Zapłacisz abonament RTV nawet jeżeli nie masz telewizora

0
0
0
/

Według nowego projektu Jana Dworaka mającego rozwiązać problemy z niepłacącymi abonamentu, fiskus będzie pobierał opłaty za abonament radiowo-telewizyjny lub telewizyjny niezależnie od tego, czy płatnik posiada odbiornik.

 

Oznacza to, że jeżeli rodzina, w której pracują trzy osoby, posiada jeden telewizor, płacić będą wszyscy troje.

 

Propozycję takich regulacji przedstawił Dworak na forum Senatu. Ile będzie wynosiła składka? Tego na razie nie wiadomo, gdyż prace nad ustaleniem jej wysokości jeszcze trwają. Zdaniem ekspertów, na których powołuje się portal Money.pl, może ona wynieść nawet 143 zł rocznie i będzie pobierana od każdego zarabiającego Polaka.

 

Czy wobec przymusu uiszczania opłat za abonament korzystnej zmianie ulegnie telewizyjny program, który obecnie bije rekordy prymitywizmu? Tego też nie wiadomo, ale najprawdopodobniej nie. Jedynym „zyskiem” dla widza ma być ograniczenie liczby reklam na antenie programów TVP. O ambitnym kinie, czy programach kulturalnych z prawdziwego zdarzenia możemy zatem zapomnieć.

 

AW


© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną