekshumacje w Jedwabnym (by Żydzi mogli swobodnie szkalować Polaków przypisując im zbrodnie popełnioną przez Niemców).

Również ostatnio PiS manifestował swój skrajny filosemityzm. Na żądanie Żydów PiS zlikwidował przepisy nowelizacji ustawy o IPN zakazujące szkalowania Polski (oskarżeniami o odpowiedzialność za holocaust) a pozostawił przepisy zakazujące podważania dogmatów religii holocaustu (czym w oczach społeczności międzynarodowej rząd RP przyznał, że Polacy są współodpowiedzialni za holocaust). Warto też przypomnieć wspólną deklaracje premierów Izraela oraz Polski (w której nie ma ani słowa o tym, że Polacy byli ofiarami nazizmu, ale jest wspomnienie o tym, że część Polaków kolaborowała z nazistami i mordowała Żydów). Niedorzeczny więc był pomysł by razem w Marszu Niepodległości szli narodowcy walczący z antypolskimi kłamstwami Żydów i PiS wspierający żydowska narracje.

Trudno było by też pogodzić idących w Marszu Niepodległości narodowców z PiS w kwestii homoseksualistów. Narodowcy przeciwstawiają się promocji homoseksualizmu słusznie dostrzegając, że takie patologiczne relacje są niezdrowe i stanowią zagrożenie dla życia społecznego. PiS jest zaś partią przyjazną homoseksualistą. Przykładem tego jest postawa kandydata PiS na prezydenta Warszawy, który proponował na swego zastępce działacza lewicowej ekstremy, który finansował dni kultury gejowskiej i paradę gejów gdy był burmistrzem jednej z Warszawskich dzielnic (z poparciem PiS i lokalnego komitetu), a także był w komitecie honorowym parady gejów.

Warto też przypomnieć, że niedorzeczny byłby wspólny marsz narodowców i PiS w Marszu Niepodległości w sytuacji w której prezydent Katowic z PiS w maju poparł nielegalną lewicową blokadę narodowego Marsz Powstańców Śląskich, zdelegalizował patriotyczny marsz i domagał się by narodowcy byli spacyfikowani przez Policje (wobec nielegalnej lewicowej blokady władze z PiS nie podjęły żadnych działań). Podobnie wobec Marszu Niepodległości zachowywała się PO.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

34 komentarze

34 Komentarzy

 1. Przebudzcie sie!!!

  2 listopada 2018 at 17:43

  Gdyby w Polsce powolac do istnienia Marsz Niepodleglosci Mniejszosci Zydowskiej w Polsce to wowczas mielibysmy na marszu komplet klasy politycznej, wszystkich law partyjnych wraz z osoba Preztdenta. Niepodleglosc Polski trudna jest do strawienia albo tez wywoluje niestrawnosci. Zatem lepiej stac na boku i szukac zastepczej alternatywy. Patrioci rozumieja Was dobrze.

 2. Docent

  2 listopada 2018 at 18:16

  • Przebudzcie sie!!!

   2 listopada 2018 at 18:30

   Ano tak to juz jest kiedy rzadzi sie wbrew interesowi wlasnego elektoratu. Wowczas elektorat glosuje na drugiego zdrajce aby jeden zdrajca kontrolowal drugiego, gdyz cala wladza w reku jednego zdrajcy oznacza calkowity upadek kraju. Innymi slowy kiedy dwoch zdrajcow bedzie sie klocic, wowczas bedzie dla nas wieksza szansa na to ze wiecej sie o zdradzie dowiemy.

   • Docent

    2 listopada 2018 at 18:46

    Czyli samozagłada elektoratu – „Na złość…. odmrożę sobie uszy???? No to gratuluję!!!

    • Przebudzcie sie!!!

     2 listopada 2018 at 18:57

     PZPR – wasalstwo wobec Zwiazku Radzieckiego, Platforma Obywatelska – wasalstwo wobec Berlina i Brukseli, Prawo i „Sprawiedliwosc” – wasalstwo wobec Waszyngtonu i Tel Awiwu. Elektorat wolnosciowy oczekuje na partie polityczna, ktora bedzie jedynie reprezentowac interes Polakow. To wszystko, wowczas nie bedzie jak to mowi Pani Wasserman rzucania klod pod nogi. Wasalstwo jest czyms obrzydliwym, czego patrioci nigdy nie zaakceptuja.

     • Docent

      2 listopada 2018 at 19:11

      Wasalstwo wobec Tel Awiwu, to uprawiała PO. PiS może nie w tak stanowczej formie, ale jakoś to uporządkował. A co do Waszyngtonu, to głównie w dziedzinie obronności zacieśniamy współpracę. Nie w pełni mnie to zadowala, ale daleki jestem od osłabiania PiS, bo zyskuje na tym tylko wściekła opozycja – zdrajcy.

     • Pseudonym

      2 listopada 2018 at 19:48

      „Docent”, co za głupoty wypisujesz… PiS jest tak samo serwilistyczny wobec Tel Avivu, jak PO – a może nawet bardziej, ze względu na (powszechnie przecież znany) filosemityzm „naczelnika”.

      Co zaś do „zacieśniania współpracy z USA” to w ogóle weź się, człowieku, nie wygłupiaj. Aż chciałoby się wkleić znany wierszyk o tym, jak to „zając nawiązał współpracę z niedźwiedziem” – ale chyba każdy już zna, więc odpuszczę.

      Skąd biorą się tacy głupcy z tytułem docenta?

     • Docent

      2 listopada 2018 at 20:12

      Widzisz niegłupcze „Pseudonym”, „Docent” to nie mój tytuł. A jak to nazywasz filosemityzm „naczelnika”, to oczywiście nie pogląd wszystkich z PiS. Czekam także na wyszczególnienie tego co nam narzuca USA, bo co narzuca UE, to wiem i wiem kto to propaguje niby krytykując PiS.

     • obserwator

      2 listopada 2018 at 21:10

      @Docent.
      PO i PiS są filosemickie. Ale to PiS jest gorszy pod tym względem gdyż:
      1. Filosemityzm PiSu polega na mówieniu o tym, że Polacy są „fajni” ale żydzi „jeszcze fajniejsi”. PiS pielęgnuje fałszywe braterstwo polsko-żydowskie. Dla porównania filosemityzm PO łączył się jednocześnie z pogardą dla Polaków (żydzi są fajni, a Polacy prymitywni, źli i zacofani, czego przejawem jest działalność GW). Jak myślisz, która opcja dużo bardziej przyczynia się do otumaniania Polaków?
      2. PiS buduje muzea gloryfikujące żydów (Muzeum Polin w Warszawie, muzeum w Markowej), wpycha nam kult „Sprawiedliwych”, 24 marca jest nawet im dedykowane święto. PiS chce rozpowszechniać wizerunek Polaków jako narodu judeofilskiego, co wcale nie służy w walce przeciwko szkalowaniu Polski, wręcz przeciwnie. PiS chce ściągnąć na Polaków nienawiść całego świata. Jak myślisz, czy lepszy jest wizerunek Polaków jako narodu anty-żydowskiego czy pro-żydowskiego?

     • end game

      2 listopada 2018 at 21:11

      Docencie – sytuacja Polski zaczyna przypominać kryzys lat 30 XX w. Jeżeli wybuchnie wojna USA-Rosja z naszego państwa nic nie zostanie nawet jeżeli nie użyją broni jądrowej a USA wygrają. Wojna będzie się toczyć na terytorium Polski a po kilku dniach Rosja dojdzie do linii Wisły. Uwikłanie się w taki konflikt grozi nieobliczalnymi konsekwencjami dla państwa i narodu. Co więcej, nasi sąsiedzi mają plany okrojenia Polski do rozmiarów państwa kadłubowego w ramach ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej. Zrobią to w przypadku wycofania się USA z regionu.

     • Marian

      3 listopada 2018 at 09:25

      @Docent, wyszczególnienie: będziemy kupować od USA gaz skroplony, węgiel, i parę innych rzeczy, kto wie, może nawet ziemniaki i jabłka. 😉
      wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/584409,minister-energetyki-usa-wegiel-gaz-rick-perry.html

  • marju73

   2 listopada 2018 at 21:49

   Partia Interesów Syjonistycznych jest nie do obronienia.

  • lendzian

   2 listopada 2018 at 22:35

   Filobanderowiec Bodakowski właśnie z powodu swojego banderyzmu w NICZYM wiarygodny nie będzie.

   Banderowskie ścierwo z istoty swej to takie smrodliwe bagno że każdego normalnego od niego, na kilometry odrzuca.

 3. frate

  2 listopada 2018 at 18:19

  Pis to zdrajcy i mordercy małych dzieci!!! I jest tak samo pro-żydowski jak PO czy wcześniej SLD i AWS!!! Czyli w skrócie żydo-okrągły stół wiecznie żywy!!! Nie ważne kto rządzi ważne by rasie panów dalej się wiodło i by mogli przez nikogo niepokojeni dalej prowadzić swoje brudne interesy kosztem naiwnych Polaków!!!

  • JaśFasola

   2 listopada 2018 at 18:37

   Frustracja czy zastój w myśleniu?

   • frate

    3 listopada 2018 at 13:13

    Pis nie reprezentuje głosy seniorów!!! To wierutne kłamstwo!!! Pis reprezentuje głosy silnych i bogatych tego świata, a więc interesy żydów i ich zboczonych pomagierów!!! Tak samo jak pis jest teraz za aborcją, tak samo za niedługo gdy przyjdzie odpowiednia dyrektywa ze srunii europejskiej będzie za eutanazją!!! I tyle w temacie reprezentacji seniorów!!! Bodakowski jak zwykle panu bogu świeczkę i diabłu ogarek!!! A tak się nie da, bo wychodzą później takie pokrętne potworki jak ten artykuł!!!

  • Przebudzcie sie!!!

   2 listopada 2018 at 19:36

   This is it !!!

  • Pseudonym

   2 listopada 2018 at 19:50

   NIE MA żadnych zasadnicznych róznic pomiędzy „mainstreamowymi” partiami – w istocie są to jedynie różne frakcje jednej i tej samej partii: Partii Magdalenkowej. Jak wiadomo(?) w Magdalence ustalono, że ze wszystkich sił będzie blokowane odrodzenie każdego polskiego ruchu o charakterze katolicko-narodowym.

   Tylko Ruch Narodowy i ONR może dać nam jakąś nadzieję.

   • Przebudzcie sie!!!

    2 listopada 2018 at 20:15

    Cieszy mnie fakt iz sa jeszcze w Polsce ludzie myslacy samodzielnie. Pseudonym, dla mnie wszystko w twojej wypowiedzi jest zrozumiale. Kreta i wybosita bedzie droga do wolnosci, gdyz szeroka i zarazem niby prosta na zatracenie nas doprowadzi. Oby Ruch Narodowy i ONR na nia nigdy nie wstapili.

   • marju73

    2 listopada 2018 at 22:11

    Odnośnie różnic. Eter.tv „Dzieci iluminatów”, między innymi Kaczyńscy.Wygląda to na dobrze skoordynowaną akcję.Nie ma przypadków o czym pisowcy wolą nie wiedzieć.

   • lendzian

    3 listopada 2018 at 11:00

    Jak zwykle celnie o tych farbowańcach robiących za patriotów polskich mówi ks.I I-Z.

    http://isakowicz.pl/w-zaduszki-o-orletach-lwowskich-takze-o-przyszlosci-przemysla/

 4. obserwator

  2 listopada 2018 at 21:22

  Brawo dla Pana Bodakowskiego.
  PiS to koszerny konserwatyzm, zaraza gorsza niż lewactwo bo tumaniąca naród skorumpowaną dumą narodową.
  PiSowski patriota:
  – wciska wszędzie pomniki smoleńskie
  – wyznaje kult jednostki (braci Kaczyńskich oraz Sprawiedliwych Wśród narodów Świata).
  – wyzywa każdego kto jest zwolennikiem współpracy z Niemcami czy Rosją od volksdeutschów/ruskich agentów/zdrajców. Jednocześnie nie przeszkadza mu służalstwo i spolegliwość polityków PiS wobec USA czy żydów, którzy gardzą nami dużo bardziej niż Niemcy.
  – chwali się swoim judeofilstwem (mój dziadek uratował 2 miliony żydów!)
  – dla niego patriotyzm to machanie flagą i uczestniczenie w rocznicach
  – jest szowinistą wobec innych nacji (twierdzi że Tusk to Kaszub, Petru to Rumun), w dodatku ostro krytykował Węgrów za słynne głosowanie 1:27
  – raduje się na każde ciepłe słowo z Zachodu skierowane pod adresem Polski/Polaków.

  Polski nacjonalista z kolei:
  – codziennie pracuje nad sobą, dba o najmniejsze szczegóły gdyż to determinuje jakośc pracy na ważniejszym stanowisku – dba o zdrowie, na bieżąco się edukuje, próbuje budować mikro-lokalne społeczności.
  – potrafi patrzeć na bohaterów pod kątem wyznawanych poglądów i czynów, nie uważa za bohatera kogoś bo „tak mu powiedzieli w szkole”.
  – potrafi myśleć pragmatycznie, nie wyklucza współpracy z byłymi wrogami (Niemcami i Rosją), ale pod warunkiem uznania podmiotowości Polski
  – wie że żydzi są śmiertelnym zagrożeniem dla Polski
  – dla niego patriotyzm to także codzienna praca, duma narodowa powinna być budowana na bieżących osiągnięciach, walce ze swoimi słabościami.
  – sprzeciwia się szowinizmowi wobec innych europejskich narodów, okazuje szacunek wobec ich kultury i dziedzictwa, co nie przeszkadza w byciu dumnym z przynależności do narodu Polskiego.
  – powinien unikać skrajności: zarówno chorego mesjanizmu, jak i defetyzmu czy ojkofobii.

  • marju73

   2 listopada 2018 at 21:46

   plus za komentarz

 5. marju73

  2 listopada 2018 at 21:42

  PiS kłamie na temat imigracji – bo to partia globalistów – Joanna Teglund, mec. Łukasz Jończyk
  https://youtu.be/mlJQC1GC7hk

 6. fdsfdsgfdsg

  2 listopada 2018 at 21:46

  Petycja nr BKSP-145-417/18 trafiła do Sejmu 2. października br. a 11. października skierowano ją do sejmowej Komisji ds. Petycji. Wnioskuje się w niej o zmianę ustawy o Policji, która obecnie przewiduje, że „służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii”. Wnioskodawca chce, by ustawa pozwalała na służbę wszystkim osobom zameldowanym w Polsce przez okres co najmniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem służby, posiadającym prawo stałego pobytu – a więc także cudzoziemcom. Osoby takie również musiałyby cieszyć się „nieposzlakowaną opinią”.
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=PETYCJA&NrPetycji=BKSP-145-417/18

  ufamy w sprawie Amber Gold
  ufamy w sprawie SKOK
  ufamy w sprawie 447 $$$$$$$
  ufamy w sprawie kopalni Krupiński
  ufamy w sprawie Kiejkutów Starych
  ufamy w tylu innych sprawach np imigrantów

  ufamy w sprawie obowiązkowych szczepień?

  wychodząc z założenia, że rodzice chcą szkodzić swoim dzieciom
  dzięki swojej ciemnocie i ograniczeniom nie chcą szczepić swoich dzieci…

  Wybór programu, według którego będzie
  szczepione Twoje dziecko, należy do Ciebie.
  Jak już wiesz, masz do dyspozycji wariant szczepień obowiązkowych lub
  szczepień obowiązkowych dla grup ryzyka – oba finansowane przez państwo,
  albo płatne szczepienia, a wśród nich szczepienia wysoce skojarzone,
  na przykład 5w1 lub 6w1.1 Zastosowanie szczepień wysoce skojarzonych 6w1
  jest warte rozważenia jako nowoczesna profilaktyka, dająca korzyści zarówno
  dziecku, jak i jego rodzicom.2

  Dlaczego? Oto sześć kluczowych powodów:
  Mniejsza liczba
  zastrzyków1,2,3,5,6Zastosowanie szczepień 6w1 umożliwia realizację
  programu szczepień obowiązkowych przy mniejszej
  liczbie zastrzyków niż w przypadku stosowania
  szczepień tzw. pojedynczych.1,3 Czy to w ogóle możliwe? Porównajmy warianty pod kątem liczby zastrzyków wykonywanych łącznie podczas pierwszej wizyty szczepiennej oraz wizyt kolejnych, do ukończenia przez dziecko 2 lat*1,4-8: Biorąc pod uwagę jedynie szczepienia obowiązkowe u zdrowych niemowląt i małych dzieci, zgodnie z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych (PSO), przy zastosowaniu szczepień wysoce skojarzonych 6w1, dziecko od pierwszej wizyty szczepiennej do ukończenia 2. lat otrzyma 8 zastrzyków zamiast 17.

  producent szczepionki
  skład szczepionki
  kiedy szczepić
  czyli szczepionka nie jedno ma imię
  te same jak w Niemczech lub Izraelu?
  z filmu Zaszczepieni wynika, że krzywe szczepień i zapadających na autyzm po 2 roku życia się rozdzielają może mieć to związek z barierą krew mózg

  troska matki
  W związku z tym wszystkim mam do Was kilka pytań:
  1.Czy ktoś z Was zaczynał szczepić dziecko, które miało 2 latka lub więcej? Jaki schemat szczepień został zastosowany?Czy w tym wieku szczepi się jeszcze na to wszystko co malutkie (kilkutygodniowe/kilkumiesięczne) dzieci?
  2.Jaką macie opinię na temat szczepionek refundowanych (nie tych w kombajnach 6-w-jednym).Opinie są sprzeczne, ale słyszeliśmy,że lepiej szczepienia rozkładać w czasie i nie szczepić na kilka chorób na raz.Z drugiej strony podobno te szczepionki skojarzone są lepszej???? jakości?( 2 starszych dzieci szczepiliśmy w najlepszej wierze szczepionkami-kombajnami)
  3.Czy w Polsce są dostępne szczepionki bez rtęci?Może ktoś ma jakieś sprawdzone aktualne informacje na ten temat. Ostatnio usłyszałam od pediatry ,że teraz nawet Euvax jest bez rtęci…
  4.Jak to jest z barierą krew/mózg. W jednych źródłach znalazłam informacje,że ta bariera wykształca się do 2 roku życia, w innych że do 3-go.Może jeszcze odwlec szczepienia?
  Z góry dziękuję za odpowiedź i Wasze opinie.

  Mieliśmy podobnie… Podobna rozterka. Emma się urodziła a na nas jak grom z jasnego nieba spadła diagnoza Oliwki( też ma CZR). Emma dostała pierwsze 2 szczepienia a ja zauważyłam, że coś nie tak z kupami ( pomyślałam sobie „historia lubi się powtarzać”), poza tym Emma przestała się obracać, a robiła to wcześniej. Od tamtej pory nie szczepimy Małej. Nadgoniła wszystko. Mimo tego dalej jest we mnie niepokój. Będę teraz także Małej odtruwać szczepienia.

  ZNIEWOLONE ŁONO
  Le Ventre des femmes
  reżyser: Mathilde Damoisel
  film dokumentalny, Francja, 2009, 54 min.
  „Nigdy o nic mnie nie pytali. Po prostu zabrali mnie jak zwierzę do sali operacyjnej” – zwierza się Yoni, Indianka, którą wbrew jej woli poddano sterylizacji. Dopiero niedawno świat dowiedział się, że w ciągu pięciu lat ponad trzysta tysięcy kobiet w Peru podzieliło los Yoni.
  Program sterylizacji odbywał się w Peru w latach 1995-2000 w ramach walki z biedą. Dotknął przede wszystkim ubogich, niepiśmiennych Indian Quechua. Ponad trzysta tysięcy kobiet i około trzydzieści tysięcy mężczyzn uczyniono nieodwracalnie bezpłodnymi. Zabiegi zazwyczaj przeprowadzano siłą, w pośpiechu i w zagrażających zdrowiu warunkach, co skutkowało nierzadko poważnymi komplikacjami, a nawet śmiercią „pacjentów”. 

  Sterylizacja Indian Quechua zorganizowana została na polecenie rządu niesławnego prezydenta Alberta Fujimoriego, który w 2000 roku uciekł z Peru ścigany oskarżeniami o korupcję, a dziewięć lat później skazany został na 25 lat więzienia za łamanie praw człowieka i mordy polityczne. Co powinno szokować, cała akcja zwana eufemistycznie „programem kontroli urodzeń” zyskała poparcie ONZ, Banku Światowego oraz USAID, amerykańskiej agencji mającej na celu pomoc krajom rozwijającym się. 

  W 1991 r. Alberto Fujimori obwieścił „dekadę planowania rodziny”. Jego narodowy program ludnościowy przewidywał 3,3 dziecka na kobietę. W planie demograficznym nie mieściły się przede wszystkim biedne Indianki. By poprawić strukturę ludności, Fujimori ogłosił ministerialny program według wytycznych „podręcznika zdrowej rozrodczości” i rozesłał po kraju brygady lekarzy i pielęgniarek.

  Lekarzy I pielęgniarek?

  Gdybyście chcieli przejąć terytorium innego narodu to
  uczynilibyście wszystko by stał się płodnym I zdrowym?

  Z filmu dostępnego na you tube wynika, że Ickom Jordan wysycha, a wiadomo bez wody żyć się nie da. Stąd więc zapewne zainteresowanie zasobami wody pitnej w krajach upadłych takich jak Polska.

  Fragmenty artykułu dla dwulatków czyli czytamy między wierszami:

  Pod koniec lipca poprawki zostały uwzględnione przez Sejm. W ustawie znalazł się zapis, że nowe prawo nie może być podstawą do zmiany taryf za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków od mieszkańców w 2018 i 2019 r.

  Regulator ma działać w „Wodach Polskich” przy jedenastu Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej, na wzór URE (Urzędu Regulacji Energetyki). Zatwierdzać ma on ok. 2 tys. taryf dla przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych. Regulator ma zapobiegać nadmiernemu czy nieuzasadnionemu podnoszeniu cen za wodę dla mieszkańców przez firmy wodno-kanalizacyjne.

 7. hania

  2 listopada 2018 at 22:12

  Pana Bodakowskiego nie zrozumie nawet stara panna:-)

  Raz pisze, że nie lubi PISu bo ten ” brzydzi się narodowców”
  By w innym miejscu zapewniać,jako narodowiec, że
  ” PIS jest jedyną alternatywą i mniejszym złem”
  ( rozmowa z p Korczarowskim)

  Panie Janie, żaden przyzwoity Polak nie zagłosuje na PIS!
  ( nawet jesli zachęty będą płynąć wprost z Torunia)

 8. burek

  2 listopada 2018 at 22:26

  a kto wystosował oficjalne zaproszenie – hipokryci !

 9. Greg

  2 listopada 2018 at 22:31

  Dla mnie artykuł wspaniały.Dziękuję autorowi.To jest podsumowanie tragicznych rządów PIS.W mojej ocenie PIS nie chce zmieniać niczego z komunistycznego bałaganu.Biedakom nic się nie udaje.Przegrana,kompromitacja,blamaż.W rządzie działają szkodnicy.Działają na szkodę Polski i Polaków.PIS nie reaguje.Od czasów Morawieckiego same porażki.Nic dziwnego ,że w wyborach ,,zwycięstwo”.Następne wybory zakończą się klęską.Polacy mają dość nieudaczników,lub ludzi którym nie zależy na pozytywnych zmianach.
  PIS jest partią lewacką.Świadczą o tym ich stosunek do Kościoła i Patriotyzmu.
  Szansą Ruchu Narodowego jest zorganizowanie kontroli wyborów następnym razem.Bez tego będą się obracali ok. 1 %.Nigdy więcej PIS.

  • last_starfighter

   3 listopada 2018 at 16:20

   Niestety wygląda na to, że następne wybory to znowu będzie wybór mniejszego zła czyli PiS kontra jakaś „koalicja europejsów”. Dziękuję postoję, niech „głos się zmarnuje”. PiS stał się emanacją wszystkiego co najgorsze, połączenie socjaldemokratycznej tyranii z sanacyjną głupotą. Mają w garści tyle atutów, mogliby zmienić kraj na lepsze. Albo z nich durnie albo dywersanci, nie ma najmniejszego powodu by takim ufać w czymkolwiek.

 10. klioes vel pislamista

  3 listopada 2018 at 00:43

  Na nieobecność prezydenta Judy na marszu niepodległości
  (pełna wersja)

  „Iść prezydentowi Polski w marszu nie lza!” –
  Przesądziło zdanie Jonnego Danielsa…

  *

  Jak trzeba będzie, marsz się zdusi.
  Gdy sierżant każe, Du. pa musi…

  *

  A weźmie Adrian udział w Chanuce?
  Pewnie, że weźmie!… Polacy = bu. ce!!!

 11. Art

  3 listopada 2018 at 01:39

  Lubię podszczypywać p. Bodakowskiego,ale tym razem nie ma za co skrytykować.To są wszystko fakty,których podważyć niepodobna.

  • TZ.

   3 listopada 2018 at 11:39

   A za błędy ortograficzne?!!! No i jak się uważnie wczytać w treść tego artykułu, to można znaleźć powód, dla którego on powstał. A mianowicie – pan Bodakowski nie znalazł się na liście wyborczej PiS. Ale ogólnie artykuł spoko. Jak widać, pan Bodakowski wie to i owo o otaczającej go rzeczywistości, tylko dlaczego nie pisze tak na co dzień.

 12. Masław

  6 listopada 2018 at 09:03

  Bodakowski to głupek. Popiera PiSiacką politykę a teraz znowu próbuje pozować na narodowca? Ten mentalny piłsudczyk?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra