Polskość

Lady Mackbeth demokracji

W prostej i uczciwej epoce średniowiecza, żeby niegodnie zdobyć władzę trzeba było odważyć się popełnić zbrodnię. Taka Lady Mackbeth musiała zarżnąć goszczącego pod jej dachem króla  po to by umożliwić objęcie tronu jej mężowi. Potem jak wiadomo miała problem z domyciem rąk splamionych krwią ofiar, ale w tej uczciwej epoce było jeszcze coś takiego jak sumienie i jego wyrzuty.

Epoka demokratyczna- w ubieganiu się o władzę –  nie wymaga zbrodni, tu wystarczą niegodziwości mniej spektakularne. Kogo tu mordować – kiedy o tym kto ma rządzić decyduje lud głosujący? Wykluczenie mordu jako metody dojścia do władzy, nie oznacza, że niegodziwości mniej jaskrawe nie przydają się w walce o tron. Przydają się i to jak!

Oto oglądam  telewizję publiczną w tygodniu poprzedzającym drugą turę wyborów samorządowych. Z ekranu leje się potok pochwał dla rozsądku, uczciwości i dojrzałości wszystkich kandydatów partii rządzącej, o których losie zadecydują wyborcy w niedzielę 4 listopada. Ach jaki mądry jest kandydat PiS w jakimś Radomiu, albo w Gdańsku. I odwrotnie – jakim niegodziwcem nieudacznym jest jego konkurent z opozycji.

W telewizyjnych Wiadomościach ani jednym słowem nie odezwano się pozytywnie o jakimkolwiek kandydacie opozycji. Nie dano takiemu kandydatowi ani sekundy czasu antenowego  żeby zaprezentował siebie, swój program czy swoje pomysły. Nic. Tylko kandydaci PiS!

Nie muszę pisać, że takie ordynarne skrzywienie przekazu skierowanego do obywateli przez publiczną telewizję nie ma nic wspólnego z informacją, a jest czystej wody propagandą mająca na celu ukształtowanie wizji społecznej rzeczywistości korzystnej dla partii rządzącej i jej zwolenników. Nie musze też (chyba) dodawać, że jest to kłamstwo instrumentalne w czystej postaci.  Kłamstwo – a więc niegodziwość – mające na celu zdobycie władzy.

Powiem też, jako wieloletni obserwator i uczestnik życia publicznego, że co prawda każda władza jakoś tam wykorzystywała publiczną telewizję, ale w tak nachalny, ordynarny sposób jak teraz robi to PiS nie robił tego nikt. Żadnych pozorów – „traktujemy was jak stado baranów i  łykajcie wszystko co wam podamy” – mówią nam PiS-owscy dysponenci TVP.

Czy to jest złamanie reguł państwa prawnego? Tak niewątpliwie. Publiczna telewizja jest własnością wszystkich obywateli i powinna zachowywać się obiektywnie. TVP pod rządami Pis nawet nie stara się udawać obiektywizmu.

Taki, kłamliwy przekaz jest oczywiście naruszeniem kodeksu wyborczego, który wszystkim zapewnia równy dostęp do czasu antenowego i – moim zdaniem – kandydaci opozycyjni powinni zaskarżyć wybory, jako że TVP ewidentnie naruszyła art. 60 Konstytucji.

Ale przede wszystkim taka chamska propaganda jest niegodziwością popełnioną przez kierownictwo PiS dla zdobycia władzy za wszelką cenę.

Jest to kłamstwo instrumentalne polegające na ocenzurowaniu jednych treści, niewygodnych dla władzy i bombardowaniu odbiorców informacją jednostronną.

My, którzyśmy walczyli z komuną wiemy jak ważna jest prawda w życiu publicznym. Jednym z filarów władzy komunistów (obok terroru) było bowiem kłamstwo, którego instytucjonalnym wyrazem była cenzura. Stąd nasz opór w latach 70 polegał na kolportowaniu niezależnych, nielegalnych wydawnictw, a wśród 21 Postulatów Gdańskich na 3-cim miejscu znalazło się żądanie wolności słowa. Wolności, którą dziś ordynarnym kłamstwem niszczy publiczna telewizja.

Ciekawi mnie dlaczego w sprawie tak oczywistego stosowania kłamstwa milczy kościół katolicki – Matka Nasza? W szczególności dlaczego milczy ks.bp Adam Lepa, który zagadnieniom chrześcijańskich zasad w funkcjonowaniu mediów poświęcił wiele prac? Na litość odezwijcie kapłani! Upomnijcie liderów PiS! Wytknijcie im gwałt jaki zadają Prawdzie, zaprotestujcie przeciwko otumanianiu społeczeństwa i przeciwko stosowaniu skrajnie niegodnych środków w dążeniu do zdobycia władzy.

Róbcie coś bo nie dość, że cofnęliśmy się do epoki PRL, to jeszcze Jarek rąk nie domyje do końca świata!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Kojak

  3 listopada 2018 at 18:10

  TO JUZ STANDARDOWE ZACHOWNIE SYJONSTYCZNYCH HITLEROWCOW Z PYYSSS KTORZY PROWADZA PROPAGANDE GOEBBELSOWSKA OD DAWNA !POLSKA ISTNIEJE OD OD CZASU OBJECIA WLADZY PRZEZ SYJONISTYCZNYCH OSZUSTWOW Z PYYSSS !

 2. z-k

  4 listopada 2018 at 10:19

  Kampania istotnie była fatalna i Kurski obniżający poziom telewizji powinien odejść. Kogo jednak pan Sanocki chciał reklamować bo wszyscy Polacy co to „którzyśmy walczyli z komuną” zostali przegonieni albo na emigrację albo na wegetację a zostali tylko bohaterowie i charyzmatyczne autorytety BND, CIA i MOSSADU. Nigdy w III okrągłostołowej Polaków z poza szachrajskiego układu nie rozpieszczano a wręcz przeciwnie niszczono nawet fizycznie jak Leppera. Apel do biskupów jest wręcz głupi bo gdyby jeszcze do Pieronka, Rysia i Lemańskiego z kampanią wyborczą dołączył się Gądecki, Polak, Muszyński itp to już mieli byśmy na części Polski pruską Judeopolonię a na drugiej żydobanderowski Kaganat.

 3. tuszyn

  4 listopada 2018 at 16:52

  „MY którzyśmy walczyli z komuną”. Tych co walczyli zapędzono do kąta i widzą wokół siebie jedynie rozpasane wnuczęta resortowej żydokomuny, które wespół z volksdojczami usiłują przegryźć gardło partii interesów syjonistycznych. A Polacy? Większość oduraczona przez żydowskie i pruskie media już nic nie kojarzy w czym rzecz się ma cała a tych co jeszcze myślą i chcieliby swoją polskość zamanifestować 11 Listopada tępią wszyscy solidarnie ku zadowoleniu wiodących ambasad i konsulatów tudzież ich służb. O biskupach lepiej nie wspominać a to oni pozbywszy się swojej nikczemności powinni razem z Narodem w Wielkim Marszu Niepodległości……..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra