Polskość

List otwarty do władz III RP

Szanowni Państwo

Którzy sprawujecie w Polsce władzę Panie Prezydencie, Panie Premierze, Państwo Marszałkowie Sejmu i Senatu

Wzywam Was do obrony niepodległości Polski, wzywam Was do stanowczego sprzeciwu wobec sił, które niepodległość chcą nam znów odebrać. W dniu 19 października 2018 roku, w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, tuż przed wyborami samorządowymi, organ Unii Europejskiej o nazwie TSUE (Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej) ustami jednego ze swoich funkcjonariuszy wydał Polsce polecenie, polecenie cofnięcia procesu legislacyjnego, polecenie zignorowania obowiązującego w Polsce porządku prawnego. Pseudo-trybunał na zlecenie KE (Komisji Europejskiej) jednym oświadczeniem przejął w Polsce władzę ustawodawczą i sądowniczą. Jednym oświadczeniem zakwestionował prawo Polaków do samostanowienia, jednym oświadczeniem odebrał nam niepodległość.

Telewizja Polska przeprowadziła wywiad z Panem Prezydentem, głową polskiego państwa. I co usłyszałem? Pan Prezydent oświadczył, że Polska podporządkuje się poleceniom TSUE, że wykona wszystkie jego postanowienia. W mojej opinii Pan Prezydent tym samym zrzekł się władzy w Polsce na rzecz obcego podmiotu, Pan Prezydent dopuścił się zdrady stanu!

Mam 53 lata i dobrze pamiętam czasy, gdy w Polsce rządy sprawowali namiestnicy Kremla, którzy skrupulatnie wykonywali wszystkie polecenia płynące z Moskwy. Minęło prawie 30 lat od tego czasu i przeżywam déjà vu – znów decyzje o żywotnych interesach Najjaśniejszej Rzeczpospolitej zapadają nie w Warszawie, nie w Sejmie czy Senacie, nie w siedzibie rządu czy prezydenta, ale poza granicami kraju – w Brukseli, w gabinetach kanclerza Niemiec i prezydenta Francji, ale nie w Polsce. Taki to „prezent” otrzymują od polskiej władzy polscy patrioci na stulecie odzyskania niepodległości.

Nie ma na to mojej zgody – NIE POZWALAM na okradanie mnie przez kacyków z KE z moich praw, z mojej dumy i honoru!

Panie Prezydencie, Panie Premierze, Państwo Marszałkowie Sejmu i Senatu wzywam Was do walki o niepodległość, o honor Polski. Jeśli zaś nie poczuwacie się do obrony Ojczyzny, jeśli boicie się lub nie czujecie na siłach – powiedzcie to jasno i wyraźnie i opuście swoje stanowiska, jeśli zostało w Was, choć odrobinę osobistej godności.

Z poważaniem,
Polak – zwykły obywatel Marek Lisiowski

 

fot. Lukas Plewnia, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. lendzian

  8 listopada 2018 at 10:59

  Mazurek w imieniu RP w Kijowie historykom poleca, więc Ci „historycy” zgodnie z zaleceniami Mazurek i robią.
  Tak:
  We Lvivie.

  https://zik.ua/news/2018/09/09/lviv_vshanovuv_pamyat_prymusovo_vyselenyh_ukraintsiv_iz_terytorii_1402941

 2. tojajestem

  8 listopada 2018 at 11:20

  Zgadza się, znów rządzą Polską politycy wykonujący polecenia Moskwy, kamuflując to rzekomym antykomunizmem. W rzeczywistości wprowadzają cichcem znane z PRL komunistyczne prawa.
  Oto fragment ustawy PRL z czasów stalinowskich:
  Art. 47. § 1. Naczelny nadzór nad wszystkimi sądami i sędziami sprawuje Minister Sprawiedliwości.
  Dz.U. z 1950 nr 39 poz. 360.
  Niezależne sądy są niezbędną gwarancją demokracji, sądy podporządkowane władzy istnieją tylko w komunizmie i faszyzmie.
  Unia nic nam siłą nie narzuci, po prostu nam mówi, że nie będzie w niej miejsca dla komunistycznego państwa, do jakiego PIS zdąża, perfidnie okłamując Polaków.

 3. Andrzej

  8 listopada 2018 at 13:43

  Bardzo dziękuję autorowi za ten list otwarty do władz.Mam podobne zdanie.
  Jeśli pan dr St.Krajski ma rację ,ta niby nasza władza to masoni i Żydzi.Wśród nich są szkodnicy i zdrajcy.Polski Naród na to pozwala.

 4. Ludwik

  8 listopada 2018 at 14:01

  Wreszcie prawdziwy Polak,Patriota napisał właściwe wezwanie.Brawa za odwagę cywilną.
  29 lat mija od uzyskania niby wolności,a w kraju bardzo mało się zmieniło na lepsze.Do tej pory rządziły i rządzą partie ,które brały udział w przekręcie o.stołu.
  PIS był nadzieją Polaków.Z tych nadziei nic nie zostało.Wyraźnie widać ustawkę pomiędzy PO i PIS.Dudzie,Morawieckiemu,rządowi nic się nie udaje,bo nie chcą.To tylko gra.Pewnie sierżant Daniels im zabronił.W PIS są porządni ludzie,ale jest ich bardzo mało.Pełny żłób się liczy.Hańba.

 5. Janusz I

  9 listopada 2018 at 08:15

  Niestety, nas, zwykłych obywateli chyba jest zbyt mało.

 6. klioes vel pislamista

  10 listopada 2018 at 10:45

  O solidaruchu

  Z byłej legendy
  Kawał jest mendy

  *

  Męczeństwo Władka Frasyniuka

  Ciągle się męczy! Dla psychiki
  Niebagatelne to męczeństwo!
  (Jak Cezar w idy do lektyki,
  Tak szofer Władek miał pierwszeństwo…)
  I wzięli GO… wyprowadzili!…
  Władek nie może, choć się sili,
  Na głos Policji nic poradzić:
  „Władka ( j a k s z t a n d a r …!!!) wyprowadzić!”…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra