Z kraju

Kwik wściekłości groteskowej opozycji i lewicy z powodu Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości jak co roku wywołuje u lewaków histeryczną reakcje. Przejawem tego jest między innymi artykuł „Neopoganie, nacbole, neofaszyści, czyli kto dostarczy paliwa Marszowi Niepodległości 2018” autorstwa Przemysława Witkowskiego (wykładowcy na Uniwersytecie Wrocławskim i Collegium Civitas, i publicysty Krytyki Politycznej), który okazał się na lewicowym portalu groteskowej opozycji Oko Press.

Lewicowy publicysta oburza uczestnictwo w marszu dr. Tomasza Szczepańskiego, działacza opozycji demokratycznej z czasów PRL (związanego wówczas z anarchistami, PPS i KPN), przed laty autora niezwykle popularnych opowiadań SF (antyunijnych i rzekomo antysemickich), lidera neopogańskiego Niklotu (według lewicowego publicysty ugrupowania rzekomo narodowo bolszewickiego). Dla lewicy Szczepański to potwór bo „chwali apartheid, broni Janusza Walusia, Unię Europejską uważa za raj dla przestępczości, narkomanii i korupcji oraz domaga się powrotu kary śmierci i jak mówi z chęcią sam wykonałby wyrok na Adamie Michniku i Jerzym Urbanie, którzy są wrogami Polski i Polaków działającymi wewnątrz naszego organizmu narodowego”. Lewica ma też gigantyczny problem z tym, że dr historii Tomasz Szczepański „pracuje w Muzeum Katyńskim na warszawskiej Cytadeli”.

Według lewicowego publicysty „Niklotowcy tymczasem wywodzą się ze środowisk naziskinheadowskich lat 90. i deklarują się jako wrogowie liberalizmu, amerykanizacji, mieszania się ludzi o różnym pochodzeniu etnicznym oraz chrześcijaństwa. Myślą o sobie jak o polskim odpowiedniku Nowej Prawicy. To francuska neopogańska i skrajnie prawicowa formacja intelektualna, o silnie antymodernistcznym oraz antyunijnym charakterze, prowadzona przez filozofa Alaina de Benoita. Była ona szczególnie widoczna we francuskim Froncie Narodowym za czasów Jean Marie Le Pena. Dziś jej sieć obejmuje już całą Europę. Polskim jej okiem jest Niklot”.

Zdaniem lewicowego publicysty symbolem Niklotu jest toporzeł „przedwojenny symbol polskich faszystów”. Szkoda, że fantazja lewicowego publicysty nie poszła dalej, przy okazji mógłby napisać, że faszystą i rasistą jest znany amerykański aktor Leonardo DiCaprio. Aktor bowiem jest współproducentem filmu “Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski” o polskim artyście Stanisława Szukalskiego twórcy symbolu toporła wyznającym podobne poglądy jak Niklot, którego Leonardo DiCaprio znał i traktował jak własnego dziadka (na emigracji po II wojnie światowej w Kalifornii Stanisław Szukalski zaprzyjaźnił się z ojcem aktora rysownikiem komiksów George’em DiCaprio).

Według lewicowego publicysty Niklot ma też być organizatorem festiwalu na którym występują zespoły, których muzycy byli związani z nazi rockiem, i któremu patronuje rasistowska marka odzieżowa. Festiwal ten prócz Niklota mieli też tworzyć autonomiczni nacjonaliści.

W opinii lewicowego publicysty „autonomiczni nacjonaliści to w dużej mierze neofaszystowscy kopiści anarchistów. W ostatniej dekadzie ściągnęli już od nich: ubiór (przede wszystkim czarny), skłotowanie budynków, rozdawanie żywności, niegłosowanie w wyborach, świętowanie 1 maja, symbol zaciśniętej pięści, wegetarianizm i prawa zwierząt. Od siebie zaś dodali rasizm i ksenofobię, które nazywają etnopluralizmem, sprzeciw wobec aborcji, afirmację przemocy i neopogaństwo. W przeciwieństwie do wolnorynkowego Ruchu Narodowego stawiają na twardy antykapitalizm. Nie posiadają centralnego kierownictwa. Swoją nazwę zawdzięczają stosowanej w praktyce idei autonomii różnych podmiotów ruchu i decentralizacji”.

O potworności autonomicznych nacjonalistów świadczyć ma to, że na organizowanych przez nich turniejach sportowych występują zawodnicy z nazi tatuażami, a ich czasopisma to miks idei nazistów i lewicy rewolucyjnej. Lewicowy publicysta twierdzi, że autonomiczni nacjonaliści „chcąc rozprzestrzeniać swoje koncepcje (…) w całej Europie zakładają kluby sportowe, studenckie, organizacje obrony praw zwierząt, centra społeczne czy wnikają w szeregi bardziej głównonurtowych organizacji” takich jak „Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy, a przede wszystkim Obóz Narodowo Radykalny. Piszą też do ich gazet takich jak „Polityka Narodowa” czy kierunki.info.pl. Ich znakiem rozpoznawczym jest szeroka sieć kontaktów międzynarodowych. To nie dziwne, biorąc pod uwagę, że popierają idę zjednoczonej białej Europy. Blisko współpracują z neofaszystami włoskiego CasaPound, greckiego Złotego Świtu i ukraińskiego pułku Azov oraz jego politycznej reprezentacji w postaci partii Korpus Narodowy”. W Polsce autonomiczni nacjonaliści mają też mieć swoją organizacje pracowniczą Praca Polska.

Lewicowy publicysta uważa, że „dobry design plakatów, stron i gadżetów, młode kadry i szeregi, autonomiczność podmiotów ruchu, kontakty międzynarodowe, uznawanie przemocy za środek walki politycznej, prospołeczne hasła, tatuaże, kolczyki – to wszystko sprawia, że to środowisko rozwija się bardzo szybko w całej Europie. Jeśli więc gdzieś w Polsce istnieje zagrożenie faszystowskie, to nie wśród hajlujących po lasach przebierańców ze swastyką z wafelków, ale właśnie tu – na festiwalach, zawodach sportowych i konferencjach”.

Co ciekawe ci sami lewicowcy którzy pomstują na istnienie w środowiskach patriotycznych ekstremistów odwołujących się postulatów socjalnych czy neopoganizmu, nie mają nic przeciwko temu by na lewicy działać razem z komunistami, trockistami, anarchistami, środowiskami współpracującymi z totalitarnymi organizacjami na całym świecie, czy szerzącymi nienawiść do katolicyzmu antyklerykałami.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Tomasz

  4 listopada 2018 at 16:18

  Antifa lewacka organizacja terrorystyczna założona w latach 30 XX wieku przez NKWD z „panowania””chorążego pokoju”J Stalina do walki z Świętą Matką Kościołem i Konserwatystami metodami zbrojnymi ,Pan „profesor”powinien wylecieć za indoktrynacje młodzieży akademickiej ,

 2. Ateista

  4 listopada 2018 at 17:46

  Mnie zastanawia komunista na państwowej uczelni, propagujący marksistowską ideologię i piszący dla komórki terrorystycznej finansowanej z zagranicy.

 3. Wirek

  4 listopada 2018 at 18:34

  I taka menda lewacka wykłada na Uniwerku Wrocławskim. Gowin ty nieudolna pokrako, co ty tam robisz w rządzie? Świece chanukowe palisz? pis-po dziadostwo!

 4. Karol

  4 listopada 2018 at 19:39

  Do partii lewicowych należy zaliczyć PIS.Deklaracje i obietnice mają dobre.Działania temu przeczą.Z przerwami rządzą pięć lat.Nic nie zrobili poza lizaniem d.Amerykanom,Żydom,Niemcom,Ukraińcom,Litwinom.W rządzie grasują szkodnicy jak Gowin,Gliński,Kurski nie mówiąc o Dudzie i Morawieckim.Od początków Morawieckiego jest coraz gorzej.Nie dziwi mnie porażka PIS w wyborach.Jeśli się nic nie zmieni następne wybory będą klęską.Duda,rząd nic nie robią w promowaniu zgnilizny moralnej,gender,seks edukacji ,a nawet walki z Kościołem.Ruch Narodowy,a zwłaszcza Marsz Niepodległości stoją im w gardle.Taki jest ich patriotyzm.Nie ma się co dziwić,brali udział w zdradzie okrągłego stołu,gdzie Polacy zostali oszukani.PIS to bardzo zła zmiana.

  • bobik

   5 listopada 2018 at 08:34

   PiS to tylko zmiana. Ani dobra, ani zła.
   Wymieniły się po prostu świnie przy korycie.
   Za kilka lat nowe świnie, trochę podtuczone odejdą, a powrócą wygłodniałe stare świnie z PO.
   I tak się będą wymieniać, a motłoch będzie uradowany, że o czymś decyduje.

 5. Iwona

  4 listopada 2018 at 19:58

  Dobry i potrzebny artykuł.Karol ma niestety rację.Same klęski,kompromitacje,porażki.
  Wygląda tak jakby rządzili wrogowie Polski i Polaków.Dla mnie szaleństwem jest wyrok na panią Barbarę Poleszuk.W zasadzie nie zrobiła nic złego.
  Rząd nie potrafi,nie chce załatwić sprawy Gersdorf,czy jak tam się ona naprawdę nazywa. Musi z podkulonym ogonem przywrócić sędziów,którzy osiągnęli wiek emerytalny.Duda,Rząd ,PIS zachowują się jak dzieci w piaskownicy.I to ma być partia prawicowa.Ha-ha.

 6. klioes vel pislamista

  6 listopada 2018 at 03:52

  Marsz niepodległości i twórcza Ania

  Zaledwie kilometrów trzysta
  Od Auschwitz, miejsca gdzie Polacy
  Obóz – dla Żydów oczywista! –
  Wznieśli naziolski, znów łajdacy
  Stroją się biało i czerwono!
  (Choć im wyraźnie zabroniono…)

  Faszyści (czyli zwykle para
  Z kilkorgiem dzieci) flagi niosą!
  Antifa wstrzymać się ich stara:
  Maski, kastety… czasem z kosą
  Lub gazem, wielce pokojowo
  Chce draniom zrobić to i owo.

  Ania Appelbaum, żona Zdradka
  Pisze: „Polacy to nie wszyscy…”
  Ach, postępowa jest! (nie-matka)
  I postępowcy są jej bliscy,
  Którzy, choć jeszcze są jak larwy,
  Ale wnet wzlecą… w tęczy barwy!

  Tak jest, „nie wszyscy to Polacy”!
  Anię cytować wszak wypada…
  Wygrały Jacki, co są cacy,
  Pawełek, Rafał… W Polsce biada
  Faszystom będzie! Staną marsze,
  Co są od pięknych parad starsze!

  Czaskoski czaskać się nie będzie:
  Budżet Warsiawki – na parady!
  Tęczowość trzeba mieć na względzie
  I gender mądre też wykłady…
  Da uratować się Wybiórczą.
  A w niej Appelbaum – Anię twórczą!

 7. KB

  6 listopada 2018 at 17:08

  Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury „Niklot” to najprawdopodobniej organizacja finansowana przez Putina. Jedna z wielu w Polsce. Sugestie, że fakt posługiwania się symbolami przedwojennych polskich narodowców, czyni ich patriotami może powstać jedynie w głowie idioty. Oni rozpieprzają Polskę tak samo, jak LGBT, Bnaj n’ Sraj i reszta.

  Współpraca RN z takimi ludźmi sprawia, że obecnie nie mogę ich traktować jak poważnych polityków.

 8. Witkowski

  26 stycznia 2019 at 00:28

  Bodakowski może zacznę Ci wysyłać te teksty na maila, już pocięte, żebyś nie musiał się męczyć z ich zrzynaniem na swoje portaliki? Co ty na to? PS. dalej się biczujesz?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra